İçeriğe Yönlendir

Samsung Note II (N7100) Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Engin Deniz

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Ben size hTC alın diyorum, hala uğraşıyorsunuz, dertsiz başınıza dert arıyorsunuz :p

Ne ses gelmesi-gitmesi, ne rehber. Stabilitenin lugat anlamı: hTC :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Nexus 4 daha iyi ama, bu arada ben nexus4 ü beklemeye aldım, hem fiyatı düşer hemde Xpreia Z yi bekliyorum, bana tozdan sudan etkilenmeyen, ekstra cam korumalı, hiper sağlam kasalı (otomotiv kaporta parçaları var, sac değil, karbon fiber tarzı) 4.2.1 androlu, ekranı hiper, pili güçlü bir alet lazımda :)

Htc şuan için geride, one x+ yıda baya inceledim, listemden çıktı ne yazıkki :)

Birde şöyle şeylerde olsa iyi olur :)

http://gb.hezy.net/video/127956/sony-xperia-z-connectivity-demo/

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ekran Xperia dan zayıf, kamera zayıf, tip zayıf, pil zayıf, su geçirmez ama darbe dayanımı Z nin yanında çok zayıf, yani kurtarmaz :)

Ayrıca bize gelmesi zor ve gelsede çok geç olucak, Sony ise Martta burada :)

sony-xperia-z-ofic-1.jpg

htc-j-butterfly-1-dh-fx57.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ekran Xperia dan zayıf, kamera zayıf, tip zayıf, pil zayıf, su geçirmez ama darbe dayanımı Z nin yanında çok zayıf, yani kurtarmaz :)

Bunu dedin, ben bittim :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

http://www.youtube.c...v=gWysHOjl95E#!

Eee Xperia Z ye göre zayıf ne yazıkki, tek şüphem Sony nin yazılım desteği, eğer bu alet 4.2.1 le gelmezse o zaman iş fena, Htc de ülkemize gelirmi, birde bu konu var.

İniallah Sony Sony liğini yapar :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Abi her şeye eyvallah da tip tırt. Onu bi geç sen :p ayfon gibi ne o öyle, köşeli köşeli.

Diğer artılara bakarsak, sen de biliyorsun ki, bu pazara giriş için bir şeyleri diğerlerinden fazla yapmak zorunda. Yılların eksikliğini bir şekilde kapatmak zorunda. Reklam güzeli işte :p butterfly Türkiye'ye gelmez, benim hiç umudum yok. Daha çoook model var hTC'de. Türkiye'ye göstermiyorlar bile.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Zaten baba modeller bir gelse gam yemeyeceğim, bazı çürük şeyleri hala süper diye ölümüne tutan zihniyetten kurtuluruz inşallah, Sony de adam gibi birşeyler getirirse iyi olur tabiii, Htc de getirsin fiyata bakarız artık, şuan kurtaracak modeli yok gibi, one x+ bile kesmiyor vallahi, nexus4 varken bakmam artık, tek geri kalan kamerası, onuda takmam zaten.

Not: bize gelenlere bakalım, Z gelir de kelebek gelmezse, yapacak birşey yok :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Atlantis Avm Teknosa'da LG Nexus 4 1399 tl idi. Ben beğenmedim şahsen. Sadece yazılımı için alınır. Bu arada note 2'nin kalem performansını aşırı derecede çok beğendim. İncecik imza gibi şeylerde bile o kadar hassas ki. İnşallah 1 ay içinde note 2 den bir adet alacağım. :) Dün bakmadığım telefon kalmadı nokia lumia 920 çok hoşuma gitti fakat daha yeni olması kafamda soru işaretleri bıraktı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aman lumia dan uzak dur, kısaca ve net konuşayım, parana yazık, nexus4 ü de görmeden almam, daha görmüş değilim zaten :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sen bırak bunları, dinleme, tv kumandası kılıklı, demode işletim sistemli, takvimi sorunlu, dosya alıp gönderemeyen, kabloyu taktınmı herşeye bağlanamayan, iletişim özürlü, görüntülü konuşmayı devrim sanan, haddinden fazla pahalı, önü kırılan, arkası çizilen, flash hiç olmayan, uygulama sayısı olarak geçilmesine ramak kalan, artık firmaların korkunç gelişim hızı sebebiyle elleri mahkum şekilde androide yazılım yetiştirmesi nedeniyle artık durgunlaşan, sonu nokia gibi olacak olan, (rehber sorunu vs. sadece samsung ta var bu arada, htc gibileri direk ezer geçer) tf5 modeliyle beklenen satışı yakalayaman hacamat olmaya mahkum firmayla ne işin olacak sanki :):p

Sen hiç üzülme, çürük elma ya aklın kaymasın, jb ile bağımlılıkla kısıtlı ios la falan uğraşmazsın hiç değilse, zaten o toplama, aç bak içine yarısı zamzung çıkar :D elma andronun gelişme hızı karşısında çaresiz, şansı yok, o yüzden rahat ol :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Istanbul garantili bu fiyatlar. Uzun suredir istanbul garantililer bu fiyattan satiliyor. Note I'in fiyat politikasi devam ettirilirse 1250-1350 civari garantili olarak taban fiyat gorur ve sahneden cekilir note2.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Istanbul garantili bu fiyatlar. Uzun suredir istanbul garantililer bu fiyattan satiliyor. Note I'in fiyat politikasi devam ettirilirse 1250-1350 civari garantili olarak taban fiyat gorur ve sahneden cekilir note2.

Saygilarimla.

Yakın zamanda biraz zor gözüküyor Evren bey. Şuan 1700 Tl'nin altına garantili cihaz olmadığı düşünülecek olursa?...

Yorum bağlantısı

Yakın zamanda biraz zor gözüküyor Evren bey. Şuan 1700 Tl'nin altına garantili cihaz olmadığı düşünülecek olursa?...

Halef modeli gelmeden düşmez tabi. Şu anki fiyatı dengelenmiş olan durum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
(düzenlendi)

Note II yakın zaman aralığında 2 adet güncelleme aldı. Bir tanesi 42mb'lık exynos güvenlik açığını kapamak içindi. Yeni gelen 62mb'lık güncelleme ile bir önceki sürümde bozulan pil performansı tekrar yerine geldi. Sanki ikonlardaki çözünürlük arttırılmış gibi. İki üç yeni uygulama eklenmiş durumda. Ancak 4.1.2 sürümünde telefon wi-fisinde bir aksilik var.

Normal şartlarda; wi-fi özelliği açıkken, internet sayfalarına sorunsuz girilebilir. Hatta, farklı bir ortamda bağlandığınız wi-fi'yi hafızada tutar ve o ortama tekrar girdiğinizde wi-fi açıksa otomatik algılar ve internete girebilirsiniz.

Maalesef son sürümle beraber; evde dahi belli bir süre sonra wfi'yi görmesine rağmen internet bağlantısını kesiyor. Yeniden açıp kapayınca wi-fi'yi düzeliyor. Mesela bugün telefonda wi-fi açıkken modemin kapalı olduğunu farkettim, Modemi açtım fakat internete bağlanamadı. Bağlanması için; telefon wi-fi menüsünü açıp kapamak gerekiyor. Gizli menülerden wi-fi'yi sürekli uyanık tut gibi bir ayarla bu problem giderilse de, hem ekran sürekli açık kalma eğiliminde oluyor hem de ilk restart ile bu özelliği aktive etmek gerekiyor.

Yeni sürümle düzeltilebilecek bir durum, öncesinde yoktu.

Kullanım açısından; büyük ekrana alıştım diyebilirim. Eskiden bana gayet büyük gelen S3 ekranı gayet ufak geliyor. Tek elle kullanım için Note II uygun programlar çalıştırılmazsa uygun değil ama tüm işlemlerde büyük ekranın avantajı, tepsi boyutunda olmasını sevdiriyor. Isınma, takılma yok. Ancak bugün 1.75gb gözüken hafızanın 1,63'ünü kullanır halde gördüm. Menüleri normalde çok akıcı olan telefonda 1-2ms'lik gecikmeler olunca şüphelendim ama ram'i bu kadar doldurmasını da beklemiyordum.

Kullanıcı tecrübeleri, markaların çok da açıklamak istemedikleri bazı durumları ne yazık ki ortaya koyuyor. Android işletim sisteminde IOS'tan farklı olarak, yazılımın cihazları takip ettiğinden bahsetmiştik. Note II'de de böyle bir durum sözkonusu. Bilindiği üzere şu an piyasada 2gb'lık ram sunan iki model var. Birincisi piyasada yaklaşık 4-5 aydır bulunan Note2, diğeri ise yurtdışında çok daha önce kullanılmaya başlanan ama ülkemize yeni gelen Nexus. Ancak Jellybean sürümü henüz 2gb ram'a hazır bir görüntü vermiyor. Daha önce çift çekirdek işlemciyi stabil kullanamayan Gingerbread sürümünden, ICS sürümüne geçişe benzer bir durum sözkonusu, jelly bean sürümü için. Fakat Note2'nin güçlü donanımı yazılım açıklarını kapatarak stabilitenin korunmasında yardımcı oluyor. Bu arada 4-5 gündür güncelleme ile beraber, karşı tarafın sesini alamama problemi de ortadan kalktı. Ayrıca -viber tarzı görüşmede tuhaf netlikle gelen sese- alıştım mı nedir? Eskisi kadar yadırgamıyorum.

ANdroid'de daha önceden gördüğümüz üzere biraz 2gb'lık modellerin piyasayı işgal etmesi gerekiyor ki, yeni güncelleme gelsin.

Yaklaşık 3 haftalık deneyimim; pişman değilim. Hatta en beğendiğim telefonlar listesinde zirveye oynar diyebilirim.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Note II yakın zaman aralığında 2 adet güncelleme aldı. Bir tanesi 42mb'lık exynos güvenlik açığını kapamak içindi. Yeni gelen 62mb'lık güncelleme ile bir önceki sürümde bozulan pil performansı tekrar yerine geldi. Sanki ikonlardaki çözünürlük arttırılmış gibi. İki üç yeni uygulama eklenmiş durumda. Ancak 4.1.2 sürümünde telefon wi-fisinde bir aksilik var.

Normal şartlarda; wi-fi özelliği açıkken, internet sayfalarına sorunsuz girilebilir. Hatta, farklı bir ortamda bağlandığınız wi-fi'yi hafızada tutar ve o ortama tekrar girdiğinizde wi-fi açıksa otomatik algılar ve internete girebilirsiniz.

Maalesef son sürümle beraber; evde dahi belli bir süre sonra wfi'yi görmesine rağmen internet bağlantısını kesiyor. Yeniden açıp kapayınca wi-fi'yi düzeliyor. Mesela bugün telefonda wi-fi açıkken modemin kapalı olduğunu farkettim, Modemi açtım fakat internete bağlanamadı. Bağlanması için; telefon wi-fi menüsünü açıp kapamak gerekiyor. Gizli menülerden wi-fi'yi sürekli uyanık tut gibi bir ayarla bu problem giderilse de, hem ekran sürekli açık kalma eğiliminde oluyor hem de ilk restart ile bu özelliği aktive etmek gerekiyor.

Yeni sürümle düzeltilebilecek bir durum, öncesinde yoktu.

Kullanım açısından; büyük ekrana alıştım diyebilirim. Eskiden bana gayet büyük gelen S3 ekranı gayet ufak geliyor. Tek elle kullanım için Note II uygun programlar çalıştırılmazsa uygun değil ama tüm işlemlerde büyük ekranın avantajı, tepsi boyutunda olmasını sevdiriyor. Isınma, takılma yok. Ancak bugün 1.75gb gözüken hafızanın 1,63'ünü kullanır halde gördüm. Menüleri normalde çok akıcı olan telefonda 1-2ms'lik gecikmeler olunca şüphelendim ama ram'i bu kadar doldurmasını da beklemiyordum.

Kullanıcı tecrübeleri, markaların çok da açıklamak istemedikleri bazı durumları ne yazık ki ortaya koyuyor. Android işletim sisteminde IOS'tan farklı olarak, yazılımın cihazları takip ettiğinden bahsetmiştik. Note II'de de böyle bir durum sözkonusu. Bilindiği üzere şu an piyasada 2gb'lık ram sunan iki model var. Birincisi piyasada yaklaşık 4-5 aydır bulunan Note2, diğeri ise yurtdışında çok daha önce kullanılmaya başlanan ama ülkemize yeni gelen Nexus. Ancak Jellybean sürümü henüz 2gb ram'a hazır bir görüntü vermiyor. Daha önce çift çekirdek işlemciyi stabil kullanamayan Gingerbread sürümünden, ICS sürümüne geçişe benzer bir durum sözkonusu, jelly bean sürümü için. Fakat Note2'nin güçlü donanımı yazılım açıklarını kapatarak stabilitenin korunmasında yardımcı oluyor. Bu arada 4-5 gündür güncelleme ile beraber, karşı tarafın sesini alamama problemi de ortadan kalktı. Ayrıca -viber tarzı görüşmede tuhaf netlikle gelen sese- alıştım mı nedir? Eskisi kadar yadırgamıyorum.

ANdroid'de daha önceden gördüğümüz üzere biraz 2gb'lık modellerin piyasayı işgal etmesi gerekiyor ki, yeni güncelleme gelsin.

Yaklaşık 3 haftalık deneyimim; pişman değilim. Hatta en beğendiğim telefonlar listesinde zirveye oynar diyebilirim.

Saygılarımla.

Evren bey, gerçekten ağzınıza sağlık. Daha telefonu almadan sayenizde, hakkında birçok şey öğrendik. Kullanım tecrübelerinizi ilgiyle takip etmeye devam ediyoruz...

Yorum bağlantısı

Rica ederim Fırat Bey. Doğrusunu yanlışını yazalım ki kullanan olarak; alan da en azından hazırlıklı olsun, ya da kararını verirken kıstaslarına uygun olup olmadığına karar versin. Bugün hiç aklımda yokken, internette gördüğüm; aşağıdaki ürünü sipariş ettim. Link: http://www.pdateknoloji.com/Samsung-N7100-Galaxy-Note-2-Orjinal-Extra-Batarya-sarj-Kiti-Batarya_31422.html#0. Gayet hızlılar, öğlen saatinde sipariş verdim, akşam kargoya hazır mesajı geldi. Ürünün özelliği orjinal yedek pili, telefonun dışında şarj eden ünite aynı zamanda masa üstü standı olarak kullanılıyor. Pil ile ilgili bir sorunum yok ama şirkette duracak bir yedek pil en azından zor zamanlarda yardımcı olur. Stand zaten güzel bir şey.

Bu arada karşıdan ses gelmeme problemi yeniden nüksetti. İşin ilginç yanı, bende hiç böyle bir problem yapmayan S3'ü kullanan arkadaşımda da sorun var ve benden daha muzdarip. Yine ekibimde S2 kullanan ve başka bir S3 kullanıcısında aynı sorun mevcut. Hepimiz doğal olarak şirket hattı ve turkcell kullanıyoruz.

Saygılarımla.

Samsung-N7100-Galaxy-Note-2-Orji_31422_1.jpg

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Note2 değil ancak boyutu sadece farkli olan 4.1.2 ile note 10.1 kullaniyorum,cok verim aldim gercekten butun on yargilarimi yikti diyebilirim. insallah boyle devam eder.

Bu arada SNotta spen ile dun can sıkıntısından karalama yaparken bu cikti ortaya :)

262bqfm.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Garantili olmak kaydi ile sıfır note2 ariyorum. Ufak tefek indirimle vs. Denk gelen olursa haber verirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...