İçeriğe Yönlendir

Triger Kayışı Değişimi

Ruhi Gökhan

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Genel anlamda fiyatlara uzağım ama normal gibi gözüküyor. Hazır motor açılmışken silindir çeperi ölçümü yapıldı mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Murat bey; Otomatik şanzımanınız hazır sökülmüşken volant dişlisine- marş otomatiğine bakılmışmıydı :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Triger için, 5 yıl oluyor, 90.000 de değişin derim. Km sinin doğruluğundan %101 eminsiniz değil mi? Balata kontrole tabidir.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

evet arabayı geçen hafta Ankara'dan aldım.Test ettirdim falan kilometresi orjinal

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Arkadaşlar otomobilimden özellikle soğuk havalarda sabahları geri geri giderken biraz zorladığımda arada bir uğultu benzeri bir ses geliyor .

Yorum bağlantısı
Rıdvan Bakkal
Arkadaşlar otomobilimden özellikle soğuk havalarda sabahları geri geri giderken biraz zorladığımda arada bir uğultu benzeri bir ses geliyor .

Benim araçtan da geliyor, yıllardır hep geliyor. Herhalde bütün 1.6 manuel focuslarda var bu ses.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kenan_Kaya

2002 Model 1.6 focus aracım var.Aracımın triger setinin değişme vakti geldi.Sadece triger setini değiştirmek istiyorum.Diğer bütün bakımlarını kendim yapabiliyorum.Yağ ve filtre değişimleri gibi.Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz özel veya yetkili servis öneriniz varmıdır?Acaba fiyat ne kadar tutar?Yakınlarda değiştirmiş olanalar varmıdır?Teklif verecek servisler için telefonlarım aşağıda belirtilmiştir.Birde rulman ve kayışların ne marka olması gerekiyor?Cevap ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.. KENAN KAYA 0 530 402 84 84

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Kenan bey, fotoğrafınızı kontrol panelinizden avatar olarak yüklerseniz tüm mesajlarınızda görünür.

Yorum bağlantısı
Harun Ceyhan

yetkili servislerde 450-500 arası fiyatı var bu değişimin...

özel ford servislerini tercih ediniz. 200 civarı bir meblağa yaptırabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kocaeli'ndeymişsiniz izmit sanyide fikret usta var bar-mak önceden esotodaydı ben de geçen bahar değiştim körfez sanayide sakaryalı ustalar var orda 300 liraya yağ hariç bi bakım yapmıştım (trigier balatalar disk tornalama bujiler filitreler)

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)
valla bende 60 000 diye duymuştum ama doğrudur belki dediğiniz. benim merak ettiğim sadece devirdaim pompasının tek başına triger değiştirilmeden değiştirilip değiştirilemeyeceği?

TIS DVD sinde (yukarıda ekte verilmiş) devirdaimi tek başına değiştirme prosüdürü yazılı ama herkesin de dediği gibi trigere kayışına su değmemesi gerekiyor, devirdaim çıkarılmadan aracın tüm suyu boşaltılıyormuş sanırım, iyi bir usta trigere su kaçırmadan değişimi gerçekleştirebilir diye düşünüyorum. Nasılsa devirdaime işçilik ödenecek, küçük bi miktar daha ödeyerek triger değişim süresini 90 bin km daha ileri atmak mantıklı geliyor bana da.

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

triger kayışı conti,dayco,olursa iyi olur,rulmanlar skf,snr,ına,febi,olursa tam süper olur,devirdaim graf,febi,olursada iyi olular.

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

2000 model focus ambiante aldım 65,000km de tipik sorunlar neler teşekkür ederim

bu araballarda trigerin değişimi 90000 km yoksa 60000 midir birde fiyatlar ne civardadır? ilginize teşekkürler

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Dokumacı

ben yaklaşık bir ay önce degiştirdim tirger setini komple 450 yeteleye maal oldu otokoç dolapderede

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Şimdi, triger kayışı değişiminde, devirdaimin de değişmesi gerekliliğinden başlar, teker teker kayış, bilya, rulman fiyatlarını yazarım ama Yaşar çırağa ayıp olur diye susuyorum.

bu ben oluyorum. demi usta

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

hep bir triger korkusudur gidiyor forumda.bizim triger hiç öyle kopacak bişeye benzemiyor da, şahin-broadwaye kıyasla.

Hiç trigeri kopmuş focus duydunuzmu veya şahit oldunuz mu? cevap evetse kısaca bilgisi nedir (yaş, km, çalışma ortamı gibi)?

çünkü değişime gidecek parada değilimde sente tutmazsa diye hep kuşkum var?

korktuğum hep başıma gelmiştir benim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Trigeri kopmuş-diş atlatmış, supab-piston yakin akraba olmuş çok araç gördüm, elbette ford ağırlıklı çevrede, daha çok ford ama birçok markada da gördüm.

Ana problem: Sıkıştırma oranı yüksek motor tekniğine sahip tüm araçlarda (Ford buraya dahil olmakta), bu kayış kopar-diş atlatırsa, sonuçta çıkan tamir bedeli 1000-2500 kusur Tl. dir, ve aracı üretenin tavsiye ettiği km belli ve değişim maliyeti sadece 300 Tl. civarıdır.

Triger işçiliğinde, sente sorunu yaşayacak ustacıktan korkarsanız, en basit yağ değişiminde, yağ tapazını yalama yapmasından da korkmanız gerekir ki yanlış usta ile muhatapsınız demektir. Ayrıca şahin-ford-impreza (atıyorum) marka-model bağımsız bir parçadır. Üreticisi genelde Dayco gibi firmalardır.

Şahsen gözlemlediğim triger arızaları: Periyodu geçmiş araçlarda, ani vites küçültme sonrasında çekiciye muhtaç kalınmasıdır.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
hep bir triger korkusudur gidiyor forumda.bizim triger hiç öyle kopacak bişeye benzemiyor da, şahin-broadwaye kıyasla.

Hiç trigeri kopmuş focus duydunuzmu veya şahit oldunuz mu? cevap evetse kısaca bilgisi nedir (yaş, km, çalışma ortamı gibi)?

çünkü değişime gidecek parada değilimde sente tutmazsa diye hep kuşkum var?

korktuğum hep başıma gelmiştir benim.

bir şeyi görmemek onun olmadıgı anlamı taşımaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...