İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Bagaj Kapağı Açma Sorunu

Hayrettin Gücin

Recommended Posts

Selman Yalçın

bugün sabredemedim parçayı aldım sanayiye gittim bi elektrikçide ampermetre ile(inşallah doğru yazmışımdır :) )denedik çalışıp çalışmadığını sonuç tahmin edildiği gibi çalışmadı. Bi kaç parçacıya sordum getirtebilir misiniz diye(Oltuda olmasının mümkünü yok bu parçanın) Onlarda bi kaç yeri aradılar getirtemeyiz dediler. Ki getirtseler bile 50 krşluk bir problem için 60-70 lira vermeye gönlüm razı gelmezdi. Sviçi olduğu yerden bıçakla zorlayarak çıkarttım ama çıktığında artık sviç tanınmaz haldeydi çok sağlam tutturmuşlar sanki plastik kaynak yapmışlar gibiydi. Artık o deliğe uygun bir sviç arayışına girmem lazım sanırım. Tv ve radyocularda  aynısı olmaz ama iş görür birşey bulabileceğimi söylediler bakacam artık.

Yorum bağlantısı
Selman Yalçın

birde birşey sormak istiyorum. Bu svici çıkardıktan sonra kabloyu yerine monte ettikten sonra iki açık ucu birbirine sürttüğümüzde bagajın açılması gerekiyor mu? eğer öyle ise benimki açılmıyorda :)

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

birde birşey sormak istiyorum. Bu svici çıkardıktan sonra kabloyu yerine monte ettikten sonra iki açık ucu birbirine sürttüğümüzde bagajın açılması gerekiyor mu? eğer öyle ise benimki açılmıyorda :)

Switch için biraz bakın bulamazsanız adresinizi özelden atın ben alır gönderirim ama dediğiniz gibi 1 liralık switche kargo biraz fazla çıkabiliyor. Kabloları birbirine değdirdiğinizde bagaj açma moturunun çalışması lazım.

Yorum bağlantısı
Selman Yalçın

Switch için biraz bakın bulamazsanız adresinizi özelden atın ben alır gönderirim ama dediğiniz gibi 1 liralık switche kargo biraz fazla çıkabiliyor. Kabloları birbirine değdirdiğinizde bagaj açma moturunun çalışması lazım.

Çok teşekkür ederim ilginiz için dün bir kaç yer baktım bulamadım bugünde bakarım biraz bulamazsam sizi rahatsız ederim artık.

Ben dün kabloları birbirine değdirdim ancak herhangi bir işlev olmadı. Sağlam olab svicide mi bozduk yoksa. :( Başka muhtemel arıza ne olabilirki acaba?

Yorum bağlantısı
Selman Yalçın

Biraz önce yeniden denedimde dün karanlıkta denerken kablonun ucunu tam açmamışım ondan olmamış şimdi tekrar denedim kabloyu sürtünce açıldı bagaj ama Tamer hocam senin yardımına ihtiyacım var sanırım. Oltu küçük yer belli başlı dükkanların hepsine baktım yok dediler. Bi elektrikçi 20 liraya oraya uygun bişey yaparım dedi. Ama 1-2 liralık sviç için 20 lirada çok geldi. c-maxlardaki gibi sviç uyarmı focus içinde.

Yorum bağlantısı

Bagaj kapağını yukarı doğru kaldırırken düğmenin olduğu bölümden tutularak kaldırılması içerideki switchin ezilmesine neden oluyor.Bu konuya dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Selman Yalçın
(düzenlendi)

Aldığımda bu şekildeydi zaten :) ama yapabilirsem dediğiniz noktaya dikkat edeceğim teşekkürler.

tarihinde Selman Yalçın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Biraz önce yeniden denedimde dün karanlıkta denerken kablonun ucunu tam açmamışım ondan olmamış şimdi tekrar denedim kabloyu sürtünce açıldı bagaj ama Tamer hocam senin yardımına ihtiyacım var sanırım. Oltu küçük yer belli başlı dükkanların hepsine baktım yok dediler. Bi elektrikçi 20 liraya oraya uygun bişey yaparım dedi. Ama 1-2 liralık sviç için 20 lirada çok geldi. c-maxlardaki gibi sviç uyarmı focus içinde.

Resimdeki parça c-max larla aynı. Zaten böyle ufak parçaları kalıp maliyeti yüzünden tektip yapıyor araç firmaları. Eminim Mondeo da falan da aynıdır. Siz bana adresinizi özel mesajdan atın, bu hafta içersinde alıp yollarım.

Yorum bağlantısı
Selman Yalçın

Evet Tamer arkadaşımızdan Allah razı olsun hiç üşenmedi aynı gün sviçleri kargoya vermiş(sviçleri diyorum çünkü 2 tane yollamış sağolsun)Bugün elime ulaştı Bende akşam duramadım kurumumdan emanet aldığım lehimle lehimledim bir başka arkadaşın slikon tabancasıyla slikonladım. Ayrıca tutamacın kenarlarınıda su almasın diye slikonladım ancak üzerinde orjinal sviçi çıkarırken etrafını zorladığım için gelen sviçler biraz küçük kaldı bende kürdanla destek verdim :) İnşallah uzun süreli olur. Ve gece mece dinlemedim indim arabaya monte ettim. Yumuşak bir dokunuşla açılması çok hoşuma gitti zira anahtarla açmak için 2-3 kere basmak zorunda kalıyordum ve tuşlar sert olduğu için sinir bozucu oluyordu. Tamere tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim gönlüne göre versin kardeşim.  Bu arada ilk kez lehim ve slikon işi yapıyorum biraz acemi işi oldu :)  Ve resimler....

L264Po.jpg

rjDVLm.jpg

7YLbmY.jpg

gnGAl5.jpg

9R75X5.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Evet Tamer arkadaşımızdan Allah razı olsun hiç üşenmedi aynı gün sviçleri kargoya vermiş(sviçleri diyorum çünkü 2 tane yollamış sağolsun)Bugün elime ulaştı Bende akşam duramadım kurumumdan emanet aldığım lehimle lehimledim bir başka arkadaşın slikon tabancasıyla slikonladım. Ayrıca tutamacın kenarlarınıda su almasın diye slikonladım ancak üzerinde orjinal sviçi çıkarırken etrafını zorladığım için gelen sviçler biraz küçük kaldı bende kürdanla destek verdim :) İnşallah uzun süreli olur. Ve gece mece dinlemedim indim arabaya monte ettim. Yumuşak bir dokunuşla açılması çok hoşuma gitti zira anahtarla açmak için 2-3 kere basmak zorunda kalıyordum ve tuşlar sert olduğu için sinir bozucu oluyordu. Tamere tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim gönlüne göre versin kardeşim.  Bu arada ilk kez lehim ve slikon işi yapıyorum biraz acemi işi oldu :)  Ve resimler....

Güle güle kullan Selman hocam. Ne olur ne olmaz birinde sorun olur falan diye 2 tane göndermiştirm. Sorunun hallolmasına sevindim. Silikon işi iyi olmuş, genelde su aldığı için bozuluyo bu switchler.

Yorum bağlantısı
Selman Yalçın

Güle güle kullan Selman hocam. Ne olur ne olmaz birinde sorun olur falan diye 2 tane göndermiştirm. Sorunun hallolmasına sevindim. Silikon işi iyi olmuş, genelde su aldığı için bozuluyo bu switchler.

Çok sağol kardeşim çok ince bir düşünce teşekkür ederim. Şimdi bagajı açmak için elimin hafifçe dokunmak yetiyor. Bu şekilde açılması çok güzel bir duyguymuş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tarık BAY

Arkadaşlar merhaba, ben de aracımda aynı sorunu yaşıyorum ve Ankara da uygun switch i bulamadım. Ankara da yaşayan arkadaşlardan bana yardımcı olabilecek birisi varsa memnun olurum. Aksi halde bende Tamer hocaya yük olmak zorunda kalacağım.

Tamer hocam, bu denli faydalı bir konuda paylaşım yaptığın için teşekkürler, emeğine sağlık.

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar merhaba, ben de aracımda aynı sorunu yaşıyorum ve Ankara da uygun switch i bulamadım. Ankara da yaşayan arkadaşlardan bana yardımcı olabilecek birisi varsa memnun olurum. Aksi halde bende Tamer hocaya yük olmak zorunda kalacağım.

Tamer hocam, bu denli faydalı bir konuda paylaşım yaptığın için teşekkürler, emeğine sağlık.

Mükremin abim belki yardımcı olabilir. Bir ara ölçülerini filan göndermiştim ona..  :)

...

Yorum bağlantısı
Tarık BAY

Eyvallah Kerem hocam, şimdi Mükremin beyden cevap bekliyorum... inşallah hemen cevap verir, haftaya aracımın muayenesi var, ona kadar bu problemi çözmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Tarık BAY

Bende öyle düşünmüştüm ama maalesef ihtiyaç anında kolayca bulmak pek mümkün olmuyor, "Murphy Kanunları" devreye giriveriyor. :)

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Bugün alıp, göndermeye çalışırım Tarık hocam. Forum içersinde bizim de birşeylere faydamız dokunduysa ne mutlu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bugün alıp, göndermeye çalışırım Tarık hocam. Forum içersinde bizim de birşeylere faydamız dokunduysa ne mutlu.

Canımsın..  :flowers:

Yorum bağlantısı

:bravo: :bravo: :bravo:

Canımsın..  :flowers:

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Eyvallah kardeş, Allah razı olsun.

Rica ederim Tarık hocam, kargoya verdim. Gönderi kodunu özel mesajdan atarım, ordan takip edersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serif Adam

Bugün baktım benim butonda calismamaya basladi bu kronik bir rahatsizlik galiba adana da bulurum umarim bahsettiginiz switch ten .buralardan bulabilecegim bir yer bilen varsa paylasabilirmi

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

izmire yagan aşırı yagmur sonrası benim bagaj swiçide bozulmuş.ALLAH büyüktür,bakalım nasıl bulacaz.elinde fazladan olan varsa çok makbule geçer.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...