İçeriğe Yönlendir

Triger Kayışı Değişimi

Ruhi Gökhan

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

Bir şey sora cam sen bu bütün değişimleri yaptıktan sonra motor sesinde bir azalma hissettin mi yada motor çalışma esnasında sesinde bir değişiklik oldu mu.önceden motor daha sesli çalışıyordu şimdi daha sessiz diyebiliyor musun.

ses konusunda bir değişiklik hissetmedim merak ettim acaba olurmu ama olmadi hatta ses kaydi bile yaptim.ama şunu gördüm 90 500 km oldu ağır bakim triger ve v kayışta defermasyon başlamış özellikle v kayışta o yüzden bakim kilometrelerini çok geçirmemek lazim....

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

ses konusunda bir değişiklik hissetmedim merak ettim acaba olurmu ama olmadi hatta ses kaydi bile yaptim.ama şunu gördüm 90 500 km oldu ağır bakim triger ve v kayışta defermasyon başlamış özellikle v kayışta o yüzden bakim kilometrelerini çok geçirmemek lazim....

Dün 500 km yol yaptım da motor sesi baya geliyordu içeri bugun bir arkadaş dedi trigeri ve diğer bakımları yaptıktan sonra ses çok azalır dedi birde kapı fitillerini değiştir dedi o zaman dahada azalır dedi ses o yüzden sordum.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Evet Murat DERE hocamın tavsiyesi üzerine gittiğim yerde gerekli değişimler yapıldı,Murat hocama tekrardan çok teşekkür ediyorum :)

xEb6Mg.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Yazmayı unutmuşum peşin fiyatına parafcard'a +6 , worldcarda'da +4 taksit imkanı,iç-dış yıkama ve lastiklere de nitrojen basımı hediye :)

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

triger değişiminde devirdayim değişme zorunluluğu var mı? sağlamsa yinede değişmeliyiz mi?

devir daim kontrolde edilse sağlam çıksa bile bence değişmeli kesin sağlam olsun kafam rahat diyorsanız mutlak değiştirin...sırf devir daim için bakıma girilmez triger v  kayış sökülmüşken bence onuda değiştirin....

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

triger değişiminde devirdayim değişme zorunluluğu var mı? sağlamsa yinede değişmeliyiz mi?

Sadece devirdaim değiştirmek için triger seti değişim işçiliği ücreti alınacak ! bu yüzden triger ile birlikte değiştirmek iki sefer işçilik vermemek için değiştiriliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
yunus çoban

Değerli forum üyeleri mondeo mk 4 lerde triger değişimi kaç binde yapılmalı.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Utku Gömeç

Arkadaşlar biraz önce ford yetkili servisini aradım. Triger kayışı dahil bütün bakımları 90 bin bakımı dahil servis sorumlusu full bakım dedi yok kasnaklar mı gergileri mi ne onlar :biggrin:  motor yağını bile boşaltıp temizlemesi bujilerin değişmesi polen fitresi direksiyonla ilgili de bir şey dedi vs vs adam bir sürü şey saydı indirimli taksitli 1066 TL olur dedi.Sizce çok pahalı mı birde sordum devir daim su pompasını değiştirecek misiniz diye gerek duyarsak değiştireceğiz dedi.Ben her halükarda değiştirmek istiyorum dedim (ben 100 TL yada 150 TL bir şey sanıyordum fiyatı :biggrin:  :biggrin:  :biggrin: ) Onun fiyatı da 320 TL dediler devir daim su pompası bu kadar pahalı mı ya sizce gerek yok derse değiştirmeyelim mi. Dışarıda fiyat araştırmadım bu konularda biraz titizim biraz fazla olsun başım ilerde ağrımasın istiyorum tanıdık ustada yok o yüzden servise gidiyorum.Sizce doğrumu yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Arkadaşlar biraz önce ford yetkili servisini aradım. Triger kayışı dahil bütün bakımları 90 bin bakımı dahil servis sorumlusu full bakım dedi yok kasnaklar mı gergileri mi ne onlar :biggrin:  motor yağını bile boşaltıp temizlemesi bujilerin değişmesi polen fitresi direksiyonla ilgili de bir şey dedi vs vs adam bir sürü şey saydı indirimli taksitli 1066 TL olur dedi.Sizce çok pahalı mı birde sordum devir daim su pompasını değiştirecek misiniz diye gerek duyarsak değiştireceğiz dedi.Ben her halükarda değiştirmek istiyorum dedim (ben 100 TL yada 150 TL bir şey sanıyordum fiyatı :biggrin:  :biggrin:  :biggrin: ) Onun fiyatı da 320 TL dediler devir daim su pompası bu kadar pahalı mı ya sizce gerek yok derse değiştirmeyelim mi. Dışarıda fiyat araştırmadım bu konularda biraz titizim biraz fazla olsun başım ilerde ağrımasın istiyorum tanıdık ustada yok o yüzden servise gidiyorum.Sizce doğrumu yapıyorum.

devir daimin orjinali 100-150 tl arası.dışarda parçaların orjinalini alsan taş çatlasın 500 tl tutar devirdaim v kayış triger set...işcilik 100-150 arası..işin ehlini bul özel sevis her türlü işini görür...

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

İşte kardeş dışarıda bulacağım ustaya ne kadar güvenirim onu bilemiyorum.Tanıdık da yok çok çakal dolu  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin: piyasada.İlk arabam motordan da çok iyi anlamam ben zaten 1000 tl yi gözden çıkarmıştım ama devir daim işi bozdu acaba bunlar devir daimi takmak için sıfırdan mı işçilik parası alıyorlar.Ne bilim devir daim 150 tl orijinalı işçilik 150 gibi bunu yapar mı servisler yoksa tek işçilik mi alır. :(  :( senin yazdığın bu dışarıdan alacağım parçaların içinde yani 500 tl nin içinde hava fitresi,motor yağı,bujiler,polen fitresi yani o tarz şeylerde var mı.Çünkü servisin verdiği bu fiyatın içinde bunların hepsi var.Sonuçta 200-250 TL arası fiyat farkı varsa önemli değil ama 600-700 TL fiyat farkı varsa o zaman çok önemli fiyat  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İşte kardeş dışarıda bulacağım ustaya ne kadar güvenirim onu bilemiyorum.Tanıdık da yok çok çakal dolu  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin: piyasada.İlk arabam motordan da çok iyi anlamam ben zaten 1000 tl yi gözden çıkarmıştım ama devir daim işi bozdu acaba bunlar devir daimi takmak için sıfırdan mı işçilik parası alıyorlar.Ne bilim devir daim 150 tl orijinalı işçilik 150 gibi bunu yapar mı servisler yoksa tek işçilik mi alır. :(  :( senin yazdığın bu dışarıdan alacağım parçaların içinde yani 500 tl nin içinde hava fitresi,motor yağı,bujiler,polen fitresi yani o tarz şeylerde var mı.Çünkü servisin verdiği bu fiyatın içinde bunların hepsi var.Sonuçta 200-250 TL arası fiyat farkı varsa önemli değil ama 600-700 TL fiyat farkı varsa o zaman çok önemli fiyat  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

İstanbul'da tanıdık ustamız mevcut. No Name Servis. Anlaşmalı Servisler bölümümüze bakınız. Gözümüz kapalı araçlarımızı teslim ediyoruz kendilerine. Çok daha ucuza çıkacağınız garanti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
(düzenlendi)

dostum sıkıntıya gerek yok koskoca istanbulda usta bulamayacakmısın? formda mutlak birileri önerecek ki önermişler .parçaya gelince yukarda örnek fatura var bak fiyatlara serdar  güngör paylaşmış .devir daime gelince v kayış triger sökülmeden devir daimi değiştiremezsin.o yuzden triger set değişiminde parçanın bozulup bozulmadığına bakmadan değiştirmek en temizi BENCE.tavsiye edilen ustalarla konuş işcilik garantisi iste fiyat al birde yetkili servis fiyatına bak ona göre karar ver..yapılacak işlemler çok ağır işcilikler değil bence ben yatırdığımda 2 saat falan sürdü işini bilen usta bulduktan sonra başın ağrımaz elbet.... 

tarihinde Erdem Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Enver Umit Tulu

butun forlar icin 90000km ve 5yil sabitmi yoksa modelden modele deigisiyormu, ozellikle fiestalar icin

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cihan Kanyılmaz

Merhaba arkadaşlar geçen hafta aracımı alarak bende aranıza katıldım. Aracım Focus Trend HB Tdci 2006 model 76000 km. de. Bes yilin sonunda triger kayisi serviste degismis bakimlari da yetkili serviste yapilmis gozukuyor.Ilk dizel aracim oldugu icin bi sıkıntı yasamamak adina yaza cikarken aracimi bakima sokup gonul rahatlığıyla binmek istiyorum. Izmitte tanıdığı bildiği usta olan arkadaş var mi ya da goturdugumde nelere dikkat etmem gerekir ?

Yorum bağlantısı
Misafir

butun forlar icin 90000km ve 5yil sabitmi yoksa modelden modele deigisiyormu, ozellikle fiestalar icin

Lastik parçalar zaman aşımına uğradığından bu zamanlar zarfında değişim yapmak iyidir....model ayrımı gözardı etmeyin..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Taktak

1 haftalığına İzmir'e kurs için geldim ve gelmişken bikaç iş halledeyim dedim.

Bugün triger seti değişimi için izmir ustaeller özel servise gittim.  km dolmadı ama 6 yıl olduğu için değiştirmek istedim. Sağ olsun Sabri usta ilgilendi ve ne gerekiyorsa yapacağını söyledi. Aracı bıraktım ertesi gün akşam aldım. (Kurs nedeniyle)

Triger seti değişirken devir daim pompası da terleme yaptığı ve ilerde de kaçırma ihtimali olduğu için kayışıyla birlikte değişti. Aracın Radyatör alt muhafaza kırıkmış onu da taktırdık. 

Triger seti + Devir daim pompası ve kayışı + radyatör alt muhafaza + antifrizli motor suyu + motor temizleme

Toplamda 650-660 civarı tuttu. Forum indirimiyle birlikte 590,00 TL ödedim.

Bu işler için Yetk. Serviste ne öderdim onu da arayıp öğreneceğim ve paylaşacağım en kısa zamanda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

1 haftalığına İzmir'e kurs için geldim ve gelmişken bikaç iş halledeyim dedim.

Bugün triger seti değişimi için izmir ustaeller özel servise gittim.  km dolmadı ama 6 yıl olduğu için değiştirmek istedim. Sağ olsun Sabri usta ilgilendi ve ne gerekiyorsa yapacağını söyledi. Aracı bıraktım ertesi gün akşam aldım. (Kurs nedeniyle)

Triger seti değişirken devir daim pompası da terleme yaptığı ve ilerde de kaçırma ihtimali olduğu için kayışıyla birlikte değişti. Aracın Radyatör alt muhafaza kırıkmış onu da taktırdık. 

Triger seti + Devir daim pompası ve kayışı + radyatör alt muhafaza + antifrizli motor suyu + motor temizleme

Toplamda 650-660 civarı tuttu. Forum indirimiyle birlikte 590,00 TL ödedim.

Bu işler için Yetk. Serviste ne öderdim onu da arayıp öğreneceğim ve paylaşacağım en kısa zamanda. 

bu bakıma yetkili serviste 1500 tl öderdin kesin ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Taktak

bu bakıma yetkili serviste 1500 tl öderdin kesin ;)

Servise sordum 1200 TL civarı olur dedi Fiyat olarak Artısı olur eksisi olmaz gibime geldi.

Yorum bağlantısı
Yavuz Urhan

Arkadaslar 2009 focus 1.6tcdi titanyum aracım ile aranıza katılmıs bulunmaktayım. Trigeri ne zaman değiştirmem gerekir sizce? Arac 56000 km de. Km olarak değişim zamanı gelmedi ama arac kitapcıgında 5 yıl diye yazılmış. Değiştirmeli miyim değiştirirsem ne kadara tutar?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaslar 2009 focus 1.6tcdi titanyum aracım ile aranıza katılmıs bulunmaktayım. Trigeri ne zaman değiştirmem gerekir sizce? Arac 56000 km de. Km olarak değişim zamanı gelmedi ama arac kitapcıgında 5 yıl diye yazılmış. Değiştirmeli miyim değiştirirsem ne kadara tutar?

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Yavuz Urhan

Arkadaşlar 2009 focus 1.6tdci hb aracımın trigerini ne zaman değiştirmeliyim sizce arac 56000km de. Değiştirirsem ne kadara mal olur sizce?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar 2009 focus 1.6tdci hb aracımın trigerini ne zaman değiştirmeliyim sizce arac 56000km de. Değiştirirsem ne kadara mal olur sizce?

Yavuz bey daha öncede açmıştınız.

Ancak açtığınız konu daha önce konuşulduğu için konularınızı daha önceki konuyla birleştirildi.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

2011 focus benzinli, 65.000 km.'de triger setini değiştirme zamanı gelmiş midir?

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

2011 focus benzinli, 65.000 km.'de triger setini değiştirme zamanı gelmiş midir?

5 yıl veya  90 bin km .....hangisi erken tamamlanırsa.

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Merhabalar bugün araç faturalarını kontrol ederken bizim trigerin 55.000 Kilometreyi doldurmuş olduğunu gördüm ve kararsız kaldım acaba henüz erken mi , yoksa değiştirsem mi bilmiyorum fikirlerinize ihtiyacım var.

Saygılarımla, Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...