İçeriğe Yönlendir

Yakıt Seçimi - Lpg

Gökhan Bora Yıldız

Recommended Posts

Ertan Alptekin

Benzinle ne kadar gittiğimi hesaplamıyorum ama LPGde hep aynı yolu gittiğimde 280-300 km arası yol gidiyorum. LPGyi 30-31 litrede kestiriyorum. Geçen ay Eskişehire gittim, ilk defa 90 km ortalama [bir daha yapar mıyım bilmiyorum :)] hızla ve sabitleyici ile uzun yolda sıfırladım ve ortalama 5,5 litre benzin tüketimi gördüm. LPG ile 400 km kadar gittim. Hesabım bu şekilde :)

Yorum bağlantısı
Salih Özer

bir Opet istasyonunda çalışan pompacı beyefendiye sordum, Sence hangi gaz diye, adamın cevabı şu oldu ; "Aklı Kelden, gazı Shellden alacaksın" abi dedi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

bir Opet istasyonunda çalışan pompacı beyefendiye sordum, Sence hangi gaz diye, adamın cevabı şu oldu ; "Aklı Kelden, gazı Shellden alacaksın" abi dedi.

adam kel miydi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mahmut Yıldız

yok adam kel değildi, Mahmut Bey, gür saçlarıda vardı :)

O zaman bu işte bir tezat var, dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kadir Kasap

Arkadaslar ben tup taktirmadan once shellden aliyordum benzini mi simdi tup taktirdim yine shell den aliyorum 80 tl tup ile sehir ici 335 km yol gittim gayet memnunum 3000 deviride gecmemeye ozen gosteriyorum

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

bu hafta akaryakıt fiyatlarında yaklaşık %11 düzeltme gelmesi bekleniyormuş cuma günü muhtemelen uygulanır...

Yorum bağlantısı
Murat Bal

Bursa İzmir girişi üniversite kavşağı Lukoil 2,36 Aygaz 2,45

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

%11 derken zam mı?????

%11 derken zam mı?????

%11 indirim...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
(düzenlendi)

Opetten hep aynı istasyon ve aynı pompadan alıyorum yakıtı.

2.32 TL den gazı fulleyip kilometreyi sıfırladım. 

Sonrasında istasyona girdiğimde yine aynı pompada 77.08 TL ye depoyu fulledim. Kilometre saati 377 idi.

Bu hesaba göre 21 Krş yakmış ortalama. Klima kapalı yarı şehir içi yarı çevre yolu. Ara ara sıkıştırdığımda oluyordur, pek sakin kullandığım söylenemez.

Dün yine aynı şekilde depoyu fulledim aynı şartlar geçerli tek fark klima sürekli açık

22.7 Krş yakmışım.

Değerli dostlar araç 1.6 125ps Mondeo bu kadar az yakması nasıl mümkün olabilir? 27-28 Krş yakan focus lar görüyorum.

1.6 Tdi poloya 30 Krş dan az yaktıramıyordum en sakin kullanımda.

3-4 kere bu şekilde fulleyip ölçtüm sonuç hep aynı.

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Opetten alınan yakıt ile Shell den alınan yakıt arasındaki fark, lpg filtresi değişiminde ortaya çıkıyor.

Evet opetten alıyorum sürekli filtre balçık gibi çıkıyor

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Opetten hep aynı istasyon ve aynı pompadan alıyorum yakıtı.

2.32 TL den gazı fulleyip kilometreyi sıfırladım. 

Sonrasında istasyona girdiğimde yine aynı pompada 77.08 TL ye depoyu fulledim. Kilometre saati 377 idi.

Bu hesaba göre 21 Krş yakmış ortalama. Klima kapalı yarı şehir içi yarı çevre yolu. Ara ara sıkıştırdığımda oluyordur, pek sakin kullandığım söylenemez.

Dün yine aynı şekilde depoyu fulledim aynı şartlar geçerli tek fark klima sürekli açık

22.7 Krş yakmışım.

Değerli dostlar araç 1.6 125ps Mondeo bu kadar az yakması nasıl mümkün olabilir? 27-28 Krş yakan focus lar görüyorum.

1.6 Tdi poloya 30 Krş dan az yaktıramıyordum en sakin kullanımda.

3-4 kere bu şekilde fulleyip ölçtüm sonuç hep aynı.

Ne güzel işte ama cidden az yakıyor. Gazı fullerken benzini de fulletin bakın bir benzin tüketiminiz de oluyor mu. Bir seferinde sadece 100km şehir dışı sayılır gerisi full şehir içi 30.5lt gaz ile 360km yol yapmıştım :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alirıza Yaman

Aman dikkat mümkünse Aygaz hatta onda bile sabit istasyon. Benim başıma geldi yine aygaz aldım ama farklı isteasyondan arabam mafoldu.

AYGAZ LPG MÜMKÜNSE İSTASYONDAN :)

Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz

Opetten alınan yakıt ile Shell den alınan yakıt arasındaki fark, lpg filtresi değişiminde ortaya çıkıyor.

Evet opetten alıyorum sürekli filtre balçık gibi çıkıyor

Shell'den alıyordum, filtre değişiminde LPG'ci arkadaş bile soruyordu abi filtre tertemiz duruyor, nereden alıyorsun bu gazı diye :)

Yorum bağlantısı
Kerim Yurdgulu

Klima full açık , 29 LT lpg ile şehiriçi 247 km gidebildim. Önceki depoda aynı şekilde 250 km götürmüştü. Tüketim nasıl sizce ? Fazla mı yakıyor ?

Yorum bağlantısı

100 km de 11,6 / 11,7 tüketiminiz var. Bence az birşey yüksek. Benim focus otomatik, ben 10lt/100km civarı tüketiyorum. Klima, havaya göre. Bazen açık, bazen kapalı. Biraz sürüş stiliyle de alakası var.

Yorum bağlantısı
Kerim Yurdgulu

100 km de 11,6 / 11,7 tüketiminiz var. Bence az birşey yüksek. Benim focus otomatik, ben 10lt/100km civarı tüketiyorum. Klima, havaya göre. Bazen açık, bazen kapalı. Biraz sürüş stiliyle de alakası var.

Arabayı sakin kullanırım. Malum yaz sıcakları dolayısıyla klima sürekli açıktı.Ancak yine de biraz fazla gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

şehir içi ideal yakıt tüketimi nedir ortalama?  (klima kapalı)

Yorum bağlantısı

şehir içi ideal yakıt tüketimi nedir ortalama?  (klima kapalı)araca göre değişir.

Sürücüye ve araca göre büyük oranda değişir. Lpg de 10 lt civarı olabilir. Ama 13 te çok değildir.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

Bayramdan sonraki hafta yakın bir arkadaşımın düğünü için Yalova'dan Aydın'a gidip döneceğim. İstanbul'a nazaran, gördüğüm kadarıyla Anadolu'da lpg daha pahalı. Örneğin ben genelde İstanbul'da Aygaz'dan (Avcılar-Parseller) alıyorum ve lpg nin litresi 2,39 TL Orası olmazsa herhangibir Total'den alıyorum oranın da litresi 2,44 Aygaz ve Total gibi kaliteli ve bilinen otogaz bu fiyatlara alırken hemen hemen aynı gazı 2,70-2,80 lere almak bana gereksiz geliyor.

Özellikle İzmir ve Aydın'da veya Yalova-Bursa-Balıkesir hattında ucuz lpg satan bildiğiniz bir yer var mı? Tabi Sunpet-Pars-Texco gibi çok az kişinin bildiği markalar dışında.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Shell olsunda varsın 20 30 kuruş fazla olsun az daha sakin sürerseniz aynı hesaba gelir hemde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...