İçeriğe Yönlendir

Frene Basinca Direksiyon Titremesi

Tolgay Bilge

Recommended Posts

TamerErdoğan

Merhaba birebir bende aynı sorunu yaşadım eğer direksyona vuruyosa ki burda verilen cevapların %90 ı öyle söylemiş bende sorun çözüldü.Ne yazıkki mondeo da  (başka modelde skıntı oldumu bilmiorum) hastalıkmış.

Yorum bağlantısı
Mustafa Taşkın

Ben de yakin zaman once benzer bir konu acmistim. Ben frene basinca dans ediyordu sanki direksiyon. Balata degisimi ve disk tornasi sonrasinda duzeldi simdilik ama msjlarda bahsi gecmis. Bu fordlarda ozellikle ford grubunun ust segment araclarinda klasik sorub olmus bence bundan once focusum vardi onda da surekli ayni sorunu yasardim. En son usta; al bi cift disk bahceye at uzerine kum dok iki ay kalsin sonra tornalayip takalim bi daha uzun sure torna istemez demisti aslinda aklima yatti sanki hic kullanmadan bi paslansin sonra tornalayip takmak.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Oğuzhan Usca

bende aracı ilk aldığımda aynı sorunla karşılatım.aracı gösterdiğim ustalar ön düzende sıkıntı olmadığını söyledi.sonra lastikleri değiştirince şaşırtıcı bir şekilde kesildi.biri anlatsa inanmazdım ama bizzat yaşadım.eski lastik goodyear dı.benm taktırdığım lastik ise continental sport contact 5.bu arada aracım satılık 74.000 km de 2008 dizel düz vites 

Yorum bağlantısı
Haldun şenel

Bu tarz sorunlarda aracın üzerinde tornalattırın diskleri eğer porya yamuksa yenide taksanız kısa sürede aynı titremeler başlayacaktır

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bence disk tornalanmaz, doğru değil değiştirilir, fabrika çıkışlı bir yüzeye getirmek kolay olmayacaktır, ayrıca feci şekilde talaş alınıyor içncelen disk daha hızlı ısınır ve balatayı ısıtır vs vs.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
(düzenlendi)

Geçen bakımda benim diskler 50tlye tornalandı (daha önce hiç tornalanmamış olmasının faydası var) ön balatalar değişti balans yapıldı on numara oldu. O kadar titriyordu ki sola sağa 3'er cm oynuyordu direksiyon frene basınca. Ama orijinaliyle değişmesinin daha iyi olacağını düşünüyorüm. ama torna ile orijinali arasındaki fark 300-400 tl olunca insan torna yaptırıyor.

tarihinde Erdem Çağla tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
ibrahim doğan

Direksiyon titremesi benimde başıma geldi , disklerden olduğunu söylediler diskleri tornacıda taşlattım düzeldi, titremenin başka bi sebebi de tecrübe etmedim ama orjinal balata kullanmamak dedi ustanın biri. Papuçlar tam diske basmıyormuş ve uğultu gibi bi sesle birlikte titreme de yapar dedi...

Yorum bağlantısı
Celal Altan

Hiç başıma gelmedi. Orjinal kullanıyorum her parçasını. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...