İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Shadow-Tec Gt680W

Olgu Erhan

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Dostlar, genel bilgi açısından şöyle bir soru sormak istiyorum ( bu teknik bir husus olduğundan sormak istiyorum yanlış bir soru usulü olabilir teknik kardeşlerim hoş karşılasın zira ben sözel okudum )

Örneğin bizim cihazlar ( mutlaka kayıt büyüklüğü ana etkendir ) örneğin 1920 * 1080 + 30 kare kayıtta iken, kayıt ( writter ) hızı nedir ?

( Buradan sd cart uyumluluğuna varmak istiyorum )

benim telefon 720p  video çekiyor ve 9 983 Kbps, 1080p de 18 bin Kbps falan olsa, 2250 KBps yapar yani 2.2MB saniye falan.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Adem Tarı

Bildiğim kadarıyla görüntü kalitesi gayet tatminkar fiyat/performans ürünlerinden birisi.

Araç kameramı tercih ederken elemelerim sonucunda elimde kalan 2 seçenekten birisiydi...

Yorum bağlantısı
Alper Köksal

merhabalar arkadaşlar. kayıtları falan güzel kamera ama kayıt sırasında değiştirme yapıyor. yani diyelim kart dolduğunda ilk kayıt ettiklerinden bazılarını bırakıyor. silmeye sondan başlamıyor. karışık silerek yenilerini kaydediyor. sizde de öyle oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

merhabalar arkadaşlar. kayıtları falan güzel kamera ama kayıt sırasında değiştirme yapıyor. yani diyelim kart dolduğunda ilk kayıt ettiklerinden bazılarını bırakıyor. silmeye sondan başlamıyor. karışık silerek yenilerini kaydediyor. sizde de öyle oluyor mu?

Hayır, olmuyor.

Yorum bağlantısı
Alper Köksal

Hayır, olmuyor.

versiyondan olabilir mi? yaklaşık 8-9 ay kadar önce aldım. aldığım gibi de hiç güncelleme yapmadım öyle kullanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

en iyi kartta olsa 7/24 çalışınca, Servet Abimin de dediği gibi zamanla bozuluyor, memory error hatası veriyor. Tespitim budur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Köksal

memory error hatası falan almıyorum. hata mesajı gelmiyor ekrana. stabil olarak kayıt yapıyor ama kayıt ettiği parçaları rastgele kayıt ediyor. misal kart doldu ya silmeye ilk kayıt ettiğinden değil kafasına göre başlıyor. mesela 2 ay önceki görüntü hala duruken 2 gün önceki kaydı silmiş oluyor. 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

versiyondan olabilir mi? yaklaşık 8-9 ay kadar önce aldım. aldığım gibi de hiç güncelleme yapmadım öyle kullanıyorum. 

İlk defa duydum bu sorunu. Onun için de hiç bir fikrim yok şu an için Alper. Keşke yardımcı olabilsem. :( Deneme-yanılma yapacaksın ancak. Sürüm değiştirmekle başlayabilirsin işe. Yeni sürümü bir at bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Alper Köksal

MOVIE klasörünün içine RO diye bir klasör daha açıyor kamera kendisi ve hem movie klasörüne hemde RO klasörüne atıyor. ama RO klasörüne az atıyor.  

baktım kamerada V2.7G versiyonu yüklü

Yorum bağlantısı
Murat Dere

MOVIE klasörünün içine RO diye bir klasör daha açıyor kamera kendisi ve hem movie klasörüne hemde RO klasörüne atıyor. ama RO klasörüne az atıyor.  

baktım kamerada V2.7G versiyonu yüklü

Alper, bende hiç o dediklerin olmuyor. Sahte olmasın seninki? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

en iyi kartta olsa 7/24 çalışınca, Servet Abimin de dediği gibi zamanla bozuluyor, memory error hatası veriyor. Tespitim budur :)

Yok öyle birşey 2 senedir  aynı kartı kullanıyorum canavar gibi  :hohoho:

tEV2KZz.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Adı ne diye geçer bilmiyorum ama ivme sensörü diyeyim, onu açmışsınız. Kamera normal hareketten farklı sartıntı algıladığında (elinizle kurcalarken sürekli farklı yönleri çekmek, sabit tutamamak vs. dahil) o anki çekimleri farklı dosyaya atıyor ve hiç silmiyor.

G sensörü diye geçiyor Sefa. Dediğin çok mantıklı.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

G sensörü diye geçiyor Sefa. Dediğin çok mantıklı.

Harbi ya  :shok:  hiç aklımıza gelmedi  :yess:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Harbi ya  :shok:  hiç aklımıza gelmedi  :yess:

Olgu aramızda kalsın, Sefa duymasın da :seytan:, o da yapmıştır muhtemelen aynı şeyi de ordan biliyordur işte. ;)

Yorum bağlantısı
Cavit Yordam

Aynı problem bendede var g sensörü hangi ayarda olması lazım.

h. G Sensor (Kameranın ani darbelere karşı videoları korumaya alması)

I.   High
      II.  Medium
      III. Lov

Yorum bağlantısı
Cavit Yordam

Aynı problem bendede var g sensörü hangi ayarda olması lazım.

h. G Sensor (Kameranın ani darbelere karşı videoları korumaya alması)

I. High

II. Medium

III. Lov

Bugün hafıza kartını cihazda bicimlendirip g sensor ayarını low yaptım bir iki güne kadar sonuç belli olur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Olgu bey. Kapasitörlü shadow gt680 önerebileceğiniz bir link var mı?

Arkadaşlar her ne kadar birçok kamera incelesek, önersekte uzun süreli kullanımda tak-çıkart yapılmayacaksa kesinlikle kapasitörlü pilsiz cihazları tercih edelim. Dün akşam elimde bir gt680w vardı ve devamlı araçta-güneşte kaldığı için pil şişmesi olmuş, kasayı biraz açmış şişirmiş. Uzun vadede sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum.

Eğer sök tak yapamam diyorsanız kesinlikle KAPASİTÖRLÜ kamera :)

Yorum bağlantısı
Alper Köksal

Bugün hafıza kartını cihazda bicimlendirip g sensor ayarını low yaptım bir iki güne kadar sonuç belli olur.

var mi bir sonuç 

Cavit Yordam bey ?
Yorum bağlantısı
Cavit Yordam

Bugün arabayı kullanmadigimdan sonuç belli değil kart dolduğu zaman kesin sonuç ortaya çıkacak.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Batarya bitmesi ve son kaydı yazamaması problemini bende yaşamaya başladım.

Çözümü şu şekilde halledeceğim:

- Kayıtları 2 dakikalık aralığa aldım.

- Benim araçta bir hat araç kapandıktan çok sonra gücü kesiyor, bir hatta hemen (kamera buna bağlı)

- Kontağa bağlı olan hat kesildikten sonra 2 dakika daha açık kalan bir röle devresiyle, park ettikten sonraki 2 dakikalık kaydı feda ederek en son kaydımı sağlama alacağım.

Soru: Zaman ayarlı röle var mııdır? Yapılabilir mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

- Benim araçta bir hat araç kapandıktan çok sonra gücü kesiyor, bir hatta hemen (kamera buna bağlı)

- Kontağa bağlı olan hat kesildikten sonra 2 dakika daha açık kalan bir röle devresiyle, park ettikten sonraki 2 dakikalık kaydı feda ederek en son kaydımı sağlama alacağım.

tabi çok basit.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Pil değişimi çok basit aynı değerlere dahip telefon nokia bataryası bile uyuyor bu yöntemi yapalım :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Pil değişimi çok basit aynı değerlere dahip telefon nokia bataryası bile uyuyor bu yöntemi yapalım :)

Bataryayı dışarı bir yere monte etmek gerekmeyecek mi? sonuçta nokia pil kocaman :) Örnek var mı?

tabi çok basit.

Mühendissin ara bul diyorsun demi hocam :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Mühendissin ara bul diyorsun demi hocam :)

Mühendissin ama iyi de bi öğrencisin anlaşılan. :spiteful:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...