İçeriğe Yönlendir

Htc One Kullanım Deneyimleri

Akan Belen

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Akan yeni mesaj geldi, kargo süresi dolunca gittigidiyor da kargo hatırlat linkine basmayacakmışsın, o zaman siparişi iptal ediyor sanırım, mesaj atıp uyardılar :)

Cumartesi yada Pazartesiye bekliyorlarmış bu arada.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan yeni mesaj geldi, kargo süresi dolunca gittigidiyor da kargo hatırlat linkine basmayacakmışsın, o zaman siparişi iptal ediyor sanırım, mesaj atıp uyardılar :)

Cumartesi yada Pazartesiye bekliyorlarmış bu arada.

Anladım 26 benim kargo süresi zaten.Pazartesi kargo yapılmaz ise sorarız durumu o zaman 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hadi dedim navigasyon yükleyim, şimdi İgo Primo full ve Full HD ekrana uyumlu versiyonu çekiyorum, bulunsun lazım olur belki :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hadi dedim navigasyon yükleyim, şimdi İgo Primo full ve Full HD ekrana uyumlu versiyonu çekiyorum, bulunsun lazım olur belki :)

Nasıl nerden hangisini çekiyorsun.Bana da lazım aslında.Ayrı bir navim yok şu an.İlla ki lazım olur.yada çek dene de eğer sıkıntısız ise bende indireyim 

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Rootla şunu artık. Venom Team Viper ROM'u kur tamamdır. Ondan sonra da cihazın ismini değiştir: "Cihangiroğlu Harikalar Diyarında" :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Rootla şunu artık. Venom Team Viper ROM'u kur tamamdır. Ondan sonra da cihazın ismini değiştir: "Cihangiroğlu Harikalar Diyarında" :p

Ona baktım, doldurdukça doldurmuşlar, xda developer da bile suyu çıktı demişler, stock rom en iyisi, en stabili, 4.3 gelene dek bir şey yapmam sanırım, zaten 1 aya geliyor, şuan One için dağıtıma başlayan google klavyeyide saymazsak tabii  :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ona baktım, doldurdukça doldurmuşlar, xda developer da bile suyu çıktı demişler, stock rom en iyisi, en stabili, 4.3 gelene dek bir şey yapmam sanırım, zaten 1 aya geliyor, şuan One için dağıtıma başlayan google klavyeyide saymazsak tabii  :D

Ben 3.7.0 sürümünden beri OneX için olanı kullanıyorum. Şu anda 3.8.0 final sürümündeyim. Dolu rom ancak stabiliteden en ufak ödün yok, işlemci kullanımı, ram kullanımı optimize edilmiş. Kullanımı kolaylaştıran o kadar çok küçük uygulama, iyileştirme var ki. Gerçekten harika. Ayrıca romun kendi güncellemelerini (3.7.1 > .2.3.4) OTA olarak alabilyorsun. Venom Hub ve Venom Tweaks dünyaya bedel :D

Halen 4.2.2 Sense 5 romuna geçmedim ben. Geçmeyi de pek düşünmüyorum. Şu anda android 4.2.2 + sense 5 için rom hazırlıyorlar. Onu bekliyorum bakalım.

Hiddetle ve şiddetle öneriyorum.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bir Gastamonu atasözü der ki; "Daha iyisini kullanmadan, elindekinin ne derecede olduğunu bilemezsin"

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben 3.7.0 sürümünden beri OneX için olanı kullanıyorum. Şu anda 3.8.0 final sürümündeyim. Dolu rom ancak stabiliteden en ufak ödün yok, işlemci kullanımı, ram kullanımı optimize edilmiş. Kullanımı kolaylaştıran o kadar çok küçük uygulama, iyileştirme var ki. Gerçekten harika. Ayrıca romun kendi güncellemelerini (3.7.1 > .2.3.4) OTA olarak alabilyorsun. Venom Hub ve Venom Tweaks dünyaya bedel :D

Halen 4.2.2 Sense 5 romuna geçmedim ben. Geçmeyi de pek düşünmüyorum. Şu anda android 4.2.2 + sense 5 için rom hazırlıyorlar. Onu bekliyorum bakalım.

Hiddetle ve şiddetle öneriyorum.

Senin telefon çıkalı baya oldu, iyice oturtmuşlardır zaten, mesela wildifire da cynogenmod 9 4.0.1 kullanıyorum, ciilop gibi ve stabil, One için biraz erken, hele bir otursun.

Gastamonu luya selam, elimdeki zaten en iyisi  :D

HTC Vaan, nambır Vaan hehhehe

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bir ysbsözü de derki neye ihtiyacın olduğunu bilmeden senin için en iyisinin hangisi olduğunu bilemezsün. :p

O da olabülü :p

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu akşam dışarıda fotoğraf çektim hem alacakaranlık iken hemde hava kararınca.Gece çekimlerini ayarlayamadım sanırım.Flaş kullanarak çektiğimde çok fazla parlama oluyor ve oğlumun gözleri ışıl ışıl çıkıyor yada kırmızı.Gece çekiminde ise karanlık kalıyor.Birde bilmiyorum sizde oluyor mu ama.Bazen kamerayı açtığımda netleşmiyor ekran sanki kasılıyor gibi oluyor bazen geç tepki veriyor bulanıklaşıyor ekranı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Gece zifir karanlık değilse flash kullanmadan çek, kullanırsanda biraz uzaktan çek, sensör çok hassas, daha tam optimize edemediler, iso ve denklanşör hızında hafif hata yapıyor, birde gece modunda değil, normal çek, gece modunda flash kullanmayacaksın zaten, normal modda basılı tut 4-5 poz çeksin sonra en iyisini bul diyor, ona bastınmı diğerlerini silecek tek foto kalacak, o da gayet güzel oluyor.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

İki şekilde de denedim zaten.Gündüz sıkıntı yok zaten ama gece biraz sıkıntılı gibi geldi bana açıkçası.bazen bastığım zaman gecikiyor zaten.Çoklu fotoyu kullanıyorum zaten.Oğlumun resimlerinde en iyisini yakalamak için.Ama gözler fena çıkıyor maalesef genelde.Zamanla alışırız sanırım ama biraz fazla pratik yapmak lazım anlaşılan 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İki şekilde de denedim zaten.Gündüz sıkıntı yok zaten ama gece biraz sıkıntılı gibi geldi bana açıkçası.bazen bastığım zaman gecikiyor zaten.Çoklu fotoyu kullanıyorum zaten.Oğlumun resimlerinde en iyisini yakalamak için.Ama gözler fena çıkıyor maalesef genelde.Zamanla alışırız sanırım ama biraz fazla pratik yapmak lazım anlaşılan 

Alışırsın ve düzelecek, gece fotosu normal makinede bile hep zor olmuştur zaten.

Bu arada gece çekiminde görüntü ayaları/pozlandırma(exposure) ayarını gece biraz açarsan ve aleti sabit tutarsan, pozlamayı uzattığında süper gece resimleri çekiyor alet, bu ince ayarlar çok iyi, yazılım güncellemelerle dahada iyi olacaktır.

Bugün update geldi bana. Keyboard filan yazıyordu.

Google klavye geldi demek, bende balayım hemen :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Baktım ben ama güncelleme yok diyor. bende.

Birde bu mesajlarda direk türkçe klavye olayı yok mu.Tamam harfin üzerine çıkınca çıkıyor harfler ama gıcık oluyorum ve akıcı olmuyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bekleme durumunda pil ömrünüz ne kadar arkadaşlar? Ben 5-6 görüşme çok az oyun ve arada kurcalama, çok az internet ile 3. gündeyim, %13 kalmış durumda :) (tasarruf modu açık)

Birde aldığım silikon kılıfın ses tuşlarının olduğu kısım boştu, bu yüzden şundan aldım :)

http://www.ebay.com/itm/171053668876?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Resimlerdeki cihazın camında koruma var, bu model şuan bizde satılmıyor, kalın olanı ve camların kenarları yuvarlatılmamışı bulunuyor.

Resimdeki bu, alttaki 3. resimde camın kenarlarına dikkat!!!

http://www.spigen.com/brands/htc/htc-one-screen-protector-glas-tr-slim-premium-tempered-glass.html

Türkiyede bulunansa bu

http://www.spigen.com/brands/htc/htc-one-screen-protector-glas-t-slim-premium-tempered-glass.html

IMG_3797.jpg

IMG_3794.jpgIMG_3790.jpg

IMG_3792.jpgIMG_3786.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dün sabah 7'de çektim, %30 filan var galiba. 3g senk. vs. açık sürekli.

Güzel bence, 3g vs. kapalı, sadece karışık kullanım wi-fi falanla rahatça 2 günden fazla dayanıyor, sevdim bu aleti :)

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Gayet güzel, pil konusunda da geçer not aldı benden :)

benim 1 gün gidiyor max.

mail, 3g hep açık...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

benim 1 gün gidiyor max.

mail, 3g hep açık...

Sen full ötesi kullanıyorsun demek :) sana zayfon demekki yarım gün bile gitmeyecekmiş, iyiki bunu almışsın  :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benimde 2 gün gidiyor ortalama ama çok yoğun kullanmadığım zaman.Wifii yada 3g genelde açık şekilde.Tasarruf modu ilk defa bugün açtım şu an tam dolu bakalım fark edecek mi.Oyun şu an hiç oynamadım daha genelde foto çekimi konuşma bazen mesaj ve kurcalama şeklinde kullanıyorum :)

Ali abi ekran koruma güzelmiş gerçi pahalı ama ikisi arasında model farkı var anlaşılan.Senin eklediğin resimler de açılmadı bende nedense

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Case şart, hatta double dip alsammıda diyorum, ben şundan aldım

http://www.ebay.com/itm/171053668876?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Türkiyede ise...

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/htc-one-m7-silikon-kilif-tpu-kapak-parlak-91019071

double dip se

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/htc-one-hc-c840-double-dip-hard-shell-kilif-92227941

Double dip ve şu tam oturuyor, kılıf yüksekliği cam koruma için taktığımız tempered camla tam uyumluymuş, boşluksuz.

Ben şantiyede olduğumdan riskte fazla malum....

92227941_tn50_1.jpg?_=1377527317

Telefon_2603176.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...