İçeriğe Yönlendir

Kahvaltının Gerekliliği Hakkında

Misafir

Recommended Posts

Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

Hocam sen 8-17 çalışıyorsun galiba.

mehmet, hanım da öğretmen olunca, kızım da sabahçı olunca, mecburen hafta içi her sabah 05:45 de kalkıyorum, 06:45 gibi çıkıyoruz, önce kızımı bırakıyorum, sonra eşimi bırakıyorum, 07:15 gibi okuluma geçiyorum, haftada 2 gün tam gün çalışıyorum(08:45-17:00), 1 gün öğlene kadar var, diğer 2 günde de 65 km lik sanayi turu atıp öğrencilerimi denetliyorum, denetledikten sonra bazen yine okula dönüp rutin işlerle uğraşıyorum, işim bitince eve geçiyorum. tabi idareden, atelye şefinden, veya bölüm arkadaşlarımdan okula gelmemi gerektirecek bir telefon almadıysam, toplantı çıkmadıysa, milli eğitimdeki hazretlerden bir angarya çıkmadıysa, bölümle ilgili yapılacak bir iş çıkmadıysa, makina bozulmadıysa, okulumuza öğrenci sırası yapmayacaksam, bölüme malzeme alınmayacaksa, idareden bir angarya gelmediyse vs. vs. geçen gün evde yatıyorum, pat telefon....milli eğitimden bir hazret buyurmuş, yarın akşama kadar 30 adet step tahtası yapılacak, yapmazsak idare zor durumda kalacak, el mahkum kalkıp gidip yaptık, sağlıklı yaşam için bir proje varmış onun için step tahtası yaptık, vernikledik bitirdik. bir kuru teşekkür bile yok tabi sonunda...mesela bugün sanayi turumun üstüne okula gidip sınav da raporlu olup sınava giremeyen öğrencilerimi sınav yaptım, sınav 2 saat sürüyor, maksat öğrenci ders saatinde sınav olup da dersten geri kalmasın. benim gibi teknik öğretmen olanlar bilir, 25 saat bilfiil derse giriyorsan 10-15 saatte bir iş mutlaka çıkar okul da, ya bölümün ya idarenin ya da milli eğitimin...biz öğretmenlikten fazla amelelik yaparız okulda...elinizden geliyor, yapıverin şunu ne olacak derler...bizim kaderimiz bu, atelyemizde 1975 yılından kalma makinelerle çalışıyoruz, bizi bir boş çok amaçlı salona attılar, geri kalan tüm donanımı kendimiz yaptık(dolap, sıra, masa, lavabo, öğretmen odası, yer döşeme, duvara lambri(soğuk olmasın diye), boya, takımhane, depo, bilgisayar lab., resim sınıfı...e birde bunların zamanla çıkan tamiratı var, yani ne sen sor ne de ben söyleyeyim.

daha 180 öğretmen arkadaştan gelen proje ödevlerini hiç söylemedim(buradan teknoloji ve tasarım öğretmenlerine duyuru yapıyorum, ne olur öğrencilerinize kendi yapabilecekleri ödevler verin, proje yapmaktan gına geldi) :D

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

mehmet, hanım da öğretmen olunca, kızım da sabahçı olunca, mecburen hafta içi her sabah 05:45 de kalkıyorum, 06:45 gibi çıkıyoruz, önce kızımı bırakıyorum, sonra eşimi bırakıyorum, 07:15 gibi okuluma geçiyorum, haftada 2 gün tam gün çalışıyorum(08:45-17:00), 1 gün öğlene kadar var, diğer 2 günde de 65 km lik sanayi turu atıp öğrencilerimi denetliyorum, denetledikten sonra bazen yine okula dönüp rutin işlerle uğraşıyorum, işim bitince eve geçiyorum. tabi idareden, atelye şefinden, veya bölüm arkadaşlarımdan okula gelmemi gerektirecek bir telefon almadıysam, toplantı çıkmadıysa, milli eğitimdeki hazretlerden bir angarya çıkmadıysa, bölümle ilgili yapılacak bir iş çıkmadıysa, makina bozulmadıysa, okulumuza öğrenci sırası yapmayacaksam, bölüme malzeme alınmayacaksa, idareden bir angarya gelmediyse vs. vs. geçen gün evde yatıyorum, pat telefon....milli eğitimden bir hazret buyurmuş, yarın akşama kadar 30 adet step tahtası yapılacak, yapmazsak idare zor durumda kalacak, el mahkum kalkıp gidip yaptık, sağlıklı yaşam için bir proje varmış onun için step tahtası yaptık, vernikledik bitirdik. bir kuru teşekkür bile yok tabi sonunda...mesela bugün sanayi turumun üstüne okula gidip sınav da raporlu olup sınava giremeyen öğrencilerimi sınav yaptım, sınav 2 saat sürüyor, maksat öğrenci ders saatinde sınav olup da dersten geri kalmasın. benim gibi teknik öğretmen olanlar bilir, 25 saat bilfiil derse giriyorsan 10-15 saatte bir iş mutlaka çıkar okul da, ya bölümün ya idarenin ya da milli eğitimin...biz öğretmenlikten fazla amelelik yaparız okulda...

Yani sabahları kahvaltı yapacak vakti nerde buluyorsun :D

Eeee abi meslek lisesinde olunca öyle oluyor :) Bilirim o günleri.

Geç kaldın,sabah 6.30 sende kahvaltıdayız :biggrin:

Bari 7:15 de yapında bende yetişeyim :D 10 dakikam var o arada :D

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Yani sabahları kahvaltı yapacak vakti nerde buluyorsun :D

Eeee abi meslek lisesinde olunca öyle oluyor :) Bilirim o günleri.

kahvaltım 15 dk. sürüyor, rahat rahat yapıyorum, çayın geri kalanını okulda içiyorum :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

kahvaltım 15 dk. sürüyor, rahat rahat yapıyorum, çayın geri kalanını okulda içiyorum :biggrin:

Hocam tebrik ederim :D

Ben kantine kahvaltılık götürmüşüm. Boş bir vakitte yapıyorum. :) Sabahın kör vaktinda kahvaltı yaparsam abi öğleyi zor ediyorum :D

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bu muhabbetleri yapanların hiç birine inanmıyorum ben , bilmem kaç profösör iki guruba ayrılmış dedikleri tamamen birbirinin zıttı , kime inanacağız , bizim sorunumuz ne yediğimiz yada yemediğimiz değil , hareketsizlik.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konu kahvaltının gerekliliğidir arkadaşlar...

Hatırlatmak istiyorum..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Selamlar,

Bu yaşıma kadar kahvaltısız evden çıkmadım desem yalan olmaz. Hep bu şekilde büyütüldük ve altın öğün olduğundan bahsedildi.

2 akşam önce Habertürk yada Kanaltürk te bi tartışma programında ismi aklımda kalmayan bir Prof Dr. kahvaltının hiçbir önemi olmadığını, bundan 1 yada 2 asır önce öğün olarak başladığından bahsetti.

Çok kafam karıştı. Fikirleriniz nelerdir?

Benim bildiğim:

İnsan vücudu uyandığında zaten belli bir açlık ile uyanıyor (akşam yemeğinizden uyanana kadar geçen 12 saatlik açlık periyodu) şayet uyandıktan sonraki 1-2 saat içerisinde kahvaltı yapmayıp,öğlen yerim zaten şeklinde daha fazla aç kalır iseniz (yani 12 saatlik açlık periyodunu geçirirseniz) vücut savunma mekanizmasını devreye sokarak yediğiniz her şeyi yağa çevirmeye çalışıyormuş..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konu dışı mesajları sildim.. Konuyu sağlık bölümüne taşıyorum.. Bilginize..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kahvaltısız güne başlanmamalı kesinlikle.

İşyerindeki dolapta peynir, bal, kaymak, zeytin vs genelde olur.

Evden maydanoz, domates vs götürürüm duruma göre.

Sabah evden erken çıkıp sıcak simit alırım. Mesai saati başlayana kadar kahvaltımı yaparım.

Ben de geçen sene bastıra bastıra bir tane mini buzdolabı aldırdım. İçine de kahvaltılıkları koydurdum. Normalde evde yapar çıkarım ama bazı durumlarda işe yarıyor.

Yorum bağlantısı
Eren Aksoy

Sabah 6.30 da kalkarım 7 ye kadar kahvaltımı yaparım üstümü degişirim evden çıkarım.Yan binanın altındaki lokantada bi çorba içerim ordan ofise geçerim.Saat 10 gibi filan sekreter çayı demlemiş kahvaltıyı hazırlamış oluyor bi kahvaltı daha yaparım.12 gibide ögle yemegini yerim hiç dayanamam açlıga alışmamışım açıktıgım zaman 30 dk içinde yemezsem yemegimi tansiyonum düşer.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pazar günleri hariç sabahları kahvaltı yapmam. Şehir dışına çıktığım zaman otelde muhakkak kahvaltı yaparım. Alışkanlık..

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Pazar günleri hariç sabahları kahvaltı yapmam. Şehir dışına çıktığım zaman otelde muhakkak kahvaltı yaparım. Alışkanlık..

Niye "beğenmedim" butonu yok ki la? :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Öyle deme ama. İş yerinde ya tost, poğaça. Yada ( ekseri ) kıymalı yayla çorbası veya tavuksuyu çorba içerim. Midem boş durmam ama. Ha evdeki kahvaltı için 20 dakika erken kalkacağıma şekerleme yapmak daha sağlıklı yapıyor beni :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Öyle deme ama. İş yerinde ya tost, poğaça. Yada ( ekseri ) kıymalı yayla çorbası veya tavuksuyu çorba içerim. Midem boş durmam ama. Ha evdeki kahvaltı için 20 dakika erken kalkacağıma şekerleme yapmak daha sağlıklı yapıyor beni :)

Sen "evde kahvaltı yapmam" mı dediydin? Öyleyse sakıncası yok janim. ;) Gerçi sen yemesen de olur artık. Az daha yersen patlamandan korkarım. :p 3 yıl yemesen bile hörgüçten idare edersin. Ayyhahahaa gece gece çok komiğim gene. :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Göbeemdeki stok, rahat iki ay yeter bana :biggrin:

O zaman ben ? :crazy:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

2 yılmı deseem, 20 yılmı bilemedim ? Kiriş ? :vroom:

O da kimmiş bre? :D Eskidendi o :p Senin siklette o :crazy:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kirişin benim siklete inebilmesi için 40 fırın kapatması lazım :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

:yes: :yes: :good1: :good1:
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Hayatımda 5 10 kere anca kavaltı yapmışımdır kahvaltı daki süreyi uyuyarak değerlendiriyorum. Sabah mahmurluğu ile kahvaltı yapmayı sevmiyorum. Uykulu uykulu iyi olmuyor. Ama hafta sonu ve tatillerde nöbet bitimlerinde yaparım rahat rahat çok iyi oluyor

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hayatımda 5 10 kere anca kavaltı yapmışımdır kahvaltı daki süreyi uyuyarak değerlendiriyorum. Sabah mahmurluğu ile kahvaltı yapmayı sevmiyorum. Uykulu uykulu iyi olmuyor. Ama hafta sonu ve tatillerde nöbet bitimlerinde yaparım rahat rahat çok iyi oluyor

O zaman, al sana! :punish::bambam:

Yorum bağlantısı
Eren Aksoy

89 doğumlu adam .. yiyecek tabi..

Hocam alışmamışım açlıga hiç dayanamıyorum.Birde akşama kadar saga sola koşturuyoruz malum doping şart.

Yorum bağlantısı
Eren Aksoy

O zaman, al sana! :punish::bambam:

Murat hocam sabah size geliyorum kahvaltıya.Hani derlerya misafir umdugunu degil buldugunu yer diye malesef ben umdugumu yemeyi terciih ederim.2 adet yumurta ( tuz+pul biber+ karabiber) de olmazsa olmazımdır, tereyagı ve bal kesinlikle olmalı yoksa oturmam o masaya.Peynirleri saymıyorum bile ama bi ricam daha olcak gözlemeyede bayılırım içi kaşarlı olanlara içinde eridimiydi bide offff diyorum.7 gibi gelirim abi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...