İçeriğe Yönlendir

Kahvaltının Gerekliliği Hakkında

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Selamlar,

Bu yaşıma kadar kahvaltısız evden çıkmadım desem yalan olmaz. Hep bu şekilde büyütüldük ve altın öğün olduğundan bahsedildi.

2 akşam önce Habertürk yada Kanaltürk te bi tartışma programında ismi aklımda kalmayan bir Prof Dr. kahvaltının hiçbir önemi olmadığını, bundan 1 yada 2 asır önce öğün olarak başladığından bahsetti.

Çok kafam karıştı. Fikirleriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Misafir

Tv'de her söyleneni yaparsak vay halimize diyorum... :)

Tamam da Hakan adam prof dr. Yapacağımdan değil tabiki ama şaşırdım.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Pazar günleri hariç kahvaltı ettiğimi hatırlamıyorum.3-5 adet bisküvi yada kraker fazlasıyla yetiyor sabahları..Yaygın kanı kahvaltının en önemli öğün olduğu yönünde fakat hiç iştahı olmuyorki insanın

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Valla prof, murof bilmem ben, en iyisini atalarımız söylemiş, ''Kahvaltını kimseye verme, öğle yemeğini dostunla paylaş, akşam yemeğini düşmanına ver'' demişler. Kahvaltı önemli bence, güne sağlam bir kahvaltıyla başlamak lazım.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Bir profesör önemsiz dedi diye doğru kabul edilemez.

Önemli diyende yüzlerce profesör var.

Yorum bağlantısı
Misafir

Tamam da Hakan adam prof dr. Yapacağımdan değil tabiki ama şaşırdım.

Ayrıca kahvaltı günün bereketidir,mutlaka yaparım...yapmadığım gün,güne 3-0 mağlup başlarım...

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Adnan çok kötüsün. :shok::dribble:

Forumu okyacagım diye daha kahvaltı yapmadım.Hangisi daha sağlıklı dersiniz? :D :D

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

İlkay, aldırma kardeşim. Herkes profesör doktor oldu. Kahvaltı en önemli öğündür; geçiştirilmemeli. Kahvaltı edip gelen öğrenciyle etmeden gelen arasındaki farkları her sabah görüyorum ben.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Misafir

Ayrıca kahvaltı günün bereketidir,mutlaka yaparım...yapmadığım gün,güne 3-0 mağlup başlarım...

Adam diyorki;

insan yaratılışı gereği sabah kalktığında enerji yüklü olur. Hemen avlanmaya gider. Avını yakalar ve 11-12 gibi ilk öğününü yer. (maillerine bakar :crazy:) Daha sonra akşam ikinci öğününü yer ve uyur.

Yani yaratılışımız bu yönde 2 ögün yediğin zaman daha sağlıklı olursunuz diyor.

Şimdiki zamandan bahsetmiyor tabi.

Yorum bağlantısı
Misafir

Adam diyorki;

insan yaratılışı gereği sabah kalktığında enerji yüklü olur. Hemen avlanmaya gider. Avını yakalar ve 11-12 gibi ilk öğününü yer. (maillerine bakar :crazy:) Daha sonra akşam ikinci öğününü yer ve uyur.

Sallamış resmen :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

İlkay, aldırma kardeşim. Herkes profesör doktor oldu. Kahvaltı en önemli öğündür; geçiştirilmemeli. Kahvaltı edip gelen öğrenciyle etmeden gelen arasındaki farkları her sabah görüyorum ben.

Murat abi ben zaten kahvaltısız evden çıkmam. Ama duyunca da şaşırmadım değil :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Adam diyorki;

Bir gün önceki avdan kalan yiyecek varsa sabah onu yemiyor muymuş? İsraf canım... Çok biliyormuş o purof. Bazı puroflar hakkaten pof ya. ;)

Murat abi ben zaten kahvaltısız evden çıkmam. Ama duyunca da şaşırmadım değil :)

Biliyom len söylemişsin zaten. Yani İlkay sana söylüyorum... öhöm öhöm... :crazy:

Yorum bağlantısı
Misafir

O zaman evde sofra hazırlamaya üşeniyorsun ve mazaret arıyorsun... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben de yapılması gerektiğinden yanayım. İlla da sucuklu, salamlı, kızartmalı, kaşarlı olması şart değil abi, bir tost olur, bir poğaça, yada kraker, hatta bir elma, ne bileyim abi, bir bardak çay bile kahvaltı anlamına gelir. Güne iyi başlanmasını sağlar....

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ben de yapılması gerektiğinden yanayım. İlla da sucuklu, salamlı, kızartmalı, kaşarlı olması şart değil abi, bir tost olur, bir poğaça, yada kraker, hatta bir elma, ne bileyim abi, bir bardak çay bile kahvaltı anlamına gelir. Güne iyi başlanmasını sağlar....

1 bardak çayla, krakerle kahvaltı mı olur? Gelmiyim oraya! :p Mevsimine göre domatesini, hıyarını, peynir ve balını, tereyağını, zeytini vs yiyeceksin kardeşim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

O zaman evde sofra hazırlamaya üşeniyorsun ve mazaret arıyorsun... :biggrin:

Bizde astronotların kullandığı haplardan var :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Sabah çocukları okula götürmek için 6:30 da uyanıyorum. Sonra da yengenize bir tekme bir tokat..... kahvaltı hazır.... (karıcım yumurtan rafadan mı olsun)

1 bardak çayla, krakerle kahvaltı mı olur? Gelmiyim oraya! :p Mevsimine göre domatesini, hıyarını, peynir ve balını, tereyağını, zeytini vs yiyeceksin kardeşim.

Özür abi, cahilliğime, çaylaklığıma ver.....
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Sabah çocukları okula götürmek için 6:30 da uyanıyorum. Sonra da yengenize bir tekme bir tokat..... kahvaltı hazır.... (karıcım yumurtan rafadan mı olsun)

Özür abi, cahilliğime, çaylaklığıma ver.....

Verdim gitti. ;) Bi daa olmasın şeker. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayatta uyandıktan hemen sonra yapamamışımdır. 1 saat rötarlı falan başlarım. Ancak kahvaltısız günüm geçmez...

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bağımlılık yapmasın :biggrin:

Yapmaz; ben 30 yıldır kullanırım, bağımlılık yaptığını görmedim, duymadım. :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Yüzünü yıka, birkaç dakika kültür fiziğini yap, kahvaltını yap FORD'una bin doğru işine
Yorum bağlantısı
Misafir

Yapmaz; ben 30 yıldır kullanırım, bağımlılık yaptığını görmedim, duymadım. :crazy:

Abi saçları döktüğü söyleniyor ama,bu durum sende nasıl ? :spiteful:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...