İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Shadow-Tec Gt680W

Olgu Erhan

Recommended Posts

Eren açık unuttuğunda kameranın kayıt ayarı hareket sensörüne mi bağlıydı yoksa sürekli kayıt modunda mıydı ?

Sürekli açıktı. Hareket sensörü gece bir işe yaramıyor. Onu da özellikle test ettim. Gece o kadar hareket olmasına rağmen hiç kayıt yapmamıştı.
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Benimki kontağa bağlı. Sürekli çalışmadığından bu sorunla karşılaşmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Benim araçta garajda durduğu için geceleri kapalı, kontak açılınca kayda başlıyor.

Bir ara 2li anahtar ile istediğimde açık kalacak şekilde ayarlama yapacaktım ama henüz yapmadım.

Bu durumda bende senin problemle ilgili yorum yapamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Kart, sürekli yazboz formuna dayanamıyor. Tek sorun bu

Ama memory error diyen kart bilgisayarda ve cep telefonunda düzgün şekilde çalışıyor abi, hatta bilgisayarda biçimlendirip kameraya taktığımda dolana kadar yine düzgün. Hareket sensörü açık olarak bırakmam gerek abi, aracın önünü bizim transite doğru çevirerek bırakıyorum gece, mazot hırsızlığı vb. durumlara tedbir olsun diye.

Hareket sensörü hep kapalı bende.

peki kamera 7/24 açık mı abi ?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

değil abim, kontağa bağlattım. kontağı açınca devreye giriyor.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Benim kamerada da ufak bi sıkıntı var. Kameram yaklaşık 1 haftadır evde yatıyordu. Dün yeni aracıma takayım dedim. Bağlantılarını yaptım. Kontağı çevirmemle kamera kayda başlıyor. Burada bir sıkıntı yok. Ancak kontağı kapadığımda (10 sn gecikme ayarlı) 10 sn sonra cihaz kapanıyor. Ardından tekrar açılıyor. 3-5 sn sonra tekrar kapanıp tekrar açılıyor. Bu böyle devam ediyor. Batarya boş gösteriyor. Kontak açıkken batarya sanki şarj almıyor. Kayıtta herhangi bir sıkıntı yok. Acaba batarya mı bitti? Bu arada çakmaklık kontağa bağlı.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Benim kamerada da ufak bi sıkıntı var. Kameram yaklaşık 1 haftadır evde yatıyordu. Dün yeni aracıma takayım dedim. Bağlantılarını yaptım. Kontağı çevirmemle kamera kayda başlıyor. Burada bir sıkıntı yok. Ancak kontağı kapadığımda (10 sn gecikme ayarlı) 10 sn sonra cihaz kapanıyor. Ardından tekrar açılıyor. 3-5 sn sonra tekrar kapanıp tekrar açılıyor. Bu böyle devam ediyor. Batarya boş gösteriyor. Kontak açıkken batarya sanki şarj almıyor. Kayıtta herhangi bir sıkıntı yok. Acaba batarya mı bitti? Bu arada çakmaklık kontağa bağlı.

bir kere de bende yaptı, pilin tamamen bitmesini bekledim sonra düzeldi

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

bir kere de bende yaptı, pilin tamamen bitmesini bekledim sonra düzeldi

Ben de deneyeyim. Olmadı pili mi değişeceğiz? Daha alalı 7-8 ay oldu. Pilin bu kadar kısa sürede bozulması normal mi?
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ben de deneyeyim. Olmadı pili mi değişeceğiz? Daha alalı 7-8 ay oldu. Pilin bu kadar kısa sürede bozulması normal mi?

zaten pil ile ilgili bir işlemimiz yok bırakın öyle kalsın yada komple sökebiliriz

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Yani kamerayı 7/24 hareket sensörü açık olarak ben gibi kullanan yok. O zaman bende sizler gibi sürekli kayıt mosuna alarak sadece aracı kullandığımda açacağım

Sorun bu kullanım tarzında da oluşursa satıcının dediği gibi kamerayı kendisine göndereceğim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Senin kullandığın şekilde kullanıp, iki kartı heba ettim Mustafa

abi heba olan kartlar kullanılamaz hale mi geldi, bende memory error uyarısı aldığım tüm kartlar bilgisayarda ve telefonlarda çalışıyor, biçimlendirip ya da format atıp kameraya taktığımda, kamerada yine çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Benim kamera dandik bişey ama, kart sorununu ben de yaşadım. Hb dan 1 yıl önce almış olduğun "kingston 32 gb class10 micro sdhc kartım" dandik kamerada 1 yıldır hiç sorun olmadan çalıştı. Geçen hafta bir kayıt izemek için bilgisayara taktım kartı. İzledim sorun yok. Sonra da format attım. Biçimlendirme yapmış gibi görünüyor ancak, kartı çıkarıp tekrar taktığımda bütün görüntülerin yerinde durduğunu gördüm. Kameraya takıp biçimlendirdim. Velhasıl kelam, siliniyor görünmesine rağmen hiç bir şey silinmiyor. Kartı hb ya geri gönderdim. Büyük ihtimalle yenisi gelecek. Bu arada şunu da belirtmekte fayda var, kamerayı araca bindiğimde çalıştırıyordum...

Sd kartlar, yoğun sil/kaydet sil/kaydet olayına dayanamıyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

abi heba olan kartlar kullanılamaz hale mi geldi, bende memory error uyarısı aldığım tüm kartlar bilgisayarda ve telefonlarda çalışıyor, biçimlendirip ya da format atıp kameraya taktığımda, kamerada yine çalışıyor.

Kullanılmaz hale geliyor, format atılsa dahi kabul etmiyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Kullanılmaz hale geliyor, format atılsa dahi kabul etmiyor

benim kartlar ise kullanılıyor abi, sadece kamerada sıkıntı yaratıyor, kamera en eski kayıtı silmiyor, Hong Kong yolu gözüktü.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Arkadaşlar her ne kadar birçok kamera incelesek, önersekte uzun süreli kullanımda tak-çıkart yapılmayacaksa kesinlikle kapasitörlü pilsiz cihazları tercih edelim. Dün akşam elimde bir gt680w vardı ve devamlı araçta-güneşte kaldığı için pil şişmesi olmuş, kasayı biraz açmış şişirmiş. Uzun vadede sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum.

Eğer sök tak yapamam diyorsanız kesinlikle KAPASİTÖRLÜ kamera :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

32 lik kart takınca benimkide öyle yapıyor. Ama 8 yada 16 gb taktığımda düzeliyor.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

32 lik kart takınca benimkide öyle yapıyor. Ama 8 yada 16 gb taktığımda düzeliyor.

Bence bataryadan

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tuncay Akyol

Arkadaşlar her ne kadar birçok kamera incelesek, önersekte uzun süreli kullanımda tak-çıkart yapılmayacaksa kesinlikle kapasitörlü pilsiz cihazları tercih edelim. Dün akşam elimde bir gt680w vardı ve devamlı araçta-güneşte kaldığı için pil şişmesi olmuş, kasayı biraz açmış şişirmiş. Uzun vadede sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum.

Eğer sök tak yapamam diyorsanız kesinlikle KAPASİTÖRLÜ kamera :)

Sayın Erhan, " Kapasitörlü " kamera tavsiyeniz ( yada diğer dostların )  varmı, elbette GT680W çekim kalitesinde olması şartı ile.

Sevgilerimle.

( Bu arada buradaki tüm katılımcı kardeşlerime içten teşekkür ederim, uzun zaman sizi dışardan takip ettim, nihayet 1 ay kadar evvel bende GT680w altım, 1 aydır memnun şekilde kullanıyorum. 55 yaşından sonra sizin gibi pırıl pırıl kardeşlerim sayesinde bende mutlu olmuş oldum :rolleyes:   )

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Sayın Erhan, " Kapasitörlü " kamera tavsiyeniz ( yada diğer dostların ) varmı, elbette GT680W çekim kalitesinde olması şartı ile.

Sevgilerimle.

( Bu arada buradaki tüm katılımcı kardeşlerime içten teşekkür ederim, uzun zaman sizi dışardan takip ettim, nihayet 1 ay kadar evvel bende GT680w altım, 1 aydır memnun şekilde kullanıyorum. 55 yaşından sonra sizin gibi pırıl pırıl kardeşlerim sayesinde bende mutlu olmuş oldum :rolleyes: )

O mutluluk bize ait abi. ;)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Sayın Erhan, " Kapasitörlü " kamera tavsiyeniz ( yada diğer dostların )  varmı, elbette GT680W çekim kalitesinde olması şartı ile.

Sevgilerimle.

( Bu arada buradaki tüm katılımcı kardeşlerime içten teşekkür ederim, uzun zaman sizi dışardan takip ettim, nihayet 1 ay kadar evvel bende GT680w altım, 1 aydır memnun şekilde kullanıyorum. 55 yaşından sonra sizin gibi pırıl pırıl kardeşlerim sayesinde bende mutlu olmuş oldum :rolleyes:   )

Tuncay bey burada var :

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/252170-ucuz-kaliteli-ara%C3%A7-i%C3%A7i-kamera-novatek-96650-ar0330-d8/page-5#entry2524500

Yada burada ( fiyat yüksek )

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/263847-2-kanal-%C3%BCst-seviye-ara%C3%A7-i%C3%A7i-kamera-panaroma-x2/

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...