İçeriğe Yönlendir

Yerli Otomobil Şubat'ta Yola Çıkıyor

Misafir

Recommended Posts

Mahmut Sayar

Konu dışı olacak ama mevzusu geçtiği için merak ettim. Binaların çatıları tamamen güneş panelinden oluşabilir mi? Oluşsa maliyeti ne olur ve Ankara ya da İstanbul'da ne kadar elektrik üretebilir.

Ev sahibimiz bize su için güneş enerjisi taktırmış abartısız 20 dakika güneş görmesi yetiyor ve suya el değilmiyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Olur öğretmenim. Hatta bazı ülkelerde ( ;) ) parayı verirsin, malzemenin menşei şahadetnamesine (Certificate of Origin) Türkiye yazarlar ;)

Çinliye ver parayı oraya kuzey kutbu bile yazar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

verimli kaliteli ısıya dayanımlı motor yapılacak

Hocam, Miag firmasının exproof fokliftler için ürettiği pompa motorunun aynı prensipte olanı 96 yılında Renault tarafından kullanıldı. Mevcut motor 70 kw, yanılmıyorsam 400 volt idi. Ben aynı motorun 80 volt 30 kw olanını tamir ettim ve bu güne kadarki en mükemmel permament magnet motor diyebilirim.

Ne hikmet ise bir daha hiç bir araç ve makinada o motoru göremedim. Uçan daire gibi şekli vardı ve magnet dizilimi çok enteresandı. İstenen kw için çok daha az akım ile yüksek güç alınıyordu.

Aynı motordan bir elime geçse, sizi kolunuzdan tutup dergaha getireceğim, projemle ilgili

Yorum bağlantısı

Hocam, Miag firmasının exproof fokliftler için ürettiği pompa motorunun aynı prensipte olanı 96 yılında Renault tarafından kullanıldı. Mevcut motor 70 kw, yanılmıyorsam 400 volt idi. Ben aynı motorun 80 volt 30 kw olanını tamir ettim ve bu güne kadarki en mükemmel permament magnet motor diyebilirim.

Ne hikmet ise bir daha hiç bir araç ve makinada o motoru göremedim. Uçan daire gibi şekli vardı ve magnet dizilimi çok enteresandı. İstenen kw için çok daha az akım ile yüksek güç alınıyordu.

Aynı motordan bir elime geçse, sizi kolunuzdan tutup dergaha getireceğim, projemle ilgili

İşte Babayiğit Servet abim :biggrin::) :)

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Guest Misafir

Basligi okur okurmaz boyle birseyin su an olmayacagini biliyorum deyip, 1. Sayfadaki yorumlari okudum bircok uyemizle ayni gorusteyim, bizim bu imalati su imkanlarla gerceklestirmemiz NAmumkun maalesef.

Gana haberinde de "Made in Ghana" diyor ama detay belirtilmemis yine.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

diğer linki okuyun. çinli bir firma gümrük olan ülkelere özel demonte araç satıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...