İçeriğe Yönlendir

Connect - Yeni Connect Böyle Olmalıydı Bence..

Önder Kurtcalı

Recommended Posts

Uğur Kamil

Teşekkür ederim.

Bahsettiğin parça kaput rüzgarlığı diye geçiyor. Cam rüzgarlıklarının yapıldığı malzemeden yapılıyor hafif esnek plastik.
Kaputa çift taraflı bant ile yapıştırıyorsun. Yapıştırırken belli noktalarda ufak boşluk bırakıyorsun su tutmaması için. 

x9O6q8.jpg

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

İşlerimin yoğunluğundan spoylerin yapımına vakit ayıramadım. Astarını boyayıp spoyleri üçe böldüm sonunda.1yrEuMc.jpg?1?1756yRnRJjv.jpgQlY848w.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
(düzenlendi)

Taze taze resimler. Bir aksilik olmazsa hafta sonu yapıştırmayı düşünüyorum.  Bagaj stop lambasının yerini kapatmasıda beni uğraştıracak

JVPusgX.jpg

0UjOIea.jpgpJBUiLC.jpgir33xfJ.jpg

tarihinde Önder Kurtcalı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Avcı

Değişik ve güzel bir uygulama olacak gibi. Hep aynı aksesuarlar kullanıldığı için aksesuarsız connect im gözüme daha güzel görünmeye başladı neredeyse :)

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Sonunda yapıştıdım ama daha birazdaha işim var. m9fbjFr.jpg 

Yapıştırdıktan sonra hesap edemediğim sorunla karşılaştım.Bagaj kapağı açıldıkca yandaki parçalara sürtdü.ikqu0LA.jpg

Sipiralle yan parçaları tıraşladım. Ara boşluğu büyüdü.NBS2aVu.jpg

Mb90yDr.jpg

Q9E4g82.jpg?1?1928

Led işinden iyi anlayan elektronik ustası arkadaşlardan yardıma ihtiyacım var. Fren ışıklarıyla ilgili sorunla karşılaştım.Yazarsa sevinirim.

rJqO8of.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Yanları hiç kesmeseniz tek parça olsa o kısımları araca yapıştırsanız bagaj kapağı açılmazmı?

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Maşallah Çok güzel aracınız.. Arka görünüm süper.. Kazasız belasız kullanın..

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Yanları hiç kesmeseniz tek parça olsa o kısımları araca yapıştırsanız bagaj kapağı açılmazmı?

Keşke bagaj kapağı açılsaydı da kesmeseydim.

Maşallah Çok güzel aracınız.. Arka görünüm süper.. Kazasız belasız kullanın..

Sağolasın allah olmayanlara versin olanlara da kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Önder Kurtcalı

Hesaplar tutarsa hoşuma giderse tasarım aşamasında olan yine bir ilk 3D (shark gills) yakında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Önder Kurtcalı

Yakında demiştim 2 ay olmuş ramazan dı bayramdı uğraşamadım. Eskisi gibi ilgilenemiyorum yaşlanıyoruz heralde.Eski demişken konumuzla alakalı değil ama elime connecten önce uğraş verdiğim aracımın resmi geçti. Bazı sitelerde hallen resimleri vardır.Resimden resim çektiğim için iyi olmadı.

wCTKrXj.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Üstünde düşünmem tasarlamam için kaba taslak kartondan bir fikir versin diye resmini çektim. Kapıyla camurluk arası kapının açılması için kesilecek ve en çok uğraşacığım yerlerden birisi. Dediğim gibi kafama yatarsa hoşuma da giderse elimden geldiği kadar yapmaya çalışacağım olmazsada proje iptal.

Wh6T0jG.jpgcatoyet.jpgPEnMB39.jpgA6ZnELG.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Fidan
(düzenlendi)
:)) Elinize emeğinize sağlık. Çok özverili bir çalışma. Tebrikler. İnsan emeğini ortaya koyup insanların beğenisine sunması çok güzel birşey. Allah kazasız belasız güzel günlerde kullanmayı nasip etsin eğer araç satılmadıysa :) tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Bir tek sıkıntı var, ön tampon hatları çok keskinken arka tampon ve marşpiyel yuvarlak hatlara sahip, keskin hatlar moda şimdi. fiber uygulamalarının fotoğraflarını da atabilirsiniz. Fikir olur en azından yapanlarayada yapacaklara :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

:)) Elinize emeğinize sağlık. Çok özverili bir çalışma. Tebrikler. İnsan emeğini ortaya koyup insanların beğenisine sunması çok güzel birşey. Allah kazasız belasız güzel günlerde kullanmayı nasip etsin eğer araç satılmadıysa :)

Çok teşekürler. Sizin araçta güzel olacak gözüküyor. Hayır satılmadı duruyor garajında. Cümlemize nasip etsin allah olmayanlarada versin. Amin.

Bir tek sıkıntı var, ön tampon hatları çok keskinken arka tampon ve marşpiyel yuvarlak hatlara sahip, keskin hatlar moda şimdi. fiber uygulamalarının fotoğraflarını da atabilirsiniz. Fikir olur en azından yapanlarayada yapacaklara :)

Sayfaları baştan okuduysan ilk adığımız sıfır 2005 model connect (20 zl 446) aracımda başlamıştım birşeyler yapmaya. Bu yapılanlar aslında 446 ya takılacaktı. Babamla anlaşamadık bende şimdiki aracımı alıp ona taktım. Bu arada yaptığım çalışmalara (modifiye,body kit) demek bana ters geliyor nedense belkide kendim yaptığım içindir. 446 aldıktan bir sene sonra orjinal arka tamponu gözüme düz basit geldi (kimse üstüne alınmasın) ilk arka tamponu yaptım. Eğer orjinal gibi köşeli yapsaydım araçın arkası  kutu gibi gözükecekti.Ben arka tamponu boş vakitlerimde 2 ayda yaptıysam tasarımınada1 ay kafa yordum. Şöyle bir gerçekte var aracın tampolarını daha iyi tasarlayabilirdim ama aracın arkasında bulunan tamponun içinde kalan şasiye bağlı saç aksamını kesmem gerekirdi. Ön tamponda aynı plakanın olduğu ızgaralı hava boşluğu niye sislerin boşluğuyla aynı hizada değil. Arcının orjinal tamponunu söken arkadaş varsa bilir yaklaşık 15 cm eninde 110 cm uzunluğnda ve ön panjurdan 8cm dışarıya çıkan şasi var onu kesemezdim. Burak fidan kadeşim sende uğraşıyorsun haksızmıyım. Bu çalışmalarıma dediğim gibi 8 sene önce başladım 5 sense sürdü. O zamanlar kameralı cep telefonum olsaydı yaptıklarımı çekseydim filim olurdu ama malesef imalat aşamasının resimleri yok. Eğer beğeniliyorsa 8 sene öncesinin tasarımı beğeniliyor. Beğenmiyenlerinde canları sağolsun.    Ne demişler zevkler ve renkler tartışılmaz.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

Hocam bu işlerin ne kadar meşakatli olduğunu ancak yapanlar, uğraşanlar bilir :) sonuçta el emeği göz nuru. Bence olumsuz yorumlara karşı duyarlı olmak lazım zira ben öle yaptım. Olumlu olumsuz yorumlara göre şekil tekrar değiştirilebilir fiberglass öyle güzel bi malzeme :)

Yapılan çalışmaların sonuçlarının beğenilmesini ister herkes muhakkak, bi börek yaptığında bile birileri beğenmeyince üzülüyor insan. Tabi ama bu estetik bişey olduğu için herkesin göz zevki bambaşkadır. Ama yine de modifiyenin abartısızı güzel oluyor gerçekten yani orjinal hatlara sadık kalarak. Dün bitane focus gördüm arabanın tamponları, ön kaput, arka ve yanlar ızgaradan geçilmiyor mübarek, belki kendi yaptı, belki yaptırttı ama aşırıya kaçıldığı için araba çirkinleşmeye başlıyor. Modifiye ruhunu kaybetmeyin, çalışmalara devam :) ve bence internetten biraz modelleri inceleyip tasarımınıza tekrar şekil verebilirsiniz. Hatta benim gibi yapın zira ben değişiklik yapmadan önce photoshopta birkaç opsiyon çizdim çoğunluğun beğeneceği şekilde tasarımımı tekrar değiştirdim. Allah kazadan beladan saklasın inşaallah.

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

Resim de gördügünüz parçayı aracımda kullandım. Bazı arkadaşlar aracıma neler yapailirim diye sormuşlar bu malzeme birçok yerde kullanılabilir. Ben malzemeyi kesip aracımda kullandım aracı yakından görenler bile fark edemedi. Baştan sona resimleri inceleyin bakalım aracımın neresinde kullandığımı bulan çıkacakmı? (Bu arada ölçüleri 14cm ye 3 cm)pYOqF9T.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

Hiç kimse bilemedi veya merak etmedi ben yinede nerede kullandığımı bir kaç resimle göstereyim.

FpIjadK.jpg9uIqxLv.jpgGyN6J2z.jpgRxZrGnx.jpge1dnyqs.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Harika iş çıkarmışsınız. Elinize sağlık.

Teşekürler. Sağolun.
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

İstanbulda olupta aracımı görmek isteyen arkadaşlara duyrulur. 5kasım çarşamba günü öglen allah nasip ederse kaza bella olmazsa bir iş nedeniyle istinye ferco motor da olacağım..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

Kazasıs belasız gittik geldik. Aracın arka led stopları ve ön mercek farları 8 saat gidiş 6saat ta geliş yolunda yandı, sorun çıkarmadı böylece test etmiş olduk. İki arkadaş gittik dönüşte araç ta 200 kg yük vardı. Evimize geldiğimizde 350 liraya (83 litre) (100-110 hız)mazotla 1325 km yol yapmışız. Aracın jant lastik ve tamponların ağırlığına göre iyi yaktı. Aracı cumartesi günü vizeye götürdüm tabiki ön tampon ve farları söküp orjinalleri taktım. Yakında tamponun ve mercekli farların yakından resimlerini paylaşacagım.Yapmak isteyenlere bir fikir verir belki.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Farların ayrıntılı resimi olursa iyi olur.

Oktay abi ile görüşmelerim sürüyor tekrar Bi-xenon far yapıcam ve yine herzamanki gibi farklı ve daha önce yapılmamış bişey olsun diye uğraşıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...