İçeriğe Yönlendir

Htc One Kullanım Deneyimleri

Akan Belen

Recommended Posts

Cihat Küçükay

Benim telefon da one. Dediğim gibi, bende görünmüyor bahsettigin kısayol. Yazılım da en güncel olanı.

Bahsettiğiniz Clean master programının Widgetidir, eğer programı yüklü değilse bulamazsınız. Bedava olarak markette var, yükleyebilirsiniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Foto çekerken mesela bir yere odakladınız, normal makinalarda ae/af lock yaparsınız hani, One da aynı şeyi yapıyormuş, gece çok iyi çekiyor alet, bu özelliği kullanmak için şöyle yapın, ışık patlaması falan olmaz o zaman, ekranda odakladığınız yere basıp bırakıyorsunuzya, bırakamayın 1-2 sn. basılı tutun, AE/AF Lock yazınca bırakın ve fotoyu çekin, pozlama ve oto focus kilitlenmiş olur :)

Ne işe yarar, mesela evde odadasın, oda içinde resim çekeceksin, direk çekersen pencereye göre yada odaya göre ışık ayarı yapar alet, pencereden gelen ışağa ayarlanırsa orası net oda karanlık, oda içine focus larsan oda net pencereler çok aydınlık çıkacaktır, ikisinin arasında biryere ayarlayıp ae/af lock yaptırıp sonra istediğin yere çevirip çekersen daha iyi sonuç alırsın mesela.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Foto çekerken mesela bir yere odakladınız, normal makinalarda ae/af lock yaparsınız hani, One da aynı şeyi yapıyormuş, gece çok iyi çekiyor alet, bu özelliği kullanmak için şöyle yapın, ışık patlaması falan olmaz o zaman, ekranda odakladığınız yere basıp bırakıyorsunuzya, bırakamayın 1-2 sn. basılı tutun, AE/AF Lock yazınca bırakın ve fotoyu çekin, pozlama ve oto focus kilitlenmiş olur :)

Ne işe yarar, mesela evde odadasın, oda içinde resim çekeceksin, direk çekersen pencereye göre yada odaya göre ışık ayarı yapar alet, pencereden gelen ışağa ayarlanırsa orası net oda karanlık, oda içine focus larsan oda net pencereler çok aydınlık çıkacaktır, ikisinin arasında biryere ayarlayıp ae/af lock yaptırıp sonra istediğin yere çevirip çekersen daha iyi sonuç alırsın mesela.

One X'te de var :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

One X'te de var :p

Vayt süper  :biggrin:  eeee Hatçe bu, sadece akıllı telefon yapar  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Haziran ayı içerisinde One kullanıcıları için Android 4.2.2 güncellemesinin dağıtımına başlayan HTC, Kuzey Amerika ülkelerinin yanı sıra farklı kimi ülkelerde de söz konusu güncellemenin sunulmayacağı ve buradaki One kullanıcılarına direkt Android 4.3 güncellemesinin verileceğini bildirilmişti.

Sponsorlu Bağlantılar

Konuya ilişkin sorulan bir soru üzerine HTC Amerika Başkanı Jason Mackenzie, Twitter hesabı üzerinden HTC One için Android 4.3 güncellemesinin eylül sonuna kadar başlayacağını müjdeledi. Güncellemenin dağıtımı ABD ve Avrupa ülkeleri için de geçerli olacak. Almanya’da devam eden IFA Berlin 2013’te HTC standında sergilenen mavi renkli One’ın Android 4.3 ile çalıştığı görüntülenirken, Sense sürümünde ise herhangi bir farklılık öngörülmüyor.

Sunulacak güncelleme kapsamında; OpenGL ES 3.0, Bluetooth 4.0 LE, yeni bir görev yöneticisi, daha yumuşak geçişler ve performans artışı sağlanması bekleniyor. Ultrapiksel kamera ve batarya noktasında da iyileştirmeler bekleniyor.

gsmarena_001.jpg

Android 4.3 rekabetinde görünüşe bakılırsa HTC ön sırada yer alacak. Nexus cihazlar sonrası güncellemenin ilk olarak One modeline sunulması bekleniyor. Samsung ise Galaxy Note 3 lansmanında Galaxy S4, Galaxy S III ve adı geçmedi ancak muhtemelen Galaxy Note II için Android 4.3 güncellemesinin dağıtımına ekim ayında başlayacak. Sony ise Xperia Z için herhangi bir takvim netleştirilmedi.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu arada kullandığınız en güzel fotoğraf duzenleyicisi hangisi arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.adobe.pstouchphone&hl=tr düzelttim

bu mesela :)

Bugün aleti zorlama testi yaptım, bir sürü şey açtım, üstüne real racing3-most wanted-asphalt 8-GTA vice city hepsini açıp ana menüye döndüm, blinkfeed güncelledim, hava durumuna baktım ve o sırada google play güncelleme yapıyordu, sonuçmu? Sıfır tıklama ve takılma, hala yağ gibi ve rehberde anında açılıyor, telefon hafiften ılındı o kadar :D

4.3 le openGL3.0 da gelsin fps ler dahada artacak demektir :biggrin:  

Çok sevdim ben bu aleti yahu, gidip çeşmeden damlayan suya ağır çekim yaptım, çok fena çekiyor harbiden, bu arada devrimsel hiper gelişmiş İp5S e de devrimsel ağır çekim özelliği geliyormuş, kutlamalara başlamışlar  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bende kasıyorum ama daha hiç kasılmadım umarım hep böyle devam eder. Fotoğraf konusunda biraz daha uğraşmam gerekiyor sanırım.Halen daha ıstediğim gibi olmuyor.Kullanma olayit sanki biraz fazla gibi geliyor bana.

Bu arada verdiğin link uyumlu değil diyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende kasıyorum ama daha hiç kasılmadım umarım hep böyle devam eder. Fotoğraf konusunda biraz daha uğraşmam gerekiyor sanırım.Halen daha ıstediğim gibi olmuyor.Kullanma olayit sanki biraz fazla gibi geliyor bana.

Bu arada verdiğin link uyumlu değil diyor.

Pardon :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.adobe.pstouchphone&hl=tr

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Black Market desem. :)

Toucher pro desem? ;)

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Şimdi js backup ile yedek aldım.2 ayri klasör olarak.Bu klasorleri pc ye almam gerek sanırım.rehberinde yedeklemiş oluyor değilmi.sonra yamuk olmasın :) telefonu fabrika ayarlarina getirdim bu yedeği sonrasında nasıl yukleyecegiz.

Aynı zamanda drobbox da üyelik açtım.b.orayafa yedek alıyorum şimdi bakalım i nasıl olacak.telefon çok dolu değilken iyice bir deneyelim.Yedek alma ve yeniden yükleme durumunu

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şimdi js backup ile yedek aldım.2 ayri klasör olarak.Bu klasorleri pc ye almam gerek sanırım.rehberinde yedeklemiş oluyor değilmi.sonra yamuk olmasın :) telefonu fabrika ayarlarina getirdim bu yedeği sonrasında nasıl yukleyecegiz.

Aynı zamanda drobbox da üyelik açtım.b.orayafa yedek alıyorum şimdi bakalım i nasıl olacak.telefon çok dolu değilken iyice bir deneyelim.Yedek alma ve yeniden yükleme durumunu

Telefona backup ı tekrar kur, sonra pc deki dosyaları telfondaki yerine geri taşı ve backup ı çalıştır, restore diyip vei ve dataları geri yüklet :)

Yedekler PC ye, sakın telde bırakma, full format atıyor alet ona göre.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hımm anladım.File megenar içinde js backup diye klasör oluşturmuş sanırım yedekler onlar olmuş oluyor. :) Yeniden kurarken o programı da kurup klasörleri oraya atacağım sanırım.

Birde sormak istediğim şu konu var.Mesela ben dün akşam yedek aldım.Bugün rehbere 3 kişi ekledim,5 uygulama indirdim,fotoğraf çektim video falan.js backup da kendimiz yedek almamız lazım sanırım ama telin kendi yedekleme sistemini kullanırken dropbox falan sadece sonradan eklenenleri yedekliyor değil mi komple yeniden yedek almıyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hımm anladım.File megenar içinde js backup diye klasör oluşturmuş sanırım yedekler onlar olmuş oluyor. :) Yeniden kurarken o programı da kurup klasörleri oraya atacağım sanırım.

Birde sormak istediğim şu konu var.Mesela ben dün akşam yedek aldım.Bugün rehbere 3 kişi ekledim,5 uygulama indirdim,fotoğraf çektim video falan.js backup da kendimiz yedek almamız lazım sanırım ama telin kendi yedekleme sistemini kullanırken dropbox falan sadece sonradan eklenenleri yedekliyor değil mi komple yeniden yedek almıyor sanırım.

Yok o almaz, js alayını alır, hatta js galiba otomatik olarakta yedekliyordu, ayrıca kendine bir OTG kablo al, ben flash diske yedekliyorum, yeri gelmişken,, ios ta olmayan ve beni iten olaylardan birine örnektir bu otg kablo olayı :)

maxresdefault.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=mD3qes-xAAk

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Aklımda bu kablo geçen sordum 1-2 yere yoktu burada.İyice bir arayayım bakalım bulamazsam netten alırım artık.Bu flash diske yedek almak için değil mi zaten.Ayrıca flash dan işlem yapmak için.O zaman her yedek aldığında bir önceki ni siliyormusun.Madem komple yedekleme yapıyorsa eskilerin anlamı yok

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aklımda bu kablo geçen sordum 1-2 yere yoktu burada.İyice bir arayayım bakalım bulamazsam netten alırım artık.Bu flash diske yedek almak için değil mi zaten.Ayrıca flash dan işlem yapmak için.O zaman her yedek aldığında bir önceki ni siliyormusun.Madem komple yedekleme yapıyorsa eskilerin anlamı yok

Tabi siliyorsun, sen bilirsin artık, yada flashı takıp telefonda jsbackup ı çalıştırıp yedeği güncelletirsin, direk flash a yazar. Bu arada kabloyu bimeks ten aldım, hepsiburada vs. dada bulursun hemen.

Bu arada gsmarena direk ilk olarak 5s i neyle kıyaslamış :)

http://blog.gsmarena.com/apple-iphone-5s-and-iphone-5c-meet-the-htc-one-for-a-little-specs-related-talk/

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hımm direk o şekilde yedeği güncellerse çok daha kısa sürer sanırım.Diğer türlü komple alması uzun sürüyor çünkü.Vatan açıldı burada bir bakayım vardır belki orda yada teknosa da.Kabloyu edineyim de sonra tam olarak sorarım.

Baktım ama batarya süresi daha yüksek olacak diyorlardı.Batarya kullanım süresi daha düşük gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hımm direk o şekilde yedeği güncellerse çok daha kısa sürer sanırım.Diğer türlü komple alması uzun sürüyor çünkü.Vatan açıldı burada bir bakayım vardır belki orda yada teknosa da.Kabloyu edineyim de sonra tam olarak sorarım.

Baktım ama batarya süresi daha yüksek olacak diyorlardı.Batarya kullanım süresi daha düşük gibi geldi.

Batarya süresi zaten berbat ip5 in, sürekli şarjdasın, 5s de duruma bakacağız, aynı pil, daha fazla donanım, zaten 250 satta beklemeyle ip5 ile aynı zaman, kısaca değişen birşey olmaz, oda iyi ihtimalle. :)

Şuan elimde 4s var, o bile daha iyi.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bana da düşük geldi zaten orada verilen değerlere bakarsak.Tabi günlük yaşamda da görmek lazım.3 tl ye de var 15 tl ye de otg kablosu.Vatan da var görünüyor akşam çıkınca bir bakayım.Videoyu seyrettim çok işe yaradığı kesin hatta biraz büyük kapasiteli bir flash daha çok iş yapar sanırım film video falan için.

Daha önce sormuştum sana HTC Bluetooth StereoClip çok güzel bir ürün ama fiyat yüksek şu anda ileride alınabilir.Şu an için telefonu aux girişine bağlamak için çok daha uygun bir çözüm varmı acaba.Bu ürün 45 dolar civarında, çok daha uygun bir çözüm var mı kısa vade de

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...