İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Bagaj Kapağı Açma Sorunu

Hayrettin Gücin

Recommended Posts

Fatih Barutçu

izmire yagan aşırı yagmur sonrası benim bagaj swiçide bozulmuş.ALLAH büyüktür,bakalım nasıl bulacaz.elinde fazladan olan varsa çok makbule geçer.

:) güzün aydın ....3 sanayiyi ziyaret et bence.:)

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

:) güzün aydın ....3 sanayiyi ziyaret et bence. :)

Dükkanın tam adresi varmı sende,sen yaptırdınmı veya kaça yaptırdın,soketi mi alıp taktın.

Soket birebir uyuyomu,uydurdunmu..saygılar

Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu

Kendim taktım. araç modelini söylersen birebir uyumlu verirler .kolay bulunan bişey 80 liraya almıştım ben. Alırsan montajı kolay görüşürüz gene

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ömer Bilgen

bende de 2 sene önce aynı sorun vardı kendiliğinden açılıyordu sivici değiştirttim şimdi hiç açılmıyor sadece anahtardan açılıyor yeni parça arayışına girdim kablolu kablosuz satılıyor fark ne acaba 

Yorum bağlantısı
Misafir

bende de 2 sene önce aynı sorun vardı kendiliğinden açılıyordu sivici değiştirttim şimdi hiç açılmıyor sadece anahtardan açılıyor yeni parça arayışına girdim kablolu kablosuz satılıyor fark ne acaba 

Geçmiş olsun Ömer Bey,

Aşağıdaki konuya da göz atmanızda fayda olacaktır.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/257466-c-max-bagaj-kapa%C4%9F%C4%B1-a%C3%A7ma-butonu-ar%C4%B1zas%C4%B1/

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
A.Rahim Filizel

Aracımda 1 haftadır bagajı sadece kumandadan açabiliyorum. Bagaj kapağındaki buton çok nadir çalışmakta. Bir temassızlık var büyük olasılıkla. Bagaj kilidii nasıl sökebilirim. Ayrıca araç içi butonu mevcutmu yoksa benmi bulamadım.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Bagaj kapağı döşemesinde ne kadar vida varsa sökünüz daha sonra abanarak çekiştirin ve sekmanlarından ayırarak sökünüz. :D

Yorum bağlantısı
A.Rahim Filizel

İçeriden açma yoktur.

Çok saçmaymış :D

Bagaj kapağı döşemesinde ne kadar vida varsa sökünüz daha sonra abanarak çekiştirin ve sekmanlarından ayırarak sökünüz. :D

Çok sağolun hocam deniycem.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Bence ilk önce lokman anının tavsiyesine uy konuyu oku.

Yoksa bagajı sökersin swiç arızalı,swiçi bulamazsın tekrar yapmadan bagaj kapağını söktügn gibi toplamak zorunda kalırsın,o swiçide zor bulursun,ben hala bulamadım benimde bozuk...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aracımda 1 haftadır bagajı sadece kumandadan açabiliyorum. Bagaj kapağındaki buton çok nadir çalışmakta. Bir temassızlık var büyük olasılıkla. Bagaj kilidii nasıl sökebilirim. Ayrıca araç içi butonu mevcutmu yoksa benmi bulamadım.  :biggrin:

Rahim Bey,

Konunuz birleştirilmiştir. Gerekli bilgilere buradan ulaşabilirsiniz..

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Günaydın,

Bagaj sivicim sağlam da, mandalı çevreleyen silikon çürümüş. Ne yapılabilir, çözüm önerilerinizi bekliyorum..

Yorum bağlantısı

Günaydın,

Bagaj sivicim sağlam da, mandalı çevreleyen silikon çürümüş. Ne yapılabilir, çözüm önerilerinizi bekliyorum..

Günaydın abi,

Şekil itibari ile spesifik birşey. Herhangi bir düz silikon parça alıp kesip biçip konulamaz yani. Çıkmacılarda bulmak zordur. Orjinalide komple mekanizmadır sanırım. Ancak ısıtıp/ yapıştırıp vb tamir etmeye çalışılabilir..

İşin zor yani. Allah kolaylık versin..  :flowers:

Yorum bağlantısı

Günaydın,

foto?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Aydın tamda kötü yerden, yıkamacıların kullandığı kimyasalların etkisi büyük. ne yapılabilir bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Lokman abi,

Bir ahşap kestirip basit bir kalıplama ile belki onun üzerine bir kauçuk dökülebilir.. Malzeme mühendisi arkadaşlar yada kalıpçı arkadaşlar el atarsa sevinirim.. Kauçuk dökülebilir mi?

Yada yenisi alınır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Abi fotoğrafı görünce aklıma ilk şambrel geldi. Eskiden bisikletimizin lastiği patlayınca şarbrelden parça kesip balyle yapıştırırdık. Belki bu plastiğin üzerinede yapıştırılabilir. Olurunu bilmem, Fikir sadece :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık
(düzenlendi)

Abi fotoğrafı görünce aklıma ilk şambrel geldi. Eskiden bisikletimizin lastiği patlayınca şarbrelden parça kesip balyle yapıştırırdık. Belki bu plastiğin üzerinede yapıştırılabilir. Olurunu bilmem, Fikir

sadece :)

Resimdeki bagaz tutma yerindeki yırtık benim araçtada oluştu,bisiklet şamiyeri ve baliyle yapıştırdım,ama tutma yerinin köşeleri kıvrımlı olduğu için hem yapışmıyor hemdeuymuyor...

Benimki geçici olarak öyle duruyor,swiçim zaten bozuk,onu halledince gözden bidaha geçirecem..

Zaten yırtılmış deyim,her yöntemi denicem...

tarihinde Hami Erışık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Lokman abi,

Bir ahşap kestirip basit bir kalıplama ile belki onun üzerine bir kauçuk dökülebilir.. Malzeme mühendisi arkadaşlar yada kalıpçı arkadaşlar el atarsa sevinirim.. Kauçuk dökülebilir mi?

Yada yenisi alınır..

Yenisi mantıklı gibi abi. Fiyatlar uygun geldi bana. Bak derim. Uğraşmaya değmez bence..

http://www.akgurticaret.com/default.asp?git=9&urun=272#.

http://www.fordyedekparcacisi.com/Urunler/Ford-Focus-2005-2011-Bagaj-Acma-Sivici.html

http://www.yedekparcaford.com/?urun-10026-c-max-bagaj-acma-anahtari-2003-2008-orjinal

http://www.fordtoptancisi.com/Bagaj-Acma-Kol-Dugmesi-Focus-Elektrikli,PR-4235.html

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Furkan Akyol

Arkadaşlar arabanin bagaji kumanda ile zor açılıyor. Soguklardan mi nedir zaten hafif sorunluydu ama nerdeyse hic açılmıyor. Kumanda tusunun bozuk olduğunu düşünmüyorum. Yazin bsgaj kilidi kendi kendine hareket halinde iken açılıyordu. Sanirim su kacmisti icine ama bu sorunu nasil cozebiliriz?

Birde sofor koltuğundaki cam kontrol tuşlarıda zor çalışıyor. Onuda sordum orjinali 150 tl

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yazın da sorun çıkartıyorsa, kumandada değil, kilitte sorun olmalı.

Şoför koltuğundaki cam açma tuşları için sökülüp wd40 ile temizlenirse düzelebilir.

Yorum bağlantısı
Furkan Akyol

Ben sokebilirmiyim peki kolay midir? Video filan nette arastirdim ama bulamadım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...