İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Shadow-Tec Gt680W

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan

Ben o ayarı 0 yapmak için arıyordum. Kontak kapanınca kayıt sonlansın cihaz kapansın istiyordum. Batarya arızalı olduğu için son kaydı sonlandıramıyor, kayıt bozulduğu için pcde göremiyordum. Neyse ki bataryayı değiştirerek bu problemi çözdüm. Daha önceki yorumlarda pilin nokia piliyle değiştiğini okumuştum. Ancak cihazın içini açınca minnacık pilini görünce bu mümkün olmadı. Aynı pilden zorda olsa bulabildim. Biraz büyüğü bile yuvaya sığmazken nokia pilini nereye koyuyorlar merak ettim.

varmı gelişme ?

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

varmı gelişme ?

Pili değişince son kayıtları oynatmama problemi çözüldü. Ancak videoları pcde izlerken aracın güzergahı yine çıkmıyor. Aracın hızı videoya işleniyor. O halde gps çalışıyor. Bu sorun nasıl çözülecek fikri olan var mı?
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Zafer KUŞATAN

Merhaba Arkadaşlar;

Uzun zamandır forumda araç kamerası konusu açılması ile hep paylaşılan bilgi ve kamera modelleri takip ediyordum. Sonunda bende Olgu Beyin o güzel bilgi paylaşımları ile Gt680w + GPS modül (99 $) siparişimi FoxOffer' dan 

verdim (12 Nisan 2015) ve bugün (09 Mayıs 2015) elime ulaştı.  Siparişimde bir sorun çıkmadı sadece 1 ay sürede ulaşmış oldu elime, sipariş verme bilgide tabi ki ince ayrıntıları (paypal kur varkı vb.) ile Olgu Beyin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmış oldum.

Konu başlığı ile daha önce bu model kullanıcılarından tecrübelerinden ve kullanım kolaylıkları hakkında bilgi almak isterim.

Bugün acele ile denemem de sorun çıktı, cihazı araç çakmaklığından enerji aldığında uyarı sesli mesajı vererek cihaz sürekli kapandı, hareket halinde iken hiç kayıt yapamadım, ev içinde de cihaz şarj düşüklüğünden tam anlamıyla kullanabilmiş değilim, bilgileriniz ihtiyaç duymaktayım,

selamlar (Olgu beye ve diğer arkadaşlar bilgi paylaşımları için teşekkürler)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Merhaba Arkadaşlar;

Uzun zamandır forumda araç kamerası konusu açılması ile hep paylaşılan bilgi ve kamera modelleri takip ediyordum. Sonunda bende Olgu Beyin o güzel bilgi paylaşımları ile Gt680w + GPS modül (99 $) siparişimi FoxOffer' dan

verdim (12 Nisan 2015) ve bugün (09 Mayıs 2015) elime ulaştı. Siparişimde bir sorun çıkmadı sadece 1 ay sürede ulaşmış oldu elime, sipariş verme bilgide tabi ki ince ayrıntıları (paypal kur varkı vb.) ile Olgu Beyin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmış oldum.

Konu başlığı ile daha önce bu model kullanıcılarından tecrübelerinden ve kullanım kolaylıkları hakkında bilgi almak isterim.

Bugün acele ile denemem de sorun çıktı, cihazı araç çakmaklığından enerji aldığında uyarı sesli mesajı vererek cihaz sürekli kapandı, hareket halinde iken hiç kayıt yapamadım, ev içinde de cihaz şarj düşüklüğünden tam anlamıyla kullanabilmiş değilim, bilgileriniz ihtiyaç duymaktayım,

selamlar (Olgu beye ve diğer arkadaşlar bilgi paylaşımları için teşekkürler)

Gelişme var mı ?

Yorum bağlantısı
Zafer KUŞATAN

Gelişme var mı ?

Olgu Bey; sanırım araç şarj parçasında sorun var, çakmaklık taktıktan sonra üzerindeki açma düğmesine bastıktan sonra kamera kapanıyor,

Yapılacak tavsiyeniz var mı? ( zaman ayıramadığımdan şarj parçası üzerinde herhangi bir çalışma yapamadım)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgu Bey; sanırım araç şarj parçasında sorun var, çakmaklık taktıktan sonra üzerindeki açma düğmesine bastıktan sonra kamera kapanıyor,

Yapılacak tavsiyeniz var mı? ( zaman ayıramadığımdan şarj parçası üzerinde herhangi bir çalışma yapamadım)

Normal USB ile evde bağlayıp deneyin öncelikle.

Ayrıca fazla adaptör burak beyde olacak :)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/user/69348-burak-beykurt/

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Arkadaşlar Video Kesmek için program paylaşıyorum. Özellikle kayıpsız netlik için ( bir çok program netliği bozarak kesiyor ) bu program çok çok iyi ve HIZLI. 

İçinde nasıl kurulacağına dair video bile çektim  :good1: 

XJdXF4X.gif1av7MQI.jpg

Not : Bilgisayarınızda Winrar programının kurulu olması gereklidir. Eğer winrar yok ise google yardımı ile aratarak çok basit bir şekilde kurabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Buradaki tavsiyeler üzerine cihazı aldım ve kullanıyorum. Kayıt kalitesi gayet iyi, fakat şöyle iki sorunum var.

Cihaz beşer dakikalık Parçalar halinde kayıt yapmaya ayarlı. Bildiğim kadarıyla kart hafızası dolduğunda en eski videoyu silerek kayda devam edecek. Fakat benim cihaz en baştaki videoyu değil aradan bazı kayıtları siliyor. Örneğin 9 Mayıs kayıtları dururken 16 mayıstaki kayıtların bir çoğu silinmiş. Acaba diyorum silerken o günkü ilk kayda dönerek mi siliyor. O halde bunu nasıl düzeltebilirim.

Bir de kayıt süresi 5 dakikaya ayarlı olmasına rağmen aracı bir iki dakikalığına durdurduğumda da kayda son veriyor. Bu G sensörünü kapatmam gerektiği anlamına mı geliyor, yoksa başka bir yerden mi ayarlanacak.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

..

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Buradaki tavsiyeler üzerine cihazı aldım ve kullanıyorum. Kayıt kalitesi gayet iyi, fakat şöyle iki sorunum var.

Cihaz beşer dakikalık Parçalar halinde kayıt yapmaya ayarlı. Bildiğim kadarıyla kart hafızası dolduğunda en eski videoyu silerek kayda devam edecek. Fakat benim cihaz en baştaki videoyu değil aradan bazı kayıtları siliyor. Örneğin 9 Mayıs kayıtları dururken 16 mayıstaki kayıtların bir çoğu silinmiş. Acaba diyorum silerken o günkü ilk kayda dönerek mi siliyor. O halde bunu nasıl düzeltebilirim.

Bir de kayıt süresi 5 dakikaya ayarlı olmasına rağmen aracı bir iki dakikalığına durdurduğumda da kayda son veriyor. Bu G sensörünü kapatmam gerektiği anlamına mı geliyor, yoksa başka bir yerden mi ayarlanacak.

G-Sensörü kapatın.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

G-Sensörü kapatın.

Teşekkür ederim. G sensörü kapatacağım. Sanırım bu durumda uzun süreli duraklamalarda kaydı durdurmayı iptal etmiş olacağım.

Fakat kart hafızası dolduğunda, o günkü ilk kayıt yerine hafızadaki en eski kaydı silmesini  başka bir yerden ayarlamam gerekecek. Onu bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Teşekkür ederim. G sensörü kapatacağım. Sanırım bu durumda uzun süreli duraklamalarda kaydı durdurmayı iptal etmiş olacağım.

Fakat kart hafızası dolduğunda, o günkü ilk kayıt yerine hafızadaki en eski kaydı silmesini başka bir yerden ayarlamam gerekecek. Onu bulamıyorum.

valla gsensör yüzünden belki eski kayıtlara kilit koymuştur benim aklıma gelen bu.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Fakat kart hafızası dolduğunda, o günkü ilk kayıt yerine hafızadaki en eski kaydı silmesini başka bir yerden ayarlamam gerekecek. Onu bulamıyorum.

G sensörü kapatmayın ayarını middle a getirin. Durduğunuzda kayıt duruyorsa motion detection açıktır onu kapatın. O Mod açıksa sadece hareket halinde kayıt yapıyor. Yani arabayı park etmişseniz ve bir hareket olduğuna kayıt etsin istiyorsanız açılmalı motion detection.

G sensörü ani değişim algıladığı zaman o kayıda kilit koyar. O yüzden arada ki bazı kayıtlar kilit kalmış olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

G sensörü kapatmayın ayarını middle a getirin. Durduğunuzda kayıt duruyorsa motion detection açıktır onu kapatın. O Mod açıksa sadece hareket halinde kayıt yapıyor. Yani arabayı park etmişseniz ve bir hareket olduğuna kayıt etsin istiyorsanız açılmalı motion detection.

Hmm. Evet motion detection da açık. Park halinde hareket olunca çeksin istemiştim. Fakat aracı stop etmeden uzun bir kırmızı ışık beklemesinde de kayda son vermesi istenilen bir durum değil. Yeniden kayda geçene kadar arada kayıp oluyor.  

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hmm. Evet motion detection da açık. Park halinde hareket olunca çeksin istemiştim. Fakat aracı stop etmeden uzun bir kırmızı ışık beklemesinde de kayda son vermesi istenilen bir durum değil. Yeniden kayda geçene kadar arada kayıp oluyor.

Evet hocam bende ilk aldığımda bu durumu farkedip motion detection u kapattım. Park ederken açmak, yola çıkarken geri kapatmak lazım, biraz saçma olmuş.
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

G sensor ve motion detectionu kapatmak isterken ne yaptıysam, bütün kayıtlar hızlı çekim olmuş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

G sensor ve motion detectionu kapatmak isterken ne yaptıysam, bütün kayıtlar hızlı çekim olmuş.

Fabrika ayarlarına dönüp G sensörünü kapatın. :)
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Park modu açık kalmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Bugün işlek bir yolda yaklaşık 60-70 km ile giderken, yolda birden içi dolu bir market arabası ve peşinden koşan bir adam belirdi.

Market arabası yolun eğimi nedeniyle bana doğru gelmeye başladı ve Allah'tan arkamda hızla gelen kimse olmadığından yavaşça durdum ve market arabası tam bana çarpmak üzereyken yakalayan müşterinin oh çekmesiyle gülümseyerek yola devam ettim.

Sonra aklıma geldi, dur şu kameraya bi bakayım çekmiş mi dedim, demez olaydım. kamera yine memory error hatası vermiş ve donmuş.

Ya kamerayı kontağa bağlatıp, 7/24  hareket sensörü açık kullanmayı keseceğim, ya da yeni kamera alacağım. Tahminim kart dolduktan sonra, sürekli sil-yaz yaptığından bozuluyor, yeni aldığım kartların hepsi 7/24 hareket sensörü açık halde kullandığım kameraya ancak 4-5 ay dayanıyor.

Uzun lafın kısası, keşke o an kayıt yapsaydı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Mustafa abi devamlı kayıt koca dvr kayıt cihazlarında bile sıkıntı yaratıyor normal bence :) 7/24 kayıt yaptırmak yanlış

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Bugün işlek bir yolda yaklaşık 60-70 km ile giderken, yolda birden içi dolu bir market arabası ve peşinden koşan bir adam belirdi.

Market arabası yolun eğimi nedeniyle bana doğru gelmeye başladı ve Allah'tan arkamda hızla gelen kimse olmadığından yavaşça durdum ve market arabası tam bana çarpmak üzereyken yakalayan müşterinin oh çekmesiyle gülümseyerek yola devam ettim.

Sonra aklıma geldi, dur şu kameraya bi bakayım çekmiş mi dedim, demez olaydım. kamera yine memory error hatası vermiş ve donmuş.

Ya kamerayı kontağa bağlatıp, 7/24 hareket sensörü açık kullanmayı keseceğim, ya da yeni kamera alacağım. Tahminim kart dolduktan sonra, sürekli sil-yaz yaptığından bozuluyor, yeni aldığım kartların hepsi 7/24 hareket sensörü açık halde kullandığım kameraya ancak 4-5 ay dayanıyor.

Uzun lafın kısası, keşke o an kayıt yapsaydı :)

Panorama X2 al 7/28 kayıt yap :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Abi çok pahalı yaa :)

Evladiyelik ama. Aliminyum kasa, full kapasitör, 7/24 özel park modu, akü koruma, çift kamera hepsi içinde :)

Çift micro sd 128 x 2 desteği ve aklıma gelmeyen bir çok özellik bunda :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...