İçeriğe Yönlendir

Samsung Note II (N7100) Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Engin Deniz

Recommended Posts

Recep Güney

ben 4 aydır kullanıyorum, bilgisayarı koydum bir kenara her şeyim oldu telefon... yanımda o olduktan sonra fotoğraf makinesine kağıda kaleme bilgisayara vs ihtiyaç duymuyorum.. büyüklük pek sorun olmadı şimdiye kadar.. ayakta pantolonun cebinde otururken masanın üstün de vs vs..

Yorum bağlantısı

Cihazın olumsuz bir özelliği ortaya çıkmış. 4K videoları oynatmayı denemişler, gösterememiş. Normal HD yayınlara göre 4 kattan fazla çözünürlük sunan ve 70" ve üstü ekranların yaygınlaşması ile kullanılması tasarlanan, şu anda birkaç modelde olan ve uygun yayını olmayıp sadece demoları olan birkaç videoyu deneyen arkadaşlar olmuş. DOğal olarak 1280*720p çözünürlüklü(Hd Ready'ye denk düşer) ekran ve işlemci olumsuz cevap vermiş.

S4'ün piyasaya çıkmasının ardından, S4'teki yeni sensörlerin desteklediği özellikler hariç, diğer yenilikler Note2'de kullanılacak olması, şu anda cihazı hala güncel ve güçlü tutuyor. Tabi, genel beklenti 2-3 ay sonra yeni model NoteIII'ün tanıtılacağı yönünde. Fiyatları paralel ithalat olan modellerde 1.300.-TL'ye kadar gerilemiş durumda şu anda.

2013'ün modelleri Samsung haricinde biraz gecikmeli geldi veya gelecek. Xperia Z, yenilik arayan NoteII kullanıcılarının geçiş yaptığı fakat gördüğüm kadarı ile çok da memnun kalamadıkları bir model. Aslında piyasaya çıkan telefonların yeni modellerinin üstüne çok birşey eklemedikleri düşünüldüğünde bu memnuniyetsizliklerde normal. Yeni gelen S4 ble çok büyük değişiklikler vaadetmiyor ancak yine de çok satacak. Piyasa son on yılda tüketime alıştırıldı ve alışkanlıkları da sürekli değiştirilerek ihtiyaç yaratılıyor. Bir zamanlar küçüldükçe makbul olan "cep telefonlar", şimdilerde tepsi boyutunda hatta küçük bir laptop ekranı boyutlarına kadar ulaşarak boyutu ile orantılı fiyatlandırılıyor. Bir süre sonra flexible ekranlarla bu alışkanlıklar yine tersine çevrilecektir. Telefon olarak kullanıldığında küçük ekran, multimedya özelliklerine geçiş yapıldığında katlanarak açılan ekranlar fuarlarda ufak ufak tanıtılıyor. Ancak 6,1-6,5" boyutlu ekranlardan sonra geri dönüş olacak gibime geliyor.

HTC başlığında da belirttim, 2013 yılında piyasayı en çok sarsacak model, One olacak gibi. Bu model en azından ses yönünden akıllı telefonlara yeni çığır açıyor. Klasik sense arayüzünden vazgeçmesi hayranlarını üzebilir ama HTC'nin yazılım konusundaki başarıları, yeni arayüzün de en azından selefi kadar tutulacağının garantisi gibi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Evren abi bu 4K çözünürlük konusunu yeni duydum senden.

Youtube'da bir örnek buldum, 1 dk, 51 sn.lik bir video. 268MB. Sanıyorum doğru bir örnek. Deneyeceğim.

Yorum bağlantısı

Evren abi bu 4K çözünürlük konusunu yeni duydum senden.

Youtube'da bir örnek buldum, 1 dk, 51 sn.lik bir video. 268MB. Sanıyorum doğru bir örnek. Deneyeceğim.

Tam randıman için 3840x 2160 çözünürlük olması lazım Zafercim. İlla konu yine dönüp dolaşıp Apple'a gelecek ama belki onda Imac'te olabilir yakın çözünürlük.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Htc şöyle patlayacak filan diyorsunuz ama bizim forumdan başka çevremde Htc'nin konuşulduğu yer göremiyorum... İnsanlarda da tek tük görüyorum.

Hatice TR'de bilinmeyen bir model. Ancak yurtdışında çok satılır. Çokta eski bir firmadır ;)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Haklısınız Alper Bey, HTC biraz daha telefon dünyasının içinde olanların takip ettiği bir marka.

HTC'nin sense arayüzü telefon dünyasında çok methedilir ve diğer telefonları kullanması için benzer programlar türetilir. Hem telefonu yormaz hem de görsellik açısından zengindir. Yine HTC ender olarak farklı yazılımlar kullanarak telefonları piyasaya sürmüş, kendisi bir yazılım üretmemiştir. Sadece Android veya Win işletim sisteminin üzerine; telefon, mesaj, internet tarayıcı için özel sense yazılımını tasarlamıştır.

HTC'nin büyüme hikayesi de ilginç ama uzun. Mesela onun yolundan gelen Huwaei(doğru mu yazdım bilmiyorum) var. Şİmdilerde bu markaya nasıl bakılıyorsa; 10 yıl önce HTC'ye de öyle bakılıyordu. HTC ile yola çıkan mesela Benq, daha önce yola çıkan ama yarıştan kopan Siemens, yine bir ara gözüken ama yokolan Pantech markaları rakipleriydi bir zamanlar ve HTC'ye göre mesela Benq ve Sİemens çok öndeydi.

Piyasa ilginç bir piyasa. Türkiye gibi bir ülkede marka fanatizmin geldiği boyutları düşünürsek HTC'nin yine de edindiği yer gayet güzel. Yeni çıkacak modeli daha çok Android dünyası takip ettiği için, belki etkisi çok hissedilmemiş olabilir. Ancak HTC'nin en yuöuşak karnı pil kapasiteleri. Yeni modelde de bu sıkıntı mevcut.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Yıllar önce Casper'in pdasını htc yapıyordu diye hatırlıyorum :unsure2:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bu arada aldığım fiyati yazmamisim. 1.450 tlye aldim. Başarı Garantili. Kapali kutu. Galaxy giomuda 200 tlye saydilar. Sizce nasil fiyat ? :)

Galaxy Note 2 ile tapatalktan gönderildi.

Yorum bağlantısı

Bu arada aldığım fiyati yazmamisim. 1.450 tlye aldim. Başarı Garantili. Kapali kutu. Galaxy giomuda 200 tlye saydilar. Sizce nasil fiyat ? :)

Çok iyi fiyata almışsın Mert. İstanbul garantililer bu fiyata satılırken, sen iyi bulmuşsun bu fiyatı.

Saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Nerden aldın yahu bu fiyata? :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Çok iyi fiyata almışsın Mert. İstanbul garantililer bu fiyata satılırken, sen iyi bulmuşsun bu fiyatı.

Saygılarımla..

Nerden aldın yahu bu fiyata? :)

Yurtdışı garantililer 1.200 liraydi ama icime sinmedi. Adamlarin adresleri bile yok. Böyle almaktansa 250 lira daha verip garantili aldim.

Kızılay da bir turkcell bayinden. Çok araştırdım neyseki denk geldi. :)

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Yurtdışı garantililer 1.200 liraydi ama icime sinmedi. Adamlarin adresleri bile yok. Böyle almaktansa 250 lira daha verip garantili aldim.

Kızılay da bir turkcell bayinden. Çok araştırdım neyseki denk geldi. :)

Taksit falan yaptılar mı? Taahhütsüz mü aldın? :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Taksit falan yaptılar mı? Taahhütsüz mü aldın? :D

12 taksit yapiyorlarmis ama vade farkli abi. Ben 200 tlye eski telefonumu verdim 1000ini pesin gerisini taksitli aldim. Taahhütsuz evet. :)

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Selam arkadaşlar benide aranıza alırmısınız ? :p

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Yorumları bekliyoruz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Yorumları bekliyoruz.

Saygılarımla.

Abi valla çözmeye çalışıyorum. Kalemi ve kalemle kullanılan uygulamaları çözemedim henüz :s

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Hayırlı olsun abi memnun kalacagindan eminim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Abi valla çözmeye çalışıyorum. Kalemi ve kalemle kullanılan uygulamaları çözemedim henüz :s

Acilen mıncıklamam lazım. hem yeğenimi de görürüm. bir buluşma ayarlamalı :)

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Acilen mıncıklamam lazım. hem yeğenimi de görürüm. bir buluşma ayarlamalı :)

Bekleriz efenim herzaman :)

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz
Engin ben sana acil ders vereyim. :):D

Ben ikinizi de çalıştırayım :)

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Ben ikinizi de çalıştırayım :)

Ios ile yapabildiklerin bu telefonun %10 u falan, ne çalıştırcan sen bize :p

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Bir sıkıntım var. Yatay çalışan programları ( Oyun yada tam ekran youtube) kapatıp, başka bir program çalıştırınca oda yatay çalışıyor telefon dik olmasına rağmen. Önceki çalıştırdığım programı açıp kapayınca durum düzeliyor :s

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
Bir sıkıntım var. Yatay çalışan programları ( Oyun yada tam ekran youtube) kapatıp, başka bir program çalıştırınca oda yatay çalışıyor telefon dik olmasına rağmen. Önceki çalıştırdığım programı açıp kapayınca durum düzeliyor :s

Çok ilginç bende öyle bir sorun olmadı hiç.

Yorum bağlantısı

Telefonun sürümü nedir Engin Bey?

Ayarlar>cihaz hakkında(en altta) buradan Android sürümünü görebilirsiniz.

Bu tip ufak aksaklıklar Androidde eğer donanımsal yani sensörlerden kaynaklı bir sorun yoksa yaşanabilirler. Zaten bu meşhur Ios stabil, android stabil değil hikayesi de buradan başlar. Bunun nedeni Ios uygulamalarının denetim mekanizmalarının Android'de olmamasıdır. Hem java hem de c++ (bildiğim kadarı ile ios da sadece c++ ile uygulama yazılıyor) ile geniş bir yelpazade yayımlanan yazılımların bazıları telefonunuzda istenmeyen sonuçlara yol açar.

İlk olarak sürümünüz güncel değilse yen sürümü edinerek deneyebilirsiniz.

Eğer ilk aldığınızda bir sorun yoksa ve yüklenen programlar sonrasında bu problemi yaşamaya başladıysanız, sondan başa doğru yüklenen programları kaldırın ya da format atın. Bu da bir çözüm olabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...