İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Shadow-Tec Gt680W

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan

Güle güle kullan Ahmet, kameralar size kısmetmiş diğerini de Murat Abi'nin arkadaşına birazdan kargoluyorum.

Emre bey izmir PTT Kargocularını fazla yormayalım lütfen benimde RX 270 yolda geliyor :)  :blush:

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Emre bey izmir PTT Kargocularını fazla yormayalım lütfen benimde RX 270 yolda geliyor :)  :blush:

Olgu valla hiç yormadım kargocu abiyi, aracı bozulmuş gittim yoldan aldım kargomu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Köksal

arkadaşlar bu kameradan kullanıyorum ama bir sorunum var. ses kaydında düzenli aralıklarla zırıltı var. video ekledim. bir bakar mısınız sizde de böyle bir sorun var mı ?

kendi orjinal kablosunu kullanmadım. çakmaklıktan usb girişi yaptım onunla güç veriyorum. ondan olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

arkadaşlar bu kameradan kullanıyorum ama bir sorunum var. ses kaydında düzenli aralıklarla zırıltı var. video ekledim. bir bakar mısınız sizde de böyle bir sorun var mı ?

kendi orjinal kablosunu kullanmadım. çakmaklıktan usb girişi yaptım onunla güç veriyorum. ondan olabilir mi?

Farklı kartla denedin mi? Kablodan da yapabilir. Filtre sorunu sesi gibi de geliyor.

Bu kamerada hiç duymadığım bir sorun.

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Süha Demirtaş

arkadaşlar bu ürün 12-14.4v araç voltajı ilede doğrudan çalışmaktadır bilginize

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

arkadaşlar bu ürün 12-14.4v araç voltajı ilede doğrudan çalışmaktadır bilginize

Adaptör sadece çakmaklık girişine oturtmak için mi yani ?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

12V için ayrı giriş yok, miniusb soketine doğrudan 12V'mu vereceğiz?

evet ben bu şekilde bağladım direk ;) Kablonun uygun yerlerine tabiki

Adaptör sadece çakmaklık girişine oturtmak için mi yani ?

Adatör değil aynen içinde bir düğme var ve düğmenin içindeki ledi yakmak için birde direnç var 20k lık :) Ben bugün aracıma direk usb kablosunun ucunu kesip kırmızıya aracın 12v hattını,  beyazada şaseyi bağladım sorunsuz çalışmakta.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Dugmeli kisimda birsey yok zaten, mini usb baglanti kismina yakin gerilimi dusuren entegre var.

Ya sizin gt680w sarj aleti orjinal degil, yada bu kisim gozunuzden kacti.

Yani dogrudan miniusb ile cihaza 12v girilmesi dogru degil.

76ba12bf834a596f111109d16bb85cce.jpg

Sadece erkek cakmak soketini sokup 12v baglarsaniz sorun olmaz, yine bu senaryoda da kameraya 12v girmis olmuyorsunuz.

Bu mesaji duzenlersek iyi olur 80-90 dolarlik cihaz simdi dogrudan 12v vermeye kalkan olmasin.

Şu tepedeki ( resimde ) üstünde yazıların olduğu minik siyah kutuda ne var bilen varmı acaba ? Sigortamı - filitremi

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

O zaman Süha hocamın dediğini uygulayabiliriz, ama miniUSB ye yakın küçük kutuyu devre dışı bırakmadan ;)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Step-down voltaj regülatörü var. 40V kadar gerilimi 5V çıkış ile verir.

http://www.onsemi.com/pub/Collateral/MC34063A-D.PDF

Benimde rx270 te ses cızırtıları oluyor. Bu içinden çıkan resimdeki adaptör yerine regülatör olmayan düz bir çakmak adaptörü kullanıyorum. Acaba dedim içinden çıkan bu regülatörlü adaptörle cızırtı kesilirmi ?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Karabulut

Benimde rx270 te ses cızırtıları oluyor. Bu içinden çıkan resimdeki adaptör yerine regülatör olmayan düz bir çakmak adaptörü kullanıyorum. Acaba dedim içinden çıkan bu regülatörlü adaptörle cızırtı kesilirmi ?

Olgu Abi, kameram bu aralar yine memory error diyor ve donuyor :( gt680w logolu olan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Olgu Abi, kameram bu aralar yine memory error diyor ve donuyor :( gt680w logolu olan.

KArtı değiştirmen gerekecek Mustafa. ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

abi bu üçüncü kart, hepsinde de yaptı. ama sürekli yapmıyor, ne bileyim bazen bi bakıyorum 2-3 hafta takılmadan duruyor, bi bakıyorum aynı gün 3-4 kere donuyor. bu arada eklemeden geçmemeliyim, kamera 7/24 açık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mustafa, sigorta kutusunda kontağa bağlı bir çıkış var... Boş. tek fiş girecek şekilde... 

Ben oradan elektrik alıp. torpidonun arka kısmına hat çektim.. Torpidonun arka kısmına bir çakmak takıp sabitledim.. Kamerayı buna bağladım... 

kontakla açılıp kontakla bağlanıyor.. 

Ya da en azından hareket sensörünü aktif et... hareket algıladığında çalışsın... 

Ha bunu yolda test et. bazı kameralarda hareket sensörü pek hassas değil. yola ova benzeri bir yerde giderken de kapanabiliyor... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Kart sürekli çalıştığından gidiyordur. Henüz öyle bir kart yapmamışlar sanırım. ;) Bir yol bulup da şunlara sabit disk bağlasak tam süper olacak. :crazy:

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

abi kamera hareket sensörü açık olarak bekliyor zaten, elektriği de kendi soketini bozmadan soket üzerinden verdik, sanırım murat abi'nin dediği gibi, kart zamanla bozuluyor :(

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Karabulut

Abilerim kamera'nın içinden yukarıdaki görüntüyü alarak, kartı bilgisayarda biçimlendirdim ve tekrar taktım, cihaz yine donuyor, ne yapmalıyım ? Kamera geldiğinde 2.7 sürüm yüklüydü, sonra 2.6 yaptım 1-2 ay sorunsuz kullandım, 2.7'ye yükseltsem mi ?, ya da satıcı ile mi  görüşsem ?

Cihaz mı donuyor, yoksa kayıttaki görüntü mü donuyor mustafa...?

görüntü sabit kalıyor, sanki fotoğraf karesi gibi, hiç bir tuş çalışmıyor, ya reset atmam gerekiyor ya da elektriği kesip yeniden bağlamam.  dün satıcı ile görüştüm, maille yeni bir sürüm gönderdi, yükledim, şu an için sıkıntı yok, donmamış ama zaten 2 ve 3. gün, yani kart dolup eski kayıtları silip üstüne yazma işlemi esnasında hata yaratıyordu, gönderdiği sürüm yine 2.7, donar donmaz tekrar satıcıya soracağım, olmadı arıza durumunu yakaladığım ana dair cep telefonundan video çekip  göndereceğim abi.

Cihaz donuyor.

Bence kartla alakası yok.

Emmi, kart cihazı bloke ediyor, önce kayıt yapamıyor ( kart dolup ilk kaydı silmiyor )

Bende de aynı durum oluştu. Voltajı kontağa bağladım, hareket dedektörü aktif yaptım, kayıtı 3 dakika yaptım düzeldi.

satıcı ilk olarak karttandır dedi, toshiba, samsung, kingston, scandisk ne varsa kullandım, hepsinde de aynı dedim, kameramı çok seviyorum, bunu oraya doğru gönderttirme, yapılacak ne varsa yapalım düzelsin, yenisinde filan değilim dedim :)

kartla ilgili olmadığını anlayınca 2.7'yi gönderdi abi, dur bakalım ne olacak, inşallah donmaz tekrar, sorun zaten şöyle beliriyor, gri fontta beyaz renkli harflerle memory error uyarısı veriyor, bu uyarı ekranda 4-5 kez belirdikten sonra kamera sanki fotoğraf çekmişcesine sabit bir görüntüyle kalıyor ve cihaz hiç bir tuşa tepki vermiyor, bende hemen kürdanla girişiyorum, düzeliyor ve kayıt etmeye başlıyor, bir iki saat sonra tekrar yapıyor, eğer karta format atarsam, kart tekrar dolana, loop recording olayına gelene kadar çalışıyor, sonra tekrar başa alıyoruz, kürdana devam :)

Servet üç kart denemiş Mustafa

Abi bende de 3 dakikaya  ayarlı ve hareket sensörü açık, elektrikte sabit elektrik, kontağa bağlı değil. Kendi çakmak soketini bozmadan elektrik aldık verdik

Sabit olmayacak, kontağa bağla sorun düzelir

Sürekli çalışması kartı bozuyor. Bende iki tane bozuldu

Mantıksız. Ama doğrudur. Bilemeyeceğim.

Kart full hd kayıt yapınca havlu atıyor, sanırım sürekli yüksek veri çipi bozuyor.

O zaman gece arabada bırakmanın anlamı kalmıyor ki abi  :(  ben hareket sensörü açık bir şekilde bırakıyorum 7/24, kaputa çıkan kediler martılar belgesel tadında :) Allah beterinden korusun ama kamerayı 7/24 açık bırakamayınca bir anlamı kalmıyor, bu çalışma şartlarında bozulmayacak kart var mı ? varsa ondan alalım be Servet Abi, kontağa bağla düzelir dedin moralim bozuldu :(

Abi sürekli takipteyim, yakaladığım an telif hakkını yapıştırıyorum, senin ve benim görüntülerin olduğu 5 tane videoyu sildirdim.

Sevgili Abilerim, gt680w satıcısı ile görüştüm ve bana bir kaç soru sordu, soruları yukarıda belirttiğim gibi farklı kartlarda da aynı sorunun olup olmadığı, kartın bilgisayarda biçimlendirilip biçimlendirilmediği gibi sorulardı, kendisine herşeyi denediğimi ancak sorunun halen devam ettiğini belirtmiştim, kendisi mail adresime 2.7 sürümünü gönderdi ve yükledim, kamera yaklaşık 4 gün hiç bir sıkıntı yaşatmadan çalıştı, ancak bugün kamerayı kontrol ettiğimde saat 13 gibi donduğunu farkettim, kamerayı yeniden başlattım ve kamera kayda başladı, 10 dakikalık kayıttan sonra ekranda memory error uyarısını gördüm, bu sorunu videoladım ve kendisine gönderdim, kamera üzerinden karta defalarca format attım, ancak kamera sürekli memory error uyarısı verdi, Servet Abi'nin dedikleri aklıma geldi ve yeni kart almaya gittim, Lexar Marka 16 gb kart aldım, kameraya taktım ve kameranın kayıta başladığını gördüm,

Eve geldim ve kamerada memory error hatası veren kartı bilgisayara taktım, defalarca format atmama rağmen karttan hiç bir kayıtın silinmediği, kartın yine 137 mb boş yeri kalmıi vaziyette dolu olduğunu gördüm,

Ee Mustafa dediğinizi duyar gibiyim, Servet Abi'nin dediği gibi kameranın sürekli kayıtta olmasının bu sorunu yarattığını varsayarak soruyorum, GT680W kullanıp 7/24 açık bırakan ve kayıta başlama şeklini hareket sensörü aktif olarak ayarlayan kullancılar var mı ?

Benim  tahminim kamera kartı dolduruyor ve eski kayıtları silemiyor, silemediği için hata veriyor.  Sizde durum nedir ? kamerayı ne şekil kullanıyorsunuz ?

Yorum bağlantısı

Ben sadece araca bindiğimde açıyorum. Bir defa açık unutmuşum ondada donma olmamıştı.kart sandisk class10 32gb

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Ben sadece araca bindiğimde açıyorum. Bir defa açık unutmuşum ondada donma olmamıştı.kart sandisk class10 32gb

Eren  açık unuttuğunda kameranın kayıt ayarı hareket sensörüne mi bağlıydı yoksa sürekli kayıt modunda mıydı ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...