İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Shadow-Tec Gt680W

Olgu Erhan

Recommended Posts

Ayşin Korkmaz

Kameradan bende sipariş vereceğim. Sipariş vermeden önce forumda elinde fazladan olan var mı diye bir sormak istiyorum. Bende 2 araç var ikisine de öne GT680W arkaya mini0801 takayım diyorum bir de bir arkadaşım daha öne takmak için GT680W istiyor. Yurtdışından bulunsun diye fazladan getirtmiş olan, az kullanıp kullanmayan ve kullanmam ben bunu diyen, kullanmak zor geliyo her gün tak çıkar diyen varsa, fiyatı da uygun ise ben alabilirim :) Ürünü hiç kullanmamış olanlardan tabiki fiyat uygunluğu beklemiyorum.

Yorum bağlantısı
Tuncay Akyol

Arkadaşlar Merhaba.

Öncelikle gelen yılda tüm kardeşlerime muzafferiyetler dilerim,
Rabb’im hastalıktan, sıkıntıdan cümlemizi esirgesin,yuvalarımızın esenliğini kat kat arttırsın,  iş ortamlarımızda bizi mahcub etmesin duamı da paylaşmak isterim.
( Umulur ki tüm dünya güzel olsun. )

Size küçük bir sorum olacak.
GT680W’ yi yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, ilk günden beri şu sorunla karşılaşıyorum, önceleri önemsemiyordum ancak şimdi biraz sorgular oldum.

-     Kayıtları SD Card’dan seyretmek için SD Card’ı bilgisayarıma taktığımda neredeyse 10 kayıttan 8 yada 9’u maalesef bozuk, kayıtlar “ Quick Time “ yapılıyor.
-    “ Bozuk “ Kanısına şu sebeblerden vardım.  Win. Media Player’le çalıştırıdığımda “ WMP Dosyayı Yürütürken Bir Sorunla Karşılaştı Kapatılacak – Kapat – Win. Çözüm Ara “ uyarısı veriyor, GOM Playerde de çalışmıyor, hatta kendi orijinal Player uygulaması ile de çalıştıramıyorum. Ama arada 1 yada 2 tanesi ise gayet güzel.

Veriler :
SD Card 32 gb ve Class 10 Samsung ( yeni 35 tl’ye aldım )
1920 x 1080 pixel’e ayarlı,
Gittiğim yerler ortalama 5 yada 10 dakikalık olduğunda “ Sürekli Kayıt “ modunda.
Çekilen filmlerin en uzunu 1 gb, en kısası 50 mb. Kadar.
Uydu faal.

Sevgilerimle.

( web’de araştırmadan pat diye yazdım ama lütfen bağışlayınız, bazen sorunun cevabı ap açık artadayken benim gibiler kolaya ve beleşe kaçıp defaatle soruyu yineliyorlardır ,ne yapayım, bereket ki konu uzmanları sitemizde var. )

Yorum bağlantısı

Iki kameramda basima geldi. 32 lik kart sorun yaratiyor. 16 da sorun yok. Yada Olgunun dedigi gibi class4 kullanin. Pille alakasi yok bence. Eyuboglu soyisimli bir arkadasta da ayni marka var ayni sorun vardi ne yapti bi ulasin isterseniz. Muhtemelen buralarda konusu vardir.

Yukarida varmis konusu [emoji14] telefondan goremedim. Bir baska sorunda card dandik olabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ben hiç 16lık ya da class 4 kart kullanmadım. Hep 32 ve class 10 idi. Görüntü oynatamıyorsa, formata uygun sonlandırılmamış demektir. Sonlandırma işlemi kontaktan besleme kesildiğinde batarya tarafından yerine getirilir. Batarya bu işlem için yetersiz hale geldiğinde işlemi gerçekleştiremez ve görüntüyü oynatamazsınız çünkü oynatma programları anlamaz formatı. Ama yine de bu Çinliler ilginç insanlar; bazı kameraları düzgün bazılarının yamuk yapmış olabilir tabe, diyerek açık bir kapı bırakayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Akyol
(düzenlendi)

Batarya bitiyor.

Sevgili Murat,

" Sürekli Kayıt " mod'da çalıştırıyorum ancak, cihaz çakmak şarjına bağlı, her kontağın açtığımda yeni bir kayıtla yola devam ediyor.

Bu moda alma sebebimde buydu, 1 - 3 veya 5 dakikada bir yeniden çalışıp kafası karışıyordur düşüncesi ile sürekli moda aldım, batarya bitmesi çakmak şarjında takılı iken mümkün müdür ?

Peki sizce ne yapmalıyım ?

( Az evvel tekrar baktım 32 GB SD card % 75 dolu, 42 kayıt yapmış, tarih sıralaması ile 2, 3 , 4 ,ve 5 kayıtlar açılıyor, 1. ve diğer 36 kayıt okunmuyor. Bu kayıttan evvel SD cart'ı tamamen silip takmıştım çözüm olur diye - gerçi bu işi aldığımdan beri 10 defa yaptım -  :) )

( Aynı zamanda yazmışız. Mesajlar peş peşe olmuş yanıtınızı henüz gördüm, bu soruyu da sormuş oldum ve silmedim. )

tarihinde Tuncay Akyol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

32 gb class 10 kingston kartta ben de sorun yaşadım. Aynen cd gibi oldu. İçindekiler okunuyor, kopyalanıyor ama hiçbir şekilde silinemiyordu. Bunun sebebini ben de 3 dklık kayıt olayına bağladım. 3 dk da bir kaydet, en baştakini sil devam ama nereye kadar. Sürekli sil kaydet, illaki bir yerde sorun yaşatacaktı. Şimdi değişim yapıldı. Yani 1 yıl kullandıktan sonra kartımı sıfırladım. Artık sürekli kayıt modunda kullanacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Akyol

Ben hiç 16lık ya da class 4 kart kullanmadım. Hep 32 ve class 10 idi. Görüntü oynatamıyorsa, formata uygun sonlandırılmamış demektir. Sonlandırma işlemi kontaktan besleme kesildiğinde batarya tarafından yerine getirilir. Batarya bu işlem için yetersiz hale geldiğinde işlemi gerçekleştiremez ve görüntüyü oynatamazsınız çünkü oynatma programları anlamaz formatı. Ama yine de bu Çinliler ilginç insanlar; bazı kameraları düzgün bazılarının yamuk yapmış olabilir tabe, diyerek açık bir kapı bırakayım.

Bir elektronik mühendisi yada hangi branşla alakalı ise, şöyle yapamazmıyız !

Kontağı kapattığımızda 10 saniye kayıda devam etmeyip hemen kayıdı sonlandırsa, o takdirde daha az enerjiye ihtiyacı olur, sorun kalmaz, nasıl ki kontağı açar açmaz kayıda başlıyorsa tam tersi olmuş olur ( acaba  :unsure2: )  ( tabi bataryadan kaynaklı bir mesele ise )

Video kaydedicilerin tümü için : Kayıt bittiğinde kayıdın sonunu bağlıyorlarmı ? Yoksa anında kayıt kesilse kaydedilen film formatına uygun kayıt edilmiş mi olur ?

Yani cihazlar kayıt başında ve sonunda bir formatlamamı yapıyorlar yoksa kayıt kayıtmıdır ? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bir elektronik mühendisi yada hangi branşla alakalı ise, şöyle yapamazmıyız !

Kontağı kapattığımızda 10 saniye kayıda devam etmeyip hemen kayıdı sonlandırsa, o takdirde daha az enerjiye ihtiyacı olur, sorun kalmaz, nasıl ki kontağı açar açmaz kayıda başlıyorsa tam tersi olmuş olur ( acaba  :unsure2: )  ( tabi bataryadan kaynaklı bir mesele ise )

Video kaydedicilerin tümü için : Kayıt bittiğinde kayıdın sonunu bağlıyorlarmı ? Yoksa anında kayıt kesilse kaydedilen film formatına uygun kayıt edilmiş mi olur ?

Yani cihazlar kayıt başında ve sonunda bir formatlamamı yapıyorlar yoksa kayıt kayıtmıdır ? :unsure2:

Kayıt yapan tüm sayısal (digital) cihazlar kaydı sonlandırmak zorunda ki oynatıcılar dosyayı anlayıp o biçemdeki (format) oynatma usulünü (rutinini) ve kod çözücüyü çalıştırıp görüntüyü oynatabilsin. Eski, sayısal olmayan cihazlarda böyle bir sorun yok. 

Kontağı kapatınca sabit bir süre yok (10 saniye gibi). Dosyanın boyutuna ve bazı diğer özelliklerine göre kayıt sonlandığında cihaz kendini kapatıyor. Eğer bu süre bataryanın dayanma süresini aşarsa kayıt sonlanmadığı için oynatıcılar sorun çıkarıyor. 

32 gb class 10 kingston kartta ben de sorun yaşadım. Aynen cd gibi oldu. İçindekiler okunuyor, kopyalanıyor ama hiçbir şekilde silinemiyordu. Bunun sebebini ben de 3 dklık kayıt olayına bağladım. 3 dk da bir kaydet, en baştakini sil devam ama nereye kadar. Sürekli sil kaydet, illaki bir yerde sorun yaşatacaktı. Şimdi değişim yapıldı. Yani 1 yıl kullandıktan sonra kartımı sıfırladım. Artık sürekli kayıt modunda kullanacağım.

32 class 10 değil de sorun Kingston olabilir mi? ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Abi benim iki kartim da bozuldu ayrica.

Kart samsung du ve tablette telefonda sorun yoktu.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Abi benim iki kartim da bozuldu ayrica.

Kart samsung du ve tablette telefonda sorun yoktu.

Doğrudur Necati'm, tabii ki yaşadıklarına göre konuşuyorsun ve haklısın. ;) Da biz neye göre konuşuyoz ki acaba? :punish:

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

32 class 10 değil de sorun Kingston olabilir mi? ;)

Sorun 32gb10 mudur, Kingston mudur bilemem ama kesin olan bişey var. Sadece Kingston la ilgili değil. Başka markalarda da aynı sorun var. Sorun yaşanan kartların 32gb c10 olmaları ortak özellikleri gibi gibi...

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Iki kameramda basima geldi. 32 lik kart sorun yaratiyor. 16 da sorun yok. Yada Olgunun dedigi gibi class4 kullanin. Pille alakasi yok bence. Eyuboglu soyisimli bir arkadasta da ayni marka var ayni sorun vardi ne yapti bi ulasin isterseniz. Muhtemelen buralarda konusu vardir.

Yukarida varmis konusu [emoji14] telefondan goremedim. Bir baska sorunda card dandik olabilir.

Benim sorunum tam olarak aynı değildi. Kayıtlarda herhangi bir sıkıntı yok. Sadece kontağı kapadığımda 10 sn sonra cihaz kapanıyor sonra tekrar açılıyordu o dönem. Şuan bu sorun yok. Son kayıtta sıkıntı da yok. Yalnız kapanmaya yakın battery low uyarısı veriyor. Benim sorunum bataryadan kaynaklı geçici bir sorundu sanırım. Ben cihazı 5 dk'lık kayıt yapacak şekilde kullanıyorum. Ayrıca cihazda 2 farklı hafıza kartı kullanıyorum. İkisi de 32 gb class 10. Biri SP marka, diğeri sandisk. Bugüne değin hafıza kartıyla ilgili bir problem yaşamadım.
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Sorun 32gb10 mudur, Kingston mudur bilemem ama kesin olan bişey var. Sadece Kingston la ilgili değil. Başka markalarda da aynı sorun var. Sorun yaşanan kartların 32gb c10 olmaları ortak özellikleri gibi gibi...

O zaman ben de onu bunu bilmem, kesin olan bi şey var; benim kart da 32 ve ondur, heç bi sorun da yohtur. :p

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

2 aydır toshiba 32 class 10 kullanıyorum, hiç sorun çıkarmadı. cihaz aracın kontağına bağlı. kontak açılınca kayıt başlıyor, kapatınca kesiyor.

sorun yaşayan arkadaşlar kullandıkları cıhazı (logolumu, logosuzmu) ve cihaz versiyonunu yazarsanız, ona göre bir şeyler çıkabilir belki.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

2 aydır toshiba 32 class 10 kullanıyorum, hiç sorun çıkarmadı. cihaz aracın kontağına bağlı. kontak açılınca kayıt başlıyor, kapatınca kesiyor.

sorun yaşayan arkadaşlar kullandıkları cıhazı (logolumu, logosuzmu) ve cihaz versiyonunu yazarsanız, ona göre bir şeyler çıkabilir belki.

Logosuz benimkisi abi. ;)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

hocam benimkide logosuz (sana uydum :D) versiyonda 2.6, sanırım Mustafanınki logolu.

Yorum bağlantısı
Tuncay Akyol

Merhaba ;

Tüm dostlarıma güzel bir hafta diliyorum.

Sayın CERİTLİOĞLU,

Cihazım logolu ve 3,2 versiyon, ( sitede en son alanlardan birisiyim )

Diğer sorun yaşamayan dostlar da SD card marka ve özelliklerininden bahsederse, faydalanırız.

Bu arada dünkü sohbetten sonra  ( park halinde de yapabilirdim ) arabamla gezmek istedim ki, cihazın kapanma ve açılma durumunu gözlemleyebileyim diye, 6 kez denedim, açılış animasyonla başlıyor ortalama 3 ila 7 dakikalık çekimler , kapanışlarda da açılıştaki aynı anim. tekrarlıyor, yani ani bir sonlanma yok.

6 kayıttan 2 si maalesef bozuk.

Bilimsel bir veri olmasada basit gözlem mantığı içinde izninizle şu tezi ortaya atacağım.

Sanırım 32 Gb Clas.10 ve şu yada bu marka fark etmiyor,  her halükarda SD Card sorunu. ( Yazma ve okuma hızı yüksek performansta olmalı )

Elktr. Cihazlar  için nasıl  "  Ya nasip " diyebiliyorsak , sanırım SD Cardında " Ya nasibi " var diye düşündüm. :)

Lütfen katkı sağlayın tezime.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben logolu 2.7 kullanıyorum 1 yıldır, SanDisk 32 GB Class10 ile şimdilik bir problem yaşamadım çok şükür.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Benim cihaz da logolu. Versiyonu tam hatırlamıyorum ama 2.7 olabilir. Akşama bakıp yazarım. Daha önce de dediğim gibi benim kayıtlarda herhangi bir problem yok. Sadece bataryadan kaynaklı geçici bir sorundu benim ki.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Merhaba ;

Tüm dostlarıma güzel bir hafta diliyorum.

Sayın CERİTLİOĞLU,

Cihazım logolu ve 3,2 versiyon, ( sitede en son alanlardan birisiyim )

Diğer sorun yaşamayan dostlar da SD card marka ve özelliklerininden bahsederse, faydalanırız.

Bu arada dünkü sohbetten sonra ( park halinde de yapabilirdim ) arabamla gezmek istedim ki, cihazın kapanma ve açılma durumunu gözlemleyebileyim diye, 6 kez denedim, açılış animasyonla başlıyor ortalama 3 ila 7 dakikalık çekimler , kapanışlarda da açılıştaki aynı anim. tekrarlıyor, yani ani bir sonlanma yok.

6 kayıttan 2 si maalesef bozuk.

Bilimsel bir veri olmasada basit gözlem mantığı içinde izninizle şu tezi ortaya atacağım.

Sanırım 32 Gb Clas.10 ve şu yada bu marka fark etmiyor, her halükarda SD Card sorunu. ( Yazma ve okuma hızı yüksek performansta olmalı )

Elktr. Cihazlar için nasıl " Ya nasip " diyebiliyorsak , sanırım SD Cardında " Ya nasibi " var diye düşündüm. :)

Lütfen katkı sağlayın tezime.

SanDisk 32ye 10. Logosuz. Kontağa bağlı. Sorun yok. Bi ara batarya kaynaklı sonlandırmama sorunu vardı. Bataryayı değiştirdim. Sorun bitti.

Yorum bağlantısı
Tuncay Akyol

Dostlar, genel bilgi açısından şöyle bir soru sormak istiyorum ( bu teknik bir husus olduğundan sormak istiyorum yanlış bir soru usulü olabilir teknik kardeşlerim hoş karşılasın zira ben sözel okudum )

Örneğin bizim cihazlar ( mutlaka kayıt büyüklüğü ana etkendir ) örneğin 1920 * 1080 + 30 kare kayıtta iken, kayıt ( writter ) hızı nedir ?

( Buradan sd cart uyumluluğuna varmak istiyorum )

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Dostlar, genel bilgi açısından şöyle bir soru sormak istiyorum ( bu teknik bir husus olduğundan sormak istiyorum yanlış bir soru usulü olabilir teknik kardeşlerim hoş karşılasın zira ben sözel okudum )

Örneğin bizim cihazlar ( mutlaka kayıt büyüklüğü ana etkendir ) örneğin 1920 * 1080 + 30 kare kayıtta iken, kayıt ( writter ) hızı nedir ?

( Buradan sd cart uyumluluğuna varmak istiyorum )

Class 4 bile bu cihazda rahatça yazabilmekte.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuncay Akyol

Class 4 bile bu cihazda rahatça yazabilmekte.

Sevgili ERHAN,

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...