İçeriğe Yönlendir

Güncel Turktelekom - Ttnet Kampanyaları

Fatma Kurt

Recommended Posts

Fatma Kurt

Bende bu ihanete dahil oldum  :D

Hainsiniz daha ne deyim ki, bir daha kampanya veririm size arayın çağrı merkezlerini bir saatte bağlanıp üç sorununuzu çözün hıh size  :nea:​ Bir de gelip itiraf ediyorlar ya :D

Yorum bağlantısı

Hainsiniz daha ne deyim ki, bir daha kampanya veririm size arayın çağrı merkezlerini bir saatte bağlanıp üç sorununuzu çözün hıh size  :nea:​ Bir de gelip itiraf ediyorlar ya :D

Valla biraz öyle oldu,kusura bakma  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Fatma hanım hoşgeldiniz :)

TTNET'in adil kullanımla ilgili çalışması var mı? 1 MB'ten 3 MB'e çıkartılması çok iyi oldu ancak, köklü bir değişiklik düşünülüyor mu? Örneğin, adil kullanım sınırlandırmasının sadece internet kullanımının en yoğun olduğu saatlerde uygulanması, gece 01:00 gündüz 10:00 saatleri arasında adil kullanım kotası dolsa bile yine hattın desteklediği en üst değeri kullanabilmesi gibi.

Beni adil kullanım kotasını çabuk doldurduğum ve 10 veya 15 TL farkla adil kullanım kotamı 100 GB'a çıkartabileceğim bir teklif için aramışlardı TTNET'ten. O görüşmede, fark vermek istemediğimi ama ilgili birime iletilmesi için kota sonrası hızın 1 MB'ten 3-5 MB'lere çıkartılması veya yukarıda yazdığım gibi kısıtlamanın belli saat aralıklarında uygulanması şeklinde öneri ve talebim olduğunu, bunu ilgili yerlere iletmesini söylemiştim arayan bayana. O görüşmeden 1-2 ay sonrasında AKK sonrası hız 3 MB'e çıktı. Belki benim gibi isteyen olmuştur artmıştır diye düşünmüştüm :) Şimdi de bu kısıtlamaları saatler bazında yapılmasını talep etsek işe yarar mı acaba?

Ben herkesin internete girdiği saatlerde kimsenin hakkını gasp etmeyeyim, herkes rahatça internete girsin ama kullanımın düştüğü gece saatlerinde istediğim gibi download yapabileyim mesela. Bu bana çok mantıklı geliyor.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

TTNET'in adil kullanımla ilgili çalışması var mı? 1 MB'ten 3 MB'e çıkartılması çok iyi oldu ancak, köklü bir değişiklik düşünülüyor mu? Örneğin, adil kullanım sınırlandırmasının sadece internet kullanımının en yoğun olduğu saatlerde uygulanması, gece 01:00 gündüz 10:00 saatleri arasında adil kullanım kotası dolsa bile yine hattın desteklediği en üst değeri kullanabilmesi gibi.

Beni adil kullanım kotasını çabuk doldurduğum ve 10 veya 15 TL farkla adil kullanım kotamı 100 GB'a çıkartabileceğim bir teklif için aramışlardı TTNET'ten. O görüşmede, fark vermek istemediğimi ama ilgili birime iletilmesi için kota sonrası hızın 1 MB'ten 3-5 MB'lere çıkartılması veya yukarıda yazdığım gibi kısıtlamanın belli saat aralıklarında uygulanması şeklinde öneri ve talebim olduğunu, bunu ilgili yerlere iletmesini söylemiştim arayan bayana. O görüşmeden 1-2 ay sonrasında AKK sonrası hız 3 MB'e çıktı. Belki benim gibi isteyen olmuştur artmıştır diye düşünmüştüm :) Şimdi de bu kısıtlamaları saatler bazında yapılmasını talep etsek işe yarar mı acaba?

Ben herkesin internete girdiği saatlerde kimsenin hakkını gasp etmeyeyim, herkes rahatça internete girsin ama kullanımın düştüğü gece saatlerinde istediğim gibi download yapabileyim mesela. Bu bana çok mantıklı geliyor.

Zafer la bu kadar cümleyi sigara içmeden ,oruçlu bir halde mi yazdın? 

Sen bırakırsın hacı bu sigarayı :D :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zafer la bu kadar cümleyi sigara içmeden ,oruçlu bir halde mi yazdın? 

Sen bırakırsın hacı bu sigarayı :D :D

:D 2 gündür iyiyim. Çalışmıyorum ya, ondan olabilir :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatma Kurt

Şimdi yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için önce şunu söyleyeyim Adil kullanım uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır.. Bu noktayı aştığınızda hızını 1 Mbps düşüyordu, ancak üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda dediğiniz gibi 3 Mbps yükseldi. Ancak tekrar arttırılması şu an için söz konusu değil ama tabi ki siz isteklerinizi dile getirin, inanın sizler bizden daha çok dinleniyorsunuz, fikirleriniz bizim için önemli. Adil kullanıma takılmamak için adil kullanım noktası bulunmayan paketlere geçiş yapabilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Şimdi yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için önce şunu söyleyeyim Adil kullanım uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır.. Bu noktayı aştığınızda hızını 1 Mbps düşüyordu, ancak üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda dediğiniz gibi 3 Mbps yükseldi. Ancak tekrar arttırılması şu an için söz konusu değil ama tabi ki siz isteklerinizi dile getirin, inanın sizler bizden daha çok dinleniyorsunuz, fikirleriniz bizim için önemli. Adil kullanıma takılmamak için adil kullanım noktası bulunmayan paketlere geçiş yapabilirsiniz.

Cevap için teşekkür ederim. :flowers:

AKK olmayan paketler çok da avantajlı değil şu anda. Adil kullanımın çıkış amacını biliyordum, öğrenmiştim bunu. Ancak dediğim gibi tüm kullanıcılar sürekli internet kullanımıyorlar. TTNET blogda da bununla ilgili paylaşım yapılmış.

http://blog.ttnet.com.tr/turkiye%E2%80%99de-internet-kullanimiyla-ilgili-carpici-veriler/

11.jpg

Grafiğe göre saat 02.00'dan sonra internet kullanımı çok ciddi oranda düşmüş. Buradan hareketle, adil kullanım kotası dolan kullanıcının hızının 02.00-08.00 aralığı dışındaki saatlerde, yani internetin toplam olarak daha yoğun kullanıldığı diğer saatlerde 3 MBps'e düşürülmesi düşünülebilir.

50 GB download sonrası hızım 3 Mbps olacak, kabul. Fakat 02.00 - 08.00 arasında paketimdeki maksimum hızımı kullanabileceğim. Bunun AKK 'nın çıkış amacına aykırı olmadığını düşünüyorum ben.

Bunu mail olarak da atayım ben. Verebileceğiniz bir adres var mı Fatma Hanım?

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zafer Ayvacı

Telekom da yapsın yoksa superonline a geçeriz.

Ben iletmiştim TTNET'çilere, akıllarına yatarsa yaparlar diyeceğim ama artık büyük ihtimalle yaparlar. :D

Mis gibi uygulama, gece sabaha kadar kaç kişi internete giriyor ki? Yapmak istemediklerinden yapmıyorlar. Önceki mesajlarda yazmıştım, telefonla arayıp adil kullanımı (AKK) çabuk doldurmuşsunuz, bilmem kaç TL daha verin AKK'nızı 100 GB'a çıkaralım dediler. E hani diğer internet kullanıcılarının hakları gözetiliyordu? :D "Sen parayı ver, diğer kullanıcıların canı çıksın" demek gibi bir şey.

AKK olmayan paketler çok da avantajlı değil şu anda. Adil kullanımın çıkış amacını biliyordum, öğrenmiştim bunu. Ancak dediğim gibi tüm kullanıcılar sürekli internet kullanımıyorlar. TTNET blogda da bununla ilgili paylaşım yapılmış.

http://blog.ttnet.com.tr/turkiye%E2%80%99de-internet-kullanimiyla-ilgili-carpici-veriler/

11.jpg

Grafiğe göre saat 02.00'dan sonra internet kullanımı çok ciddi oranda düşmüş. Buradan hareketle, adil kullanım kotası dolan kullanıcının hızının 02.00-08.00 aralığı dışındaki saatlerde, yani internetin toplam olarak daha yoğun kullanıldığı diğer saatlerde 3 MBps'e düşürülmesi düşünülebilir.

50 GB download sonrası hızım 3 Mbps olacak, kabul. Fakat 02.00 - 08.00 arasında paketimdeki maksimum hızımı kullanabileceğim. Bunun AKK 'nın çıkış amacına aykırı olmadığını düşünüyorum ben.

İnternet kullanımı bu saatlerde neredeyse %15'ine kadar düşüyor. Kimseye zararı yok yani.

2 ay sonra taahhütle aldığım laptopun taksidi bitiyor.

Bakalım nasıl bir teklif göreceğiz TTNET'ten. Fiber hala yok buralarda.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ertan Çabuk

Hala bekliyon mu?

bekleme boşuna :D

Yok işte. Mesajını da sil :p

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Az önce aradılar.1 yıl boyunca ücretsiz yangın,sel,hırsızlık,deprem vs.için ücretsiz sigorta sundular.Sadece hattın açık olması yeterli oluyormuş.Tarife ile falan alakası yokmuş.Allianz imiş(emmi) iyi dedim yapın gitsin.Bilmem iyi mi oldu kötü mü.Zaten telefon hattı açık nasıl olsa diye düşündüm ama  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Net limitsize ayda 40 tl ödüyorum, İlanda 63 tl yazıyor Arada 23 tl fark var. 23tl x 24 ay = 552 tl yapar bana uymadı.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Net limitsize 25 lira ödüyorum ve ilk yıl bu şekilde 2. yıl ise 36 lira ödeyeceğim :p:D 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

E ben net limitsize 63 ödüyorum aylardır... Nasıl oluyor bu?

Taahhüt vermişizdir büyük ihtimalle :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Net limitsize 25 lira ödüyorum ve ilk yıl bu şekilde 2. yıl ise 36 lira ödeyeceğim :p:D

Tahir alıştırarak söyleseydin yüreğine inecek :)

Netlimitsiz normalde 60 küsur zaten. Sizin kampanyalarınız olabilir belki. Bu arada onu da sordum. Cihazla ilgili bir kampanyanız yoksa, diğer kampanyalar bunu etkilemez dediler.

40 liradan vereceklerse alırım tabii ; bedava sirke hesabı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tahir alıştırarak söyleseydin yüreğine inecek :)

40 liradan vereceklerse alırım tabii ; bedava sirke hesabı.

Çocuk doğdu artık ne yapacaksın tableti :D :D 

Yorum bağlantısı
Fatma Kurt

Konuya bir bak dediler, geldim biraz okudum acil olarak toplantıya yetişmek için çıkmam gerekli, ancak söylediklerinizin hepsi mümkün faturalar birleşir sorun kalkar, 63 limitsizin kampanyasız fiyatı indirimli hali de var. Cihaz kampanyalarıda mevcut 2 yıl 63 cihaz hediyeli bir kampanya.

Aceleden biraz karışık oldu sanırım :) Müsait zamanımda hepsine ayrı ayrı cevap yazacağım.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Konuya bir bak dediler, geldim biraz okudum acil olarak toplantıya yetişmek için çıkmam gerekli, ancak söylediklerinizin hepsi mümkün faturalar birleşir sorun kalkar, 63 limitsizin kampanyasız fiyatı indirimli hali de var. Cihaz kampanyalarıda mevcut 2 yıl 63 cihaz hediyeli bir kampanya.

Aceleden biraz karışık oldu sanırım :) Müsait zamanımda hepsine ayrı ayrı cevap yazacağım.

Yani ayda 40 lira ödemeye devam ederek alabilecekmiyiz cihazı ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...