İçeriğe Yönlendir

2012 C Max Satış Fiyatı Hakkında

Cihangir Elbasan

Recommended Posts

Borga Tansel

Mustafa Bey, Ankara bayileri bir telefonla arayın. Eskişehir'den gelmeyi düşündüğünüzü söyleyin. Telefonda ciddi bir alıcı olarak konuşun ve fiyat alın. Eğer ki aldığınız fiyatlar Eskişehir Otokoç'tan düşük olursa burada ki Otokoç ile bir pazarlık daha yapın. "Ankara'da şu fiyat verdiler, beni oraya kadar yormayın vs" diyin. Ben öyle yaptım, mecburen indirdiler :)

Yorum bağlantısı
Muhsin İpek

Hayırlı olsun..

Tavsiyem Aralık 15 den sonra araç alın.. Ben 2005 12 ayın 25 inde 44.500 lira fiyat verilen c-max araca pazarlık ile 38000 tl ye aldım ( peşin ) cumartesi günü 33 bin tl sattım. :)

Yorum bağlantısı
Muhsin İpek

Telefonla Ankara'daki bayilerden, "Tan" hariç, fiyat bilgisi aldım,

En düşük fiyatı 49.600 ile Otokoç verdi, tabi yine otomatik parklı dizel trend için.

Hepsi ağız birliği etmiş gibi "arabanın fiyatı zaten çok iyi seviyede, kaçırmayın" anlamında konuştular.

Düşünüyorum bakalım şimdilik

15inden sonra gidin bakın neler olacak.. Hatta benden size bir tavsiye.. Ben gürbaşlar otomotiv ile şahsuvaroğlu nu birbirine kırdırttım :) örnek 43bin olur dedi şahsuvar, Gürbaşları aradım 43bine şahsuvar oğlu veriyor siz ne diyorsunuz bu teklife dedim :) onlarda 500 düşüğüne gelin verelim dedi. bu sekilde 38.bine kadar düştüler, düşmek zorundalar kota sorunu var...!

Ben şimdi volvo s40 yada mercedes b150 almayı düşünüyorum ( hemen kızmayın arkadaslar ) aldığım araçları düşük alıp Bin, Bin beşyüz gibi yükseğine satıp Yeni kasa c-max alana kadar al sat yapıcam :) Düşeş araba kovalıyorum şimdi :)

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

50 binden aşağıya inmicek gibi demiştiniz. Ankara otokoç 49.600 vermiş. Buradaki otokoça iletin 49.500 gibi bir fiyat alırsınız. 500 TL 500 TL'dir. Düz hesap 5 depo yakıt parası..

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Merhaba Arkadaşlar. Yaklaşık 40 gündür C-max alıp almamakta karar veremiyorum. Kredim onaylandığı halde imza atmaya cesaret edemiyorum. 04/12 tarihinde 49,350 TL'ye C-max Trend otomatik parklı modelini bıraktılar. Bu akşam saat 15'te telefon aldım. %2 oranında 06/12 tarihinde fiyat değişecek diye. Saat 16'ya kadar bankaya kredi onay imzasını atmaz isem bu fiyat teklifini geçerli tutamayacağı söylendi. Yine imza atmaya cesaret edemedim ve günü kapattım. Bu zam olayı doğru mu başka bir bilgi alan arkadaş oldumu acaba??

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dün C-max sorum, indirim yoktu, parksız Trend Cmax tdci için 50bin TL dediler bana :s siz nerden alıyorsunuz bu güzel rakamları :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Mustafa Bey,

Yukarıdaki yazıyı ben yazmışım sandım :soshelp:

Hislerime tercüman olmuşsunuz, birebir aynı durumdayız,

Düşünmekten, araştırmaktan bunaldım :crazy:

O değil de bir yandan da bir laf var "Akıllı olan, köprü arayıncaya dek, deli suyu geçermiş"

Ford bu belli mi olur, hem yapmadığı şey değil; bir sabah ansızın 1.000 lira zam yapar mı yapar

Sevgili Mustafa hocam;

Hem yaşıtız, hem adaşız. Ben de anadolu öğretmen lisesine gitmiştim fakat öğretmenlik yapamayacağımı anladığım için üni. tercihlerinde de yön değiştirdim. Şu an itibarı ile verdiğim karar şayet ford zam yapmış ise ve bana hala 49350'ye vergi sigorta dahil anahtar teslim bu aracı verebiliyor ise alacağım. 3 gün önce bankalar faiz indirimine gittiler. Buda bir avantaj. Şayet o fiyata vermezlerse şimdilik C-Max sevdam başka bahara kalacak.

Dün C-max sorum, indirim yoktu, parksız Trend Cmax tdci için 50bin TL dediler bana :s siz nerden alıyorsunuz bu güzel rakamları :D

Çağlar Bey;

Çanakkaleden 49500 almıştım ama çanakkale plakalı olarak.

Bursada 50 deniyordu. En son bayileri birbirine kırdırdım Bursa arkas ot.'den 49350 sigorta vergi dahil anahtar teslim Trend dizel otm.parklı fiyatına okeyleştik.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Haftasonu c-max 1.6 tdci titanium xpaket+otomatik park 59750 fiyat vermişlerdiayak üstü pazarlık bile yapmadım ordaki kadında önümüzdeki hafta zam gelecek demişti.

Yorum bağlantısı
Hakan Çark
Merhaba Arkadaşlar. Yaklaşık 40 gündür C-max alıp almamakta karar veremiyorum. Kredim onaylandığı halde imza atmaya cesaret edemiyorum. 04/12 tarihinde 49,350 TL'ye C-max Trend otomatik parklı modelini bıraktılar. Bu akşam saat 15'te telefon aldım. %2 oranında 06/12 tarihinde fiyat değişecek diye. Saat 16'ya kadar bankaya kredi onay imzasını atmaz isem bu fiyat teklifini geçerli tutamayacağı söylendi. Yine imza atmaya cesaret edemedim ve günü kapattım. Bu zam olayı doğru mu başka bir bilgi alan arkadaş oldumu acaba??

Mustafa Bey,

Yukarıdaki yazıyı ben yazmışım sandım :soshelp:

Hislerime tercüman olmuşsunuz, birebir aynı durumdayız,

Düşünmekten, araştırmaktan bunaldım :crazy:

O değil de bir yandan da bir laf var "Akıllı olan, köprü arayıncaya dek, deli suyu geçermiş"

Ford bu belli mi olur, hem yapmadığı şey değil; bir sabah ansızın 1.000 lira zam yapar mı yapar

İnşallah en uygun fiyatla alırsınız...

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Bütün araç firmaları indirim üstüne indirim yaparken aralık ayında zam da neyin nesiymiş?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Alın gitsin...

+1

Fiyatlar genel olarak uygun seviyede. Geçen sene bu zamanlar düşündüğünüz araçlar 1500-2500 TL pahalıydı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

C-max'te 2 gündür fiyat düzenlemesi yapılıyormuş ve yakın arkadaşım vasıtasıyla öğrendiğime göre yarın itibarıyla 2.000 TL fiyat artışı var. Ayrıca 2013'te C-max için makyaj, otomatik vites vb. yenilik yok sadece X paketteki ısıtmalı cam ve elektrikli katlanır ayna özelliklerini tekno pakete diğer elektronik opsiyonlar ekleyerek 6000 TL'ye satmaya başlayacaklar. Ayrıca 2013 model yılında tüm Ford modellerinde %5 fiyat artışı varmış.

Yorum bağlantısı
Yusuf Yurttaş

Ben Konya'daki otokoçla konuştum kendim için focus ve fiesta için hepsinde Ankara'dan Antalya'dan çok düşük fiyat verdiler. En son arkadaşım fiesta aldı onun için aradık gene çok düşük vermişlerdi. En azından geç değilse sizin için bir şansınızı deneyin. Eğer yardımcı olursa söylediklerim sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Şahsen ben yarın hem son telefonları edip hem de Eskişehir ile görüşüp 3 aşağı 5 yukarı bu işi bağlamayı düşünüyorum.

Adaşım ben bağladım. Bugün 50 tane kadar imza attırdılar bana. İnan artık son imzalarımda imzamı atamamaya başladım.

Sonunda imza atmayı kabul etmemin en temel sebebi şu. Şu anda siparişi verilmiş ve yolda olan araçların yaklaşık olarak %90'nı ispanya üretimi. Şu andan itibaren almanya üretimi olan C-Max'ler artık ülkemize getirilmeyecek. Ayrıntılı olarak araçları incelediğinizde almanya üretimi ve ispanya üretimi arasında bariz bir şekilde malzeme ve işçilik farkı gözlemlenebiliyor. Benim adıma kesilmiş olan proformadaki aracın almanya üretimi olduğunu öğrendikten sonra bankaya tüm imzalarımı attım. Teslim tarihine de 2 gün sonra verebiliriz demelerine rağmen istemiyorum aracı bana 2 ocakta teslim edebilecekseniz ve benden hiçbir fark talep etmeyecekseniz bu evrakları imzalarım dedim. Onlarda kabul etti. Sonuç: Anahtar teslim 49350 Tl'ye beyaz almanya üretimi otomatik parklı 115Hp Dizel 02.01.2013 trafiğe çıkışlı 2013 vergisi ilk taksiti ödenmiş ve trafik sigortası yapılmış bir aracım olacak inşallah.

Şu anki ticari piyasa koşullarında doğru kararı verdimmi inanın bilmiyorum ama artık dönüşü yok ilk taksit ödeme tarihim 06.01.2013. :):):)

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Bu arada Bayiden son şartım da araçta michelin lastik olması konusu idi. Bu da halledildi. :):):)

Yani bastırırsanız istediklerinizi alabiliyorsunuz. Benim yaklaşık 40-45 günlük araştırmalarım sonucunda yaşadıklarımı hepinizle paylaşmak istedim.

Unutmayın ki 215/55/16 michelin 400 tl. Fakat conti sadece 170 tl. Sadece 4 lastikteki fark bin tl'ye yakın.

Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Mustafa bey ilk hayırlı olsun benden o zaman.

Bence gayet iyi bir iş yaptınız. Trend TDCI iyi bir seçim. Ford donanım konusunda birçok markadan önde gidiyor son dönemde. Ayrıca vergi+lastik+2013 model araç gibi artılar da işin kaymağı olmuş. O sınıfta dizel bir araç için 49350tl de gayet iyi bir fiyat. Kazasız, belasız uzun yıllar kullanırsınız inşallah.

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Mustafa bey ilk hayırlı olsun benden o zaman.

Bence gayet iyi bir iş yaptınız. Trend TDCI iyi bir seçim. Ford donanım konusunda birçok markadan önde gidiyor son dönemde. Ayrıca vergi+lastik+2013 model araç gibi artılar da işin kaymağı olmuş. O sınıfta dizel bir araç için 49350tl de gayet iyi bir fiyat. Kazasız, belasız uzun yıllar kullanırsınız inşallah.

Amin. Çok teşekkür ederim. İlk ford aracım 2008 25 eylül trafiğe çıkışlı fiesta van idi. 0 Almıştım onu. Sanırım fordun motorları benim kullanım tarzım ile çok uyuşuyor. Araç otobanda 198'e kadar uzanabiliyordu. İktisatlı kullanımda ise 4 lt'nin altında şehir içi yakıtım vardı.(Standart kullanım 5 litre) 98 bin km'de bu sene 9. ayda sattım daha doğrusu takas yaptım yeni kasa titanyumX dizel fiesta ile. Fakat ilk gün bursa otobanında 165 km hıza bile ulaşamadım. 163 gibi bir hızda takıldı. O gün satmaya ve tekrar 0 almaya karar verdim ve bayiye gittim. Bayi beni C-Max'e ikna etti ve o tarihten beri araştırma yapmakta idim. Bu arada kullandığım araçla da 5 bin km yol yaptıktan sonra şu anda artık 185 km. hızı görebiliyorum ama eski fiestamın akselere tadını vermiyor bırakın tadını yanından bile geçmiyor. İşte tekrar 0 bir dizel fort almaktaki temel gayem bu idi.

Nasip ise bu aracı min. 7 yıl kullanmayı planlıyorum. Ve Bursanın en iyi rodajı yapılmış C-Max'i olacak nasipse. (Fiesta Van aracım öyleydi. Abartmıyorum. Sattığım arkadaş şimdiye kadar kaç defa Allah razı olsun dedi inanın bilmiyorum.) İnanıyorum ki bu C-Max araçlar iyi bir rodaj döneminin ardından(yaklaşık 15 bin km.) en az 225 km/h son hıza ulaşabilir. (Amacım 240 görebilmek.)

Neyse konunun dışına fazla taştığım için hepinizden özür diliyorum.

En kısa sürede Eskişehirden Adaşımın da C-Max'ine kavuşması dileklerimle.

Yorum bağlantısı
Hakan Çark

Hayırlı olsun, sonuçta bu fiyata 0 dizel alıyorsunuz, güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Sanırım Ford'da focus stoğu birikti.

Fiesta ve b-maks'te değişim yok. C-Max'te artış focusta ise düşüş var fiyatlarda.

Aslında şu anki fiyatlar gerçeğe daha uygun oldu.

Artık C-Max trend'i 50bin tl altına vermiyorlar. Ayrıca 2. elde de hiç trend yok. Hep titanyum var satılan 2. el olarak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Sakalım yok ki...

49350'ye aldım zaten. Sakala gerek yokki tavsiye dinlemek için. :)

İşin garibi 2. el o kadar titanyum var satılık ama 1 tane bile 2011-2012 dizel trend bulamadım.

Yorum bağlantısı
Özer Özcan

Mustafa UZ bey, 2011 Trend dizel yok zaten. Dizel Trend henüz çok yeni. Benzinlisini bulabilirsiniz ama dizeli daha ikinci ele düşmedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...