İçeriğe Yönlendir

Yerli Otomobil Şubat'ta Yola Çıkıyor

Misafir

Recommended Posts

Guest Coşkun Uçar
(düzenlendi)

Reklam kokan hareketler bunlar...ilk TÜRK üretimi araç zaten zamanında yapılmıştı, buna destek çıksalardı...

3.jpg

tarihinde Coşkun Uçar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Alın size akülü oyuncak, oynayın.... hey gidi heeyyy memlekete bak, 1 iyi iş oda kopya, 1000 kötü iş, ama siz bunları görmeyin, işten çıkın evinize gidin, başka şey düşünmeyin, neyse uzatmayayım...

Reklam kokan hareketler bunlar...ilk TÜRK üretimi araç zaten zamanında yapılmıştı...

Motor v6 Ford motordan kesme idi.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ne kadar karamsar bir Milletiz.Kimse gelip bu iş için bizden para istemiyor,yardım istemiyor.Adamlar bişeyler yapmak istiyor biz bu zihniyetle yerli araba üretsek bile güvenip hiç birimiz almaz,yabancı da arabamız kötüler aldırtmayız.

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

Güzel gelişme. bir yerden başlamak lazım. bırakın önce sağı solu yabancı olsun, önemli değil. Önce bismillah demek lazım. bakarsın 2 sene sonra geliştirir düzeltir daha güzelini iyisini yaparsın. yabancı parça tabiiki kullanılır. Bakarsın o parçayı imal edecek yine bir yerli sanayici çıkar.. ama önce şu eziklikten çıkmak lazım.Bence hayırlı ve güzel bir gelişme.

Uyuyacaksan büyük ağacın gölgesinde uyu. Önce toyota ile anlaşırsın, ilerde kendin yaparsın .biz dahi bir işe girmeden evvel birilerine çıraklık ettik . gayet normal..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sorun hep çırak kalmamakta, esas mesele de bu zaten, usta olamıyoruz bir türlü...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Çin,Kore dünyayı ele geçirdi büyük markaları taklit ederek.

Sorun hep çırak kalmamakta, esas mesele de bu zaten, usta olamıyoruz bir türlü...

Çalışmadan olmuyor,demekki daha çok çalışmak lazımmış :)

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Biz zamanında köyde eşek sürmesini bilmezken adamlar araba yapıyorlardı.

Bu saatten sonra araba yapıp kime satacaksın ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

"Çalışmadan olmuyor,demekki daha çok çalışmak lazımmış :)"

Haklısın, Atatürk' ten sonra hep yattık, kaynakları har vurup harman savurduk ve halada aynıyız, görüntüye aldanma, içi boş çünki, hala daha yatıyoruz, inşallah bundan sonra uyanırız....

Biz zamanında köyde eşek sürmesini bilmezken adamlar araba yapıyorlardı.

Bu saatten sonra araba yapıp kime satacaksın ?

O tren çoktan kaçtı, yerleri kaptılar zaten, bundan sonra başka şeyler bulmak lazım ama onu bulacak adam yok ne yazıkki.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

eh hayat bu..bazen çok iyi de olsa kişi, dükkan açacak parası olmayabiliyor ve birilerinin yanında çalışıyor.. sorun değil.

Türkler de otomobil yapıyor ligine montaj dışı girmek şarttır.

inşallah olacakta. eskiden yaptıydık da devrim vardı da... Bunlar sadece aşk acısı.. Devrim otomobili herzaman kalp yarası olarak kalacak ama geçmişte yaşamamak lazım. artık tekrar anahtarı ele almak gerek.

Buna ön ayak olan başbakanı siyasi olarak sevmem , ama bu hayırlı iş için ayağa kalkar alkışlarım ve bravo derim , o ayrı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Avrupalı X bir otomobil markasını ele alın..

Kornasını muhtemelen Bursa'da Mustafa Liman üretir.. Camını % 90 Doraglas üretip ihraç etmiştir.. Çünkü bir çok yerli cam fabrikası artık iç piyasaya cam yetiştiremiyor, üretiminin tamamını avrupaya ihraç ediyor..

İşlemcisi bosch'un çindeki fabrikasında yapılmıştır.. Lastikleri finlandyadan, aküsü hollandadandır.. Sustaları yine Türkiye'dendir..

Falan filan..

Boş yerlere takılıyorsunuz..

Siz audinin her şeyi ile Almanya'da mı üretildiğini zannediyorsunuz..

O zaman audi de Alman değildir..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Kornasını muhtemelen Bursa'da Mustafa Liman üretir.. Camını % 90 Doraglas üretip ihraç etmiştir.. Çünkü bir çok yerli cam fabrikası artık iç piyasaya cam yetiştiremiyor, üretiminin tamamını avrupaya ihraç ediyor..

İşlemcisi bosch'un çindeki fabrikasında yapılmıştır.. Lastikleri finlandyadan, aküsü hollandadandır.. Sustaları yine Türkiye'dendir..

Falan filan..

Eksantrik milleri sivas tan gitmiştir. (hatta koca mercedes in bile)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Falan filan..

Marka sahibi kim ?

X Marka senin gözünün üstünde kaş'ın var dediği zaman işin rengi değişir.

Yorum bağlantısı

Falan filan..

Ford Cargo kamyonları öz be öz Türk malı.(ozaman)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ford Cargo kamyonları öz be öz Türk malı.(ozaman)

Onun elektroniği de muhtemelen bosch'tur..

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Yüzde yüz yerli sermaye kelimesi hiçbir şey ifade etmez. Sadece sahibinin Türk olduğunu anlatır. Ayrıca haber bence çok saçma ve tutarsız. Toyota'yı Sabancı ithal etmiyor mu ? Derindere distribütör olarak yazılmış, Toyota ile anlaşmış mış.... 300 km hıza çıkan elektrikli otomobil, falan filan...

hayır,sabancı toyotayı bırakalı çok oldu.Alj diye bir grup,toyotanın yeni distibütörü yanılmıyorsam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Özetle, tüm parçalarını % 100 üretip satan bir fabrika yada ülke olacağını tahmin etmiyorum..

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

hayır,sabancı toyotayı bırakalı çok oldu.Alj diye bir grup,toyotanın yeni distibütörü yanılmıyorsam.

Evet doğru, benim aklımda yanlış kalmış. O yüzden yanlış yazmışım.

Yorum bağlantısı

Kulaklarımıza inanamıyoruz böyle şeylere alışkın değiliz biz kısa süreli şoklara giriyoruz :D Lise yıllarından hatırlıyorum bizim bir de İMZA efsanemiz vardı :D

Birinin çıkıp ben araba yaptım,yapacam gelin ortak olalım demesiyle olmaz.İMZA olayı tamamen duygusal.

Yerli araba üretmek için devlet desteği,teşviği şart.O destek de verilecek zaten.Başbakan işadamlarına yapmıştı zaten teklifi yerli araba yapın diye,bir babayiğit de çıktı Yapacak Allahın izniyle.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ne kadar karamsar bir Milletiz.Kimse gelip bu iş için bizden para istemiyor,yardım istemiyor.Adamlar bişeyler yapmak istiyor biz bu zihniyetle yerli araba üretsek bile güvenip hiç birimiz almaz,yabancı da arabamız kötüler aldırtmayız.

Falan filan..

Özetle, tüm parçalarını % 100 üretip satan bir fabrika yada ülke olacağını tahmin etmiyorum..

Birinin çıkıp ben araba yaptım,yapacam gelin ortak olalım demesiyle olmaz.İMZA olayı tamamen duygusal.

Yerli araba üretmek için devlet desteği,teşviği şart.O destek de verilecek zaten.Başbakan işadamlarına yapmıştı zaten teklifi yerli araba yapın diye,bir babayiğit de çıktı Yapacak Allahın izniyle.

Yavrularım, ben "bu marka yerli değil" mi demişim? Nerde demişim? Ordan burdan alma parçalarla "yerli marka" araba yaparsın. Benim dediğim şey, "yüzde yüz yerli" mantığı bu mudur? Ha? Bu mudur? :crazy: "Markamız yerli" demek başkaa, bu araç yüzde yüz yerli üretim demek başka canlarım benim. :i-ih:

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Ben destek veriyorum bu tür gelişmelere, bir zamanlar hızlı tren için de olmaz deniyordu nihayetinde bir gün tam yerli otomobil üretilecek. Şimdi yapılanları bunun altyapısı olarak düşünmek dahi yeterli, (servis, yedek parça, f/p) makul seviyede olduğu takdirde almayı ciddi anlamda düşünebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yavrularım, ben "bu marka yerli değil" mi demişim? Nerde demişim? Ordan burdan alma parçalarla "yerli marka" araba yaparsın. Benim dediğim şey, "yüzde yüz yerli" mantığı bu mudur? Ha? Bu mudur? :crazy: "Markamız yerli" demek başkaa, bu araç yüzde yüz yerli üretim demek başka canlarım benim. :i-ih:

100%100 yerli sermaye demek,Öz be Öz TÜRK malı demek.Parçasının nerede yaptırıldığının önemi yok.Murat abicim :flowers:

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Yerli olsun bizim olsun...Yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı.... :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ben destek veriyorum bu tür gelişmelere, bir zamanlar hızlı tren için de olmaz deniyordu nihayetinde bir gün tam yerli otomobil üretilecek. Şimdi yapılanları bunun altyapısı olarak düşünmek dahi yeterli, (servis, yedek parça, f/p) makul seviyede olduğu takdirde almayı ciddi anlamda düşünebilirim.

Ben de destek veriyorum, "yüzde yüz yerli" kandırmacasına karşıyım. :) Yapsınlar ama milleti de kandırmaya kalkmasınlar. Kalksınlar mı?

100%100 yerli sermaye demek,Öz be Öz TÜRK malı demek.Parçasının nerede yaptırıldığının önemi yok.Murat abicim :flowers:

İşte, parayı basıp dışarıdan getirdiğin aksamla o "Öz be Öz TÜRK malı" zor oluyor Barış'ım benim. :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Zamanında bunu yapmışız be kardeşim....Çocukken kırmızısını görmüştüm bunun vay be ne araba demiştim.

93vRk.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...