İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Murat Dere

Recommended Posts

Olgu Erhan

Geçmiş olsun olgu bey.lens lerinizin kötü olayları görmemesi Dİleklerimle.

Çok teşekkürler, iyi şeyler yakalayıp yayınlayalım artık inş.
Yorum bağlantısı
Misafir

Çok teşekkürler, iyi şeyler yakalayıp yayınlayalım artık inş.

Şu sizin adama görüntüleri verme mevzunuz vardı ya siz sonradan baktığınızda oh be demiştiniz..işte ben zamanında diyememiştim... Araçlarım artık no-cam.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Ses kapatılıyor ayardan sıkıntı yok. Ama aksi bir durumda size küfredecek bir sürücü için güzel bir delil bence.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Trafik Levhasını sola dönülmez işaretini yok Sayanlar :

Soldan gelen

Renault Magane ( Cam da buğu vardı plaka tam çıkmadı ) 35 PK ile başlıyor

Woswagen JETTA 35 AK 7597

Ford Fiesta    35 EK 3167

Ford Fiesta Beyaz Plaka çıkmadı 

Plakalar Youtube de okunmuyor fakat bende orjinal dosyası var kayıpsız netlikte oradan rahat anlaşılıyor.

36. Saniyede kaydı durdurun kocaman bir Sola dönüş YASAK Levhası. Bende sol tarafa dönmeliyim ama kural ihlali yapmamak için 2 kere ışık bekliyorum. Çünkü videonun başında sola dönülmez işareti var.

Şimdi Karşıdan gelen o REnault Araca Göbekten şöyle destekli Vursam iner birde dövmeye kalkar ama suçlu olan kendisi farkında değil !!!

Bu durumda Ben aptalım-Geçenler uyanık akıllı. Kaza olsa elimde kayıtla çatır çatır hakkımı alırım.

Şu aşağıdaki kanunun çıkmasını bekliyorum. Çıksın bırakmıyacağım bunları !!

El­den tes­lim ya da e-pos­ta

Va­tan­daş­lar tes­pit et­tik­le­ri ku­ral ih­lal­le­ri­ni flash bel­lek, renk­li print çık­tı­sı ya da CD ola­rak gör­dü­ğü ilk tra­fik eki­bi­ne tes­lim ede­bi­le­cek. Di­ğer bir ih­bar yön­te­mi e-pos­ta. Tra­fik ca­sus­la­rı fo­toğ­raf ve­ya vi­de­o ka­yıt­la­rı­nı il em­ni­yet mü­dür­lük­le­ri­nin web say­fa­sın­da oluş­tu­ru­la­cak ih­bar por­ta­lı­na e-ma­il şek­lin­de yol­la­ya­bi­le­cek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Dün GEce Deli etti beni Sevgili bayan şoförümüz, Birde Haklıymış gibi Kadın camı açıp videoda çıkmadı bana "Yayalara Yeşil yanıyor görmüyormusun diye bağırıyor" bende ona delirdim. Orada ben yayaların geçmesini bekledim, gözlemledim ama yol boşaldığı halde yürümedi ve bize ışık yanınca arkamda bekleyen insanlarda haklı olarak bir güzel iyi dilekleri ile rencide ettiler Beyaz Aracı

90et.jpg

"Sağa dönüş lambası yoksa eğer, ışık kırmızı yanıyorken yol müsayitse ve geçecek yaya olmadığı/uzakta olduğu takdirde sağa dönüşler kurallar çerçevesinde serbesttir. Böyle bir durumda beklemek trafiğin akışı açısından uygun olmaz. Ki genelde bayanlarda görürüz bunu. Bahaneleri ise "kırmızı yanıyor kurallara uyuyorum ben" dir ancak asıl sorun kuralları tam olarak bilmemelerinden kaynaklanıyor."

8. sayfa 4. maddede açıkça belirtilmiş ;ışıklı trafik işaretçisi varsa ; " kavşağa gelindiğinde kırmızı ışık yanıyor ve aksine hiçbir işaret yoksa "hiç bir yöne hareket edilemez " kuralı anımsanarak dur çizgisi önünde durulur .." 

Bu madde baz alınarak ,kırmızı ışık yanarken kontrollü bir şekilde sağa dönülebilir kuralı uydurma ve geçersiz bir kuraldır diyebiliriz. 

Sağa döndükten sonra eğer yayalar için yeşil yanıyorsa ,Durulur ,yayaların geçmesi beklenir, yaya geçişi bittikten sonra kontrollü bir biçimde yola devam edilebilir. Dönüşte yanıp sönen kırmızı ışığın anlamı budur. DUR ,Kontol et ,müsaitse yola devam et. 

müsaitse yola devam et. Kısmını öğrenememiş sevgili bayan şoförümüz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Ben Şimdi Bu adama Göbekten Patlatmış olsaydım ? suçlu kimdi harbi harbi

Dün Akşam hepsi bana denk geldi  :yes: 

Aslında ciddi birşey yok gibi görünüyor ama harbi tırstım göbekleme çıkıyor gibi oldu.

Bu arada Gs6000 Ses çekim kalitesi Kendini Aştı  :good1:  :fiuw: 

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Araç kamerasını hep kötü, kaza anlarını yakalamak için kullanmıyoruz örnek benim 5 yaşındaki bıdırcık karnı acıkmış bir fırça attı dün koptuk  :D

Tipe bakın kucağında köpeği :) Lamba almaya gitmiştik Gıda çarşısına  :air_kiss:

ex9v.jpg

.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serdal Soysal

Kamyonetin yolcusunun bakışları yorumsuz..... :biggrin: 

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Bu sen değilsin herhalde Serdal? :shok:

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

:p

Abi senin verdiğin minik kamera ile çekimlerim :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Abi senin verdiğin minik kamera ile çekimlerim :)

Güle güle kullan kardeşim. :) Görüntüde kızdığın belli de o yüzden şeyettim. ;)

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)

Eh biraz kızdım müzik eklemek zorunda kaldım. Camın yarısını folyo ile kapatmış akıllı arkadaş. :)

Oysaki arabamda çalan müzik daha güzeldi.

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Eh biraz kızdım müzik eklemek zorunda kaldım. Camın yarısını folyo ile kapatmış akıllı arkadaş. :) Oysaki arabamda çalan müzik daha güzeldi.

Böyle öküzlemesine çıkan kamyonculara çok kızıyorum ben de. Kocaman araç onlar, verecekleri zararlar daha büyük olur. Herkes dikkatli olmalı ama onlar daha dikkatli olmalı bence.

Bi de önüne mi kırdın ne Serdal sen adamın? :seytan:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Serdal sen biraz agresif sürüyorsun ama ve gereksiz hızlı.acelemiz mi vardı.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Böyle öküzlemesine çıkan kamyonculara çok kızıyorum ben de. Kocaman araç onlar, verecekleri zararlar daha büyük olur. Herkes dikkatli olmalı ama onlar daha dikkatli olmalı bence.

Bi de önüne mi kırdın ne Serdal sen adamın? :seytan:

Kıracaktım ama sağ tarafa u dönüşü yaptı abi, kıramadım.

Serdal sen biraz agresif sürüyorsun ama ve gereksiz hızlı.acelemiz mi vardı.

Evet birazcık sert kullanmayı seviyorum, Yolda iyi bildiğim yol olunca ha bide hızlı gittiğini düşünüp 40km ile sol şeritte araç sollayanlara ve yan yana uzun süre gidenlere kıl oluyorum. Ama hızı seviyorum YANLIŞ olmasına rağmen Allah'ın bildiğini kuldan da saklamam abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Size kırmızı yanıyor, akan trafiğe sağdan katılarak ufak, ufak kaynıyorsunuz :)

Ah şu istanbul Plakalar yokmu :)  :bambam:

Aman Olgu şükret. Yoksa sonuçlar daha kötü olabilirdi. Şaka bir yana ölü nokta sakat !

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Aman Olgu şükret. Yoksa sonuçlar daha kötü olabilirdi. Şaka bir yana ölü nokta sakat !

Doğru 100 km hız vardı birde en sol şerit arkadan gelen araçlar vs. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

yok  :fiuw:  :blush:

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Özgür hocam ufak ufak kaynadığım doğru ama sağa dönüş ışıkları çalışmıyordu, kırmızı ışıkta karşıya geçecekler (sola dönüş) için yanıyor :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Var, sen bir de burada gör onları. Bazı 34 ve 35ler oradan kurtulmanın rahatlığıyla mı ne, ne kırmızı ışk takarlar ne ters yön. Sanki oralarda trafik kuralları farklı. "Ben yabancıyım." Yek yee... ;)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

4 Silahşörlere bakın :) GT680W gece çekimine bir örnek. 

.

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Alışkanlık mı olmuş oralarda ters yöne girmek acaba Olgu?

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...