İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Bagaj Kapağı Açma Sorunu

Hayrettin Gücin

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

bende 3 bacaklı takmıştım, araç pert olana kadar çalışıyordu, ölçü aletinden aktif uçları bulup yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Aldığım switch bu. Diğerinden çok daha geniş. Üzerindeki şema tam belli olmuyo ama, 1 ve 2 kısa devre butona basıncada 3 ü kısa devre yapıyo diye anladım. Switchin 2 bacaklısı olsa tam yerine olacak gibi. Aramaya devam edicez. Bu kadar uğraştık, sonu gelir herhalde.

bKyO2rt.jpg

bu swich on numaradır işinizi görür laser yazıcıların içinde aynısı var ben kullanmıstım eski swic boyutlarında biraz zor bulursun fakat bu en son taktığım swic ti zamanla araba yıkamasında içine su aldığı için 2 ay içerizinde tekrar bozul eğer bu swici kullanırsan swicin sudan etkilenmemesi için cocukların kullandığı balonların cinsiden esneyen ama sağlam bi plastıkle swici izole et yoksa tekrar bozulur benimki gibi su anda benimkide bozuk ama zaman ayıramadım tekrar swich takmak için

Şudur..Halkalı atakentteyim gelip alırım dersen tabi..

f56Kc8w.jpg

QEpXM29.jpg

abdurrahman hocamın resimde gosterdiği swici de denedim ama bagajı acıp kapatırken bu swicin butonu eziliyor hiç tevsiye etmem 1 hafta içerisinde 3 tane değiştirdim hemende su alıyor içine bilgilerinize

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

konu burada işlenmiş, resimler güme gitmiş, ayrıca kaza yaptığım aracın konusunda'da detaylı resimler vardı, onuda bulamadım, yeniden yüklüyorum.

konu burada işlenmiş. http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/186332-c-maxda-kumandal%C4%B1-anahtar-ile-bagaj-ama/page-3

bunlarda benim yaptığım işlemler. yaptıktan sonra mutlaka su girmemesi için silikon'la güzelce izole edin.

kullandığım swich 

g3ge.jpg

apkz.jpg

f9ej.jpg

p09d.jpg

jli4u.jpg

0g2u.jpg

7ju5.jpg

5l78.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım
Şudur..Halkalı atakentteyim gelip alırım dersen tabi..

Abi, çok teşekkür ederim ilgin için ama Anadolu yakası çekmeköyde oturuyorum. Aramızda bi 60-70 km vardır herhalde.

bu swich on numaradır işinizi görür laser yazıcıların içinde aynısı var ben kullanmıstım eski swic boyutlarında biraz zor bulursun fakat bu en son taktığım swic ti zamanla araba yıkamasında içine su aldığı için 2 ay içerizinde tekrar bozul eğer bu swici kullanırsan swicin sudan etkilenmemesi için cocukların kullandığı balonların cinsiden esneyen ama sağlam bi plastıkle swici izole et yoksa tekrar bozulur benimki gibi su anda benimkide bozuk ama zaman ayıramadım tekrar swich takmak için

abdurrahman hocamın resimde gosterdiği swici de denedim ama bagajı acıp kapatırken bu swicin butonu eziliyor hiç tevsiye etmem 1 hafta içerisinde 3 tane değiştirdim hemende su alıyor içine bilgilerinize

Evet hocam, Abdurrahman abideki switchi yerine oturturtmak çok zor. Mecbur resimdeki switchin benzeri olmalı. Benim bulduğum 3 bacaklıda çok geniş yuvaya sığmıyor. Biraz daha küçüğünü bulursam onu kullanıcam.

konu burada işlenmiş, resimler güme gitmiş, ayrıca kaza yaptığım aracın konusunda'da detaylı resimler vardı, onuda bulamadım, yeniden yüklüyorum.

konu burada işlenmiş. http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/186332-c-maxda-kumandalı-anahtar-ile-bagaj-ama/page-3

bunlarda benim yaptığım işlemler. yaptıktan sonra mutlaka su girmemesi için silikon'la güzelce izole edin.

kullandığım swich 

Lokman abi bu konuyu görmemiştim. Senin bulduğun switch cuk oturmuş. İşemler bittikten sonra aynı senin resimdeki gibi silikonlicam. Hatta plaka lambalarının bacaklarıda su, toz alıp oksitlenmiş orayıda silikonlamayı düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Acemilikten ve mobil cihazdan bağlandığım için yukarıdaki mesajı çoklu alıntıyı beceremedim. Mesajıda düzenleyemedim. İdare edin.  :(  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Acemilikten ve mobil cihazdan bağlandığım için yukarıdaki mesajı çoklu alıntıyı beceremedim. Mesajıda düzenleyemedim. İdare edin.  :(  :D

Tamer,çekmeköy-dudullu benim eski mekandı..Dudullu merkeze çok yakın oto elek. bir arkadaşım var, istersen uğra ona swich bulunur onda..Has uşaktır yardımcı olur sana

Ulaşımı özelden tarif ederim ,ihtiyaç duyarsan

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Tamer,çekmeköy-dudullu benim eski mekandı..Dudullu merkeze çok yakın oto elek. bir arkadaşım var, istersen uğra ona swich bulunur onda..Has uşaktır yardımcı olur sanaUlaşımı özelden tarif ederim ,ihtiyaç duyarsan

Abi süper olur, nerde olduğunu yazarsan bu hafta içi mutlaka uğrarım. Dudulludan, halkalıya nası uzandın abi, doğma büyüme İstanbuldayım halkalıya hiç gitmedim :D

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Abi süper olur, nerde olduğunu yazarsan bu hafta içi mutlaka uğrarım. Dudulludan, halkalıya nası uzandın abi, doğma büyüme İstanbuldayım halkalıya hiç gitmedim :D

İnşaat amelesi olursan böyle oluyor..Şantiye burada oradan git-gel bozdu beni.İşin kötüsü yakında buradan da taşınacağım :(

İstanbulda işyeri evime yakın olmazsa kısa devre olurum,dayanamam..İletişimi özelden yazıyorum

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

İnşaat amelesi olursan böyle oluyor..Şantiye burada oradan git-gel bozdu beni.İşin kötüsü yakında buradan da taşınacağım :(

İstanbulda işyeri evime yakın olmazsa kısa devre olurum,dayanamam..İletişimi özelden yazıyorum

Allah kolaylık versin abi, Benim çok üşendiğim bişeydir taşınmak. Geçmişe bakarsak 15 senede bir taşındığım için alışık değilim herhalde :D dediğin yere bu hafta içi mutlaka uğricam.

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın
(düzenlendi)

bugun bagaj acma butonunu değiştirdim tahmin ettiğim gibi taktığım buton su almıs işlev gormez hale gelmiş butonu ve cerçeveyi sıvı conta ve silikonla su almayacak sekılde izole ettim inşallah bundan sonra tekrar bozulmaz bu arada arka plaka aydınlatmasınıda  beyaz led taktım süper oldu

2TWycS2.jpg

wUcLAUS.jpg

3krJ6gh.jpg

tarihinde Tufan Günaydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tamer Yıldırım

Sonunda uygun switchi buldum, Switch yuvaya tam oturduğu için herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadı. Yeni switch'e kablo lehimleyerek eski switchin bağlantısına ek yaptım ve su girmemesi için silikonla izole ettim. Şimdilik güzel çalışıyor.

XMbDHVy.jpg

4VPY6cH.jpg

eqzT0CM.jpg

K5FEGcO.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sonunda uygun switchi buldum, Switch yuvaya tam oturduğu için herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadı. Yeni switch'e kablo lehimleyerek eski switchin bağlantısına ek yaptım ve su girmemesi için silikonla izole ettim. Şimdilik güzel çalışıyor.

Elinize sağlık. Switchi nereden temin ettiniz acaba? Adres vs var mı? Yada elinizde fazla var mı?

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Elinize sağlık. Switchi nereden temin ettiniz acaba? Adres vs var mı? Yada elinizde fazla var mı?

Abi aramadığım elektronikçi kalmadı desem yeridir, piyasadıkiler hep büyük boyutta olduğu için uyduramamıştım. Oturduğum yere yakın biyerde küçük bir elektronikçide buldum switch'i elinde bir- kaç tane vardı. 1 tane aldım ama istersen sanada alabilirim. Mevcut switch'in yuvasına tam oturuyor. İstanbul - Çekmeköyde oturuyorum.

Yorum bağlantısı

Abi aramadığım elektronikçi kalmadı desem yeridir, piyasadıkiler hep büyük boyutta olduğu için uyduramamıştım. Oturduğum yere yakın biyerde küçük bir elektronikçide buldum switch'i elinde bir- kaç tane vardı. 1 tane aldım ama istersen sanada alabilirim. Mevcut switch'in yuvasına tam oturuyor. İstanbul - Çekmeköyde oturuyorum.

alla sana zahmet olmazsa, uygun olursan, alıp kargoya verebilirsen çok makbule geçer kardeşim. Sen orada zor bulmuşsun. Bende burada birkaç yere sordum ama bulamadım, başkada bulamam hiç.. Eğer uygun bulursan ÖM den görüşelim..  :flowers:

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

alla sana zahmet olmazsa, uygun olursan, alıp kargoya verebilirsen çok makbule geçer kardeşim. Sen orada zor bulmuşsun. Bende burada birkaç yere sordum ama bulamadım, başkada bulamam hiç.. Eğer uygun bulursan ÖM den görüşelim..  :flowers:

Tamam abi, yarın uzun yola çıkıyorum, 1 hafta sonra tekrar burdayım. Alıp kargoya veririm. Adres ve hangi kargoya vereceğimi ö.m. den iletirsin. 

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

keşke ucundakı demiri cıkarmadan benimki gibi arkadan yapsaydın daha sağlıklı olurdu ilerde buton kucuk ve plastik olduğu için buona basan demir butonu zamanla eziyor sonra yıne çaışmıyor buton

Yorum bağlantısı

keşke ucundakı demiri cıkarmadan benimki gibi arkadan yapsaydın daha sağlıklı olurdu ilerde buton kucuk ve plastik olduğu için buona basan demir butonu zamanla eziyor sonra yıne çaışmıyor buton

Yaparken senden de destek istiyorum Tufan hocam.. :) Rahatsız ederim artık. :)
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

be 

Yaparken senden de destek istiyorum Tufan hocam.. :) Rahatsız ederim artık. :)

ne demek hhocam her zaman :) butonu bagaj acma plastiğinin içine değilde arka tarafını yukarda benım resimde ki gibi arka tarafına monte etmek gerekiyor bıcakla arka tarafını bıraz butona gore düzeltince butonun metal ayagi içeri gelecek sekilde olunca metal metal değidiği için asınma ezilme olmuyor güzelce arka tarafından da silikonlayınca su almıyor sorunsuz uzun süreler gider tecrube ile sabittir 5 defa buton kullandım farkli çeşilerde bu kullandığım yontem en basarılsı :)

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Switchin üzerindeki Demir'i kısaltacam derken yanlışlıkla kırdım :) o yüzden demir yok, ama butonun metal ucu tam switche geldiğinden rahatça açılıyor. Bende birdaha değiştirmek için uğraşmadım. Demir sürekli plastiğe denk geldiğinden, Dediğiniz gibi çabuk deforme olabilir belki.

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Bende de ayni sorun var.merak ettiğim kırmızı ışıkta durunca birisi açmasın bagajı.  

Yorum bağlantısı

Bende de ayni sorun var.merak ettiğim kırmızı ışıkta durunca birisi açmasın bagajı.  

Zaten bozuksa bagajı kimse açamaz. Ama tamir ederseniz de, hareket halinde içeriden kapıları kilitlerseniz sorun olmaz.. Açacak olan kapıları da açar zaten. Allah korusun.  :)

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Zaten bozuksa bagajı kimse açamaz. Ama tamir ederseniz de, hareket halinde içeriden kapıları kilitlerseniz sorun olmaz.. Açacak olan kapıları da açar zaten. Allah korusun.  :)

O da dogru. Bagajdaki hiçbir şey içindekilerden daha degerli değil. Ama şimdilik sadece kumandadan açılsın.  

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Switcleri alıp kargoya verdim abi, gönderi kodunu ö.m. attım.

vb95Fus.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...