İçeriğe Yönlendir

Her Ehliyet Sahibi 101Tl Verecek.

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Servet Aydın

Servet, konuşturma beni. Her .oktan para almak zorunda mı devlet? :punish: Sustum...

Bu işlem için para alınmayacak olsa Devletimiz çok zarar eder mi acaba?  Teknik olarak bir ehliyetin maliyetini bilen üyemiz var mıdır? Bizi aydınlatsın. Maliyetle, gazetede yazan fiyat arasında fark var mıdır? Varsa ne kadardır?

Bir de; bu farkı ödemek zorunlu olmasa, yani samimiyetle bu paranın alınması gerektiğini düşünenler ödese, düşünmeyenler ise ödemeden ehliyetini değiştirebilse, bu sayede herkes mutlu olsa..... :rolleyes:

İnsanoğlu hep fazlasını ister. Eğer bir kereliğinede olsa, buda benden ey vatandaşım dese, yarın daha fazlası istenir. Gelmiş ve gelecek tüm yönetimler bunun tamamen farkında ve ona göre hareket edecek. Kaçarı yok bunun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bu ülkede aylık 1000 tl para alıp 2 kişi geçinip şükür edenler insanlar olduğu gibi, 700000 tl ye içi boş şekilde teslim edilen rezidanstan daire alıp kızını yıllık 30000 tl paraya koleje gönderen kişiler(kendisi öz amcam olur:D

Amcanın "yeğen" kontenjanı var mı? :shok:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vergisini doğru vermeyen esnaftan alsın. Hatta esnafa gelmeden büyük firmalardan alsın. 

Sitede 300 dükkan var. %80'i yıllarca kaçırdı ve şimdi bağırta bağırta alıyor vergilerini, devlet. Büyük firmalarında tepesinde maliye. Ona eminim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sitede 300 dükkan var. %80'i yıllarca kaçırdı ve şimdi bağırta bağırta alıyor vergilerini, devlet. Büyük firmalarında tepesinde maliye. Ona eminim.

Herkes gözünün önündekini bilir tabi, benim çalıştığım sektörde teşvik ve serbest bölge ayağına milyon dolarları kaçıranları biliyorum. Çok uzağa gitmeyim kendi çalıştığım firma bile ne takla attırıyordu. Ha sessiz kaldım mı bu duruma kaldım, ben de suçluyum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ehliyet yenilenecekse, buna yapıldığına değmeli. Kimlikleri çipli yapsınlar, ehliyetimi de içine yüklesinler. 10 senede bir pasaport gibi mecburen değişsin. O zaman vereyim 100tl'yi.

Ayrı yazılı efem. Yönetime şikayet edeceğim :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Valla adam yıllarca Sabancıda üst düzey yöneticilik yaptı ki en son toyotasa fabrikasının ithalat müdürü idi. Buralara kolay gelmedi ama en son yaptığı şey kendisine zengin bir kaynana buldu. Şimdi keyfine bakıyor. Banada evleneceksen zengin bir kaynana bul diye tavsiyede bulunuyor:)

"Babanın fakir olması senin suçun değil ama kayıpederinin fakir olması senin suçun" diye de bir söz var... :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Gönlünden ne koparsa %200 bile olabilir, bence mahzuru yok.

101 tl yazılmış.

İŞte %2 sini versek yeter :D

kağıt parasını çıkarsın devlet.

Kar yapmasın bundanda :)

Yorum bağlantısı

Devletin gücü dürüst ve küçük mükellefe yetiyor abi. Büyük mükellefler vermeleri gereken verginin pek azını veriyorlar. Habire şube yenilemeler, vs vs vs...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu konudan yola çıkıp, işi partilere, oy verenlere, siyasete getirmenin alemi yok. Bu yapılanları tüm yönetimler yapacak.

Konu içeriğinde hemen %50 yaftası yapıştırılmış.

Herkes gözünün önündekini bilir tabi, benim çalıştığım sektörde teşvik ve serbest bölge ayağına milyon dolarları kaçıranları biliyorum. Çok uzağa gitmeyim kendi çalıştığım firma bile ne takla attırıyordu. Ha sessiz kaldım mı bu duruma kaldım, ben de suçluyum.

Devletin gücü dürüst ve küçük mükellefe yetiyor abi. Büyük mükellefler vermeleri gereken verginin pek azını veriyorlar. Habire şube yenilemeler, vs vs vs...

Elbet onlarda hesabını verecekler, ha belki onyıllar sonra ama muhakkak vergi kaçıranlar patlıyor. İlahi adalet diyelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bu nasıl birşey biliyormusun abi hastaneye gittiğimde hiç sağlıklı insan yokmuş, dışarı çıkınca da sanki hiç kimse hasta olmuyormuş gibi gelir bana...

Ülkemizde milli gelirin %90'ını nüfusun %10'u, kalan %10'luk milli geliri ile nüfusun %90'ı paylaşıyor... 50 TL'ye pide var, 1 TL'ye de... 3000-4000 TL'ye de araç var 300.000-400.000 TL'ye de... 500 TL'ye de motorsiklet var 50.000 TL'ye de... Halk'ın %90'ı %10'un hayatına özenip taklit ediyor(bu yüzden çakma ürünler bu kadar fazla)... Her bir vatandaşın bankalara maaşından hatta birkaç yıllık maaşından daha fazla borcu var... Bugün bir kaç banka, zamanında (imar bankası gibi ihlas finans gibi) dedikoduyla veya gerçekten battı batacak haberleriyle çalkalansa bakın neler oluyor? Bu arada kendi işyerimden örnek vereyim(Ticaret Odası) o kadar çok icra'ya düşen(elektrik-su-doğalgaz-vergi -sgk borçları ayrıca çek-senet banka kredi gecikmeleri vs. vs.) firma var ki ticaret sicil müdürlüğümüze gelen yazı sayısı hergün artıyor... Ayrıca icra durumuna düşmüş aidatlarını ödememmiş yüzlerce üyemiz var...

Yani nereye bakarsan orada ne varsa onu görürsün... İcra dairelerine, ticaret/esnaf sicil müdürlüklerine bakarsan "batmış bu ülke" dersin, AVM'lere magazin programlarına bakarsan "herşey güllük gülüstanlık"...

İcra mahkeme arşivlerini bir görsen :p yer yok yer.. Farklı kurumlardan depo kiralıyoruz :)

Bu konudan yola çıkıp, işi partilere, oy verenlere, siyasete getirmenin alemi yok. Bu yapılanları tüm yönetimler yapacak.

Elbet onlarda hesabını verecekler, ha belki onyıllar sonra ama muhakkak vergi kaçıranlar patlıyor. İlahi adalet diyelim :)

Nerede abi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vaay be. Hiçbir toplantı, modifiye konusu taze siyasi konu kadar popüler olamıyor :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ya isim vermeyim ama çok büyük bir içecek fabrikası, vergi vermemek için fabrika plantında ki tüm asfaltı kırıp yeniledi :) Yaptırdığı firma da yabancı değil. Para sağ cepten sol cebe geçti :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

7 yıllık işyerimi vergilerden yıldığın için ve Allah'tan korkumdan dolayı kaçırmadığım için dayanamayıp kapattım. Vergi dairesine 1 kuruş borcum yok. Ama hakkım haram olsun. İşyerimin olduğu caddede vergi levhası dahi olmayan işletmeler vardı. Neden nasıl oluyor bilemiyorum ama transit gördükleri zaman kepenk kapatırlardı 2 saatliğine o kadar. Onlar hala ayakta ama ben kapattım. Daha ne diyeyim. Haram olsun. 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Zaten bu herkes ve her yer için geçerli... Vatandaş ister, tıpki meydanlarda oy isteyenler gibi...

Yorum bağlantısı

İyi de bu ücret yeni ehliyet alacak olanlardan alınabilir.Daha önce hak kazanmış olanlardan ise daha cüzzi bir miktar talep edilmeli.Mesela 20-30 tl gibi..Böyle olsa kimse laf etmez verir ama 101 tl de abartılı bir rakam..Ayrıca yakında kimliklerde çipli olacak hatta ehliyet e gerek kalmayacak tek kimlik olacak deniliyordu..Öyle olunca da verilen paralar uçup gidecek belki de..Tekrardan para talep edilecek.

Birşey yapılıyorsa yeni çıkartma işlemi farklı yenileme işlemi farklı olarak yapılmalı.Yeni ehliyet alacak olan bu masrafı göze alsın ona göre hareket etsin ama elinde ehliyeti olana da bu rakamı dayatmak biraz ağır..

nerden ne yapsakta haklı soysak ın peşinde devlet abi şimdide araçlara her yıl muayene yapacaklarmış hepsine onla ugraşıyorlar bu ülkede ne en çok araç ne en çok sürücü oohh süper yan gelir yasla halka 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

7 yıllık işyerimi vergilerden yıldığın için ve Allah'tan korkumdan dolayı kaçırmadığım için dayanamayıp kapattım. Vergi dairesine 1 kuruş borcum yok. Ama hakkım haram olsun. İşyerimin olduğu caddede vergi levhası dahi olmayan işletmeler vardı. Neden nasıl oluyor bilemiyorum ama transit gördükleri zaman kepenk kapatırlardı 2 saatliğine o kadar. Onlar hala ayakta ama ben kapattım. Daha ne diyeyim. Haram olsun. 

Babam gibi... :(

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

İnsanoğlu hep fazlasını ister. Eğer bir kereliğinede olsa, buda benden ey vatandaşım dese, yarın daha fazlası istenir. Gelmiş ve gelecek tüm yönetimler bunun tamamen farkında ve ona göre hareket edecek. Kaçarı yok bunun

Yanlış biliyorsun, bizim ülkemiz ve vatandaşımız özeldir. Ne zaman ne yapacağı belli olmaz, alttaki mesaja bak; Sani bile vermeye hevesli. :D

Vergiyi takip edene de, tahsil edene  de kurban olayım,  adı üstünde "vergi".  Geneldir, kanunla konur, Devlet alır. Kaçıran, kaçırmaya çalışan en büyük günahı işlemektedir. Ammaaaa, Mükremin yeni bir firma kurmuş ehliyet için kullanılacak kartları ve çipleri ithal edecekmiş, her ehliyet sahibi de onun istediği parayı verip ehliyetini değiştirecekmiş, Devlet böyle istiyor deyince işler değişiyor. :unsure2:

Ehliyet yenilenecekse, buna yapıldığına değmeli. Kimlikleri çipli yapsınlar, ehliyetimi de içine yüklesinler. 10 senede bir pasaport gibi mecburen değişsin. O zaman vereyim 100tl'yi.

Ayrı yazılı efem. Yönetime şikayet edeceğim :p

Yani illâ 100 Lira verecen. :D   Daha az versen olmaz mı, 20 Lira versen de artanıyla bize yemek ısmarlasan? :rolleyes:

"Babanın fakir olması senin suçun değil ama kayıpederinin fakir olması senin suçun" diye de bir söz var... :biggrin:

Ba ba ba ba, ne sözler varmış breh. Tuttum bunu, bir daha dünyaya gelirsem temel düsturum bu olacak. :D

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Vaay be. Hiçbir toplantı, modifiye konusu taze siyasi konu kadar popüler olamıyor :biggrin:

Bunları biz isteyerek yapıyoruz,Zorla kimse çağırmıyor toplantıya,yada kimse zorla modifiye yaptırmıyor :D

Ama bu zorla alınıyor :)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ya isim vermeyim ama çok büyük bir içecek fabrikası, vergi vermemek için fabrika plantında ki tüm asfaltı kırıp yeniledi :) Yaptırdığı firma da yabancı değil. Para sağ cepten sol cebe geçti :)

Ben her sene araçlarını yenileyen yerel firma biliyorum, eniştemin çalıştığı banka her sene binayı kırıp döküp tekrar yapıyor(inşaat firmalarına iş çıkıyor aslında bir yerde)ama bunuvergiden kaçmak için yapmak ve 1 yıllık sandalye lavabo vs'leri kırıp dökmek mide bulandırıcı...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bunları biz isteyerek yapıyoruz,Zorla kimse çağırmıyor toplantıya,yada kimse zorla modifiye yaptırmıyor :D

Ama bu zorla alınıyor :)

Zorla almıyorlar. Ehliyeti değiştirmezsin kimse almazlar. Arabaya binmezsin ehliiyete ihtiyacın olmaz :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Zorla almıyorlar. Ehliyeti değiştirmezsin kimse almazlar. Arabaya binmezsin ehliiyete ihtiyacın olmaz :D

Abi :) At kendini köprüden hiç bir fani şeye ihtiyaç olmaz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

ehliyeti değiştirmeme seçeneği varsa ne ala.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ehliyeti değiştirmeme seçeneği varsa ne ala.

Size demedim :D HK'ye söyledim :)

Abi :) At kendini köprüden hiç bir fani şeye ihtiyaç olmaz :D

Atarım. Fotoğraf makinası için ehliyet sormuyorlar :D Bak onu kullanırım :D

Yorum bağlantısı

Daha altı ay önce sınıfını yükselttim ve 500 kurs + 600 e yakın vergi dairesi + 101 tl trafiğe vermiştim. Yine gol değil sanırım. 

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...