İçeriğe Yönlendir

Her Ehliyet Sahibi 101Tl Verecek.

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Devlet sizden para mı aldı da battınız?

İşleri alengirli şekilde yürütüp para kazansaydınız devlete teşekkür mü edecektiniz, açık bir delik bulduk o deliği kullanarak para kazanıyoruz diye.

Ha hatalı bir sistem vardır o ayrı konu, baştan iyi hesap yapmak gerekir.

Abi burada Oğuzhanın söyledi farklı. Rekabet şartları değişiyor.

Oğuzhan herşeyi usulüne göre yaptığı için 100 götürüyor.

Diğeri maliyeti düşüyor (Kaçak mazot gibi....) 50 tl götürüyor.

Yorum bağlantısı

Ben eskiden de çok girmezdim bu konulara bilirsin abi, şimdi hiç girmiyorum.

Forum kuralları belli ve kural varsa hepimiz için var "bence".

Ben sadece; gravat takınca, insan daha çok dikkat ediyor gelişine gidişine, konuşmalarına filan demek istemiştim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yönetici olmak zor zanaat :crazy:

Ne yani yönetciyiz diye  susalım mı :D

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Abi burada Oğuzsanın söyledi farklı. Rekabet şartları değişiyor.

O yüzden dedim ya baştan iyi hesap yapmak gerekir, devleti kastederek hata olabilir diye.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

bu konu yarını bulmaz :D kapanır demedi demeyin :D :D :D

Niye kapansın onu anlmadım :)

O yüzden dedim ya baştan iyi hesap yapmak gerekir, devleti kastederek hata olabilir diye.

Burada devletin hatası o adam nasıl 50 tl götürüyor bunu araştırmalı.

Ben sadece; gravat takınca, insan daha çok dikkat ediyor gelişine gidişine, konuşmalarına filan demek istemiştim.

Pehhh :) Biz takım elbise ile halay çeken forum üyesiyiz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Rabbim devletimize zeval vermesin.Ne yapalım isterlerse veririz...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Devletin gelir enstrümanı sadece vergi değildir, malesef satılmış olan KİT'lerden gelir elde etmesi gerekirdi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)

Abi burada Oğuzsanın söyledi farklı. Rekabet şartları değişiyor.

Devlet sizden para mı aldı da battınız?

İşleri alengirli şekilde yürütüp para kazansaydınız devlete teşekkür mü edecektiniz, açık bir delik bulduk o deliği kullanarak para kazanıyoruz diye.

Ha hatalı bir sistem vardır o ayrı konu, baştan iyi hesap yapmak gerekir.

Mehmet Abim güzel özetlemiş. Kaçak göçek iş yapanlar yüzünden piyasa çok düşük kaçırmayan batıyor. Yakıt vergisinden çalıp İran'dan alsaydım, hatta fazlasını yine vergiden çalıp satsaydım şimdi iki tırım vardı ama burada bunu bu şekilde anlı açık dile getiremezdim.

Baştan hesap iyiydi biraz zorlanarak altından kalkabilirdik. Ama kaçaklar yüzünden piyasanın bu kadar düşmesi hesapta yoktu. Denetimler düzenli yapılsa millet kaçırmasa piyasa düşmese şimdi borcu bitmişti.

tarihinde Oğuzhan Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yaşasın özgürlük :D

Hey özgürlük :D :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hey özgürlük :D :D

''Yine de şahlanıyor'' diye başlayalım mı abi :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Eskiden dan dun idin şimdi pek bir kibarlaşmışsın diyorsun yani abi :D

Yazasım var da zamanım yok, kısa cümlelerle derdimi anlatmaya çalıştığım için de kelimeleri doğru seçmeye çalışıyorum :)

Kaç defa yazıp sildiğimi ahh bir bilsen :p

Kendine iftira atma, eskiden de kibardın. Osmanlı deli-dolu ancak gözden çıkarılamayacak derecede yararlı insanlara rütbe verirmiş, sonra da; "Taç giyen baş akıllanır" dermiş. Artık işin çokluğundan mı, sorumluluğun çokluğundan mı Allah bilir. :D

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

bence oksijen sensörün arızalı. 

A o diğer konuydu :crazy:

Fenni muayenede Kmler tuttuysa o zaman telefonda adama içinin ısınması normal...

Haydaa o da özel mesajdı ya la??? :D :D :D

Yorum bağlantısı

Fenni muayenede Kmler tuttuysa o zaman telefonda adama içinin ısınması normal...

Haydaa o da özel mesajdı ya la??? :D :D :D

:D :d

Yorum bağlantısı

Rabbim devletimize zeval vermesin.Ne yapalım isterlerse veririz...

Aha işte vermeye hevesli biri daha! Niye veriyorsunuz kardeşim?  Vermeyin yahu, o ehliyeti alırken verdikleriniz yetmedi mi? Verginizi kuruşuna kadar verin ama böyle şeylere vermeyin:

Hazine sıkıntıya düşünce padişah çağırmış defterdarı: Adı ibiş olandan, saçı kel olandan, tavuk-civciv satandan 5'er altın vergi alınsın.

Bizim vatandaş ibiş de pazarda tavuk civciv satarmış, yakalamış vergi memurları, 5 altın tavuk civciv için vergin var demişler, garibin parası yok, ne yapsın kafayı kaşırken takke düşmüş kel görünmüş, aha demişler saçın da yok 5 altın daha verecen, İbiş yandım diye dövünürken komşusu seslenmiş; ne oldu İbiş bir sıkıntı mı var? Bunu duyan vergi memurları vaaaay, demek adın da İbiş ha! Ver bakalım 5 altın daha deyince ibişin halini sen düşün. :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

İhtiyaçları belli çerçeve içinde lüks görmemek gerekir,

Bence;

Özel belge parası bir vergi değildir, aslında hukuki de değildir, hangi hizmetin karşılığıdır anlamış değilim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aha işte vermeye hevesli biri daha! Niye veriyorsunuz kardeşim?  Vermeyin yahu, o ehliyeti alırken verdikleriniz yetmedi mi? Verginizi kuruşuna kadar verin ama böyle şeylere vermeyin:

Hazine sıkıntıya düşünce padişah çağırmış defterdarı: Adı ibiş olandan, saçı kel olandan, tavuk-civciv satandan 5'er altın vergi alınsın.

Bizim vatandaş ibiş de pazarda tavuk civciv satarmış, yakalamış vergi memurları, 5 altın tavuk civciv için vergin var demişler, garibin parası yok, ne yapsın kafayı kaşırken takke düşmüş kel görünmüş, aha demişler saçın da yok 5 altın daha verecen, İbiş yandım diye dövünürken komşusu seslenmiş; ne oldu İbiş bir sıkıntı mı var? Bunu duyan vergi memurları vaaaay, demek adın da İbiş ha! Ver bakalım 5 altın daha deyince ibişin halini sen düşün. :D

İbiş benzine verdiği vergiyi sorgulamıyor ama :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bizim vatandaş ibiş de pazarda tavuk civciv satarmış, yakalamış vergi memurları, 5 altın tavuk civciv için vergin var demişler, garibin parası yok, ne yapsın kafayı kaşırken takke düşmüş kel görünmüş, aha demişler saçın da yok 5 altın daha verecen, İbiş yandım diye dövünürken komşusu seslenmiş; ne oldu İbiş bir sıkıntı mı var? Bunu duyan vergi memurları vaaaay, demek adın da İbiş ha! Ver bakalım 5 altın daha deyince ibişin halini sen düşün. :D< :D>

Abi vermeme gibi bir lüks olmuyor :) Devlet alacağını alır, beğenmezsen ödemez cezasına katlanırsın. Bu tip şeyler için düz mantık çalışıyor :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evim ile işimin arası 12 km (evet çok şanslıyım :) )

Üç farklı ulaşım metodum var..

1) Kendi aracımız ile. (toplam 15 dakika)

2) Minibüs+servis kombinasyonu ile ( toplam 1 saat)

3) Minibüs+minibüs kombinasyonu ile (toplam 1,5 saat)

Bu durumda benim araç ile işe gelmem lüks müdür? (ki genelde minibüs+servis kombinasyonunu kullanıyorum zorunluluktan.)

Peki herkes toplu taşıma kullansa zaman kısalır mı :)

Hangi ülkedeydi bilmiyorum araçta tek kişi varsa devlet ceza kesiyormuş diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Mesele ekonomiyse son 3 aylık ekonomik göstergeler şu şekilde; nisan-mayıs toplam cari açık 20 milyar dolar, haziranda da 10 milyar dolar diyelim. Haziranda borsadan kaçan 25 milyar dolar. Ne etti, 55 milyar dolar. Merkez bankası dolar rezervinin yaklaşık 45%'i. 3-4 ay daha böyle giderse sene sonu paraların sonuna yeni sıfırları eklemeye başlarız. Siyasi olarak yorum yapmak istemiyorum ama merkez bankasının yaptığı her müdahale sonradan patlamaya mahkumdur. Bugün piyasaya 5 milyar dolar da verse, 1-2 ay sonra dolar yine hak ettiği yeri bulacaktır.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mesele ekonomiyse son 3 aylık ekonomik göstergeler şu şekilde; nisan-mayıs toplam cari açık 20 milyar dolar, haziranda da 10 milyar dolar diyelim. Haziranda borsadan kaçan 25 milyar dolar. Ne etti, 55 milyar dolar. Merkez bankası dolar rezervinin yaklaşık 45%'i. 3-4 ay daha böyle giderse sene sonu paraların sonuna yeni sıfırları eklemeye başlarız. Siyasi olarak yorum yapmak istemiyorum ama merkez bankasının yaptığı her müdahale sonradan patlamaya mahkumdur. Bugün piyasaya 5 milyar dolar da verse, 1-2 ay sonra dolar yine hak ettiği yeri bulacaktır. 

Dua ette ülkeye para yatırmaya devam etsinler, yoksa 1 günlük canımız var  :angry:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Dua ette ülkeye para yatırmaya devam etsinler, yoksa 1 günlük canımız var  :angry:

Demekki umut varki para yatırmaya devam ediyorlar :D

Yoksa niye para yatırsınlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Birikmiş forum konuşamama hışımları saçılmış foruma. Gülünç :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Demekki umut varki para yatırmaya devam ediyorlar :D

Yoksa niye para yatırsınlar :)

Niye yatırdıklarına girmeyelim, zaten sende biliyorsundur, mecburen...  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...