İçeriğe Yönlendir

Fiesta Değişim Aşamaları Start Aldı. :)

Alper Aksakal

Recommended Posts

Ellerine sağlık abi cillop gibi olmuş :nazar: koltuklar da temizlenince arabanin içi sıfır olmuş resmen. Ben cesaret edemem böyle her yerini söküp kaplamayla falan :D bir de yer meselesi var tabi prizden elektrik çekecek yer bile yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Abi 1.6 olduğundan ses yalıtımıyla oldukça iyi olmuştur tahmin edebiliyorum 1.4 olsaydı işin zordu traktör gibi ses var onlarda :D

Abi traktor demesek traktorun bile belli bir gucu var bizim fiesta cok zayif

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Alper hocam cok guzel olmus. Ali abimin de dedigi gibi fordun bunu gorup utanmasi lazim. 95-96 model mersoda bile bunlar standartken neler ile ugrasyoruz. Bu kaplama icin Ali abinin yanina gidecegiz sanirim caylar benden.Tabi iftardan sonra. Alper eline saglik tekrardan fiesta gibi burun kivrilan arabaya yaptiklarin takdire sayan. Cift kapi fitil isini gelince beraber yapariz kismetse. Sasmazda teknik hirdavat bu fitilleri satiyormus.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Alper hocam cok guzel olmus. Ali abimin de dedigi gibi fordun bunu gorup utanmasi lazim. 95-96 model mersoda bile bunlar standartken neler ile ugrasyoruz. Bu kaplama icin Ali abinin yanina gidecegiz sanirim caylar benden.Tabi iftardan sonra. Alper eline saglik tekrardan fiesta gibi burun kivrilan arabaya yaptiklarin takdire sayan. Cift kapi fitil isini gelince beraber yapariz kismetse. Sasmazda teknik hirdavat bu fitilleri satiyormus.

Burun kıvrılan dediğin o araba sınıfındaki en iyi yol tutuş ve sağlamlığa sahip yalnız, polo bile yanında zayıf kalır, rahat ol sen, bizim milletin huyudur, tırtları görmez aksini iddaa ederler gidip zamzung alırlar mesela... :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Çok sağol kardeşim.

benim mersoda böyle bir problem yoktu ama fiesta da yalıtım yapmak şart. bende elimden geldiğince uğraştım birşeyler yaptım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Burun kıvrılan dediğin o araba sınıfındaki en iyi yol tutuş ve sağlamlığa sahip yalnız, polo bile yanında zayıf kalır, rahat ol sen, bizim milletin huyudur, tırtları görmez aksini iddaa ederler gidip zamzung alırlar mesela... :)

Ali abi Türkiye için dediğin çok geçerli sonuna kadar destekliyorum ama mesele Gürcistan olunca taksicilerin bile altında e kasa görünce adamlar burun kıvırıyor haliyle yoksa yakıt ve yol tutuşunda mükemmel. Gürcistanda bizim araba gibi yakanı yok zaten bizim arabada sayılı fiestalardan.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali abi Türkiye için dediğin çok geçerli sonuna kadar destekliyorum ama mesele Gürcistan olunca taksicilerin bile altında e kasa görünce adamlar burun kıvırıyor haliyle yoksa yakıt ve yol tutuşunda mükemmel. Gürcistanda bizim araba gibi yakanı yok zaten bizim arabada sayılı fiestalardan.

Oradaki fiyat vergi sistemi bizde olsa, golf full dizel 50 kaat, almam bile hatta vw a bakmam bile, oralara bakma sen, bizde o fiyatlar olsa merso-bmw-audi-volvo gibileri dışında bakmam bile, Ford-wv falan yalan olur, diğer fransızları vs. zaten direk unut :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Oradaki fiyat vergi sistemi bizde olsa, golf full dizel 50 kaat, almam bile hatta vw a bakmam bile, oralara bakma sen, bizde o fiyatlar olsa merso-bmw-audi-volvo gibileri dışında bakmam bile, Ford-wv falan yalan olur, diğer fransızları vs. zaten direk unut :)

Aynen öyle vergi sistemi yok sadece yeni gelen araç için gümrüklendirme ücreti en az 800 dolardan başlıyor, ruhsat 80 liraya alınıyor v en fazla yarım saati içinde alırsın ve plaka buna dahil, eğer özel plaka istersen en düşük 150 lira fiyatlar alacağın yazacağın  harf ve numaraya göre değişiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Türkiye'nin her yeri araba dolardı. 

Değişmezdi bence rakam, sadece alıcıların markası değişirdi, bizler mersoya, palio şahin doğana parası yetense yeni reno fiat gibilerine binerdi mesela, yani sadece kalite yükselirdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

mersedeste hakikaten esaslı araba. ne bir savrulma bir konforsuzluk her şey mükemmel tasarlanmış. 

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Eline sağlık Alper çok güzel omuş yanlız şu vites körüğünü de değiştir artık... :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Eline sağlık Alper çok güzel omuş yanlız şu vites körüğünü de değiştir artık... :good1:

Teşekkür ederim Sertaç abi.

Vites körüğü hep aklimda ama nedense bir türlü ona fırsat gelmiyor [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Ellerine sağlık Alper(ufak çaplı kazalar olmuş galiba) Araç içi seste çok azalma olduğuna eminim.Arka kapılara da 2. fitili bir an önce yapmanı tavsiye ederim,ben yaptığımda kapılardan gelen ses tamamen kesilmişti.Senin yaptığın ses yalıtımı ile birleşince tam olur.

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Ellerine sağlık Alper(ufak çaplı kazalar olmuş galiba) Araç içi seste çok azalma olduğuna eminim.Arka kapılara da 2. fitili bir an önce yapmanı tavsiye ederim,ben yaptığımda kapılardan gelen ses tamamen kesilmişti.Senin yaptığın ses yalıtımı ile birleşince tam olur.

Ufak çaplı kazadan kastın ne anlamadım kardeşim affola :)

2. Fitili şuan Gürcistan dan gelen mehmet yeter abimizin arabasına takiyoruz :)

Ilerleyen zamanda inşallah bende takcam

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli
(düzenlendi)

Alper'im maşallah bi kaç gündür forma girmedim ortalığı toz duman etmişin gene be ya :) Ellerine kollarına sağlık güzel günlerde binersin inşallah.Bu arada ben yazlıktayım bu yüzden teknolojiden biraz uzak kaldım.Haaa unutmuştum yazmayı ilave etmezssem çatlıcam,şu tuvalet pompası görünümlü körüğüde değiştir artık beyaa   :D  :p

tarihinde Uğur Samyeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Alper'im maşallah bi kaç gündür forma girmedim ortalığı toz duman etmişin gene be ya :) Ellerine kollarına sağlık güzel günlerde binersin inşallah.Bu arada ben yazlıktayım bu yüzden teknolojiden biraz uzak kaldım.Haaa unutmuştum yazmayı ilave etmezssem çatlıcam,şu tuvalet pompası görünümlü körüğüde değiştir artık beyaa :D:p

Abi verdiler yine gazı [emoji2]

Sağolasın abi kendi çapımda yaptım birşeyler.

O tuvalet pompasından kurtulmayi hrp unutuyorum :))

Maşallah. Çok güzel....

Sağol Ayhan abi
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Ufak çaplı kazadan kastın ne anlamadım kardeşim affola :)

2. Fitili şuan Gürcistan dan gelen mehmet yeter abimizin arabasına takiyoruz :)

Ilerleyen zamanda inşallah bende takcam

Paylaştığın resimlerde torpito saklama bölmesinde 1 kutu yara bandı ve parmağını sarılı gördüm de ses yalıtımını yaparken ufak tefek iş kazası olmuş diye düşündüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Paylaştığın resimlerde torpito saklama bölmesinde 1 kutu yara bandı ve parmağını sarılı gördüm de ses yalıtımını yaparken ufak tefek iş kazası olmuş diye düşündüm.

Vallahi dikkatinr hayran kaldim.

Hic sorma acemi işi olunca parmagimizi kestik :)))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

2a5eza2e.jpgqatyve7u.jpgede4a7yn.jpg

Can sıkıntısı ile plakalara da el attım.

Harfleri ısı tabancası yardımı ile siyah folyoyla kalinlastirdim. En azından eskisine nazaran daha güzel oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

eline sağlık başarılı olmuş.mavi farlar iyi olmamış bence çok göz alır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Isı tabancası adamı kaşındırtıyor değilmi, benim siyah folyoda evde, yahu habire gaz yiyoruz ne olacak bizim bu halimiz :)

Bu arada benim cam vizörlerimde geldi, taktım cillop oldu, içerden bile havası değişti arabanın, tam köşeden güneş gelirdi şimdi o kesildi, daha sürmedim ama yolda rüzgar sesi falan yapıyormu Alper, yani camı aralayınca?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...