İçeriğe Yönlendir

Iphone 5 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Harun Aydın

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Başlık parası yerine ayfon isterler belki.

o zaten 5i1yerde ile beraber paket oldu, acil durum şarjlı kılıf bile pakete dahil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yanında araba da verseler..... hep derim Steve gitti iş bitti, gerçi o gitmesede bittiydi ya neyse :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Note 10.1 aldım geçenlerde malum. Severekte kullanıyorum. 4.0.4 ten dolayı Spen'i tam kullanamasamda güzel birşey. 4.1.2 gelmiş güncelle diyorum. Yeni yazılımlar kullanıcılara Talepleri doğrultusunda sağlanmaktadır diyor. Neyse Sammobile diye bir siteden 4.1.2 yi indirdim (1gb) attım telefona basıyorum üstüne tık yok. Ee hani gelişime açıktı? yani yazılım çıktı yükle diyor ama talebe göre de diyor.

Android ile ilgili forumlara giriyorum. Root diyorlar room diyorlar odin diyorlar cvm midir nedir ondan diyorlar ama kimse neyin ne olduğunu yazmıyor ve anlatmıyor.

Note 10.1 den aldığım memnuniyetten Ciddi ciddi Note2 alma arifesindeyim ancak düzgün bir kaynak bulamadığımdan beklemedeyim.

iPhone 5 te aradığımı bulamadığımdan dolayı yenilik olsun diye androya transfer var gündemde ama kaynaklar çok yavan (Note10.1 için hiç olmazsa)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Tolgahan Serhan abime bulaştırmışsın IOS'u. :( Yazık Serhan abi ya :( Allah kurtarsın. Başka dert verip derman aratmasın :(

:tongue::p:D:biggrin::bravo::fiuw: tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Valla ben aldıktan sonra öğrendim ve üstüme düşeni yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Sıra sana da gelecek sayın Kaya :D

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Bu gün itibariyle Kızıma vermiş olduğum sözümü tuttum.Samsung galaksi s 3 ünü teslim ettim.Boynuma öylebir sarıldıki sormayın gitsin....Baba olmak çok başka bir duygu be arkadaşlar....:):)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Mahalle baskısından çekindiği için doğru yolu bulamıyor. :)

Aynı şeyi düşünüyorum. Aynı şeyi kendi de biliyor :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tolgahan,

Mehmet bende... ;)

Abi sağolasın ya :D

Mahalle baskısından çekindiği için doğru yolu bulamıyor. :)

Hanım başta çöker tepeme. Size fırsat bırakmaz. :D :D :D

Aynı şeyi düşünüyorum. Aynı şeyi kendi de biliyor :D

Alacağım alacağım vereceğim paranın karşılığında alabileceklerim (artılar)çoğaldığı zaman :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Biz verdiğimiz paranın karşılığını almıyor muyuz yani? :)

Abi yukarıda yazdım gerekenleri :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Onur yesilcin.com ve http://www.andronova.net/ sitelerinde açık açık anlatıyor. Yotube ta bu işlemlerle ilgili çok örnek var. Ancak güncelleme yapmaması ilginç.

guncellemeyi kies ile yaptim az once. andronova da note 10.1 konulari zayif. note2nin konulari birazdaha aktifmis. ama yinede apple kadar teknik destek alma olanagi yok gibi

root:iPhonedeki adıyla=jb

Rom: Yeni sürüm yüklemek(Misal 4.1 'rom...,

Odin:Root ve rom yapmanız için gereken program.

Öncelikle ayarlar-telefon hakkında-yazılım güncelleştirme deyip yazılım güncellemelerini kontrol et dediniz mi ? (olması lazım)

Olmadımı Samsung için Kies programı var Ordan yükleyebilirsiniz.

Ha yok illa ben en son çıkan ama test aşamasında olan bir programı yüklemek istiyorum derseniz Root-rom İşine giriceksiniz :)

telefon uzerinden yapamadım kies ile denedim oldu suan 4.1.2 :)

apk uygulamalarin falan indirebilecegim bir site yokmu? bide bu .apk uzantilari indirip cihazda ike kur diyince kuruluyo dimi. galaxy Ace kullanirken oyleydi diye hatirliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

guncellemeyi kies ile yaptim az once. andronova da note 10.1 konulari zayif. note2nin konulari birazdaha aktifmis. ama yinede apple kadar teknik destek alma olanagi yok gibi

telefon uzerinden yapamadım kies ile denedim oldu suan 4.1.2 :)

apk uygulamalarin falan indirebilecegim bir site yokmu? bide bu .apk uzantilari indirip cihazda ike kur diyince kuruluyo dimi. galaxy Ace kullanirken oyleydi diye hatirliyorum.

Ayarlardan-Güvenlik-Bilinmeyen kaynaklar seçeneği seçili olmalı.

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Haber kaynağı mobileinsurance yani mobil kasko şirketi olunca yukarıdaki haber de normal. ;)

Gidin siteye bakın dilerseniz. ;)

www.mobileinsurance.co.uk

Vallaa bilmiyom ki abi, benim kayınço telefon teknik servisi çocukta 4s de var 5 de ama 3Gs kullanıyo, 5 için kasasından çok ekmek yiyeceğiz şimdiden kasa getirtmem lazım diyo :s

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Abdussamed Acar

Dert telefon görüşmesi ve mesajlaşma ise

Nokia 20 dolara satacağı şarjı 1 ay giden pratik ve basit bir telefon çıkaracakmış...

Iphone larda iş dışında kullanılacak diğer özellikler haddinden fazla pahalı satın alınan eğlenceler... Kayda değer bir kesim altı üstü bir telefon ile saygınlık satın aldığını sanıyor ki onu hiç sormayın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Bu yamulma olayını anlamış değilim . Sırf yamulurmu diye gittim ip5 aldım :) Hep pantalon cebinde ama eğilmedi . Başından beri söylüyorum , yamulabilir evet ama yamulma seviyesine geldiğinde diğer cihazlar kırılma seviyesinde olur . 5'i yamultan biri eminim s3 ü kırardı . Bu yazdığım üstünlük veya övme değil , sadece ortalama cihazlaın aynı sağlamlıkta olduğunu söylemek istedim ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sen bari yapma Abdussamed...

Elimizde bu miktarı ölçen bir cihaz mı var? İnsanların niyetlerini okumamızı sağlayan bir makina mı var yoksa?

Sen neden illa VW alıyorsun da Seat veya Skoda almıyorsun?

Bizde bol miktarda asgari ücretle çalışan eleman var. Hepsi de kullanıyor. Ancak saygınlıktan çok, birbirlerinden görüp özendikleri için aldıklarını düşünüyorum. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Karataş

5 serisinin tüm iç aksamının komple montajının silikon olduğunu ve bu nedenle tamir görmesinin çok zor olduğunu duymuştum

doğru mu?

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Sen bari yapma Abdussamed...

Elimizde bu miktarı ölçen bir cihaz mı var? İnsanların niyetlerini okumamızı sağlayan bir makina mı var yoksa?

Sen neden illa VW alıyorsun da Seat veya Skoda almıyorsun?

Niyet değil bunu baya baya sözleriyle ifade eden çok insan tanıyorum. Iphone kullanarak ayrıcalıklı bir statüde gözükmek yada öyle hissetmek isteyen cidden çok insan var.. Bu tespitin çok radikal bir tespit olduğunu düşünmüyorum. Genellemelerden hoşlanmasamda maalesef Iphone da böyle bir durum yok değil... Ticari açıdan bakıcak olursak ta arz/talep dengesini kurarken üreticinin en önemli kozu da bu algı zaten...

Öncelikle ille VW almıyorum, ama VW'yi tercih etmemde çok benzer alternatiflerinden daha kolay ve değerli satılıyor olmasının kaydadeğer etkisi var. Ee tabiki fiyat/kalite felan... Sözkonusu sahip olunan materyal sayesinde edinilen prestij yada saygınlık olunca bu pek hoşlandığım bir tavır olmasa bile araç ile telefon örneğinin birbirinden farklı değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum... 1-2 ay önce hazır beton işinde şöförlük yapan bi tanıdığım dedi ki abi internetten alışveriş yapmayı bilmiyorum bana bi Iphone5 alır mısın ben sana ödeyeyim dedi, hay hay eğer bu kadar parayı bir telefona ödemek konusunda doğru karar verdiğinden eminsen alayım dedim :)... ve 2100 TL gibi bi rakama aldım arkadaşa telefonu... Dedi ki sen neden almıyorsun, asıl senin alman lazım bu telefonu. Valla bu fiyat ile halen almamı mantıklı kılacak bir gerekçe göremiyorum dedim... :) Halende öyle düşünüyorum... Şu an kullandığım telefondan tek farkı maillerimi daha geniş bir ekranda takip edebiliyor olmam olacak, Iphone'un bir prestij aracı olduğuna da ikna olmuş değilim işin açığı... Blackberry bile bu konuda Iphone dan daha iyi durumda bence :)

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Iphone artık eskisi yüksek fiyatla satılmıyor. Daha açık bir ifadeyle muadili olan modeller de hemen hemen aynı fiyattan satılıyor. Gelire oranlandığında fiyat yüksek olabilir fakat Türkiye'de gelire orantıladığınızda bir çok şey lüks geliyor. Bu nedenle tüketimi gelirden bağımsız olarak tüketim malzemesinin(dayanıklı,dayanıksız farketmez) muadilleri ile olan fiyat farkına bakmak daha doğru. Fiyat en kabaca tabirle piyasanın arz talep dengesidir ki, bu cihazlar da bu fiyatlara oturmuşlar. Telefon yerine sesli ve yazılı sosyal paylaşım odağı haline gelen bu cihazlar 15 sene önce masa üstü, 10 sene önceki laptopların gelişimini sergiliyorlar aslında.

Günümüz teknolojisinde bu cihazlar giderek bilgisayarın yerini alıyor ve üretici bu fırsatı kaçırmayarak daha önce 2 senede bir bilgisayar değiştirttiiği tüketiciyi artık gelişim alanı kalmayan bu alandan değil, iletişim alanının temel argümanı olan ve gelişime daha açık olan akıllı telefonlarla vuruyor.

Ben günümüzde akıllı telefon kullanımını fuzuli olarak görmüyorum. Evin rızkından keserek alana karşıyım ama gelir dengesini ayarlayarak bu cihazı alan kişi de suçlanmamalı. Otobüs beklediği durakta ego( ankara belediye otobüslerinin bağlı olduğı ıkurum) programını indirip, bulunduğu konuma en yakın otobüsü görmek isteyen kişiyi, madem o kadar paran var taksiye bin diyerek eleştirmek. De mümkün, hemen önünde bekleyen ama otobüsün kaçta geleceğini bilemediği için arkadaki kuruyemişçiden alışverişe gidemeyene yardımcı olup, daha 15 dakika var otobüsün gelmesine dediği için takdir edilmesi de. Ama asıl suçluyu ben buldum, suçlu ego. Otobüse binecek adama program yapıp telefon almaya zorlayan onlar:))

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Iphone artık eskisi yüksek fiyatla satılmıyor. Daha açık bir ifadeyle muadili olan modeller de hemen hemen aynı fiyattan satılıyor. Gelire oranlandığında fiyat yüksek olabilir fakat Türkiye'de gelire orantıladığınızda bir çok şey lüks geliyor. Bu nedenle tüketimi gelirden bağımsız olarak tüketim malzemesinin(dayanıklı,dayanıksız farketmez) muadilleri ile olan fiyat farkına bakmak daha doğru. Fiyat en kabaca tabirle piyasanın arz talep dengesidir ki, bu cihazlar da bu fiyatlara oturmuşlar. Telefon yerine sesli ve yazılı sosyal paylaşım odağı haline gelen bu cihazlar 15 sene önce masa üstü, 10 sene önceki laptopların gelişimini sergiliyorlar aslında.

Günümüz teknolojisinde bu cihazlar giderek bilgisayarın yerini alıyor ve üretici bu fırsatı kaçırmayarak daha önce 2 senede bir bilgisayar değiştirttiiği tüketiciyi artık gelişim alanı kalmayan bu alandan değil, iletişim alanının temel argümanı olan ve gelişime daha açık olan akıllı telefonlarla vuruyor.

Ben günümüzde akıllı telefon kullanımını fuzuli olarak görmüyorum. Evin rızkından keserek alana karşıyım ama gelir dengesini ayarlayarak bu cihazı alan kişi de suçlanmamalı. Otobüs beklediği durakta ego( ankara belediye otobüslerinin bağlı olduğı ıkurum) programını indirip, bulunduğu konuma en yakın otobüsü görmek isteyen kişiyi, madem o kadar paran var taksiye bin diyerek eleştirmek. De mümkün, hemen önünde bekleyen ama otobüsün kaçta geleceğini bilemediği için arkadaki kuruyemişçiden alışverişe gidemeyene yardımcı olup, daha 15 dakika var otobüsün gelmesine dediği için takdir edilmesi de. Ama asıl suçluyu ben buldum, suçlu ego. Otobüse binecek adama program yapıp telefon almaya zorlayan onlar:))

Saygılarımla.

Herhangi bir gayet ucuz android telefon ile güvenlik kamerası görüntüsü de izliyebiliyorsunuz, uzak masaüstü ile herhangi bir bilgisayarı internetten de kullanabiliyorsunuz yahut sizin bahsettiğiniz özellikleri yada daha fazlasını... bunları 300-400 liralık bir telefon ilede gayet rahat yapabiliyorsunuz... bence bu tür cihazlar için 1500- 2000 civarında fiyatlara yüksek değil demek fazla iyimser geldi... Iphone fiyatının beşte birine teknik olarak aynı reel ihtiyacı karşılamanız gayet mümkün... Detay kalite için alınan fiyat farkı yaratılan marka algısı sayesinde fahiş düzeyde... Bu fahiş fark için birtakım teknik bahaneler bir çok kullanıcının işine geliyor...

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Bir telefonda aradığım özellikler :

1- Şarjı uzun dayansın.

2- Konuştursun :)

3- Sağlam olsun, yere düşünce dağılmasın.

4-Telefon rehberi düzgün çalışsın.

Gerisi umrumda değil :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

5- sanal yedekleme sistemi çökmeyen bir sistem olsun (iCloud=iTırt gibi habire çökmesin, virüs yemesin) :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...