İçeriğe Yönlendir

Htc One Kullanım Deneyimleri

Akan Belen

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Ben S-link marka aldım, genelde hepsi aynıdır, çok basit bir kablo zaten.

Aux için ya telefon kiti yada dediğinden alman lazım, ama o ürün kesin ucuzlar, o zamana dek kablo ile bağla en güzeli.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

http://htcaksesuar.web.tr/urun/919-Griffin-HTC-35mm-Aux-Stereo-Flat-Kablo.html

http://htcaksesuar.web.tr/urun/20-HTC-USB-Arac-Sarji.html

Bunlar iyiymiş.Bunlar orjinal ürünlerdir sanırım değil mi.Araç şarjını burdan almak istiyorum aslında.

Güzel ürünler, sahibi çinden senin benim gibi getirip satıyor diye duymuştum, neyse sonuçta basit şeyler, kablo güzel, fiyakalı, ama abartı kabloya da gerek yok, şarj aletide güzel gibi, ama mecbur kalmadıkça kullanma, arabada şarj pili zamanla bozar, voltaj sabit değildir, mecbur kalırsan kısa süreli kullan bence.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Voltaj düzenliyor falan diyor da şarj için o bakımdan demiştim.Kablo biraz pahalı.Çok daha uygun olanları var görünce ekleyeyim dedim.Uygun bir kablo alırım şimdilik zaten

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Vallahi kipadan aldığım 5 liralık kablo var, altın uçlu, gayet güzel, gerçi bende parrot var, kablo kullanmıyorum ama  :tongue:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bende bakacağım artık buralara vardır elbet biryerlerde. :) Htc nin ki güzel de biraz daha ucuzlaması lazım şimdilik pahalı.Aksesuarada bir dünya para vereceğiz yahu bu gidişle.

Aux işini halletsem iyi olur.Cd bozuk olunca sadece radyo nereye kadar :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yeni haber, 4.3 güncellemeden sonra Sense 5.5 de gelecekmiş, coştu bu hTC :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Merak ediyorum ana ekranı nasıl kullanıyorsunuz sizler.Haber kaynakları genel de yabancı falan.Anlatmak da zor sormak istediğim konuyu ama 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Van nambır van diye boşa söylemiyoruz, hTC bir yana diğer androlar ve diğeri bir yana :)

Kullandıkça pratikliğini ve ince düşünülmüş nüanslarını daha çok seviyorsun, adamlar iyi dşünmüş, Sense 5.5 de gelmek üzre, acaba o nasıl olacak :)

Merak ediyorum ana ekranı nasıl kullanıyorsunuz sizler.Haber kaynakları genel de yabancı falan.Anlatmak da zor sormak istediğim konuyu ama 

Ana ekran blinkfeed ekranı değil bende, yana attım onu, kaynakların henüz çoğu yabancı, yerel kanallar ve haber merkezlerinin hepsi yok ama eklenecek, aslında dertte değil, ara dediğin an tarayıcıya yönlendirip anında internetten bakmana zin veriyor, ben blinkfeed e face i falanda ekledim, ne varsa açık bende, ekranı sğa çektimmi herşeyi anında kontrol edebiliyorum :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Evet çoğu yabancı o yüzden dedim.Ben donanım haber ve cnbce ekledim.Şu an neredeyse kullanmadığım tek kısım burası.Belki ileride düzelir diyeceğim ama.Ben mi acaba etkili kullanmıyorum diye düşündüm.

Nasıl yana attın anlamadım.En iyi nasıl düzenlenir bu ekranlar çorba oldu telefon resmen :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Evet çoğu yabancı o yüzden dedim.Ben donanım haber ve cnbce ekledim.Şu an neredeyse kullanmadığım tek kısım burası.Belki ileride düzelir diyeceğim ama.Ben mi acaba etkili kullanmıyorum diye düşündüm.

Nasıl yana attın anlamadım.En iyi nasıl düzenlenir bu ekranlar çorba oldu telefon resmen :D

Bilmiyormusun  :tongue:

ana ekranı 2 parmakla çimdikle, gelen ekranda üstte kaç sayfa varsa göreceksin, hangisini ana sayfa yapacaksan üstüne basılı tut,  üstte seçenekler çıkar, kaldır ve giriş sayfası yap diye, ekranı giriş sayfası yapa sürükle tamam, zaten üzerinde işaret çıkar, böylece blinkfeed i istediğin sayfaya taşır gizlersin.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Geyik Mesajlarını temizledim.
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yok ordan yaptın zaten.Ama ne bileyim sanki yine de blinkfeed ilk sayfa gibi geldi bana :D Daha öğrenecek çok şey var zaten.

Mesela yapmak istediğim.1. resimde görünen saat ve hava konumunu 2.resimdeki boş yere alıp ana sayfa burasını yapmak istiyorum.Böylece blinkfeed en sola alıp orda dursun.Ama ne yaptıysam saat ve hava konumunu ordan kaldırıp diğer tarafa alamadım.Sabit mi diyeceğim ama olmaması lazım diye düşünüyorum

a42y.png

4rhz.png

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Değil, saatin üstüne basılı tut, seçilince ekranın kenarına daya ve tut, diğer sayfaya geçer zaten.

Yada basılı tut, yukarıda sil yazan yere taşı sil, sonra ana ekrana çimdik at, ekran ekleme sayfası gelince alt kısımlarda tonla saat vs. widgeti görüceksin, seç birini ve istediğini yukarda sıralanan sayfalardan istediğine taşı. :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hepsini denedim olmuyor.Taşımayı denedim üstüne basılı tutunca sanki seçiyor gibi yapıyor ama kenera sürüklediğimde diğer sayfaya geçmiyor.Ayrıca sil yada kaldır seçeneği çıkmıyor  :unsure2:

Şimdi aynı saat i diğer sayfayada ekledim ama ana sayfada ki hala duruyor.İki sayfada da görünüyor şu anda :D 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Blinkfeed in olduğu kısımdaki kalkmıyormuş doğru, diğer sayfalarda oynanıyor ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Blinkfeed  sayfası sabit anlaşılan.Ben diğer sayfaya da koydum ve ana sayfa yaptım şimdilik bakalım artık değiştirriz zamanla sıkıntı yok zaten :p

Bu arada güç tasarrufu olayı etkin mi sende 

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Şimdi gelelim benim en büyük sorunlarımdan birine.Şimdi biliyorsunuz şifreler,parolalar artık içinden çıkılmaz bir durumda.Bunların hepsini telefonda saklamak için güvendiğiniz bir program var mı acaba.Sadece bankalar için değil demek istediğim.Online olarak işlem yaptığımız birçok site için geçerli.ttnet olsun telekom olsun bir sürü kullanıcı adı şifre gibi durumlar söz konusu.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
(düzenlendi)

HTC One'a Android 4.3 darbesi

HTC One'a gelen Android 4.3 güncellemesi, kullanıcıların başına bakın ne işler açıyormuş...

HTC One için geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Android 4.3 güncellemesiyle birlikte bu ay içindetüm HTC One kullanıcıları işletim sistemlerini Android 4.3'e yükseltebilecekler. Fakat bu güncellemeyle birlikte HTC One'a öyle bir sorun geliyor ki, bu problem bazılarının telefonlarını güncelleme isteğini yok edecek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde sızan güncelleme haberine göre HTC One kullanıcıları için Android 4.3 kapısı açılmıştı. Öncelikle Amerikalıların yaşayacağı geçiş dönemi, daha sonra Avrupa kullanıcılarını da kapsayacak. Fakat Android 4.3'e geçmek o kadar da akıllıca bir seçim gibi görünmüyor; en azından şu an için... Zira telefonlarını güncelleyen kullanıcılardan HTC'ye şikayetler yağmaya başladı. Bu şikayetlerin başını ise kamera çekiyor.

Android 4.3'e terfi eden HTC One kullanıcıları, telefonlarının kamera fonksiyonunun hasar gördüğünü ve fotoğraf çekimlerinde kötü sonuçlar doğurduğundan bahsediyor. Düşük ışık koşullarında çekilen fotoğrafların kalitesinin kötü etkilendiği ve renklerle ilgili sıkıntıların meydana geldiğini dile getiren kullanıcılara HTC'den cevap ise gecikmedi.

HTC tarafından yapılan açıklamaya göre, Android 4.3'e geçen ve kamera problemleriylekarşılaşan kullanıcıların bu şikayetleri değerlendirilmeye alınmış durumda. En yakın zamanda yeni bir güncelleme yayınlayacağının haberini veren HTC, böylece Android 4.3'e geçen kullanıcılara sunacağı bu yama ile kamera sıkıntısını ortadan kaldıracak.

Kaynak

tarihinde Yılmaz Ertek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zaten güncelleme Türkiye'ye geç gelir, gelene kadar da eksiğini gediğini giderirler :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

BlinkFeed Türkiye için çok da mühim bir şey değil bence. Çok fazla Türkçe servis yok, olanlar da olmasaymış olurmuş. Facebook, twitter gibi ağların da ana ekranda görünmesi çok lazım bir şey değil. Şimdilik telefona ek yük getirmekten başka işe yaramıyor. Ben One X'te kullanmıyorum, klasik ekran en iyisi.

Bu arada, yanlış hatırlamıyorsam son uygulamalar ekranında "tümünü kapat" yok. Tek tek uygulamaları kapatmak gerekiyor. Doğru mudur?

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

BlinkFeed Türkiye için çok da mühim bir şey değil bence. Çok fazla Türkçe servis yok, olanlar da olmasaymış olurmuş. Facebook, twitter gibi ağların da ana ekranda görünmesi çok lazım bir şey değil. Şimdilik telefona ek yük getirmekten başka işe yaramıyor. Ben One X'te kullanmıyorum, klasik ekran en iyisi.

Bu arada, yanlış hatırlamıyorsam son uygulamalar ekranında "tümünü kapat" yok. Tek tek uygulamaları kapatmak gerekiyor. Doğru mudur?

doğrudur. uygulama kurarak bile tümünü aynı anda kapattırmayı beceremedim...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

doğrudur. uygulama kurarak bile tümünü aynı anda kapattırmayı beceremedim...

İşte bir cihaz neden rootlanmali, neden custom rom tercih edilmeli, bir sebebi de bu. Ne lazımsa ekliyorlar. Buyrun, ViperX romlu OneX 'in son uygulamalar ekranı. Sağ üstte X tüm uygulamaları sonlandiriyor ve anlık RAM kullanımını gösteriyor.

Gönderilen Resim

Bu güncellemelerin tüm dünyaya aynı anda gelmemesinin sebebi ne? Fakirlikten dolayı firmaların serverları yetersiz de yük fazla mı geliyor?

Olabilir. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...