İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S3 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Nuri Güngör

Teşekkür ederim Evren bey

Dönüyor Burak. S2'de de, S'te de dönüyordu. Hatta dialer ex programını yükleyince telefon rehberi bile istersen dönüyor. Bir tek ana ekran ve kilit ekranında dönmez.

Saygılarımla.

Ben de dediğiniz program yüklü degil ama rehber de dönüyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben de Lokman abi nin çektiği fotolar dan sonra verdim siparişi bekliyorum.Bakalım bu dandroid nasıl birşey.

Güle güle kullan. Sana noteII daha bi giderdi sanki :)

Yorum bağlantısı

Ben de dediğiniz program yüklü degil ama rehber de dönüyor

Evet, kontrol ettim dönüyormuş. Uyarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Güle güle kullan. Sana noteII daha bi giderdi sanki :)

Fatihim yakışır abim. şimden hayırlı olsun.

Teşekkürler Lokman abi,Sani note2 bana bile büyük,sürekli ceket giymek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sadece vodafone'da satılan 32gb 'lık 3s electroworld'de 1.799.tl'den satılmaya başlanmış. Ayrıca siyah, kahve rengi ve kırmızı renk seçenekleri de bir süredir piyasa da. Hot couture bir model olarak son 6 ayı geçircek gibi:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

S3 fiyatı ile ilginç bir telefon. 1.999,-tl'den çıktı ilk olarak ve 2 ay sonra 1.799tl oldu. Genpa, c5 gibi garantili modeller hala aynı fiyat. Bu arada resmi ithalat yolu ile gelenler var. Samsung diğer markalar gibi değil. Samsung bilgisi dahilinde Türkiye'ye gelen telefonlar yani ithalatçı firma Samsung yazanlar da 2 yıl servislerde garanti kapsamında. En karışık fiyat bu modellerde. Bunların da en pahalısı 1699.tl. Alt sınırı nerede bilmiyorum ama en son grup yurtdışı veya kendi garantileri ile gelen modeller var. Bu modellerde de 1 yıl servis garantisi veriliyor ama dar kapsamlı bir garanti. Genelde kendi servislerini kullandırıyorlar. Bu piyasada ise telefonun fiyatı epey düşük.

Kipa'daki sanırım ikinci gruptur. Resmi ithalt ile gelenlerdir Bahtiyar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Haydaa, şaka yapıyor olmalısın? Bunlar paralel ithalat?

Sani yurtdışından getirip pasaport işletmektense bu yolu tercih ettim,sonuçta telefon aynı yerde imal ediliyor,daha önce doğubank tan çok telefon aldım hiçbir sorun da yaşamadım.

Çağlar abi Genpa ve Kvk garantili olanlar 1.700tl benim aldığım ile arada 500tl fark var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani yurtdışından getirip pasaport işletmektense bu yolu tercih ettim,sonuçta telefon aynı yerde imal ediliyor,daha önce doğubank tan çok telefon aldım hiçbir sorun da yaşamadım.

Çağlar abi Genpa ve Kvk garantili olanlar 1.700tl benim aldığım ile arada 500tl fark var.

Haklısın lakin bozulunca verecek kimsen yok :(

Kötü düşünmeyeyim, kötü olmasın.

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Haklısın lakin bozulunca verecek kimsen yok :(

Kötü düşünmeyeyim, kötü olmasın.

Medcell den bir garanti bilgisi çıktı ne kadar çalışıyorlar bilemiyorum,ama bu zamana kadar Kvk dan ne zaman garanti ile ilgili bir problemim olsa hepsi için kullanıcı hatası kararı çıktı.Allah onların da eline düşürmesin bunların da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Medcell den bir garanti bilgisi çıktı ne kadar çalışıyorlar bilemiyorum,ama bu zamana kadar Kvk dan ne zaman garanti ile ilgili bir problemim olsa hepsi için kullanıcı hatası kararı çıktı.Allah onların da eline düşürmesin bunların da.

Amin :tap2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Medcell den bir garanti bilgisi çıktı ne kadar çalışıyorlar bilemiyorum,ama bu zamana kadar

-Kvk dan ne zaman garanti ile ilgili bir problemim olsa hepsi için kullanıcı hatası kararı çıktı.

-Allah onların da eline düşürmesin bunların da.

-Evet abi. Hatta üniversite arkadaşı jandarma yurttan aldı götürdü. Cep telefonu hırsızlığı. KVKya garantiden gelen telefon meğer çalıntı telefonmuş. Arkadaş elindeki fatura ile ispatladıda kurtuldu. Ancak gelen servis faturasını saklamasaydı sonuç ne olurdu düşünün gerisini

-Amin abi.

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun
Telefonun kutusu içersinde ithalatçı firma ismi nasıl geçiyor?

Dubai elektronik isimli bir firma,imei numarasi kayitli gorunuyor.Ben bunu yurtdisindan getirtmis kabul ediyorum,işin doğrusu garantisine pek guvenmiyorum.Açtiğım gibi 4.1 jb ni yükledi.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Düşünüyorum da Samsung GS3'ün garantilik ne durumu olabilir ki? :) Ancak kırılacak bir yerleri olur, onu da zaten müşteri hatası der reddederler. E geri kalanı yazılım, onun da çözümü artık çok kolay. Çak hard reset, olmadı custom rom, oh mis.

Ha nedir kamerası bozulur, wifisi çekmez vs. O zaman garanti gerekir, ancak bu seviyedeki telefonlarda da çok sık rastlanan sorunlar değil bunlar. Elbet garantili olsa daha iyi olur da olmaması da şahsım adına çok mühim değil. Hele ki garantili/garantisiz fiyat farkı belli bir miktarın çok üzerindeyse.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Zafer haklısın. Üretim segmentinde en üst kademede olan bu telefonların hata ihtimalleri diğerlerine göre daha düşüktür diye tahmin ediyorum. Ancak benim forumlarda gördüğüm, bir şekilde resmi ithalat dışında gelen telefonların arıza istatistiği daha yüksek. Örneğin S2'lerin bazılarında ön camda telefon yeniyken yapıştırılan fabrikasyon, üzerinde şekiller olan şeffaf naylonun ekranda yanma gibi oluşum yaptığı bir kaç telefon vardı.

Avrupada Rebrush olarak satılan modellerin ya da bir şekilde iade edilmiş olan ve daha ucuza satılan cihazların yurtiçine sokulması bazen garantiye ihtiyaç duyulmasını gerektiriyor.

Bu arada şirketimizde çalışan bir personelimizin açma kapama tuşu tırnağı kırılmıştı. Cihaz garantili. Tuş görevini yapıyor ama bir tırnak kırıldığı için zaman zaman içerde, zaman zaman da olması gerektiği gibi duruyor. Kızılay'daki Samsung yetkili servisinde cihaza önce bir şey yok dendi. Ancak sorun yok denilen telefonun açılarak kontrol edilmesi nedeni ile cihaza değişim istendi. Samsung servisi de arıza yok denilen telefonun değişeceği bilgisini verdi. Aradan 2 ay geçti, oyalıyorlar. Şimdi ücret iadesi istedi bakalım bir 2 ayda bu sürer herhalde.

Oysa ki, parası var ya da yok, bu cihazı kullanan birisi artık Samsung için üst seviye müşteridir. Samsung'u tercih etmesi için daha iyi başka bir modeli olmadığına göre, bu cihazdan ya da servisinden menun kalmazsa marka fanatiği değilse, çok büyük ihtimal başka markaya kayacaktır. Genpa, KVK'yı anlarım oyaladıkları için ama Samsung'un resmi servisinin doğrudan müşteri memnuniyetine neden olacak böyle bir olayı kısa sürede çözmemeleri bence amatörlük. Nasıl televizyon servise verildiğinde evden teslim alınıp, 5-10 günde sorunu çözülüp eve teslim ediliyorsa, Samsung'un birçok ürününden daha pahalı satılan bu telefon sahibinin de anı muameleyi görmesi gerekirdi. Bu nedenle garantinin bir anlamı kalmıyor, sonra da tüm markalar kaçaktan şikayetçi oluyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Haklısın Evren abi.

Navitech markası var mesela, kalitesini sayfalarca konuşuruz. Ancak servisi, tek telefonla, müşterisine kargo ücreti ödettirmeden, fatura/garanti belgesi dahi sormadan, kargo süresi dahil 7 gün içinde sözünü ettiğimiz telefonun yarı fiyatına sattığı bir double din teyple ilgili sorununu çözüyorsa, artık bu markanın adı geçtiğinde başka gözle bakılacağı kesin.

- Navitech?

+ Sağlam değildir boşver.

- Ama servisi?

+ Ha bak o doğru... Bozulursa da hallederler, al.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Bende bugün internetten sipariş verdim. İphone 4 ten S3 e geçmiş bulunmaktayım. 1379 Tl ye aldım beyaz 2 yıl garantili...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Düşünüyorum da Samsung GS3'ün garantilik ne durumu olabilir ki? :) Ancak kırılacak bir yerleri olur, onu da zaten müşteri hatası der reddederler. E geri kalanı yazılım, onun da çözümü artık çok kolay. Çak hard reset, olmadı custom rom, oh mis.

Ha nedir kamerası bozulur, wifisi çekmez vs. O zaman garanti gerekir, ancak bu seviyedeki telefonlarda da çok sık rastlanan sorunlar değil bunlar. Elbet garantili olsa daha iyi olur da olmaması da şahsım adına çok mühim değil. Hele ki garantili/garantisiz fiyat farkı belli bir miktarın çok üzerindeyse.

Bende burada sordum kaçağına 1050 dediler.Bende telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum.

Ipone 4S ile Galaxy SIII arasında kararsızım...Senin tercihin ne olurdu Zafer...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...