İçeriğe Yönlendir

Hangi Silecek Suyu? (Liste İlk Mesajda)

Misafir

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Sinan Akgöl yazdı:

Silikonlu olanı da tavsiye ederim deterjana gerek kalmıyor :) 

arabaya silikonlu herhangi bir şey ilave etme,

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

arabaya silikonlu herhangi bir şey ilave etme,

Benzinlikte araba yıkarken görüyorum, migrosun açık mavi renkli silikonlu spreyi komple sıkıyorlar siliyorlar. Parlıyor aslında ama... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Karaca yazdı:

Merhabalar, BİM de ya da A101de satılan antifirizli cam suyu gerçekten - 35e kadar dayanabilir mi?

Eski konu ile birleştirdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Benzinlikte araba yıkarken görüyorum, migrosun açık mavi renkli silikonlu spreyi komple sıkıyorlar siliyorlar. Parlıyor aslında ama... :)

parlatır, iyi demek değildir

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

parlatır, iyi demek değildir

Evet zararlı olduğunu bildiğimden dolayı sonuna 3 tane nokta koymuştum zaten :)

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mert Yeldan yazdı:

Shell’de kendi markası ile satılan cam suyu beş para etmez. Dün -3 derede dondu. 100 kilometreyi camın yarısı buz ile geldim.

Bu hususu merak ettiğimden soruyorum. Gerçi katakulli yapan bunu da bir şekilde ayarlar bidonun kapağını açtığınızda üzerinde koruyucu bir folyo var mıydı bunu kaldırmadan dökülmemesi gerek.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bu hususu merak ettiğimden soruyorum. Gerçi katakulli yapan bunu da bir şekilde ayarlar bidonun kapağını açtığınızda üzerinde koruyucu bir folyo var mıydı bunu kaldırmadan dökülmemesi gerek.

Shell in kendi işlettiği Gebze istasyonundan aldım. Orada da sahte satmazlar heralde [emoji3]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mert Yeldan yazdı:

Shell in kendi işlettiği Gebze istasyonundan aldım. Orada da sahte satmazlar heralde emoji3.png

2 sene geçmiş üstünden. Hala aynısını yaşıyor musun?

Ben de hep Shell'den alıyorum ama hiç yaşamadım bu sorunu. Tabi, burası İstanbul. Eksilere nadiren iniyoruz.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
2 sene geçmiş üstünden. Hala aynısını yaşıyor musun?
Ben de hep Shell'den alıyorum ama hiç yaşamadım bu sorunu. Tabi, burası İstanbul. Eksilere nadiren iniyoruz.

Yaşamıyorum çünkü Shell’den alışverişi kestim.
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bim veya A101’den önceki senelerde bir cam suyu almıştım. Ön cam azıcık sıcak olsa cam suyu cama değdiği anda iğrenç bir koku oluyordu. Ondan beri bir daha ucuz cam suyu almadım. Siyah plastiklerimi de mahvetti. Temizlemek için uğraşmıştım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Mustafa Arıkan yazdı:

iğrenç bir koku oluyordu. Ondan beri bir daha ucuz cam suyu almadım. Siyah plastiklerimi de mahvetti. 

Koku belki içindeki ile karışınca olmuştur ama siyah plastiklere zarar vermesi kötü olmuş 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mustafa Karaca yazdı:

Koku belki içindeki ile karışınca olmuştur ama siyah plastiklere zarar vermesi kötü olmuş 

Kalitesi çok düşük oluyor. Mavi iz yaptı. Kolay kolay da çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Konuya cevap

72241ecc61271be4d777212f5bf0817f.jpg

5 litresini 10 liraya markette buldum aldım. Geçen sene de almıştım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben ambalajında sarı lambo olmayan hiç bir ürünü almıyorum. Sarı lambo varsa iyi ve güzel araç için üretilmiş demektir. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Ben ambalajında sarı lambo olmayan hiç bir ürünü almıyorum. Sarı lambo varsa iyi ve güzel araç için üretilmiş demektir. 

Tek seçenek Kalwax o zaman :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Selim Bilgin yazdı:

Ben wurth kışlık alıyorum litrelik n11'den toplu, gayet memnunum.

Link atarmisin? epey bakindim bulamadim.

Yorum bağlantısı
Anıl Akca

Ben Shell'in silecek suyunu kullanıyorum.

Başka kullanan var mı?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Shell veya BP den alıyordum ama bu sene uçmuş fiyatları. N11 den kalwax aldım bakalım bu sene de onu deneyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Silecek suyunda dikkat etmeniz gerekenler var.. 

1- Üstünde kaç dereceye kadar koruma sağlayacağı yazar.. Bu şu demektir: Saf olarak doldurursanız üstündeki dereceye kadar korur. Su ile karıştırdığımız oranda koruması düşer. 

2- Cam suyunu koyunca da iş bitmiyor, ön cam ve arka cam yıkamaya yeni su gelene kadar su sıkmalı ve tesisata antifrizli su gelmesini sağlamalıyız. 

3- Markasız ve rast gele yerden cam suyu almayın, çoğu markanın suyu belirtilen dereceye kadar koruma sağlayamıyor. Yani hileli. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tahir İlter yazdı:

Shell veya BP den alıyordum ama bu sene uçmuş fiyatları. N11 den kalwax aldım bakalım bu sene de onu deneyeceğim. 

Sorun yaşamazsın. 

Ama -20 almışsın sen cam suyunu saf doldurmalısın. Yani karıştırma suyla. 

Jant temizleyiciyi de sakın sıcak janta uygulama. 

Koltuk döşeme temizleyici güzel ürün. Memnun kalırsın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...