İçeriğe Yönlendir

Triger Kayışı Değişimi

Ruhi Gökhan

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Motor toplanması gibi durumlarda şimler değişebilir ama bulunması zordur, yani bakım parçası değildir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yakup Amanvermez

Arkadaşlar forumda triger seti konulu mesajları okuyunca nevrim döndü,moralim bozuldu,sendeledim,ölecek horoz gibi düşünmeye başladım.Ben de değiştirdem mi acaba diye gaydeleniyorum.Çorum Ford servisine hafta sonu bi uğrayayım diyorum.Acaba kaç lira derler?Aracım 74 binde....

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Gaydelenecek birşey yok. El mecbur değişecek. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Hocam henüz sizin aracınız için erken bence, 1 yıl veya 10000 km daha beklenebilir. Trigeri değiştirirken devirdaimi değiştirmeyi de unutmayın.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Arkadaşlar ben de bir sene bekleyeyim diyorum kendimce işin açıkçası ama psikolojik olarak etkilendim yazılanlardan galiba.Bir de bunu ille de yetkili serviste mi değiştirmeliyiz?O konudda da kararsızım işin açıkçası.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)
Arkadaşlar ben de bir sene bekleyeyim diyorum kendimce işin açıkçası ama psikolojik olarak etkilendim yazılanlardan galiba.Bir de bunu ille de yetkili serviste mi değiştirmeliyiz?O konudda da kararsızım işin açıkçası.

İşin ehli olduğundan emin olmadığınız sürece servisten başka bir yerde değiştirmeyin. Sente ayarı falan için aparatlar varmış sanırım, bu özel aletler her ustada bulunmayabilir ve ucuz olsun derken bu size daha da pahalıya mal olabilir. Ama Çorum'da işini iyi yapan ustalar bulabileceğinizi düşünüyorum. Hocam sizden bi ricam olacak, ben Yozgat'tayım ve arkadaşın GolF IV üne lpg taktıracağız, eğer Çorumda bildiğiniz temiz işçiliği olan lpgci varsa yazabilirseniz sevinirim.

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Haklısın değerli meslektaşım.Ben de yetkili serviste değiştirmeyi daha mantıklı buluyorum doğrusu.Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Ekan Hocam Çorum'da bahsettiğiniz problemi sağlıklı bir şekilde yapacağını umduğum tanıdık bir yer var.Aşağı sanayide cihan otogaz var.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
Ekan Hocam Çorum'da bahsettiğiniz problemi sağlıklı bir şekilde yapacağını umduğum tanıdık bir yer var.Aşağı sanayide cihan otogaz var.

Hocam işçilikleri nasıl? Bi de hangi marka kitleri kullanıyorlar acaba?

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Bildiğim kadarıyla brc kullanıyorlar.Ben çok pimpirikli biriyimdir bu arada.Daha önce renault 19 umun beynini falan da orda değişmiştim.Ben kimseden işçililikleri,kullandıkları malzeme hakkında menfi bir söz duymadım.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Sağolasın hocam bende de var kitapçık arabada.Henüz 75 binde arabam.Seneye değiştiririm inşaallah.

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

benimde değiştirmem gerekiyor. yetkili servise sordum 600- 700 tl arası, özel servise sordum orijinal parçaları kullanacağını söylediği halde 180 tl dedi, şaştım kaldım.

bu kadar aradaki fark nedir? veya farkettiren nedir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Deli horoz gibi dolanmaktansa değiştirip, rahat rahat gaza basmak daha iyidir..

Ama ben olsam biraz daha dolanırdım...

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Arkadaşlar bu gün ben de orjinal parça kullandığını bildiğim özel Çorum-Eser ford servisini arayıp sordum ve bana 170 lira fiyat verdiler.

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir
Deli horoz gibi dolanmaktansa değiştirip, rahat rahat gaza basmak daha iyidir..

Ama ben olsam biraz daha dolanırdım...

niyekine ! ! !

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
niyekine ! ! !

İki türlü anlıyorum soruyu;

Cevap-1 : Ha koptu ha kopacak diye düşünmektense, değişim içim rahat eder...

Cevap-2 : 74 binde bişey olmaz trigere.. :f1:

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

yetkili servisle özel servis arasında, yetkili servis olabilme şartları doğrultusunda bir fark olması gerektiğini biliyorum. ama gerçekten bu fark bu kadar farkettir mi? arada gerçekten büyük rakam var.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

ford servisinden emekli olmuş çok tecrubeli ustalar var

öylebir usta bulursanız yaptırın derim...

dün tiriger fiyatı aldım yetkili ford servisinden kople tiriger set+içcilik 450 TL dediler

benim ford ustam aynı şekildeki işleme herşey dahil 200_250 civarıı fiyat çıkardı..

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş

bende aynı durumdayım araç 26 binde ama model olarak 5 yılı tamamlamak üzere mayısta tamamlayacak inş. . Km bakınca ooo daha çok var diyor insan ama kitapçıkta zetec-se ler için 5 yıl ya da 120.000 km diyor. bende mi seneye kadar beklesem :shok:

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

benim araba şu an 29200 km,de 2004 model ve 1 senesi var sene olarak tigerin değişimi için

1 seneden sonra değiştirmek gerekiyor..yada biraz erken değiştiririm

kafam rahat olsun..çünkü tiger koparsa çok masraflı oluyor biliyorum...

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Arkadaşlar bu gün Erişkenler ford yetkili servisinden aldığım triger seti değişim bdeli kampanya varmış 300 tl.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çok güzel genel bir kampanya mı? yoksa o servis mi yapıyor?

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Çağlar Abi kampanyanın genel mi yoksa Çorum Ford servisine mahsus mu olduğu yönünde herhangi bir fikrim yok.Yalnız ayın 20 sine kadar dediler ve ben de acaba değiştirtsem mi diye düşünüyorum.Hazır kampanya varken.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Km niz gelmiş-yaklaşmış ise hiç durmayın değiştirin, bu tarz genel indirim kampanyalarını duyanlar da konu açarsa herkes yararlanır.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Triger seti iki parça, lastik + gergi bilyası diyebiliyorum. Bence hazır açılmışken bilyayı da değiştirin, Yaşar ustaya kadar gidin, yolda ani gaz kesmelerden kaçının.

Triger değişim periyodu 90.000km veya 6 yıl.Daha erken sizin için.

Araç 2001 modelmiş erken değil.

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...