İçeriğe Yönlendir

Samsung Note II (N7100) Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Engin Deniz

Recommended Posts

Cem Işık

Ekleyip eklememe konusunda çok düşündüm ama ekleyeyim bari. Sabah aklima esti birden çektim. Ses ayari falan tirt olmus ama ilk incelemem. Hataları duzeltecegim bidahakine :)

Eline sağlık Mert.. Bende Samsung lcd tv kullanıyorum ama smart değil , aynı modem'e bağlılar.. Tv ile telefon arasında irtibatı nasıl kurabilirim? Senin videoda bahsettiğin ikon çıkmıyor benim telefonda malesef.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Gayet güzel olmuş bence. :bravo: En azından s3 de de kullanabileceğimizi görmüş olduk.Ha birde smart tv almak lazım :D en güzel kısmı telefondaki videoları oynatabilmesi olmuş direk olarak.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Eline sağlık Mert.. Bende Samsung lcd tv kullanıyorum ama smart değil , aynı modem'e bağlılar.. Tv ile telefon arasında irtibatı nasıl kurabilirim? Senin videoda bahsettiğin ikon çıkmıyor benim telefonda malesef.

Onu hiç bilmiyorum abi yaa ama smart olunca böyle oluyor. :)

Mert,

Senin sınav filan yok muydu? Buralardasın hep. Emmiye söyleyeyim de seni biraz banlasın. ;)

Sabah 9 aksam 19.30 dershanedeyim abi tenefuslerdeki tek eglencem. Facebook falan hep donuk zaten. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu note2 resimlerde çok büyük durmuyor.Canlı görünce çok büyük geliyor gözüme :D

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Ekleyip eklememe konusunda çok düşündüm ama ekleyeyim bari. Sabah aklima esti birden çektim. Ses ayari falan tirt olmus ama ilk incelemem. Hataları duzeltecegim bidahakine :)

Kardeşim yapan var yapamayan var herşeyi paylaşma böyle :p:D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bizlerle araba telefon muhabbeti yapacağına manitalarla takılsana. ;):)

O meseleler 19.30 dan sonra abi :D

Bu note2 resimlerde çok büyük durmuyor.Canlı görünce çok büyük geliyor gözüme :D

Abi kilifsiz ve ekran filmsiz falan cidden gerçekten o kadar büyük değil. S4den az büyük. :)

Yorum bağlantısı

Note II'yi diğer modellerden ayıran en önemli iki özellik;

• Pil
  • Kalem

Pil konusunu genelde bu tarz telefon kullananlar yaşarlar. Note II ve S3 haricindeki tüm telefonlarda artık gün içersinde şarj etmek normal karşılanıyor. Kalem ise kullanılmadan aranılmayacak bir özellik. Elzem değil ama kullandıkça kolaylık sağlayan ve daha sonraki modelde aranan bir özellik. Ancak Note II'deki bu iki önemli özellik boyut nedeni ile birçok kullanıcı tarafından tercih edilmediğinden ön plana çıkmıyor. Daha doğrusu phablet diye bir sınıfta değerlendirildiği için, Note II'deki üstün özelliklerin zaten telefonlarda olmaması gerektiği düşünülüyor.

Tabi telefon markaları da buna yardımcı oluyor aslında. Örneğin Samsung S4'ü NoteII tecrübelerine dayanarak 3000mAH'lık bir pille çıkarabilecekken, S3'ün pilini biraz güçlendirerek çıkarmayı tercih ediyor. Ya da HTC değiştirilemeyen pil kullanan bir model olarak iddialı bir mAH değeri kullanmıyor.

Note II diğer modellerden farklı bir şekilde bayan kullanıcıya da hitap etti. Iphone'un bayanlar tarafından kırılamaz popülaritesinin birçok toplantıda şahit olduğum şekilde NoteII ve cover kılıf ile kırıldığını görüyorum. Telefonun büyük ekran boyutuna karşın, slim yapısı bu tercihi güçlendirirken, çanta kullananlar için büyüklüğü de problem olmaktan çıkıyor.

Ben bir yönden mutluyum, pil ve kalem özelliklerine ilaveten büyük ekranın fonsiyonelliği nedeni ile küçük ekran modellere alıcı gözle bakamıyorum şu anda. S4'ün güzel sensör özellikleri bile bu iki özelliği benim yönümden gölgelendiremediği için, sanırım artık Note serisinin model değişimlerinde heyecan duyacağım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bilgi kutusuna açsana bunu harika, telefon kullanıcıların %0.1 i bile bunları yapmıyordur

vesile ile smart tv lerde mouse neden yok :crazy:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

bilgi kutusuna açsana bunu harika, telefon kullanıcıların %0.1 i bile bunları yapmıyordurvesile ile smart tv lerde mouse neden yok :crazy:

Abi videonun daha düzgünunu cekip acacagim bi konu. Begenmene sevindim. :)

Bilgisayarda kullanilan her turlu klavye mouse smart tvlerde kullaniliyor. Ben kullanıyorum logitech. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

parasını verip aldığımız cihazların özelliklerinin %30unu bile balki anca kullanıyoruz.

vesile ile smart tv de wireless kendi içinde mi var? yoksa dışardan bir adaptör mü takılıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

parasını verip aldığımız cihazların özelliklerinin %30unu bile balki anca kullanıyoruz.

vesile ile smart tv de wireless kendi içinde mi var? yoksa dışardan bir adaptör mü takılıyor

Marka modele göre değişiyor. Bizimkinin içinde var. Ama bazı modellere 90 tl lik bir aparat ile bağlıyorlar. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ohooo siz daha yenimi kullanıyorsunuz yahu :) smart tv oldumu olay bitmiştir, htc telefonumla herşeyi yapıyorum, kumandandan tutta telefon ekranın touchpad olmasına, facebook ta video seyrederken tek tuşla anında tv de seyretmeye kadar envayi şey oluyor, süper yani :)

Bu arada artık hemen hemen tüm smart tv lerde dahili wi-fi oluyor, şimdi aradığımdıysa dahili karasal yayın alıcı olması, malum yakında başlıyormuş.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Dün Güllük'te note2 ile çekmiş oldugum fotoğraf.

Fazlası ile başarılı değil mi?

ehyne8eq.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Yapabilir benim dandirik nokia'mda yapıyordu. Yapmaması daha mı iyi ben onu anlayamadım?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yani bunlar artık özellikten sayılmıyor demek istemiş sanırım :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Note II ye İGO kuran var mı? acaba yada kurulabilir mi?

Ben kurdum, Gayette memnunum. İnternetten araştırdığınızda karşınıza çeşitli çözünürlüklere göre farklı programlar mevcut. Note2 nin çözünürlüğüne göre olanı bulup kuruyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Aynen öle. Benim için en kaliteli resmi çekmesi gerekiyor. Yok panaromik yok makro falan gereksiz bence. Zaten micro mudur makro mudr bilmiyorum onlar için fotoğraf makinası kullanma lazım. Hiç bir telefon çekemez bir fotoğraf makinası kadar.

Gayet kaliteli fotoğraf çekiyor. Bazen dslri satsam mi diye düşünüyorum ama tabikide yerini tutmaz. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Gayet kaliteli fotoğraf çekiyor. Bazen dslri satsam mi diye düşünüyorum ama tabikide yerini tutmaz. :)

dslr ile kıyasmı :shok: yerini tutmayı bırak, dslr nin açma tuşuyla bile kıyaslanmaz :biggrin:

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Öyle çok link var ki kafam karıştı açıkçası , biraz da çekimser kaldım yardımcı olabilir misiniz?

telefonumun hafizasindan size aktardigimda kur deseniz calisacakta, net ortaminda o boyuttaki bir programi gondermek mesele.
http://www.aliexpress.com/store/product/Sky-BU-Luxury-Hard-Aluminum-Metal-Cover-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-2-GT-N7100-Free/620653_816779769.html

Linkteki kapak hakkında yorum alabilirmiyim? TR ilginç ve kaliteli kapak bulamadım. Olanlarda çok pahalı.

Bugun cozucem o isi kismetse. Beklemekte fayda var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

http://www.aliexpres..._816779769.html

Linkteki kapak hakkında yorum alabilirmiyim? TR ilginç ve kaliteli kapak bulamadım. Olanlarda çok pahalı.

Alma. Alüminyum olduğu için telefonun kenarlarını çiziyor. Arkadaşım Ankara'da almış kendine. Takıp çıkarırken beyaz boyalarını sıyırmış telefonun. Bence silikon ya da sert plastik kılıflar dah iyi olur Engin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ayrı konu açmayayım buradan sorayım. Benim pil tüketimim bayağı arttı. Normalde çok kullanmama rağmen pil öğlen olunca bitiyor. Geri planda birşeyler çalışıyor herhalde. Çözemedim bir türlü. Ne yapmak lazım?

Telefon Note 1 (N7000) bu arada...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...