İçeriğe Yönlendir

General Mobile Discovery Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kardeş, yorma kendini, bizde olmaz öyle sıkıntılar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Mert kardeşimin dediği doğrudur belki oyun yapımcısından kaynaklanabilir. Diğeri hepsinde aynısıysa sorun yok. :good1:

Bir de şu var; telefonu şarja takarken ya da tam şarj olduktan sonra uyarı vermiyor. Bunun bir ayarı var mıdır?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Mert kardeşimin dediği doğrudur belki oyun yapımcısından kaynaklanabilir. Diğeri hepsinde aynısıysa sorun yok. :good1:

Bir de şu var; telefonu şarja takarken ya da tam şarj olduktan sonra uyarı vermiyor. Bunun bir ayarı var mıdır?

Takarken uyarı veriyor sanırım ama dolduğunda vermiyor. Daha doğrusu ben şarja rtakerken hep şarjı %10 civarında olduğu için şarj cihazını taktığımda tasarruf modundan çıkarken sesli uyarı veriyor. Bu arada şarj demişken akşam telefon hafızasına attığım 1,3 GB'lık filmi televizyonda izleyeyim dedim cihazı kablosuyla TV'ye USB girişinden taktım, telefon bağlantıyı algıladı USB depolama olarak seçim yaptığımda TV telefonu flash bellek olarak gördü ve TV'den dosyayı bulup seçerek filmi izledim, asıl ilginci telefon TV'den şarj olmuş ben filmi izlerken... :nazar: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Takarken uyarı veriyor sanırım ama dolduğunda vermiyor. Daha doğrusu ben şarja rtakerken hep şarjı %10 civarında olduğu için şarj cihazını taktığımda tasarruf modundan çıkarken sesli uyarı veriyor. Bu arada şarj demişken akşam telefon hafızasına attığım 1,3 GB'lık filmi televizyonda izleyeyim dedim cihazı kablosuyla TV'ye USB girişinden taktım, telefon bağlantıyı algıladı USB depolama olarak seçim yaptığımda TV telefonu flash bellek olarak gördü ve TV'den dosyayı bulup seçerek filmi izledim, asıl ilginci telefon TV'den şarj olmuş ben filmi izlerken... :nazar:

Evet bunu bende de yapıyor ama normal şartlarda yapmıyor, dolunca da uyarı vermiyor. Dün gece şarja takmıştım %70 civarında dolmuştu ve şarj cihazı çok sıcaktı, sonra uyumuşum sabah kalktığımda dolmuş haliyle, şarjı merak ettim gayet soğuktu. Sanırım tam dolduktan sonra şarjı kesiyor.

Bu telefonu kilidini açmak için yandaki güç düğmesini kullanmadan açmanın bir yolu yok mu? Günde yüz kere basıyorum, korkuyorum düğme deforme olacak diye.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bu telefonu kilidini açmak için yandaki güç düğmesini kullanmadan açmanın bir yolu yok mu? Günde yüz kere basıyorum, korkuyorum düğme deforme olacak diye.

Aynı şeyden ben de muzdaribim... :)

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

eşime ve kendime 2 tane sipariş vermiştim ikisini de aldık. bence gayet güzel bir telefon. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Kesinlikle bunun bir çözümü olmalı, yoksaki o tuşun ömrünün çok uzun olacağını düşünmüyorum :)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Kesinlikle bunun bir çözümü olmalı, yoksaki o tuşun ömrünün çok uzun olacağını düşünmüyorum :)

"Flip cover kapak alırsanız smart cover pro yada ücretsiz olan "lite" gibi programları tavsiye ederim çünkü kulak hoparlörünün yanındaki yakınlık sensörünü çok güzel kullanıyor; kapağı kapatınca telefon ekran kilidi yapıyor açınca kaydırarak açılan kilit ekranı geliyor, böylece yandaki "açma-kapama" tuşunu günde 100 kere kullamanıza gerek kalmıyor."

Kapak kullanmasanız bile ahizenin yanındaki yakınlık sensörüne parmağınızı gösterip çekerseniz ekran açılıyor, açıken ise kapatıyor...

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bugün yeğenim de aynı şeyi sordu "al" dedim... Bi video seyretmiş 4-5 tane test programının sonuçlarını varmış disco.'nun bazı testlerde bir çok telefonu geride bırakması hatta aynı fiyatlı bir çok telefonu çok çok geride bırakmasından dolayı muhtemelen alacak o da...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

"Flip cover kapak alırsanız smart cover pro yada ücretsiz olan "lite" gibi programları tavsiye ederim çünkü kulak hoparlörünün yanındaki yakınlık sensörünü çok güzel kullanıyor; kapağı kapatınca telefon ekran kilidi yapıyor açınca kaydırarak açılan kilit ekranı geliyor, böylece yandaki "açma-kapama" tuşunu günde 100 kere kullamanıza gerek kalmıyor."

Kapak kullanmasanız bile ahizenin yanındaki yakınlık sensörüne parmağınızı gösterip çekerseniz ekran açılıyor, açıken ise kapatıyor...

Yalnız telefon görüşmesi yaparken oluyor bahsettiğin şey abi. Ben normalde tel ekranı kapalıyken güç tuşuna basmadan açılsın istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Ben 2 hafta önce metroda inceledim. Telefonun dış kasası sağlamlık ve malzeme kalitesi olarak samsung s4 den bile daha iyi :)

Düşünme al bence :) Başarılı bir cihaz gerçekten. Burdaki yorumlardan gittik aldık hiç incelemedim bile o derece yani :)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Yalnız telefon görüşmesi yaparken oluyor bahsettiğin şey abi. Ben normalde tel ekranı kapalıyken güç tuşuna basmadan açılsın istiyorum.

Smart cover pro'yu indirdim onun yaptığı bir iş bu. Telefonun kendisinden değil...

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Smart cover pro'yu indirdim onun yaptığı bir iş bu. Telefonun kendisinden değil...

Hemen indiriyorum. Başka ne işe yarıyor, dikkat etmem gereken birşey var mı abi?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Hemen indiriyorum. Başka ne işe yarıyor, dikkat etmem gereken birşey var mı abi?

Tüm ayarlar--> güvenlik--> cihaz yöneticileri--> smart cover etkinleştir

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Piyasaya çıktıktan sonra sürekli fiyatı artan nadir telefonlardan birisi sanırım :) Belki de ilki..

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Telefonu üç haftadır kullanıyor eşim. Şimdiye kadar gayet iyi performans aldık Micro sd kartın siparişini verdik 4gb çabuk doldu bu da haliyle biraz yavaşlattı cihazı, açma kapama tuşunun alternatifsiz oluşu da tuşun ömrü konusunda düşündürüyor, buna bir çözüm olursa harika olur. Bir de klavyede Türkçe karakterlere ulaşmak sıkıntılı basılı tut, bul filan iphone'a alıştık zor geliyor bunla ilgili bir program var mıdır?

Yorum bağlantısı

kılıfsız cepte taşırken sıkıntı olurmu bu program?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

kılıfsız cepte taşırken sıkıntı olurmu bu program?

Kılıfsız için "smart cover" ve "my lock" kombinasyonu gerekiyor. açmak için smart cover, kiltlemek için my lock... :good1:

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Telefonu üç haftadır kullanıyor eşim. Şimdiye kadar gayet iyi performans aldık Micro sd kartın siparişini verdik 4gb çabuk doldu bu da haliyle biraz yavaşlattı cihazı, açma kapama tuşunun alternatifsiz oluşu da tuşun ömrü konusunda düşündürüyor, buna bir çözüm olursa harika olur. Bir de klavyede Türkçe karakterlere ulaşmak sıkıntılı basılı tut, bul filan iphone'a alıştık zor geliyor bunla ilgili bir program var mıdır?

Tuşla ilgili daha önce ve sonra yazdım. Klavye için onlarca uygulama var ücretli veya ücretsiz google play'de. Bende daha önce bir arkadaştan swiftkey dosyası vardı tablet için onu yükledim daha ilk günden, her türlü Türkçe karakter mevcut hatta sözlüğüyle hataları düzeltiyor sonraki kelimeyi tahmin ediyor belli sürelerde de rapor veriyor şu kadar düzelttim şu kadar tahmin ettim falan diye...

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Vay be telefona bak artık IPhone ile kıyaslanıyor :D iyi ki almışız :D

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Telefon gerçekten güzel, uygulama ve programlarla daha da güzel oluyor. Buradan herkesin huzurunda Önder abime sabrından ve yardımlarından dolayı tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Google play de türkçe klavye diye ara Mahmut, Ğ amblemli bir dosya...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bunun fiyatı her gün düşüyor, başlığı takip edecek mod yok mu hali hazırda alıp ta kullanan :mangal:

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

bunun fiyatı her gün düşüyor, başlığı takip edecek mod yok mu hali hazırda alıp ta kullanan :mangal:

Direk almak isteyince fiyatı hep 649 TL civarı geçiyor abi, d-smart bonus puan gibi kampanyalarla ancak düşük fiyat oluyor ben daha kampanyasız 649 TL'nin altına kargo dahil/hariç taksitli satan kimse ne gördüm ne duydum... :unsure2: :unsure2: :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...