İçeriğe Yönlendir

Frene Basinca Direksiyon Titremesi

Tolgay Bilge

Recommended Posts

Erzan Aşkın

Fatih bey sorununuz kesin olarak çözüldü mü bende de aynı sorun var. Çözüldüyse servisin numarasını paylaşabilir misiniz

Yorum bağlantısı
Yusuf Sultan Kara

benim mondeo da orjinal disk vardı yeni sayılırdı tepme yapıyordu tornalattım düzelmedi hatta daha da çoğaldı 35.000 km lik disklerdi sonra internetten federal power marka disk aldım başka bulamamıştım onu taktık bsg balata ile tepme devam etti sonrasında geri yolladım gönderdiğim firma brembo göndermiş yerine taktık bsg balata ile orjinal disklerden daha iyi fren mesafesi olduğunu açıkca söyleyebilirim. ve tepme falan gitti. marmaris küçük bir yer olduğundan yedek parçada internete mahkum yaşıyoruz malesef. ustalarım ate trw ebc önerdi orjinali iyi değil alma çok sert dediler şansımıza brembo güzel çıktı tavsiye ederim. bsg ve kale balata ikiside güzel ama sakın vdx marka almayın çok sert diskleri çok çabuk çizdi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Hacıoğlu

mondeo da en büyük problem bu fren diski. benim aracı satmadan başlamıştı yine titreme. 7-8 bin km oldu olmadı değiştireli.

Yorum bağlantısı
Erzan Aşkın

benim mondeo da orjinal disk vardı yeni sayılırdı tepme yapıyordu tornalattım düzelmedi hatta daha da çoğaldı 35.000 km lik disklerdi sonra internetten federal power marka disk aldım başka bulamamıştım onu taktık bsg balata ile tepme devam etti sonrasında geri yolladım gönderdiğim firma brembo göndermiş yerine taktık bsg balata ile orjinal disklerden daha iyi fren mesafesi olduğunu açıkca söyleyebilirim. ve tepme falan gitti. marmaris küçük bir yer olduğundan yedek parçada internete mahkum yaşıyoruz malesef. ustalarım ate trw ebc önerdi orjinali iyi değil alma çok sert dediler şansımıza brembo güzel çıktı tavsiye ederim. bsg ve kale balata ikiside güzel ama sakın vdx marka almayın çok sert diskleri çok çabuk çizdi.

BREMBO diskleri ne kadar zamandır kullanıyorsunuz

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Bu titreme olayı benim focusta da mevcut 120 üzeri hızlarda giderken fren yaptığımda direksiyon boşta kalmış gibi titriyor, diskler de yeni 10.000 km falan ancak olmuştur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu titreme olayı benim focusta da mevcut 120 üzeri hızlarda giderken fren yaptığımda direksiyon boşta kalmış gibi titriyor, diskler de yeni 10.000 km falan ancak olmuştur.

500 km yol gittim disk eğilmişti. Km farketmez eğilme için.
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

500 km yol gittim disk eğilmişti. Km farketmez eğilme için.

Peki bu disk eğilme durumu neden olur ki?

Sonuçta fren diski darbe vs görmüyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Peki bu disk eğilme durumu neden olur ki?

Sonuçta fren diski darbe vs görmüyor?

Disk kalitesiz olur. Disk Çok sıcakken su değmiş olabilir. Mondeonun orjinal haricindeki Diskler hep sıkıntı.
Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Aynı sorun benim 1 haftalık disklerdede vardı tornalattıktan sonra güzel bil balans ayarından sonra sıkıntı çıkmadı birdaha

Yorum bağlantısı
Erzan Aşkın

Trw ve BREMBO arasında kararsız kaldım. Birini alıp denicem artık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mondeo da mehmet Özyürek abim trw disk kale Balata uyumlu demişti.

Yorum bağlantısı
Erzan Aşkın

O zaman trw tercih ederim. Ancak bunun 2 tipi olduğunu gördüm biri düz diğeri hava kanallı. Ayrıca hem disk hem de balatayı trw kullanmak daha uyumlu olmaz mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

O zaman trw tercih ederim. Ancak bunun 2 tipi olduğunu gördüm biri düz diğeri hava kanallı. Ayrıca hem disk hem de balatayı trw kullanmak daha uyumlu olmaz mı

Ben sadece kullanım sonrası tecrübeyi söyledim. Dediğiniz de olabilir. Hem Mehmet Abinin Nasıl araç kullandığını bildiğim için onu önerdim.

Yoksa ben de sizin gibi düşünürüm.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Nedir bu mk3 mondeo ların disk ve balata dan çektiği.

Hafta sonu babamın mondi ile 200 km yol yaptım titreme başlamış. Yakında değiştirmek zorunda kalırız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Nedir bu mk3 mondeo ların disk ve balata dan çektiği.

Hafta sonu babamın mondi ile 200 km yol yaptım titreme başlamış. Yakında değiştirmek zorunda kalırız.

Çizdir. Çizdirince düzeliyor daha uzun gidiyor.
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Çizdir. Çizdirince düzeliyor daha uzun gidiyor.

Bi kere tornaya girdi ikinciye kurtaracağını zannetmem yada Süha nın aldığı marka alıp uzun süre rahat etmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Brembo takıldı sorunlu çıktı bende. Trwnin sorunlu çıkanını duymadım. Mk3 mondimde trw kullanmıştım çok memnundum. Tavsiyem trw olur. Hava kanallı kullanıyor önler. Arkalar genelde düzdür. Zaten arkalar disk olan mk2 de 99 veya 2000 üzeri diye biliyorum. 

Yorum bağlantısı
Salim DEMİREL

geçmiş olsun . Benimde 90-110 arası giderken direksiyon titriyor ?

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

salim bey iyibir balans ayarına ihtiyacınız var mümkünse araç üzerinde yaptırın balansayarını 4 lastiğide kolay kolay balans tutturamıyorlar bizim araçlara
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Mondeo ön diskleri çok kısa sürede aşırı ısınıyor. Özellikle otomatiklerde. dalgınlıkla bi de suya girince veya arabayı yıkatınca gidiyo. son değişimden sonra su olayına aşırı dikkat ettim 5000 km falan oldu sorun yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Balans yapılmalı.
Yorum bağlantısı
Serdar Kazancı2006

jantlarda eğiklik olup olmadığı kontrol edilmeli.

Yorum bağlantısı
Salim DEMİREL

Teşekkür ederim. Yapıldı ama sanırım usta iyi yapamadı

Yorum bağlantısı
Yavuz Korhan Coskun

mk3 mondeomda ilk yaptığım iş fren sistemine girmekti.ustam diskleri değiştirmenin gereksiz olduğunu tornalatabileceğini soyleyince deneyelim dedim.diskler tornalandı.on arka balatalar kale marka değisti.su anda eski zangır zangır olan aractan kesinlikle eser yok.cok hafif bir titreme hissediyorum frenlerde fakat maliyetine gore onemsiz.Frenlerin tutusu dengesi cok iyi.Fakat 100 civarı baslayan bir sallama titreme mevcut.onunda balans ayarından sonra gececeğini dusunuyorum.belkide jantlarda bir sıkıntım var.hafta sonu balansta hepsi ortaya cıkacak.sizlerle tekrar paylasırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erzan Aşkın

Nihayet bugün noname serviste 100.000 km bakımı yaptırırken ön disk ve balataları değiştirdim. Disk olarak TRW balata olarak da orjinal balata taktırdım. Şu anda titreme den eser yok. Umarım tekrar etmez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...