İçeriğe Yönlendir

Htc One Kullanım Deneyimleri

Akan Belen

Recommended Posts

Güvenç Terzierol

Ben yedekle diyorum 10-15 sn. sonra yedek alındı diyor, dropbox tan bakınca htc backup dosyası küçük bir dosya, normalmi bu acaba?

Kişileri yedekler direkt ve ayarlarınızı. Multimedia yedeklemesi yapmaz o şekilde :) 

dediğim gibi camera upload seçeneğini aktif ederseniz, çektiğiniz bütün fotoğraflar otomatik yedeklenir.

Ayrıca eklemek istedğinz olursa onlarıda ekler.

Bilgisayarınıza kuracağınız dropbox'un kendi uygulamasıylada bütün herşeye ulaşırsınız belgelerimde. :)

file explorer mi yedekleme alıyor yani.

File expolererla direkt açık olarak görürsünüz dosyalarınızı telefonun dosyalarını. ve oradan da direkt dropboxta onları barındırabilrsiniz.

Hani iphoneda olmayan ama androda olan açık sistem olayı :D 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

normal yedeklemede uygulamalarıda günlük yedekle yazıyor ama, ayrıca tüm telefonuda yedekle aktif, ama böyle olması imkansız çünki 10 gb. kadar dev oyun dataları duruyor, ben şunu yaptım, js backup kurdum, alayını rehberden uygulamaya, apk dan data ya kadar telefona yedekliyor, bizde sd kart olmadığından fabrika ayarında bu yedeğide siliyor, bende js backup ın yedek klasörünü pc ye kopyaladım ve formattan sonra telefona geri yerleştirdim, ta taaa js backup alayını geri yükledi :)

Kişileri yedekler direkt ve ayarlarınızı. Multimedia yedeklemesi yapmaz o şekilde :) 
dediğim gibi camera upload seçeneğini aktif ederseniz, çektiğiniz bütün fotoğraflar otomatik yedeklenir.
Ayrıca eklemek istedğinz olursa onlarıda ekler.
Bilgisayarınıza kuracağınız dropbox'un kendi uygulamasıylada bütün herşeye ulaşırsınız belgelerimde. :)

File expolererla direkt açık olarak görürsünüz dosyalarınızı telefonun dosyalarını. ve oradan da direkt dropboxta onları barındırabilrsiniz.
Hani iphoneda olmayan ama androda olan açık sistem olayı :D

yükledim bile, evet box a direk erişim var, güzelmiş.

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

şimdi diyeceksiniz fanboy, ama işte apple bunu zaten ilk iphone'ü çıkardığında itunes üzerinden yapmayı sağlıyor :) hemde tek bir butonla herşeyi :) 
Android kullanıyom he bende One V :D 
neyse velhasılı kelam o halde sıkıntı yok :) ben genelde temiz bir başlangıçta, teker teker neye ihtiyaç duyuyorsam onu ekliyorum yoksa eski haline dönmesi daha hızlı oluyor :) 
apple bu, andro kullananı delirtir :D 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Artık androda yapıyorya :)  bende tek tuşla full ötesi hemde herşeyi yedekleyip otg kabloyla flash diske atıyorum, geri yükleyince ekrandaki kısa yollara kadar geri geliyor, hemde internete bağımlı olmadan, hadi bakalım ....  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

JS Backup ı marketten çek, data ve uygulama yedeği alma diye 2 seçenek var, ikisinde isim verip yedekle, sonra file manager ile js backup klasörüne gir ve backup dosyalarının olduğu, isim verdiğin dosyaları pc ye yada flash diske vs. yedekle, telefon format yerse marketten js backup ı kur ve kurulum klasörüne sakladığın backup dosyalarını geri yükle, js backup ı çalıştır ve restore tuşuna bas, al sana telefonun geri geldi :)

Rehberinden oyunlara, şifrelerden uygulamalara kadar herşeyin yedeği aldığın zamana geri döner, tek tuşla iş tamam.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

flash için sanırım bu değil mi.Kutuda neden yok :D

Koymamışlar, gittigiderde 1.5 tl. ye satılıyor  :D

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

JS Backup ı marketten çek, data ve uygulama yedeği alma diye 2 seçenek var, ikisinde isim verip yedekle, sonra file manager ile js backup klasörüne gir ve backup dosyalarının olduğu, isim verdiğin dosyaları pc ye yada flash diske vs. yedekle, telefon format yerse marketten js backup ı kur ve kurulum klasörüne sakladığın backup dosyalarını geri yükle, js backup ı çalıştır ve restore tuşuna bas, al sana telefonun geri geldi :)

Rehberinden oyunlara, şifrelerden uygulamalara kadar herşeyin yedeği aldığın zamana geri döner, tek tuşla iş tamam.

üff üfff üff uğraşa bak kablolar falanlar filanlar :D heheh :) Hala diyorum ki ios :) ne uygulama gerekir ne acaba nereye attım ben yedeği diye dosya aramak gerekir ne "internet" gerekir ne bişey tak fişi bitir işi hesabıı ;) 

Şaka bir yana elimde ki telefon İp4tle aynı güçte. hatta yer onu donanımsal anlamda.

Ancak iş deneyime gelince kullanıma gelince saçımı başımı yoldurtuyor bir çok kez. Browserda sürekli çökmeler, donup kalmalar, sensenin sürekli çöküşleri uygulamalarda ki kasılmalar, en basit subway surfers'ta kasıyor. :) iphone 4 catır çatır çalışıyor.

Sonuç olarak donanımın iyi olması mı? yoksa kullanırken ki rahatlığı akıcılığı optimizasyonu mu? fark burada çıkıyor işte.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu şekilde olunca şöyle bir sıkıntı olmuyormu.Sonuçta son aldığımız yedek geri gelecek.Sonradan yapılan işlemler olmayacak.

Hani şöyle kendi kendine sürekli yedeklese böyle birşey mümkün mü.Atıyorum 24 saatte bir gibi falan.

Gerçi format atmak gerekirse yedeği alıp o şekilde format atılır ama.oldu da kendi kendine bir sıkıntı oluştu o zaman kötü olur sanırım.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

Çok saçma bir soru olabilir ama sizler için yinede sorayım.

bluetooth ile pc den telefona resim attım biraz.Ancak bu resimler nereye gitti aktarım başarılı ama ben bulamadım resimleri.Bunları nasıl galeriye ekleyeceğim.Gerçi bulsam eklerim sanırım ama :D

Edit: Buldum buldum resimleri de Bluetooth açıp ordan alınan dosyalar diyince.Ama bunları nasıl bir klasör içinde toplayabilirim yada resim galerisine nasıl atarım.Hiç işlem yaptırmıyor o kısımda sadece resmi açabiliyorum o kadar :)

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Çok saçma bir soru olabilir ama sizler için yinede sorayım.

bluetooth ile pc den telefona resim attım biraz.Ancak bu resimler nereye gitti aktarım başarılı ama ben bulamadım resimleri.Bunları nasıl galeriye ekleyeceğim.Gerçi bulsam eklerim sanırım ama :D

Edit: Buldum buldum resimleri de Bluetooth açıp ordan alınan dosyalar diyince.Ama bunları nasıl bir klasör içinde toplayabilirim yada resim galerisine nasıl atarım.Hiç işlem yaptırmıyor o kısımda sadece resmi açabiliyorum o kadar :)

Bluetooth'la gelenler klasör olarak, downloads > bluetooth diye bir klasöre gider resimler. Oradan alıp DCIM içine atabilirsin abi.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bluetooth'la gelenler klasör olarak, downloads > bluetooth diye bir klasöre gider resimler. Oradan alıp DCIM içine atabilirsin abi.

Öyle bir klasör zaten yok.Uygulamaların olduğu yerde araçlar içinde indirmeler var ama açıyorum ama içinde hiçbir şey görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Öyle bir klasör zaten yok.Uygulamaların olduğu yerde araçlar içinde indirmeler var ama açıyorum ama içinde hiçbir şey görünmüyor.

Owwvv :p:D

Önce marketten File Explorer diye aratıp, bir tane yükleyeceksin abi. Sonra bu programla telefonun içeriğine bakacaksın. Klasörleri göreceksin ve orada dediğim klasörü arayacaksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Owwvv :p:D

Önce marketten File Explorer diye aratıp, bir tane yükleyeceksin abi. Sonra bu programla telefonun içeriğine bakacaksın. Klasörleri göreceksin ve orada dediğim klasörü arayacaksın.

Bana bunlarla gel işte :p Ne dandik telefonmuş yahu  :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

1.5 tl ye onu al 10 tl kargo ver :D

4.85 :)

Bu şekilde olunca şöyle bir sıkıntı olmuyormu.Sonuçta son aldığımız yedek geri gelecek.Sonradan yapılan işlemler olmayacak.

Hani şöyle kendi kendine sürekli yedeklese böyle birşey mümkün mü.Atıyorum 24 saatte bir gibi falan.

Gerçi format atmak gerekirse yedeği alıp o şekilde format atılır ama.oldu da kendi kendine bir sıkıntı oluştu o zaman kötü olur sanırım.

O program oto yedeklemede yapıyor merak etme :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Tamam birtane yükledim artık downloads içinde görebiliyorum resimleri. :D

Direk klasörü DCIM nin içine attım.Şimdi galeri kısmında görebiliyorum.Bundan sonra pc den aldığım resimleri direk galeride görebilirim sanırım.Müzikler içinde mi aynı işlemi yapacağım.

Safranboluya gelmeye az kaldı zaten :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

üff üfff üff uğraşa bak kablolar falanlar filanlar :D heheh :) Hala diyorum ki ios :) ne uygulama gerekir ne acaba nereye attım ben yedeği diye dosya aramak gerekir ne "internet" gerekir ne bişey tak fişi bitir işi hesabıı ;) 

Şaka bir yana elimde ki telefon İp4tle aynı güçte. hatta yer onu donanımsal anlamda.

Ancak iş deneyime gelince kullanıma gelince saçımı başımı yoldurtuyor bir çok kez. Browserda sürekli çökmeler, donup kalmalar, sensenin sürekli çöküşleri uygulamalarda ki kasılmalar, en basit subway surfers'ta kasıyor. :) iphone 4 catır çatır çalışıyor.

Sonuç olarak donanımın iyi olması mı? yoksa kullanırken ki rahatlığı akıcılığı optimizasyonu mu? fark burada çıkıyor işte.

Kim dosya arıyorki, kabak gibi backup yazıyor zaten, dosyayı alıyorsun, istediğin hertürlü depolama birimine atıyorsun, tek tuşla hooop anında geri, ios gibi tek yere bağlı değilim, yolda giderken arabanın mp3 çalarına yüklediğim yedeği bile anında tele yüklüyorum, bilgisayar bile gereksiz, üzgünüm, ayrıca One nın bu yedekleme birimlerinden çoğunu tek başına çalıştırdığınıda unutmayalım. İphone anca kendini çalıştırsın daha  :D

Kısaca ios iyi ama bu da iyi, hemde çok daha fazla alternatifle, ayrıca benim One da dev oyunlardan 5-6 tane yüklü, hepsini açıp tek tek oynadım, ondan ona geçiş yaptım sıfır kasma oldu, browserdan müzik çalara full hd videodan foto çekmeye alayını denedim ve multitasktan (gerçekten multitask hemde) silmedim, şimdi sonuçmu? alet biraz ısındı ama bunun yanında sıfır kasma-takılma-ondan ona geçişte en ufak sorun çıkmadı, kısaca One ve rom u andro ile son derece uyumlu ve banamısın demedi, bu sefer bu iş oldu, One ile bir devir kapandı, ios un elinde kalan tek şey olan stabillik ve yağ gibi olayıda bu aletle eşitlendi, zaten gerisine bakmaya gerek yok, kalan herşeyde One ezer, üzgünüüm  : :D artık ios u düşünmüyorum bile :)

Bunu fanlık olarak görmeyin, ios gayet iyi, ama buda artık aynı ve ilaveleride var artık, zaten bunun olacağı belliydi, seneye ne hale geleceğini hep berbaber göreceğiz zaten .

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yeni bir güncelleme daha, şuan avrupada OTA ile verilmeye başladı, kısa süre sonra sıra bizde, google klavye de One a geliyormuş, 31.6 mb. lık bir güncelleme, daha sonrada ver elini 4.3 ve 5, zamzung uyumaya devam, Hatçe güncellemede costu bu aralar  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...