İçeriğe Yönlendir

Forumun Tek Blazer Mavi Focus'u (Sanırım :) )

Ahmet İhsan Akşen

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Satma vakti geldi artık kesin.
Her hafta gittiğim bir işletmede bu sefer düz park edeyim dedim, ön tamponu değdirdim duvara...
1f1571421fecae21dbc9bdc148749288.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Nazar değil de sıkıldım sanırım, geçen gün arkadan çarptı biri yine Capitol un tersi istikamette, battı çıktıda, inmesem mı dedim o kadar saldım artik. Yikatmiyorum bile :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
12 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Nazar değil de sıkıldım sanırım, geçen gün arkadan çarptı biri yine Capitol un tersi istikamette, battı çıktıda, inmesem mı dedim o kadar saldım artik. Yikatmiyorum bile :)

sen hele bir akşam toplantıya gelsene ben bir üflüyeyim senin aracı:biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir
14 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Alalım sana da bi Leon 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

520 litre bagaja sığamıyoruz abi biz [emoji4]

Seat da sığacagım iki araba var altea xl ve alhambra [emoji4]

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

İlan verirken "istepnesi, istetmesi amaaan stepnesi kullanılmamıştır" diye ilan veremeyeceğim :(
Dün hava ayarladım bugün lastik sönmüş, sibop kapağı yoktu ondan sanırım.

69953e310a2e0f712334e1f1acdceac7.jpg

Kendi bijonlarini taktım ama sağlıklı olmadı sanki.
bb5c5930b90b3ee1a48b3be173c733ef.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Biraz araçla ilgilendim canım sıkıldı. [emoji53]
Boya berbat halde [emoji16]
Samandıra atılgan da boyattigim yerler felaket, geri dönüş yapacaklardı bende üzerinde durmayınca öyle kaldı. Hem lekeler var hemde çok dayanıksız top çarpmış iz kalmış o derece.
Yine lastiğim gitmiş, Sultanbeyli koca bir şantiye zaten...6b9dabd68678d4c24c52a6856ae75c9c.jpg20401eda0fa48c1d7c7ed0aef738bdf9.jpg7b1e4b299f9aaba4881faa7f9aa8682a.jpgca023c71810e71734756b347bcaa01ef.jpgc5819c4a4394e2f63e3ec647fec509ad.jpgd5b1c100ee8f9d8d348f523e42c63615.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Son 1 ayda 3 defa lastikçiye gittim, kışlık değişimi balans ve patlak için, gidesim yok zaten, yolda bırakır mı beni kalsa içinde :)

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Fıs fıs şişe ile su sık hava kaçağı var mı bir bak yoksa devam . Geçmiş olsun bu arada ,bsd iyi de yağmur sonrası damlacıklar öyle kalırsa tozlandı mı kötü oluyor.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Son 1 ayda 3 defa lastikçiye gittim, kışlık değişimi balans ve patlak için, gidesim yok zaten, yolda bırakır mı beni kalsa içinde [emoji4]

Sürüş güvenliğine olumsuz etki eder. Her an patlamaya hazır bomba gibi bence kalmamalı o vida orada yeri orası değil [emoji4]
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Son 1 ayda 3 defa lastikçiye gittim, kışlık değişimi balans ve patlak için, gidesim yok zaten, yolda bırakır mı beni kalsa içinde [emoji4]

Şu an sökme demiştim.
Tabi ki bu durumda ilk yolculuk lastikçiye olmalıdır.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bende öyle düşünmüştüm, yarın gidip çıkartırım artık.
Bsd ilk defa kullandım, çok beceremedim zaten, burası çok tozlu inşaat her yer, ertesi gün leş gibi oluyor çok birşey değişmeyecek.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Güneş tam arkada, yeni LED lerin parlaklığı süper.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Enjektör pulu kaçırma sıkıntısını hallettik bugün Kartal mekanik serviste 7.5 malzeme + 50 işçilik.

Önceden de kaçırmış kesmiş, bende de bi ara başladı kesti ama yine başladı, içeride kokudan durulmuyordu havalandırma açılınca. Çekiş de azalmıştı biraz.

98dad2636a80f6fd9724bf909a86e87e.jpgbec0245b6b13f1db2d17030e755c01be.jpgc45efa37df3a79a5e5f3baf2ec972919.jpgda01ea40672444037d72d8bf0ac87d1a.jpgc61eb3bdef2b8aad7ea1f1e0a86f792e.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kurum abi eriyen birşey yok. Ateşleme ile birlikte pistonu itmesi gereken basınç oradan kaçıyor az miktarda.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Bir aydır servisten çıkamıyoruz...
Geçen gün de akü bitti mecbur vurdurup çalıştırdim. 250 liraya inci 66 alçak akü taktırdım.

geçen pulu değişen 4. Enjektörden sonra 1. Enjektörden de ses gelmeye başladı. Emin olmak için kapağı sokecektim başka sesler duydum, için sıkıldı iyice...

En son sert bas dediğimde devir rolentiye gelince garip bir ses var ayrıca.
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Hocam satma bu arabayı. Biraz daha üzerine git. Bence az kaldı pes edecek araba. Sana sorun yaratmayacak artık.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Çarşamba gideceğim Kartal mekanik servise, bakalım ne çıkacak.
Baskı balata volan, 4 amortisör ve ısıtma bujilerini de değişince değişecek birşey kalmayacak inşallah :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 31.05.2017 at 18:19, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Güneş tam arkada, yeni LED lerin parlaklığı süper.

Her yerde bu çakardan var. Ben daha farklı bi şey arıyorum ama bulamıyorum.

Bu arada o enjektördeki kurum neymiş yahu, hay maşallah... Sobaya atsak yanmaz :)

On 18.11.2017 at 13:20, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bir aydır servisten çıkamıyoruz...
Geçen gün de akü bitti mecbur vurdurup çalıştırdim. 250 liraya inci 66 alçak akü taktırdım.

geçen pulu değişen 4. Enjektörden sonra 1. Enjektörden de ses gelmeye başladı. Emin olmak için kapağı sokecektim başka sesler duydum, için sıkıldı iyice...

En son sert bas dediğimde devir rolentiye gelince garip bir ses var ayrıca.

En son da duyulan ses enjektör sesi ama garip olduğunu sanmıyorum.

Islık sesi ise turbo borusundan gelebilir. Ona kaynak yapıldı mı? Bu araçlarda kronikti zira.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Boruya kaynak bende yapılmadı, önceki sahibini bilmiyorum, intercooler borusunda yarık vardı değişti 2 sene olmuştur. Sesi daha net duyacağınız bir video var atayım onu, enjektör değilde kayış kaydırıyor gibi bir ses.

Kurumu yazın görmüştüm kaçak yoktu epey birikmiş.

Çakar sürekli yanıp sönmüyor ışıkta beklerken rahatsız etmiyor en güzeli bu geliyor bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
En son da duyulan ses enjektör sesi ama garip olduğunu sanmıyorum.
Islık sesi ise turbo borusundan gelebilir. Ona kaynak yapıldı mı? Bu araçlarda kronikti zira.
Burada daha belirgin o rölentiye düşerken ki ses.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Turbo blow-off'larda da böyle ses gelir. Bence turbo bi yerden kaçırıyor ki, hem bu sesi hem de bu ıslığı duyuyoruz. Ustanız ehil biri ise mutlaka tanıyacaktır bu sesi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...