İçeriğe Yönlendir

Kahvaltının Gerekliliği Hakkında

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Ben sadece saat 10'a kadar yatıyorum.. :)

Kahvaltı budur...

Gerisi teferruat..

Abi herşey tamamda o çakmak ne işe yarıyor :tongue:

Sen gel :seytan:

Artık gelmem :biggrin: sen varsın orda :biggrin:

Yok :D

Öğlen arası alırım genelde...

Sen kesin bir sabah denemişsindir ama :biggrin:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Sabah aç karnına evden çıkarım üstüne birde sigara yakarım... Pastahaneden 2 tane sade poğaçamı alır büronun yolunu tutarım sabah kahvaltısı benim için gerçekleşmiş olur... :) Sigara konusunda aslında çok zararlı olduğunu biliyorum ama içmesem olmuyor sanki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Karnım ağrıdığında içmişliğim vardır.

Çabuk kesiyo,karın ağrısını :D

:hahahoho: Varya seni çıkar tv'ye prof.diye,dediklerini yapan çıkmazsa ne olayım :D :D :D

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

:hahahoho: Varya seni çıkar tv'ye prof.diye dediklerini yapmayan çıkmazsa ne olayım :D :D :D

Nasıl cümle bu ya :blink:

Yorum bağlantısı
Misafir

Sabah aç karnına evden çıkarım üstüne birde sigara yakarım... Pastahaneden 2 tane sade poğaçamı alır büronun yolunu tutarım sabah kahvaltısı benim için gerçekleşmiş olur... :) Sigara konusunda aslında çok zararlı olduğunu biliyorum ama içmesem olmuyor sanki...

Sigaraya kadar herşey normaldi.... :yes:

Nasıl cümle bu ya :blink:

Aynı senin izlediğin prof gibi işte,sende o adamın dediklerini yapmaya meyillisin... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

:hahahoho: Varya seni çıkar tv'ye prof.diye dediklerini yapmayan çıkmazsa ne olayım :D :D :D

Oradaki yapmayan - Yapan olacak bay mükemmel :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Ayvalık tostu yapmış mm şey yemiş kadar oldum :crazy:

İyi arasına ketçap ve mayonezi unutma :)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Sigaraya kadar herşey normaldi.... :yes:

Aynı senin izlediğin prof gibi işte,sende o adamın dediklerini yapmaya meyillisin... :biggrin:

Yok be abi bea sigarasız valla olmü işte kapıdan çıktım mı yakıyorum illa o mereti...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Yok be abi bea sigarasız valla olmü işte kapıdan çıktım mı yakıyorum illa o mereti...

O kadar dayanabilmekte iyi :) Sabahları kalkamıyorum ben bu sabah yine kaçırdım servisi

Sabah kalkmamla ayakkabımı giymem yaklaşık 2 dakika. Genelde ayakkabı giyerken sigara ağzımda olur. Yüzümü bile iş yerinde yıkıyorum :)

Kahvaltıyı mangala değişmem ama toplasan ayda bir bilemedin iki hafta sonu anca imkanım oluyor. Yapmadığım gibi genelde öğleye kadarda pek bir şey atıştırmam sadece çay. Kendimi bildim bileli bu böyledir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Valla prof, murof bilmem ben, en iyisini atalarımız söylemiş, ''Kahvaltını kimseye verme, öğle yemeğini dostunla paylaş, akşam yemeğini düşmanına ver'' demişler. Kahvaltı önemli bence, güne sağlam bir kahvaltıyla başlamak lazım.

Hiç duymamıştım , ama ne kadar doğru ve anlamlı bir sözmüş.. Ben katılıyor ve hak veriyorum. Kahvaltı yapmasam o günüm felç oluyor....

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sabah kalkıp avlanan atalarımız kimlermiş biri bana söyler mi?

Ben çocukken dedemin yanında kalırdım. Sabah 4'te evden çıkar, çalışır gelir, sonra saat 7 gibi kahvaltı yapardı. Babam da şimdi kasabada aynısını yapar. Sabah erken kalkar, biraz çalıştıktan sonra gelir kahvaltı yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bu dediğiniz sadece pazar günü kahvaltısında geçerli, may diyr tiyçhır :p

Hafta içi+cts günü simit ya da bir kase mısır gevreği yiyebiliyor isem, benden mutlusu yok :)

:shok: 15 dakka erken kalkacan apla. :p

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

bir kere belirteyim, lütfen öğretmenlere laf atmayalım, zaten öğretmenliği öğretmenlerden başka maşallah herkesin bildiğini, öğretmen konularının tartışılamadığını öğrenmiş bulunuyoruz, en son öğretmen konusu çok sevgili bir arkadaşımızın forumdan ayrılması ile son bulup, yönetim tarafından bir daha mesleklerin, özellikle öğretmenliğin tartışılmaması konusunda uyarı yapılmıştı.(hatta meslek kısmımda öğretmen yazıyordu, saldırılardan kurtulmak için onu kamu yaptım o olaydan sonra)

konuya gelince kahvaltı kesinlikle yapılması gerekiyor düşüncesindeyim. bazı profesörler bazen saçmalıyor. gündeme gelmek için midir nedir bilemem ama? kahvaltıda domates, salatalık, peynir, yumurta, kıvırcık marul, çay bulunmalı, ağır ve yağlı gıdalardan uzak durulmalı. ben kahvaltı yapmadan burnumun ucunu göremiyor, dengemi bile sağlayamıyorum, başım dönüyor, bir kaç lokma yiyince ancak kendime geliyorum. kahvaltısız gezmek çok sağlıksızdır. hele poğaça ile geçiştirmek nadiren yapılması gereken bir durumdur. ben şu anda diyetisyen gözetiminde 6 öğün yiyerek kilo vermeye çalışıyorum, başarılı da oluyorum, acayip acayip, şok bilmem ne diyetlere lütfen kanmayın, sağlığınızdan olursunuz, az, sık ve çeşitli yiyerek, yağlı, çok tuzlu, hamur işi ve şerbetli tatlılardan mümkün olduğu kadar kaçınarak sağlıklı beslenebilirsiniz.

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu aralar sorma abim ya biraz sıkıntılar var sigarayı arttırdım... günde 2 pakete çıkardım... :(

Afferim erkut birde yazıyorsun maharetmiş gibi :angry: sanki sigara kurtarıcak seni :angry:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sabah kalkıp avlanan atalarımız kimlermiş biri bana söyler mi?

Ben çocukken dedemin yanında kalırdım. Sabah 4'te evden çıkar, çalışır gelir, sonra saat 7 gibi kahvaltı yapardı. Babam da şimdi kasabada aynısını yapar. Sabah erken kalkar, biraz çalıştıktan sonra gelir kahvaltı yapar.

Biraz uzaklara gitmen lazım.. Cro-magnon dönemlerine :D

Yorum bağlantısı
Misafir

:D

HK sana cevap vermiyorum. Seni Allaha havale ettim yengem ve çocuk gelince işe taksiyle gideceğin günler olacak :D :D :D

Anlamadım

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Sabah kahvaltısı en son evde ne zaman yaptığımı hatırlamıyorum... :D

sabah 6 da kalkarım .genelde ikinci evim bakkalda 80-30/ 9 suları çay,kahve içerim .... :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

06:20' de kalkıyorum.Kahvaltımı yapıp 07:10'da evden servise gitmek üzere çıkıyorum :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

sabah 06,10 da kalkıyorum evden kahvaltı yapmadan çıkıyorum.işyerinde poğaça-çorba-börek-sandviç-simit gibi seçeneklerden biriyle yanında belki zeytin veya tahin helvası ile yapılan şey kahvaltı sayılıyor mu.ben ortaokul dahil kendimi bildim bileli evde kahvaltıyı sadece okula veya işe gitmediğim zamanlarda yaparım (tatil günleri yani) gerisi işyerimde ve yukarda anlattığım şekilde olur.

saat 09,00 dan önce hiç birşey yiyesim gelmez.çok erken olur. :yes:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

:unsure2:

Ya öğrenciler kahvaltı etmeden gelince öyle diyoz ya, sen de arada kaynadın işte. ;):p Ama gerçekten yapılabilse, 15-20 dakika erken kalkılabilse kahvaltı edilmeden çıkılmaz diye düşünüyorum. Ama yine de sen bilirsin tabii, büyüğümsün apla. :p:crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Sabah evden çıkış hengamemi bir video'ya çeksem; acaba halime acınır da, Muğla'dan günlük kahvaltı gönderilir mi ki bana? :D

Göndermem mi yaa, n'oluyoru buu? E gaari. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...