İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Murat Dere

Recommended Posts

Gecen acmisti birisi boyle bi konu. Kamera konusu iyice corba oldu bence. Teknolojik urunler altinda kamera basligi altinda toplansa iyi olur kanisindayim.

olgu açıklamakdan sıkıldı bu seferde ben açıklayım,  :) hepsi toplancak necati, mehmet abi nin haberi var.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Olgu Erhan
Olgu Erhan

Bir video da benden: http://www.youtube.com/watch?v=dzJFFNQFrJY&feature=youtu.be

Belediyemizin asfaltlama sonrası aldığı üstün güvenlik önlemi: ÇÖP KUTUSU, ne bir fosforlu araç var ne sinyalizasyon, dalgın olsan, hızlı olsan çarptın gittin, al başına belayı... Fesuphanallah :)

Uğur çok basit gibi görünüyor ama hızlı gelsen, dalgın olsan dediğin gibi çok daha kötü sonuçlar çıkabilirdi. İşte malesef böyle bir ülkede yaşıyoruz :( Ayrıca saat 17.30 kapkaranlık etraf sanırsın gece 12 :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bugün çektiğim bir video, 1.22 saniyeden sonra dikkatli bakın taksiciye.

1080p yapıp izleyin.

Yorum bağlantısı
Uğur Göçer

Işte böyle gerizekalılar yüzünden olan bize oluyor. En sağdan sola dönüş Yapmaya çalışıyor. İnip döveceksin. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)
Sabah başımıza gelen kaza allahtan birşey yok. Aracı babam kullanıyordu 0801 akşam benim araçta sabah babamın aracına takıyorum. Taksi kayıplara karıştı kaçtı hemen ama o panikle tabi plakasını alamamıştık. 0801 kayıtta olduğu için plakası kabak gibi ortada. Polis geldi hemen ilk sorduğu Plakasını aldınız mı. VErdik tabi plakayı telsizle bildirdi.

0801 Full HD çekmesine rağmen ters gelen güneş ışığı yüzünden plakayı seçmek zor da olsa anlaşılıyor. 35 T 5160. Arkamızda çarpan kişi ilk biraz kızdı ama sonra dedik böyle böyle önümüze taksi çıktı kamerada var gel izleyelim. Orada hemen yan dükkanda bir laptop bilgisayara hafıza kartını taktık izlettik hak verdi. Sonra adam usb belleğe istedi görüntüyü onuda aktardım taksiyi trafikte dikkatsiz davranmak tan polise bildireceğini söyledi. GErçi düşününce bizde de hafif suç var gibi. 

Burada ne önemli araçta direkt olarak plakayı okuyabileceğimiz bir Tablet vs. olması her zaman işe yarar. Örnek ben dandik bir tablet aldım böyle durumlar için bir kaza oldumu hemen tabletten izletebilirim gelen polise çünkü bir olayı kaza anında 155 i arayıp sıcak sıcak bilgi vermelisiniz. Sonradan elinizde kayıtlarla karakola gitmek işe yaramıyor forumda bir arkadaş gitmişti karakola olay anında 155 arayın dendi biz bu görüntüyle yaptırım ceza uygulayamayız ( kanun çıkmadı ) mahkeme ye vermelisiniz denmiş.

Kameradaki GPS sayesinde O an kaç KM hızla gittiğimiz yukarıda var saatte 33 km hızla seyrederken oldu bu olay. Daha hızlı olsaydık şimdi taksicinin kapıdan girip bir çayını içiyorduk : :)

Dandik ucuz bir kamera olsaydı araçta eğer Kaçan taksicinin plakasını asla okuyamazdık.

n156.jpg

flnq.jpg

shk7.jpg

zhgw.jpg
tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Geçmiş olsun, bir üst mesajda benim yaşadığım gibi. 

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Geçmiş olsun, bir üst mesajda benim yaşadığım gibi. 

Saol abi babamda da biraz suç var gibi sen ne dersin sola ani geçti çünkü :) yiğidi öldür hakkını yeme demişler  :fiuw:  :blush:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Taksici, dolmuşçu ve otobüsü  görünce bütün radarları en sonuna kadar açıyorum, bazen ufakta olsa bunun gibilerle karşılaşıyoruz malesef..

babanda ani şerit değiştirmiş görünüyor.

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Taksici, dolmuşçu ve otobüsü  görünce bütün radarları en sonuna kadar açıyorum, bazen ufakta olsa bunun gibilerle karşılaşıyoruz malesef..

baban kendi şeridinde gidiyor, onda problem görmüyorum ben.

Abi arkadan vuran arkadaş usb belleğe görüntüyü verirmisin diye rica etti verdik. Sonra yolda gelirken içime bir kurt düştü adama küfrettiysek kayıtta direkt çıkmıştır tedirgin olduk allahtan önceki taksiciye ben sadece ince bir gönderme yapıyorum arkadakine hiç lafım olmamış  :blush:

Düşünsene adama ciddi bir küfür etsem sonra eline verdik çekimleri al diye buyur sülalenide anmış olduk bu çekimde  :biggrin:  :D  :bravo:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Geçmiş olsun Olgu Bey. Forumlarda 0801'de cam yansımalarını engellemek için bir polarize filtre modifikasyonu yapmışlardı. Acaba 0801'e böyle bir modifikasyon yapsaydık, ters güneşten kaynaklanan görüntü sorununu engeller miydi ?

http://dashcamtalk.com/forum/threads/polarizing-filter-to-reduce-windshield-dashboard-reflections.2343/

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Olgu geçmiş olsun, Allah daha büyüğünden korusun...

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Geçmiş olsun Olgu Bey. Forumlarda 0801'de cam yansımalarını engellemek için bir polarize filtre modifikasyonu yapmışlardı. Acaba 0801'e böyle bir modifikasyon yapsaydık, ters güneşten kaynaklanan görüntü sorununu engeller miydi ?

http://dashcamtalk.com/forum/threads/polarizing-filter-to-reduce-windshield-dashboard-reflections.2343/

Mustafa bey evet yansıma engellenirdi ama kaliteli almak lazım 30 $ civarında bir lens. Ucuzu 3-7 $ lık olanlar işe yaramıyor. Ayrıca gece çekimlerini daha da karartıyor o lens.

Olgu geçmiş olsun, Allah daha büyüğünden korusun...

Teşekkürler can mal kaybı yok büyük şans :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Geçmiş olsun Abi. Sinek ufak ama mide bulandırıyor işte

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

Geçmiş olsun Abi. Sinek ufak ama mide bulandırıyor işte

Doğru valla bu arada 41 $ a aldığım kamera dandik çıktı :) Ucuz etin yahnisi misali bende arızasını videoya çektim ispat için şikayet açtım. Para iadesi almak için. Kameraları Takınca Araba GEzici Radar Ekibi gibi oldu  :rolleyes:

.İngilizcem tarzanca dan berbat oldu iyimi  :blush:

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Valla 0801'in boyutu küçük ama işlevi büyük :) Gerçek anlamda tum beklentilerime cevap verdi.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Valla 0801'in boyutu küçük ama işlevi büyük :) Gerçek anlamda tum beklentilerime cevap verdi.

Öyle tabi her geçen gün daha çok seviyorum 0801 kamerasını :) Nasıl hafıza kartı sıkıntısı ne alemde ?

Birde kaza oldu hemen dedim kayıt altında polis sorunca plakayı. En ufak bir şüphem yoktu - çekim yapmadığı, kayıt etmediğine dair.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Öyle tabi her geçen gün daha çok seviyorum 0801 kamerasını :) Nasıl hafıza kartı sıkıntısı ne alemde ?

Birde kaza oldu hemen dedim kayıt altında polis sorunca plakayı. En ufak bir şüphem yoktu - çekim yapmadığı, kayıt etmediğine dair.

Abi, Motion detected özelliğini kapadım. Cihazdan, hafıza kartını formatladım.. Şuanlık bir problem yok gibi, denemedeyim hala :)
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Abi, Motion detected özelliğini kapadım. Cihazdan, hafıza kartını formatladım.. Şuanlık bir problem yok gibi, denemedeyim hala :)

Hadi hayırlı haberler gelsin inş :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Göçer

Çok geçmiş olsun abi. Kameranın önemi bir kez daha vurgulandı.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Geçmiş olsun olgu bey.lens lerinizin kötü olayları görmemesi Dİleklerimle.

tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...