İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Hakan Yavaş
(düzenlendi)
Ruhsat, fatura yada teknik belge yok mu... ?

Ruhsatta yazan 73,5 kw

tarihinde Hakan Yava? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

O zaman bu araç 90 bg.Ancak, yine anlayamadığım bişey var donanımı daha yüksek araçtaki arka tekerlekler kampana.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Şöyle birşey buldum. Oradan anladığım kadarıyla. Trend deluxe modeli (90'lık olan) donanım açısından trend'den (109'luk) yüksek.

Gördüğüm farklılıklar:

Trend deluxe'te

205/55/16 lastik

Sis farı

Sony teyp

fazlası varken

Trend'de ise arka tekerleklerin diskli olması fazlası var.

Lastik 195/65/15

Sis farı yok

Sony teyp yok

Arkalarda disk

O zaman benimki 109 bg lik diyebilirmiyiz.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
Benim arkadaşın ruhsatta 58 BG, benim ruhsatta 80 BG yazıyor. İkimizinki de 2005 model 1.4 TDCI Fiesta ama model farkı var sanırım onun göstergeleri farklı benmkinden acaba motorları da farklı olabilirmi ?

Mesela o 1500 devirin altlarına düştüğü zaman motor çekmiyor ama benimki çok hafif bi titreme yapıyo ve gaza bastığın anda toparlıyo hemen ki 1000 devirin altına bile düşüyorum bazen 2. viteste hiç bişey olmuyor ?

Sizde de ruhsatta yanlışlık var. 80 bg olanlar benzinliler ;)

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt

E abi ghialarda da kampana var.Neden düşük versiyonda disk fren üst versiyonda kampana var? Anlamadığım nokta bu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
f2 dizel ghia'larda, en azından bu trend deluxe'ün üretildiği dönemde, kampana mı varmış? Linkteki donanım tablosu kampana değil, disk gösteriyor.

benim 2006 da ön-arka disk. ghia ların hepsi disk diye biliyorum ama.. :)

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Şimdi ne oldu araç kaç beygirlik ortaya çıktı mı? :)

donanım seviyesine bakarak 109 luk olduğuna karar verildi:)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Levent Hatip

herkese merhaba...dün mersinden geldim..

ortalama yakıt sarfiyatı 4.1 lt /100 km 'e indirebildim..dahada indiremedim :D

Focus Ghia Diesel Sedan araç

Direksiyon modu = Spor

Sabit Hız Kontrolü =100 km sabit..

yolculuğa başlamadan önce 6,7 idi

2000 devirde 100 km sabit hızda 4,1 'e kadar düşürdüm..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Gürsoy

Yakıtınız gayet normal , ortalama 310 kuruş yakıyor , aynı özelliklerdeki araca bende sahiptim aynı değerler benim aracımda da vardı .

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hilmi Eser

Arkadaşlar; Dizel 2009 Ford Focusum var.Bu yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimini 100 km'de 4,7 olarak gösteriyor.Bunun güvenilirliği nedir acaba?Araç 2700 km'de aslında yakması gerekmiyor mu?Kafam karışık biraz :nazar::D:)

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

insanoğluna güven olmuyor ki bilgisayar yalan söylemiş çokmu boyalı arabayı boyasız diyorlar utanmadan...

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

yakıt tüketimi son 2 dakika bilgisayar tarafından alınan verilere göre hesaplanıyor değil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yakıt tüketimi son 2 dakika bilgisayar tarafından alınan verilere göre hesaplanıyor değil mi?

Anlık tüketim enjektörün açık kalma süresine göre anlık hesaplanıyor. Ortalama tüketim anlık tüketimin ortalamasını alıyor...

Menzil, depodaki benzin seviyesini ortalama tüketime bölüyor..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Arkadaşlar; Dizel 2009 Ford Focusum var.Bu yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimini 100 km'de 4,7 olarak gösteriyor.Bunun güvenilirliği nedir acaba?Araç 2700 km'de aslında yakması gerekmiyor mu?Kafam karışık biraz :nazar::p:p

Yol bilgisayarımdaki değer ile, yakıt aldıktan sonra yaptığım hesaplarda yol bilgisayarı hep 100 % doğru sonuç verdi. Arasıra 0.1 lt fark oluşuyor, okadarıda hesap hatasıdır muhtemelen.. yol bilgisayarınıza güvenebilirsiniz.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim kullandığım tüm fordlar %100 doğru sonuç verdi hep...

Yorum bağlantısı
Ali Emre Öksüz

Dizeli bilmemde benzinli sistemde doğru hesaplıyor fakat Lpg takılırsa boşa hesaplıyor. :nazar:

Yorum bağlantısı
Hilmi Eser
Hocam depoyu ağzına kadar fulle. 300-500 km kadar git (veya ışık yanana kadar bitir), tekrar aynı yerden ağzına kadar fulle. Aldığın yakıt miktarı ile gittiğin yol arasında denklem kurarak 100 km'deki ortalama yakıtını hesapla.

Yol bilgisayarının yanlış olacağını düşünmüyorum. 4.7 lt ortalama dizeller için imkansız bir ortalama değil. Ankara-İstanbul arası sakin kullanımla ortalamam 4.2 lt olmustu mesela.

Yol bilgisayarımdaki değer ile, yakıt aldıktan sonra yaptığım hesaplarda yol bilgisayarı hep 100 % doğru sonuç verdi. Arasıra 0.1 lt fark oluşuyor, okadarıda hesap hatasıdır muhtemelen.. yol bilgisayarınıza güvenebilirsiniz.. ;)

Sağolun arkadaşlar açıklayıcı bilgileriniz için...Sefa Bey dediğiniz uygulamayı yapıp bir de öyle deneyeceğim bakalım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...