İçeriğe Yönlendir

Rölanti Sorunu / Titreme-Tekleme / Stop Etme

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Demir2275

r

Direksiyon basınç müşürünün kablolarına baktırın sag farın altında soketi kopmuşsa o yapar

Hız sensörü soketi temizlendi ve motor ısı müşirinin soketine lehim yapıldığı tespit edildi ve değiştirildi.Sorun ortadan kalktı.inşallah tekrarlamaz. Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Özdil

Arkadaşlar merhaba Aracım 2004 Fiesta 1.4 TDCi, easytronic vites.
Araba tam olarak ısınmamışken, fren yapınca motor stop ediyor (gibi oluyor) tüm motor arıza, akü vb ışıklar yanıyor ve ayağımı frenden çektiğimde arabayı sanki vurduruyormuş gibi sarsılarak tekrar düzeliyor. Özellikle motor soğukken farları açtığımda yapıyor bunu. Isındıktan sonra stop etme gibi bişey yaşamıyorum sadece arada sırada araç stop edecekmiş gibi titriyor o kadar. Son 1 aydır bu sorun başladı daha önce yoktu

1-EGR temizlendi

2-Akü yeni değişti 72 Amper

3-Krank sensörü değişti

4-Isı termostatı değişti

5-Hava hortumu değişti

6-Yağ ve filtreler değişti

7-Mazot filtresi değişti

Birtürlü sorunu halledemedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Gaz kelebeği bizim bu araçta varmı varsa nerede acaba.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Murat Karaoğlu

Bugün aracımda sadece sabah motor soğukken meydana gelen gaz pedalı sertleşmesi için özel servise götürdüm...Aracımı yeni aldığımdan ilk iş yağ ve yağ filtresini değiştirmek olmuştu ama hava filtresi ve bujileri kontrol ettirmemiştim...Servise götürmüşken filtre ve bujileride kontrol ettirdim ve filtrenin aşırı kirli olduğu ve bujilerin çokda iyi durumda olmadığı söylendi...Aracımda en ufak bir tekleme,titreme ve rolantide hiçbir sorun olmamasına, hatta maşallah saat gibi çalışmasına rağmen eksi dereceleri gördüğümüz şu günlerde değişmesi için onay verdim...Gaz halatını yağlama yapmışlar bir sorun görülmedi değişmek için dediler ancak aracın titreme yaptığını ve düzensiz çalıştığını söylediler...Servise gidip aracı denediğimde saat gibi çalışan aracım rolantide aşağı  yukarı oynama,motorda titreme ve tekleme ile çiğ benzin kokusu geliyordu...Ustaya benim aracın titreme,tekleme ve rölantisiyle ilgili hiçbir sorunumun olmadığını zaten aracımı bunun için getirmediğimi söyledim...Aracın durumu zaten ustanında içine sinmedi başka ustayla aralarındaki konuşmada bobinde sorun var konuşmalarını duydum...Ustalara buraya gelene kadar aracın çalışmasıyla ilgili sıfır sorunum olduğunu ısrarla söylemem üzerine kapatma saati geldiğinden araç serviste kaldı pazartesi tekrar elden geçirecekler ama açıkçası canım sıkıldı..Bir hava filtresi ve buji gibi basit bir değişimden başımıza gelene bakın bir yeri yaparken bir yeri bozuyorlar...

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Buji değişiminden sonra bobin problem çıkartmıştır.Değişince geçecektir.Ya da buji kablosu tam oturmamıştır.

Yorum bağlantısı
Murat Karaoğlu

Buji değişiminden sonra bobin problem çıkartmıştır.Değişince geçecektir.Ya da buji kablosu tam oturmamıştır.

Tamda dediğin gibi olmuş gökhan kardeş, buji değişiminden sonra bobinde problem olmuş değiştirince problem kalmadı ama 90tl ekstra masraf çıktı sağlık olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Karaoğlu

Kronik problemdir sürekli yapar.

Önceki 98 fiestamda hiç böyle bir sorun yaşamadım...Bu aracımda da zaten sıkıntım yoktu servise götürmüşken keyfi olarak bujilere baktırdım...Kronik derken bu modellerde mi kronik, yoksa her buji değişiminde bobinde sıkıntı mı çıkarıyor ?

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Araba teklemeye başladığında ilk onu kontrol ettirin :) O şekilde kronik.

Yorum bağlantısı
Murat Karaoğlu

Araba teklemeye başladığında ilk onu kontrol ettirin :) O şekilde kronik.

Anladım kardeşim çok saol umarım gerek kalmaz...Aracın yaşı 15.yıla girdiği için mtv'si  90küsürden 33 tl ye düşmüş bari zararın bir kısmını oradan çıkardığımıza sevinelim :)

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Veli Şeker

Merhaba; 

Bende ford fiesta 98 1,25  flair var, yaklaşık 2 yıldır bende hiç bir sıkıntısı olmadı taki son 2 aya kadar. 2 ay önce yağ değişim yaptık ne tesadüftür stop etmeye başladı. Gazdan ayağımı çektimde debriyaja basılı iken anında stop ediyordu. rolanti ile ilgili bi parça değiştirildi düzelmedi sonra gaz kelebeğinin orası temizlendi birde orada küçük bir hortum değişti sorun düzeldi. şimdi ise akü değiştirdik yine ne tesadüfse yine stop etmeye başladı gaz kelebeği felan temizlendi ama sorun düzelmedi. 3 usta çözemedi şu an arabayı eve bıraktım sizce başına gelen var ise sorun neden kaynaklanıyordur yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
murat arıcı

merhaba arkadaslar 2000 model 1.25 fiestam var soyle bir sorunum var aracımda klımayı actıgım zaman her aracta oldugu gibi aracın cekisi dusuyo bu normal fakat aracı bosa adıgım da arac stop ediyo klıma acık ıken seyir halınde olmazkende calıstırıp klımayı actıgım da da stop ediyo cevaplarınız icin simdiden tesekkurler

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özkan Gedik

sa arkadaşlar benim 2005 model fiestam var tdcı aracımda şöyle bir problemler arabayı çalıştırdığım an devir göstergesi kendi kendine oynuyor araba düzensiz hırıl hırıl sesler geliyorr vaya rahatsız edicii bir durumm ama şöylede bir durum var arabamın mazot göstergesi iki dişe indiğinde aşırı sık yapyor bu hırıltı ya da arabamı yokuş aşağı parkettiğimde şhelden mazot aldığımda arabanın sesi normale dönüyor düzensiz vs çalışma olmuyor mazot yoluyla alakalı bir problemim var enjektörlerdenmi kaynaklanıyor acaba bilemiyorum yardımlarınızı bekliyorumm arkadaşlarr şimdiden teşekkür ederimm

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Cihan Topçu
(düzenlendi)

Merhaba; 

Bende ford fiesta 98 1,25  flair var, yaklaşık 2 yıldır bende hiç bir sıkıntısı olmadı taki son 2 aya kadar. 2 ay önce yağ değişim yaptık ne tesadüftür stop etmeye başladı. Gazdan ayağımı çektimde debriyaja basılı iken anında stop ediyordu. rolanti ile ilgili bi parça değiştirildi düzelmedi sonra gaz kelebeğinin orası temizlendi birde orada küçük bir hortum değişti sorun düzeldi. şimdi ise akü değiştirdik yine ne tesadüfse yine stop etmeye başladı gaz kelebeği felan temizlendi ama sorun düzelmedi. 3 usta çözemedi şu an arabayı eve bıraktım sizce başına gelen var ise sorun neden kaynaklanıyordur yardımcı olabilirseniz sevinirim.

aynı 98 1,25 flair aractan bende de var  gazdan ayagımı cekıp debriyaja bastıgımda aracım stop etti bunu 3 defa yasadım ustalara sordum bisey dıyemedıler yag degımsını yenı yaptım gaz kelebeğinide yenı temızlettım fakat stop ettıgını bile anlamıyorum ikaz ışıkları olmasa

tarihinde Cihan Topçu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tanju Demir

maf sensor temızlıgını gayet guzel gostermıs

spreyle falan ugrasmayınız dırek 0.5lt pet şişeyi dıbıne yakın kesıp içine tiner koyup 1 gece bekletın dıyor,kulak cubuguyla temızlemıs ama onada gerek yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...