İçeriğe Yönlendir

Iphone 5 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Harun Aydın

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

5 olsa ne yazar 10 olsa ne yazar, karizmaysa bunu al :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ayfon dörtes gitti, şeytan dürtekliyor, al ayfon beş beaa diyor. :)

Al hocam al. Ama dikkatli kullan. dörtten biraz daha hassas. Birde beyazını al biraz daha güzel :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

HaTiCe göz kırpıyor. Parayı yatırma o kadar cihaza diyor. :)

aaaa hatice dersen iş değişir, niyetin varsa M7 yi beklemeni tavsiye ederim :)

Yorum bağlantısı

Al hocam al. Ama dikkatli kullan. dörtten biraz daha hassas. Birde beyazını al biraz daha güzel :D

Geliyooo, tava geliyooo :D

HaTiCe göz kırpıyor. Parayı yatırma o kadar cihaza diyor. :)

Yatırma tabi hocam. Haticeye o kadar para verilir mi :) sony falan desen anlarımda.. Ama iphone 5 al hemde beyaz al :D bende var resimlerini gönderem mi :p

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu iş beklemekle olmaz. Bekle bekle nereye kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geliyooo, tava geliyooo :D

Yatırma tabi hocam. Haticeye o kadar para verilir mi :) sony falan desen anlarımda.. Ama iphone 5 al hemde beyaz al :D bende var resimlerini gönderem mi :p

Param çoksa alırım :D MAsaya koyarım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Valla bana 5'i geçtim,4S'ide geçtim iPhone 4 bile verseniz soluksuz kullanırım,öyle bir durumdayım şimdi :D

Sebep ? :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

alacan hocam alacan. yakındır :)

DEdiğim fiyata dediğin telefonu ver hemen alayım :D bak yarın sevgililer günü yarın :D

Yorum bağlantısı

Motorola Motoluxe hayattan soğuttu

Yakındır sende doğru yolu bulacaksın :) Forumda bi tane 4 vardı bi bak istersen :)

DEdiğim fiyata dediğin telefonu ver hemen alayım :D bak yarın sevgililer günü yarın :D

Belki seneye :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Ben bildim bileli bekliyor zaten... :D

S3 ile aynı para... ;)

1000 tl S3 buldum ;) Kaçak :D

1-Yakındır sende doğru yolu bulacaksın :) Forumda bi tane 4 vardı bi bak istersen :)

2-Belki seneye :D

1-doğru yol diye birşey yok. Bak DYP bile kapandı :D

2-Seneye vereceğim parada düşer :D

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Motorola Motoluxe hayattan soğuttu

Nexus 4 al hayata dön.

Sen adam gibi sağlam birşey al, cebinde falan yamulmasın sonra :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Htc hd2 var kelepir. Ona bakacağım gibi.

Yorum bağlantısı
Cebimde metal anahtar yamulmuştu, anahtarcıya gidip bu anahtarın üretim hatası var değişin mi demem gerekiyordu bu konuyu anlamadım.

Biraz daha açıklayayım. Anahtar ile ıphone ayrı emtealar olsa da kalınlıklarını kıyasladığımızda, bir ev anahtarının Iphone telefona göre cepte form değiştirme ihtimali daha fazladır. Ar-ge sini araştırdığımızda yine ıphone'a harcanan emek ve para anahtardan daha fazladır. Bir cebinde anahtar, bir cebinde ıphone var ve farzedelim mabad bölgesinin zıplar şekilde sandalyeye vurduk. Beklenti nedir? Anahtarın bile yamulacağını hesap etmeyen kullanıcı, 2 milyadan fazla para verip aldığı, tasarım ve sağlamlık konusunda gerçekten haklı üne sahip telefonun kırılacağını hesap eder ama yamulacağını hesap edemez.

Anahtar cepte form değiştirse, garantiye başvurulabilir. Nedeni ise genel olarak anahtarlar zorlamaya dayanıklıdırlar ve içi boş olanlar hariç hemen hepsi yıllarca sağlam kalacak şekilde dizayn edilir.

Telefonun camı kırılması ayrıdır ama ben bugüne kadar kırılmayıp(kapak veya camı), sadece eğilip bükülen bir telefon görmediğimden ve Iphone 98 yılında çıkan Nokia 8110'a özenmediğini düşündüğümden ben garantiye veririrm. Bırak üzerine oturmayı, internette telefonla çivi çakan videolar varken arka cebimde taşırken form değiştiren bir telefon için Apple'ı eleştirmek gerekir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Tam bu konuyu okuduktan birkaç gün sonra yani bu gün arkadaşımda iphone5 gördüm ve tahmin edin nasıl bir durumdaydı :) Sadece yere düşme sonu oluşan görüntü budur... Hani tamam diyorsunuz ki kullanıcı dikkat etsin ama bir düşmede boyası çizilir ne biliyim ezik olur ama kasanın yamulması normal değil eleştirilmesi gereken bir konu bence...

(fotoğraflar kendi çekimimdir...)

http://imageshack.us/photo/my-images/707/bdahkzjciaeuknt.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/823/bdahw8ceaafthh.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/9/bdahxwkcyaak6rn.jpg/

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Açık net, tasarım ve materyal seçimi yanlış, üretim hatasından bilirkişi raporu tutarak davayı kazanırsınız, adamlar zorlamayla birşeyler yapmaya çalışmışlar, ama olmamış... bunu dalga geçmek vs. için söylemiyorum, tonla para ver durum bu olsun, isyan ederdim vallahi.

Aletin yanında beleşe bunuda vermeliler, al sana bir bumper fiyaskosu daha...

iPhone5_Case_2.jpg_1%2C050×700_pixels-20120930-144427.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Açık net, tasarım ve materyal seçimi yanlış, üretim hatasından bilirkişi raporu tutarak davayı kazanırsınız, adamlar zorlamayla birşeyler yapmaya çalışmışlar, ama olmamış... bunu dalga geçmek vs. için söylemiyorum, tonla para ver durum bu olsun, isyan ederdim vallahi.

Alet,n yanında beleşe bunuda vermeliler, al sana bir bumper fiyaskosu daha...

Abi dikkatli kullanacaksın başka çaresi yok. Kendiliğinden olak bir sorun değil. Adam diyecekki kardeşim düzgün kullan.

Niye xenon ampüllerde camına el değdirmiyoruz :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Bence bunu iphone bile kabul edip düzeltir iphone kullanıcıları kabul etmez :D Biz buna fanatiklik diyoruz :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Bence bunu iphone bile kabul edip düzeltir iphone kullanıcıları kabul etmez :D Biz buna fanatiklik diyoruz :D

Ben öyle düşünmüyorum, İphone da sonuçta bozulabilir, kırılabilir vs. vs. Ama kullanıcıdan kullanıcıya fark vardır diyoruz genelde. Yani kullanıcı hatası olduğu genel yönde :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Ben öyle düşünmüyorum, İphone da sonuçta bozulabilir, kırılabilir vs. vs. Ama kullanıcıdan kullanıcıya fark vardır diyoruz genelde. Yani kullanıcı hatası olduğu genel yönde :)

Bu biraz şuna benziyor abi;

Otomobil üreticileri de kazalar kullanıcı hatası deyip airbag,abs,esp gibi donanımları arabalara koymayabilirler. Ama kullanıcıların hatalarını göz önünde bulundurarak tasarım yapıyorlar. Sonuçta ürün üreten her firma müşteri memnuniyetini düşünmek ve ona göre ürün üretmek zorunda bu devirde. Hele ki büyük firmalar kullanıcı kusurlarını da kapatan ürünler yapmaya başladılar. Atıyorum Sony'nin dövsende bişey olmayan telefonu gibi, yada esp-serit takip asistanı-mesafe azalınca otomatik frene basan asistan gibi. Apple'dan bunu bekleyemezsin ama bir düşmede yamulacak bir kasa da onlara yakışmadı açıkçası. Hani düşürdün camı denk geldi cam kırıldı tamam, içindeki elektronik devrelerden biri kırıldı ona da tamam ama kasası yani en sağlam olması gereken yeri eğilip bükülürse bu üretici hatasıdır bence :) Ya da yanlış malzemenin yanlış yerde kullanımı diyelim :) Çünkü biz buna bu kadar para verirken masanın üzerinde kullanmak için vermiyoruz yanımızda taşınabilir ufak bir bilgisayar olduğu için veriyoruz ve taşınabilir birşey bu kadar çabuk hasar görmemelidir.

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

honda gibi işte :D ağırlık uğruna sac kalınlığını düşürüyor :p

Yorum bağlantısı

Bu biraz şuna benziyor abi;

Otomobil üreticileri de kazalar kullanıcı hatası deyip airbag,abs,esp gibi donanımları arabalara koymayabilirler. Ama kullanıcıların hatalarını göz önünde bulundurarak tasarım yapıyorlar. Sonuçta ürün üreten her firma müşteri memnuniyetini düşünmek ve ona göre ürün üretmek zorunda bu devirde. Hele ki büyük firmalar kullanıcı kusurlarını da kapatan ürünler yapmaya başladılar. Atıyorum Sony'nin dövsende bişey olmayan telefonu gibi, yada esp-serit takip asistanı-mesafe azalınca otomatik frene basan asistan gibi. Apple'dan bunu bekleyemezsin ama bir düşmede yamulacak bir kasa da onlara yakışmadı açıkçası. Hani düşürdün camı denk geldi cam kırıldı tamam, içindeki elektronik devrelerden biri kırıldı ona da tamam ama kasası yani en sağlam olması gereken yeri eğilip bükülürse bu üretici hatasıdır bence :) Ya da yanlış malzemenin yanlış yerde kullanımı diyelim :D

Peki düşürenler ve arka cebinde benim gibi taşıyıp yamulmayanlara ne diyeceğiz? :)

ben düşürmeden düşürmeye fark var diye düşünüyorum. Olmaz demiyorum veya yamulmasını hoş karşılamıyorum. Sonuçta ben o telefona 2000TL verdiysem dikkat edeceğim. ;9

honda gibi işte :D ağırlık uğruna sac kalınlığını düşürüyor :p

honda? hyundai? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kabul et, tasarım ve malzeme seçimi hatalı, düşürdüğünde bu denli yamulan alet hatalıdır, bu arada stabil ios un yani elmanın yapabileceği birşey yok, yazılımda bir yere kadar, kısaca Steve gitti iş bittiiiii, zamanla göreceksiniz...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...