İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Bagaj Kapağı Açma Sorunu

Hayrettin Gücin

Recommended Posts

Switcleri alıp kargoya verdim abi, gönderi kodunu ö.m. attım.

Tamer, çok çok teşekkür ediyorum. Zahmet ettin, ücretsiz olarak gönderdin. Allah razı olsun. Aracında arıza göstermesin inşallah.. Bugün elime ulaştı switcler. En kısa zamanda montajını yapacağım..

9Sa85Rg.jpg?1

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

125 voltta 2 amper akım a kadar kullanılabilirmiş su almadığı zaman ömürlük bu butonlar 

Yorum bağlantısı

125 voltta 2 amper akım a kadar kullanılabilirmiş su almadığı zaman ömürlük bu butonlar 

Bende parça nosu sandım..  :D Güzelce silikonla kaplıycam. Sıcak yada soğuk silikon fark eder mi acaba?

Yorum bağlantısı

sıcak silikon al hocam cakmakla erit damlat 

Makinesi var. Direkt onunla hallederim. Birde lehim işi varmış sanırım. Onun içinde sanayi yada elektrikçiye gitmek lazım sanırım..

Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Bugün bende iş çıkışı iftara kadar zaman geçsin diye elle açılmayan bagaj kapısına girişeyim dedim.Başladım sökmeye ve sorunun oksitlenmenin neticesinde olduğunu gördüm.Lehim tamiri ve sıcak silikon kaplama ile işi hallettim.Şimdi sıkıntısızca elle açılabiliyor.Teşekkürler forum arkadaşları. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Makinesi var. Direkt onunla hallederim. Birde lehim işi varmış sanırım. Onun içinde sanayi yada elektrikçiye gitmek lazım sanırım..

Switclerin ulaşmasına sevindim abi, lehim işi daha sağlam olsun diye ama şart değil kabloyu bacaklara sarıp silikonlarsan da iş görür. Aklıma gelseydi bacaklara kablo lehimleyip gönderirdim. :)

Yorum bağlantısı

Switclerin ulaşmasına sevindim abi, lehim işi daha sağlam olsun diye ama şart değil kabloyu bacaklara sarıp silikonlarsan da iş görür. Aklıma gelseydi bacaklara kablo lehimleyip gönderirdim. :)

Oldu olacak buraya gel, komple yap..  :)  :flowers: Sağolasın Tamer. Hallederim..  :good1: Zaten sanayiye gitmek şart. Tork tornavidası ve anahtar uçlu tornavida yok zaten. 

Yorum bağlantısı

C-Max bagaj açma switci (anahtarı/ butonu) ölçüleri,

Kumpas okumaktan anlamam. Direkt fotoğrafları koydum.  :biggrin:

487AwgF.jpg

LqLsgAf.jpg

4oqfFvP.jpg

qNzIuGU.jpg

BN606KC.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

C-Max bagaj açma switci (anahtarı/ butonu) ölçüleri,

Kumpas okumaktan anlamam. Direkt fotoğrafları koydum.  :biggrin:

:bravo: Teşekkür ederim. Makrolar müthiş!  Makina nedir?

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Önder Kuru

Otomatik yapmadık ama içeriye düğme koyduk artik içeriden bagajı acabiliyorum...

Otomatik yapmadık ama içeriye düğme koyduk artik içeriden bagajı acabiliyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Fatihcigim pardon Önder bey [emoji3] bu düğme orjinal midir nasıl bir çalışma yaptınız detaylari paylaşırsaniz sevinirim.
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Fatihcigim pardon Önder bey [emoji3] bu düğme orjinal midir nasıl bir çalışma yaptınız detaylari paylaşırsaniz sevinirim.

Fatih kim?:) Çok ani oldu açıkçası, yegende de C-max var, bagaj düğmesi çok kötüydü bi elden geçirdik ama pek tatmin etmedi, ne yapabiliriz dedik... Bi anda başladık 2 araç 45 dk da bitti. Özeti şöyle,

1-) 5 mt 2'li kablo. 1 adet buton(klik seklinde değil, sadece basınca akim veren cinsinden tıpkı bagaj düğmesi gibi) Bu arada buton orijinal değil üniversal. 2 adet f tipi dişi fiş.

2-) biz obd soket giriş yerinin yanina yaptık butonu. Butonun çapında deldik, buton zaten vidalı. Hemen monte oldu.

3-) 2'li kablonun ucuna f fişleri bağlayıp butona taktik, sonra obdnin bağlı olduğu plastik parçayı yerine taktık.

4-) kabloyu kapı üstlerinden, arka kelebek cami kenarından geçirdik. Tavan dosemesini bagaj tarafından hafif aralayip kabloyu bagaj kapağının kablolarının geçtiği esnek borudan geçirdik.

5-) bagaj plastigini söktük, 2 parçadan oluşuyor, biri cam çevresi diğeri alt büyük parca. Büyük parçanın altta kilit kısmında 2 tane vida var diğer kısmı geçmeli.

6-) bagajin orjinal kilit düğmesinden gelen kabloyu(o da ikili zaten) sıyırıp dugmeden gelen kablo uçlarını (hangisi hangisine olduğu farketmez) bağladık. Sonra sökülen herşeyi tekrar yerine monte ettik.

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ankarada buna benzer bir yayı nereden bulabilirim?

Eskiden Yıba çarşısının arka alt tarafında yay saran küçük dükkanlar vardı... Yüzlerce değişik telle istenilen tansiyon ve büyüklükte yay sarıyorlardı ama şimdi var mı bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selman Yalçın

bu sorun focus2ler içinde aynı mı acaba? Bende bagaj kilidinin olduğu yeri söktüm içinden olduğu gibi su döküldü ve kat kat kireç bağlamış. Ancak sviç kısmını çok sağlam yapmışlar çıkarmam pek mümkün değil müsait zamanda fotoğraf çekip ekleyeceğim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

bu sorun focus2ler içinde aynı mı acaba? Bende bagaj kilidinin olduğu yeri söktüm içinden olduğu gibi su döküldü ve kat kat kireç bağlamış. Ancak sviç kısmını çok sağlam yapmışlar çıkarmam pek mümkün değil müsait zamanda fotoğraf çekip ekleyeceğim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Fotoğrafını ekleyin bir karşılaştıralım. Muhtemelen aynıdır. C-max ile focusun çoğu parçası aynı. Switch yuvaya sıfıra sıfır girdiği için çıkartırken biraz zorlamak gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Selman Yalçın

İlginize teşekkür ederim. Resimleri ekliyırum. İnşallah çözümü basittir.:)

kAGAkA.jpg

GEPEoZ.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...