İçeriğe Yönlendir

Her Ehliyet Sahibi 101Tl Verecek.

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Okay Çetinkaya

"az veren candan çok veren maldan" sözüyle katılıyorum konuya ben az veren candan kısmındayım :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Ne oldu 7 gün azmı geldi :D

Ben niye yokum :(

Sen aslında yoosun :p 49 gün ver, çocuğunu kaçırırım :D

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sen aslında yoosun :p 49 gün ver, çocuğunu kaçırırım :D

Leynnnnnnnnnn ne söyler senin dilin :)

Aklıma kahpe bizans filminde bir kadın vardı. Onu kaçırma beni kaçır

KAHBE-B%C4%B0ZANS-400x189.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sağlık raporuda sahiden birşey olsa keşke(alan alıyor)  hiç bir işe yaramıycak bir yasa sürücülerin cebine gözlerini dikmişler bir kere hangi bişey ucuz ki....

Aklıma oda geldi. Kişi sağlık sorunundan dolayı kaza yapmışsa raporu veren kişiye soracaksın hesabı.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ehliyet alma sistemindeki değişikliği sadece kıymetli kağıt bedeline bağlayarak "yeni kazık" diye vermek nasıl bir habercilik anlayışının ürünüdür?

Sözcü ve habercilik? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hemen gittim sordum. Örnek olarak aspirin gibi bir ilaç düşün dedi. Deli gibi satıyorsun. Neden çünkü müşteriye mahçup olmak istemyorsun. Birde çok sattığından dolayı para kazanıyorsun. Ayrıca üretici firmalar seni daha çok almanı sağlayacak kampanyalar yapıyor. Sende alıyorsun. Devlette stok fazlası vergisi alıyor. Neye inanalım:D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Stok fazlası vergisi mi olurmuş yaa.. Harbi psikopata bağladı bu toplum... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hemen gittim sordum. Örnek olarak aspirin gibi bir ilaç düşün dedi. Deli gibi satıyorsun. Müşteriye mahçup olmak istemiyorsun. Eczaneye gittiğinde istediğin ilacın olmadığını hayal et abi. Sanırım mutlu olmazsın.Birde çok sattığından dolayı para kazanıyorsun. Ayrıca üretici firmalar seni daha çok almanı sağlayacak kampanyalar yapıyor. Sende alıyorsun. Devlette stok fazlası vergisi alıyor. Neye inanalım:D

Şimdi bende sordum. Çok ilaç aldığın ilaçlarla verilen aşantiyonlarından dolayı vergisi yükseliyor.

Yani 1000 tane ürüne 100 tane hediye verilirse bundan dolayı vergi artıyor gibi görünüyor dedi. Yoksa deponda fazla mal var diye değil dedi. Yani 10bin tane al normal vergi verirsin dedi. Ancak 10binin yanında gelen hedilerinde vergisini verdiğin zaman otomatik olarak 10bin tanenin vergisi yükseliyor dedi.

Stok fazlası vergisi mi olurmuş yaa.. Harbi psikopata bağladı bu toplum... 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sözcü ve habercilik? 

Çok ta doğru söylemiş, al sana süper haberci bir site (bunlara ne deniyorsa) , açık net, kağıt bedeli diye yeni bir kazık, çokta doğru yazmışlar, anlayışla ilgili bir sıkıntı göremedim ben....

http://www.haberler.com/ehliyeti-olanlardan-101-tl-ucret-alinacak-haberi/

HARÇ DEĞİL 'KAĞIT BEDELİ'

Kanun teklifindeki maddeye göre, 24 milyon sürücü ehliyetini değiştirirken trafik harcı vermeyecek. Ancak ''Değerli kağıt bedeli'' ödeyecek. Bu miktar 2013 yılı için 101 lira olarak tespit edildi.

Böylece Maliye 24 milyon sürücünün her birinden yeni ehliyet için 101 lira alacak.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şimdi bende sordum. Çok ilaç aldığın ilaçlarla verilen aşantiyonlarından dolayı vergisi yükseliyor.

Yani 1000 tane ürüne 100 tane hediye verilirse bundan dolayı vergi artıyor gibi görünüyor dedi. Yoksa deponda fazla mal var diye değil dedi. Yani 10bin tane al normal vergi verirsin dedi. Ancak 10binin yanında gelen hedilerinde vergisini verdiğin zaman otomatik olarak 10bin tanenin vergisi yükseliyor dedi.

Gerçek bir muhasebe yapıyorsa, 

Hediyelerin maliyeti sıfırdır, satarsa tamamı kar olur, karın vergisi verilir... 

Hayali muhasebe yapıyorsa,

Muhasebeci sormuştur envanter rakamını, eczacı envarter rakamını ne kadar yüksek söylerse vergi o kadar artar.

Çünkü Hesap özetinde envanterin karşılığı ancak kar ile eşitlenir.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hediyelerin maliyeti sıfırdır, satarsa tamamı kar olur, karın vergisi verilir... 

Muhasebeci sormuştur envanter rakamını, eczacı envarter rakamını ne kadar yüksek söylerse vergi o kadar artar.

Abi dürüst satıcı ise giren malı envanterde gösterir ve doğal olarak satış olur ve o satıştan vergisini veririr. Buda 10bin tane ürünün otomatik olarka vergisi yükselir. Ancak bedava alıp paraya çevirdiği ürünün parasını gözetmez.

10bin tane alır gelen 1000 hediye ile 11bin tanenin vergisini devlete öder ve vergisi %18den %25ler çıkmış gibi olur.

Ehliyet kağıdına verilen değer kadar,değerimiz yokmuş  :biggrin:

Niye ya :D ben sana 200 vereyim :D

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Sadece bu konu değil, ne olursa olsun ondan para almasın, bundan almasın, şundan az alsın, ötekinden bana versin. Devlet neyden para alsın :)

Ben devlete para ödeyip fakirleşen aile veya batan şirket hiç görmedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Buna ek olarak milletin elindeki cep telefonlarını görünce :D

Yoldaki araçları görünce

AVMdeki insan kalabalığını görünce (ellerinde çantalarla)

İstasyonda sıra bekleyen arabaları görünce :D :D

Abi hepsi Kredi Kartı ile insanlarda para yok :p
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi hepsi Kredi Kartı ile insanlarda para yok :p

Peki kredi kartı biryere kadar :)

İlteber seninle bende aynı şeyi düşünüyoruz. Senin ne demek istediğini anladım. Kredi kartı bile biryere kadar.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

İlteber seninle bende aynı şeyi düşünüyoruz. Senin ne demek istediğini anladım. Kredi kartı bile biryere kadar.

onun sonu yok mehmet abi :D bi yerden patlıyo ama :D bi insan 20 tane kredi kartı olunca  :D :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

onun sonu yok mehmet abi :D bi yerden patlıyo ama :D bi insan 20 tane kredi kartı olunca   :D :D

işte  o patlama uzun sürmez ama

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

İnsanlar fakir, aç abi.. AVM'de devasal otoparklarda yer bulamıyorum. Nereye gitsem oturacak yer arıyorum, kasada sıra bekliyorum, Sonra üzülüyorum ne kadar Aç insan var diye :)

Kredi kartları hararet yapıyor sonra, hava ve su soğutmalı kredi kartı şart, yoksa olmayacak bu iş :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Aynen Mehmet abi.

Bize tır ile promosyon malzemesi gelir (şemsiye, şezlong, bardak vs). Faturası bile olmaz sevk irsaliyesi ile gelir. Stoğa girmediği için de zaten bedelsiz dağıtılır. Fb tarafından sıfır fatura ile gelenler de yine sıfır fatura düzenlenip piyasaya verilir. İçecek sektöründe böyle. Ayrıca fazla stoğun vergisi olsaydı meşrubat sektörü nasıl olacaktı merak ettim şimdi. 1,5 milyon liraya yakın stok var. :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İnsanlar fakir, aç abi.. AVM'de devasal otoparklarda yer bulamıyorum. Nereye gitsem oturacak yer arıyorum, kasada sıra bekliyorum, Sonra üzülüyorum ne kadar Aç insan var diye :)< :) /> Kredi kartları hararet yapıyor sonra, hava ve su soğutmalı kredi kartı şart, yoksa olmayacak bu iş :)< :)>

interkul lusu yolda diyorlar  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Misal iphone 4 ü olupta 5 geçemeyen çok aç var. Birde şikayet ediyorlar.  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

işte  o patlama uzun sürmez ama

abi hepsi patlamış durumda zaten ağlayanları yok :D :D birinde çekip diğerini kapatıyor ondan çekip öbürünü kapıyor insanlar bu kısır döngü içinde gidip geliyorlar abi :D D:

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Misal iphone 4 ü olupta 5 geçemeyen çok aç var. Birde şikayet ediyorlar.   :D

mert %80 den fazlası geçmiştir merak etme :D  ::D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aynen Mehmet abi.

Bize tır ile promosyon malzemesi gelir (şemsiye, şezlong, bardak vs). Faturası bile olmaz sevk irsaliyesi ile gelir. Stoğa girmediği için de zaten bedelsiz dağıtılır. Fb tarafından sıfır fatura ile gelenler de yine sıfır fatura düzenlenip piyasaya verilir. İçecek sektöründe böyle. Ayrıca fazla stoğun vergisi olsaydı meşrubat sektörü nasıl olacaktı merak ettim şimdi. 1,5 milyon liraya yakın stok var. :D

Sizin 100 koli alana 1 koli bedava verdiğinizin satışının vergisini devlete vermiyormu marketler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

abi hepsi patlamış durumda zaten ağlayanları yok :D :D birinde çekip diğerini kapatıyor ondan çekip öbürünü kapıyor insanlar bu kısır döngü içinde gidip geliyorlar abi :D D:

İyi de insan kendini frenlemesi gerekiyor ama. Bu kadar da açılmamın bir anlamı yok.

Git bak onlara elindeki telefonundan tut giydiği yediği gezdiği senden benden fazladır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...