İçeriğe Yönlendir

Iphone 5 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Harun Aydın

Recommended Posts

Mert Yeldan

5- sanal yedekleme sistemi çökmeyen bir sistem olsun (iCloud=iTırt gibi habire çökmesin, virüs yemesin) :)

Ali abi iPhone konularına yazdığın kadar androlara yazsan zamzung sana bi telefon hediye ederdi :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Zamzung ta tırt kardeşim, artık trent (şimdilik) Zony ve Hatice :biggrin:

Hem bende ayfon almak istiyorum, fakat hiper saçma fiyatı ve malum hatalarının düzelmesini bekliyorum :) (ama dejavu ios yüzünden daha çok beklerim sanki)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Zamzung ta tırt kardeşim, artık trent (şimdilik) Zony ve Hatice :biggrin:

Hem bende ayfon almak istiyorum, fakat hiper saçma fiyatı ve malum hatalarının düzelmesini bekliyorum :) (ama dejavu ios yüzünden daha çok beklerim sanki)

Yavaş yavaş oluyon sende abi :D MK2 :D

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Sen olmuşsun... ;)

Mesela ben hiçbir şekilde Androidli telefon almayı aklımdan geçirmem. İncelemiyorum bile. :p:D

5' e okadar alışmışımki 4 deki fotoğraflarıma baktım dün bayabi ağır geldi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yavaş yavaş oluyon sende abi :D MK2 :D

Hoşgeldin. Fırsatları kaçırmıyorsun :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Hoşgeldin. Fırsatları kaçırmıyorsun :D

Sadece ben mi. :p

Baksana Toplum baskısından dolayı 1 sen, 2 Ali abi. :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Herhangi bir gayet ucuz android telefon ile güvenlik kamerası görüntüsü de izliyebiliyorsunuz, uzak masaüstü ile herhangi bir bilgisayarı internetten de kullanabiliyorsunuz yahut sizin bahsettiğiniz özellikleri yada daha fazlasını... bunları 300-400 liralık bir telefon ilede gayet rahat yapabiliyorsunuz... bence bu tür cihazlar için 1500- 2000 civarında fiyatlara yüksek değil demek fazla iyimser geldi... Iphone fiyatının beşte birine teknik olarak aynı reel ihtiyacı karşılamanız gayet mümkün... Detay kalite için alınan fiyat farkı yaratılan marka algısı sayesinde fahiş düzeyde... Bu fahiş fark için birtakım teknik bahaneler bir çok kullanıcının işine geliyor...

İşte burada fikrimiz ayrılıyor. Marka algısı tabi ki fiyat farkı yaratır ama beş kat olmaz. Her zaman ikame edilebilir bir araç, gereç, hizmet tüketicinn önüne sunulabilir.

400.-tl'lik android bir telefonun, ıphone ya da üst seviye cihazla aynı kapasite hacminde kullanılabileceğini düşünmek bir görüş olabilir ancak gerçek olması maalesef mümkün değildir. Günümüzün en önemli kavramı mobilite ile beraber hız. Dünyada tüm keişf ve icatların amacı hayatı kolaylaştırmak için işlemleri hızlandırmaktır. Bu nedenle de daima gelişim hıza odaklıdır.

Bu telefonlar sanıldığı gibi aslında iş hayatına hitap eden busines telefonlar değil, günlük yaşama hitap eden ve insan ilişkilerinin reel hayatta zayıflamasının zıttı oranda artış gösteren sosyal paylaşım imkanı veren modeller. Genç bir kullanıcı bu telefonlarda belki benden ya da bir iş adamından çok daha fazla hıza önem veriyor. Stabiliteyi arıyor, fotoğraf kalitesi görece olarak yüksek bir telefondan tüm detayları yakaldığı fotoğraf çekip, yüksek çözünürlüklü ekrandan fotoğraflarını arkadaşlarına göstermek istiyor, hatta yetinmeyip 72mb internet bağlantısınile dünyanın öteki ucundaki arkadaşı ile paylaşmak istiyor. Bunu yaparken de şarjı bitmesin istiyor, çünki daha eve giderken otobüste kulaklıktan internet aracılığı ile radyo dinleyecek ya da tv izleyecek. Evet bunları belki 400tl'lik telefonla yapar ya da özelliği doğrultusunda yapamayabilir ama kimse de bu kişiyi sırf bu işlemleri daha seri ve pratik yapmak istediği için Iphone ya da üst sınıf bir telefon aldığı için marka fanatikliğiyle suçlamamalı.

Ben telefon olarak çok model kullandım. Övündüğüm değil eleştirdiğim bir yön bu fakat tecrübe açısından bakarsak; yüksek fiyattan satılan telefonlar bence iş dünyasında blackberry, multimedya dünyasında ise ıphone çıktıktan sonra parasını haketmeye başladılar. Bundan 5 model önceki kullandığım telefon olan Samsung Galaxy S ile başlayan android maceramda daha düşük hızlı bir telefon almadığım için pişmanlık duymadığım gibi, her yeni modelde de gerçekten hızlanan ve kabuk değiştiren modeller olduklarını tespit ettim.

Son olarak kimseyi de düşük model telefon kullandığı için eleştimek bana düşmez. Sadece işletim sistemi ile çalışan her teknolojik cihaz, genellikle daha kısa kullanım ömrüne sahip olup, teknolojiyi yakından takip etmeye çalışıp da üst modelleri tercih etmeyenleri, ortalama bir sermayesi varsa daha kısa sürede model değiştirmeye mecbur edip, uzun dönemde yüksek modelleri tercih etmediği için daha çok zarar ettirebilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Sen olmuşsun... ;)

Mesela ben hiçbir şekilde Androidli telefon almayı aklımdan geçirmem. İncelemiyorum bile. :p:D

Ben aldım, ***b o k *** yedim başım ağrıdı. :p Takılıp donuyordu sürekli, ters anıma geldi SE kendini dış kapının yüzeyine uçarken gördük en son :fiuw:

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

İşte burada fikrimiz ayrılıyor. Marka algısı tabi ki fiyat farkı yaratır ama beş kat olmaz. Her zaman ikame edilebilir bir araç, gereç, hizmet tüketicinn önüne sunulabilir.

400.-tl'lik android bir telefonun, ıphone ya da üst seviye cihazla aynı kapasite hacminde kullanılabileceğini düşünmek bir görüş olabilir ancak gerçek olması maalesef mümkün değildir. Günümüzün en önemli kavramı mobilite ile beraber hız. Dünyada tüm keişf ve icatların amacı hayatı kolaylaştırmak için işlemleri hızlandırmaktır. Bu nedenle de daima gelişim hıza odaklıdır.

Bu telefonlar sanıldığı gibi aslında iş hayatına hitap eden busines telefonlar değil, günlük yaşama hitap eden ve insan ilişkilerinin reel hayatta zayıflamasının zıttı oranda artış gösteren sosyal paylaşım imkanı veren modeller. Genç bir kullanıcı bu telefonlarda belki benden ya da bir iş adamından çok daha fazla hıza önem veriyor. Stabiliteyi arıyor, fotoğraf kalitesi görece olarak yüksek bir telefondan tüm detayları yakaldığı fotoğraf çekip, yüksek çözünürlüklü ekrandan fotoğraflarını arkadaşlarına göstermek istiyor, hatta yetinmeyip 72mb internet bağlantısınile dünyanın öteki ucundaki arkadaşı ile paylaşmak istiyor. Bunu yaparken de şarjı bitmesin istiyor, çünki daha eve giderken otobüste kulaklıktan internet aracılığı ile radyo dinleyecek ya da tv izleyecek. Evet bunları belki 400tl'lik telefonla yapar ya da özelliği doğrultusunda yapamayabilir ama kimse de bu kişiyi sırf bu işlemleri daha seri ve pratik yapmak istediği için Iphone ya da üst sınıf bir telefon aldığı için marka fanatikliğiyle suçlamamalı.

Ben telefon olarak çok model kullandım. Övündüğüm değil eleştirdiğim bir yön bu fakat tecrübe açısından bakarsak; yüksek fiyattan satılan telefonlar bence iş dünyasında blackberry, multimedya dünyasında ise ıphone çıktıktan sonra parasını haketmeye başladılar. Bundan 5 model önceki kullandığım telefon olan Samsung Galaxy S ile başlayan android maceramda daha düşük hızlı bir telefon almadığım için pişmanlık duymadığım gibi, her yeni modelde de gerçekten hızlanan ve kabuk değiştiren modeller olduklarını tespit ettim.

Son olarak kimseyi de düşük model telefon kullandığı için eleştimek bana düşmez. Sadece işletim sistemi ile çalışan her teknolojik cihaz, genellikle daha kısa kullanım ömrüne sahip olup, teknolojiyi yakından takip etmeye çalışıp da üst modelleri tercih etmeyenleri, ortalama bir sermayesi varsa daha kısa sürede model değiştirmeye mecbur edip, uzun dönemde yüksek modelleri tercih etmediği için daha çok zarar ettirebilir.

Saygılarımla.

Elektronik cihazlarla ilgili ve telefon dışındaki özellikleri de ortalama kullanıcılara nispeten aktif kullanan bir kullanıcı olarak bahsettiğiniz farkları "detay kalite" olarak niteliyorum. Elbette bahsettiğiniz farklara katılıyorum da, ancak benim için kesinlikle bahsekonu bu kalite farkına(!) ödenen rakam makul ve tercih edilebilir düzeyde değil... Zaten bu kadar fahiş farkın kalite detayları ile izah edilebilir olduğuna ikna olmuşta değilim. Bu ticari bir konu ve arz/talep konusundaki değişkenler bu fiyatı belirliyor...

Maalesef yaklaşık 13-14 yıllık mobil kompakt cihaz kullanıcısı olarak bu tür cihazların benim için ekonomik ömrü ne olursa olsun 3 yılı geçemedi, o kadar hızlı değişim var ki 4 yıl kullanmak için kırmasanız bile eskiyen cihaza tahammül etmeniz gerekiyor...

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Hem bende ayfon almak istiyorum,

Aklın yolu bir , sonunda andro'nun fctr savaşındaki başkomutanı olarak sen bile itiraf ettin. Kıy dollarlara da artık bas paraları Leylaya.

Hakkaten Alper ne güzel demişsin. Eski'den bende telefonlara bakar teknolojiyi takip ederdim.

Artık bıraktım ıvır zıvırı, yeni model çıkrınca apple a bakıyorum sadece, gerisi zaten fasa fiso.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bugün note 2 almak için media markt'a gittik. Gri renk note 2 vardı yanında beyaz ip5. Beyazı mükemmel bir telefon bence. Fiyatı 400-450 TL insin alırım ben bunu. Note 2 çok büyük geldi sonradan ama eğer büyük bir sürpriz olmazsa note 2 beyaz alacağım. Androidden sonra nasıl olur eski kadar özgür olur muyum diye endişelerim var. Bilemiyorum. :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Onur Yeşil
(düzenlendi)

İphone 5 için önerdiğiniz,kullandığınız,memnun olduğunuz,olmazsa olmaz dediğiniz uygulamalar,oyunlar var mı?

tarihinde Onur Yeşil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Köksal
(düzenlendi)

İphone 5 için önerdiğiniz,kullandığınız,memnun olduğunuz,olmazsa olmaz dediğiniz uygulamalar,oyunlar var mı?

clash of clans var tavsiye ederim sarıyor..

daha vurdusuz kırdısız bahçeli çiçekli böcekli bir oyun için hayday yükleyebilirsiniz.

bu arada ebaydan aldığım 5000 mahlık powerbank ımı usb ile şarj olan tüm cihazlara öneririm...2 sefer sıfırlanan iphone şarjını doldurabiliyor...fiyatı da 13 dolar :)

http://www.ebay.com/itm/271192892795?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

tarihinde Emre K&#246ksal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

ben satıcıyı,  ürününü top seller olduğu için seçtim...ayrıca ürün cin malı ama portekizden geldi...10 günde elimdeydi...

top seller bile olsa çalışıp çalışmayacağına emin olamadığım için de daha fazla para vermeyip az risk almak istedim...

eğer 12000 lik kullanıp memnun olan varsa elimdekini görmezden gelip 12000 olanlara da yönelebilirim :)

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

bedavadan az pahalı çalışmasa bile insanın kafasına takılmaz :)

ebay a bakıp fiyatları gördükçe kadınların indirim lafını duyduklarında nasıl ihtiyaç yarattıklarını insan daha rahat anlıyor :p

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

2. El İphone5 almayı düşünüyorum 1300TL  yurtdışımı yoksa türkiye cıhazı  mı almalıyım temiz çizik vs olmamalı olsada aşarı şekilde değil. yurtdışı ile türkiye cihazı arasında ne far var ? Yardımcı olursanız sevinriim.

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Ben 5 gün önce aldım;cihaz bi kaç aylık,Fransa'dan alınma,pasaport kayıtlı,iPhone 5.Forumdan Yılmaz Ertekli Abi'den aldım.Gayet memnunum,hiç bir sıkıntı yok çok şükür.

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

Bende arıyorum bulamadım bir türlü memnun musunuz peki telefondan :D

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

İlk iPhone'um,yıllardır Nokia'dan vazgeçememiştim.Çok kısa bir de android tecrübem olmuştu.Ama şunu söyleyebilirim ki,Şahin'den Doğan'dan inip BMW'ye binmiş gibi hissediyorum. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Bu Iphone5 de rehberdeki kişileri Türkçe olarak sesli arama özelliği var mı? Yani Nokia 5800 daki özelliğin aynısı var mı?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bu Iphone5 de rehberdeki kişileri Türkçe olarak sesli arama özelliği var mı? Yani Nokia 5800 daki özelliğin aynısı var mı?

Var. :)

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

İlk iPhone'um,yıllardır Nokia'dan vazgeçememiştim.Çok kısa bir de android tecrübem olmuştu.Ama şunu söyleyebilirim ki,Şahin'den Doğan'dan inip BMW'ye binmiş gibi hissediyorum. :D

daha dur, bir de jailbreak yapmayı öğren o zaman da bmw doğan gibi kalacak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

ios7 li iphone 5 kullanılmaya başlandığında görücem asıl memnuniyeti :)

beta sürümü bile 10 numara..

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Hadi bismillah. :)
Yorum bağlantısı
Yalçın Yurdakul

"jailbrek" yapınca sistemi kolayca geri döndürmek mümkün oluyor mu? Jailbrek'in kararsız çalışması gibi bir şey oluyor mu?

Yazılım Güncelleme ile mümkün oluyor mu 6'dan 7'ye geçiş? Yoksa Windows'taki gibi satın almak mı gerekli?

Çektiğim fotoğrafları "mail" ile bilgisayara aktarıyorum ama videolar büyük olunca süreyi kırparak "mail"e gönderiyor. O da hoşuma gitmedi. Ahhhh "bluetooth"! özlüyorum seni! JailBreak yapınca video ve fotoları bir dosya içinnde görüp bilgisayara aktarabiliyor muyuz? Siz nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...