İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Dizel

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Burak Karadeniz
güle güle kullanın bu araçlar Focus II diye geçiyor... :p:)

bunda tango kırmızının etkisi oluyormu ? :):unknw:

:p Bak ya daha ehliyeti olmayan adam bile aracımın rengine takılıyor :p

Tango kırmızı olduğundan değil canım, 3000km önce bakım yaptırdığım için heralde :) Benim aracım 33000de bu arada, ve ful istanbul trafiğindeğim genelde. Fakat teme çıktımmı ve sakinsem 85km/h ye sabitlerim cc yi ve 100 km yi 2.8 ortalamayla gitmeye çalışırım :p

Yorum bağlantısı
Fatih Susuz

Burak bey sen dizel arabayla 85 km/h ile sabitleyip 2,8 yapıosun.ben benzimli aracımla 118 km/h ile 4,5 yapıyorum :)

Yorum bağlantısı
Taha İlgen
sakinsem 85km/h ye sabitlerim cc yi ve 100 km yi 2.8 ortalamayla gitmeye çalışırım :)

yapma burak arabaya can çekiştiriyormuşun resmen,baz biraz focuslar ondan hoşlanır :)

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Yakıt tüketimini etkileyen çok etken var.. ayrıca yol bilgisayarına çok güvenmeyin.. en güzeli fullleyip 100-200 km sonra tekrar fulleyerek yapılan ölçüm.. ben chipli haliyle uzun yolda 110 km CC ile 4.4 lt yaktım.. (bursa-balıkesir arası) ama şehir içinde sert ve devirli kullanımda 6.8 normal kullanımda 6.0 lt leri de gördüğüm oldu.. değişken bir değer.. sizin 6 küsürler gayet normal..

bu sarfiyat olayına pek takılmamak lazım.. en güzeli bir depoyla ışık yanana kadar maksimum yolu gitmek.. bu da ancak sakin ve devrinde kullanım, aşırı hız yapmamak ile mümkün..

Yorum bağlantısı
Mustafa Özyurt

Valla ben depoyu fulledim ve şu ana kadar tam 300 km yapmışım hepsi şehir içi olmak kaydı ile ve yarım depo yakıt var daha.

Ne yakarsa yaksın mu araç megane dan sonra ilaç gibi geldi bana yahu.... :D

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Bende karma tüketimde uzunyol + şehir içi (dur-kalk bilhassa) yol bilgisayarında 7.9'ları falan görüyorum tamamen uzunyol gittiğimde 6.8'lere falan iniyor. Daha Kmde 200 kuruşu geçmedi (doğru yazabildiysem eğer) 2005 70k TDCI Ghia

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Özyurt

Merhaba sevgili dostlar...

Malumunuz yeni dizelci olduk (kendi payıma)

Aracımı aldığımdan beri tam 570 km. yol yaptım (hepsi şehir içi)

Dün opet'e gittim ve tekrar doldurdum 41 lt. aldı.

Nasıl, sarfiyatım iyi mi ?...

Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

1 Depo 848 km oldu b.syr 169 daha var diyo :blush: sırrı uzun yol 100 kmh CC + chip sağolsun.. (4.2 lt\100km)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Çokmu düşük devirde kullanıyorsun Nuri abi. 1500'ün altına inersen tehlikeli.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özyurt
İstanbul şehir içinde oldukça normal değerler.

Yüreğime su serptiniz Çağlar Bey... :D

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Çokmu düşük devirde kullanıyorsun Nuri abi. 1500'ün altına inersen tehlikeli.

tam 2000 devirde sabitleyince 100-105 arası bir hız ile gidiyor Ayhan.. düşük devirde gidince aksine yükseliyor yakıt..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bir de istasyon markasını değiştirin, bakın ses ve tüketim nasıl azalacak.

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

ilk 5000 km de sarfiyatınız gerçek değerleri göstermez bu dönemde biraz fazla yakar tüm araçlar 10 - 12000 kmden sonra standardı yakalarsınız . kılavzlardada bu konu ya değinmiş ve kullanıcıları uyarmış.

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar

7.1 litre/100 km İstanbul trafiği için normal. Focusu kullandığım dönemde benimde değerlerde o civardaydı. Haftasonu İzmir'e gittim. Uzun yolda 5.7 litre/100km'ye düştü. Tavsiyem trafikte fazla yarım debriyaj yapmayın. Nedendir bilmiyorum yeni focusların balataları çok çabuk ısınıyor ve koku yapıyor, ayrıca tüketimi arttırıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar
Bu yakıt olayı adama arabayı sattırır valla.

Ben istasyonda çalışan bir elemanın maaşını tek başıma ödüyorumdur herhalde.

Şehir içi sürekli kısa mesafe kullandığımdan temiz 10 Lt yakıyorum.

Bundan sonra alacağım araba kesinlikle dizel olacak. LPG olayına sıcak bakmıyorum.

Dizel ile kısa mesafede daha çok zarar edersiniz. Dizelin dezavantajı motorun geç ısınması.

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Bu yakıt muhabbeti uzar gider, Hayat kısa, az yakacak diye kırk takla atıyoruz da, hergün ömrümüzden günleri yakıyoruz, onları ne yapacağız?...

Yorum bağlantısı
Furkan Esgin
Bu yakıt muhabbeti uzar gider, Hayat kısa, az yakacak diye kırk takla atıyoruz da, hergün ömrümüzden günleri yakıyoruz, onları ne yapacağız?...

Adem bey son noktayı koydunuz hakikaten..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kısa ömürde, kasılıp durmayacağız..

Takacağız lpg'yi nerde şan orda akşam gezip duracaz.. :lol2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Özyurt

Tamam ben anladım işi... :rolleyes:

Ömrümüzün sarfiyatının yanında mazot sarfiyatı solda sıfır...

Ama bir soru daha hakikaten Opet'i değiştirsem mi ?... :unsure2:

Yorum bağlantısı
Eren Mutlu

Arkadaşlar merhabalar ... Elimde 2006 Focus II 1.6 Ghia (Benzinli) var ... Aracımı sürekli şehir içinde kullanıyorum .. Yol bilgisayarında görünen yakıt tüketimi 12.2 lt / 100 km !!!

Sizce bu değer fazla değilmi ... Acaba servise götürüp baktırılması gerekir mi ? Teşekkürler ..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...