İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi Yasak Mı? Artık Serbest

Murat Doğan
Çözüme git Sedat Oral tarafından,

Recommended Posts

Misafir

Ceza bu gün yazıldı. henüz bir ödeme gerçekleştirmedim.

Evet abi bende biliyorum onu. ama hem ceza hem ikaz hem ceza yazmak için o kadar uğraşma neden..

Eğer ciddi derecede görmeyi engellemiyor diye düşünüyorsanız itiraz edin bence gerçi sokmussunuz ama bilir kişi gelip görüşe engel değil derse iptal olabiliyor
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evet abi bende biliyorum onu. ama hem ceza hem ikaz hem ceza yazmak için o kadar uğraşma neden..

Hala ülkemizde cam filmi netlik kazanmadı. Bundan dolayı ceza yazılıyor. Benim araçta da 0.5 var. Ceza yeme ihtimalim var.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

merhaba.. öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özürdilerim..

Bu gün okuldan evime dönüş yaparken eskişehir-ankara yolunun 30. km sinde trafik kontrol noktasında bnde dahil olmak üzere çoğu aracı durdurdular.. aracın sagına soluna baktılar bişi bulamayınca aracın içi gözükmüyor diyerek cam filmlerine 189Tl ceza yazdılar.. sadece yan camlarda film vardı.. ayrıca meclisten geçmemişmiydi film serbest değilmiydi. sinirimden bütün filmleri söktüm.. ayrıca para cezasının yanı sıra 1. ikazıda yedik.. bu cezaya yapabileceğim bişi varmıdır ?  

aracınız da kaç numara film vardı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

bende ceza yedim ceza makbuzunda 7 gün izin verildi diyor,şimdi ben bunları söktürüp trafik şubeye mi gideceğim orasını anlayamadım.ceza yazan memurda söylemedi,sorduğum halde,ne yapmam gerekiyor benim bu durumda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

aracınız da kaç numara film vardı?

cam filmini ilk yaptırdıgımda çok koyu idi ancak 1,5 sene oldu artık solmuş ve değişim zamanı gelmişti.. yani bu akdar koyu değildi.. 3 numara mı 4 numaramı ne idi 

gkMVdR.jpg

bende ceza yedim ceza makbuzunda 7 gün izin verildi diyor,şimdi ben bunları söktürüp trafik şubeye mi gideceğim orasını anlayamadım.ceza yazan memurda söylemedi,sorduğum halde,ne yapmam gerekiyor benim bu durumda

ben onuda sordum 7 gün içerisinde yakalanırsan trafikten men. bir yere bildirmene gerek yok. Çok saçma bişi. Sırf şeyliğine yarın okuldan dönerken aynı nokta da durum gösterecem camları :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

cam filmini ilk yaptırdıgımda çok koyu idi ancak 1,5 sene oldu artık solmuş ve değişim zamanı gelmişti.. yani bu akdar koyu değildi.. 3 numara mı 4 numaramı ne idi 

ben onuda sordum 7 gün içerisinde yakalanırsan trafikten men. bir yere bildirmene gerek yok. Çok saçma bişi. Sırf şeyliğine yarın okuldan dönerken aynı nokta da durum gösterecem camları :D

anladım teşekkür ederim allahtan ben bişey sökmedim artık bidaha yakalanırsak sonuçlarına katlanacağız.

bu arada geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
(düzenlendi)

anladım teşekkür ederim allahtan ben bişey sökmedim artık bidaha yakalanırsak sonuçlarına katlanacağız.

bu arada geçmiş olsun

size ne kadar para cezası yazmışlardı ? ayrıca sökmeniz iyi olur bizim abinin aracı uyarı almadan en acık cam filminden dolayı men edildi.

tarihinde Erkan Tekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

7 gün içinde söküp trafik şubeye bilgi vermeniz gerekiyor bildiğim kadarıyla.

3-4 numara da ciddi koyuymuş.

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk
(düzenlendi)

İstanbul gibi cevirmelerinde yoğunluğunda fazla olduğu bi şehirde yaşıyorum , transporterimda da arkalar 3 önler 2 cam filmi var yaklaşık 3 sene oldu , ka'dada arkalar 3 önler 2 cam filmi var yaklaşık 1 sene oldu bi kaç kez çevirmeye girdigim halde ceza yemedim çok şükür .

Ama bildiğim kadarıyla cezaya itirazda iptal oluyordu yoksa yanlış mi biliyorum ?

Bu arada geçmiş olsun ..

tarihinde Nurullah Mayuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

7 gün içinde söküp trafik şubeye bilgi vermeniz gerekiyor bildiğim kadarıyla.

3-4 numara da ciddi koyuymuş.

bide o mu var ben sordum bişi yapmanıza gerek yok dediler.. neyi nereye bildireceğiz ki ?

Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

cam filmine ceza var peki ama ya fabrika çıkışı karartılmış camlar mesele harici olması mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

bide o mu var ben sordum bişi yapmanıza gerek yok dediler.. neyi nereye bildireceğiz ki ?

Ben çevirmede ceza yemedim. Ancak bunu söylemişlerdi. ( arada bazı diyaloglar geçmişti) ben de gidip söktürmüştüm. Ikinciye aynı yerde çevirmede gördüler geç dediler.

cam filmine ceza var peki ama ya fabrika çıkışı karartılmış camlar mesele harici olması mı?

Ona da cevap cam kırılıp dağılacak Yapıya sahip. Ancak cam filmi bunu engelliyor ve yolculara daha fazla zarar verdiği söylenmişti. Herkes birşey söylüyor.
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

size ne kadar para cezası yazmışlardı ? ayrıca sökmeniz iyi olur bizim abinin aracı uyarı almadan en acık cam filminden dolayı men edildi.

189 tl bende yedim bide aracımda egsoz vardı yarın bi gidip sorayım bakalım ne diyecekler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

arkadalar filmlerden dolayı ceza yedim ve 7 gün içinde söktürün yoksa men dedi. cam filmlerini söktüm yapmam greken bişi var mı emniyete falan gitme gibi ? 

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

189 tl bende yedim bide aracımda egsoz vardı yarın bi gidip sorayım bakalım ne diyecekler

durumu buraya yazarsanız sevinirim.. herhangi bir yere söktürdükten sonra bildirm işlemi yapacakmıyız diye sorarsanız çok yardımcı olursunuz.

Ben çevirmede ceza yemedim. Ancak bunu söylemişlerdi. ( arada bazı diyaloglar geçmişti) ben de gidip söktürmüştüm. Ikinciye aynı yerde çevirmede gördüler geç dediler.

Ona da cevap cam kırılıp dağılacak Yapıya sahip. Ancak cam filmi bunu engelliyor ve yolculara daha fazla zarar verdiği söylenmişti. Herkes birşey söylüyor.

cezayı 7 gün içerisinde yatırma gibi bir zorunluluk var mı ki şu anda ödeyecek durumum yok ama filmleri söktüm. bilen birisinden yardım istemeli bu konu hakkında teşekkür ederim abi 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

durumu buraya yazarsanız sevinirim.. herhangi bir yere söktürdükten sonra bildirm işlemi yapacakmıyız diye sorarsanız çok yardımcı olursunuz.

cezayı 7 gün içerisinde yatırma gibi bir zorunluluk var mı ki şu anda ödeyecek durumum yok ama filmleri söktüm. bilen birisinden yardım istemeli bu konu hakkında teşekkür ederim abi

Öyle bir zorunluluk yok. 15 gün içinde ödersen indirimli ödersin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

yarın sabahtan gidip soracağım sonucu yazarım buraya 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

arkadalar filmlerden dolayı ceza yedim ve 7 gün içinde söktürün yoksa men dedi. cam filmlerini söktüm yapmam greken bişi var mı emniyete falan gitme gibi ?

Emniyete gidip size verilen tutanağı vereceksiniz biri aşağıya inip aracınızı kontrol edip dosyanıza işlemi yapacak.
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

bence trafiğin kararı yerinde olmuş. nasıl cam filmidir bu. gündüz vakti bile içerde ışık yakmadan insan birbirini göremez :D

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Emniyete gidip size verilen tutanağı vereceksiniz biri aşağıya inip aracınızı kontrol edip dosyanıza işlemi yapacak.

serdar abi peki cezayı ödeme zorunlulugum var mı ? ödemeden de işlem yapılır mı acaba :D

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

olmuyor malesef ödenmesi gerekiyor. Ama faiz işlenmesi kaidesiyle istediğin zaman ödeyebilirsin :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Hala ülkemizde cam filmi netlik kazanmadı. Bundan dolayı ceza yazılıyor. Benim araçta da 0.5 var. Ceza yeme ihtimalim var.

Üzerine tez yazılabiliecek bir konu, adam bunun ile hukuk doktorası yapar, ithalatı serbest (oto cam filmi olarak geçiyor faturalarda) satışı serbest (KDV vs vergileri alınıyor) uygulaması serbest (iş yerleri var ilan ile uygulama yapıp fatura kesiyorlar) muayneden de geçebiliyor. ama kullanması yasak. :)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

olmuyor malesef ödenmesi gerekiyor. Ama faiz işlenmesi kaidesiyle istediğin zaman ödeyebilirsin :)

doğrumu anladım cezayı 7 gün içerisinde ödeyip aynı zamanda 7 gün içerisinde işlem yapmak gerekiyor.. ayrıca bi soru daha illa araç sahibi mi gidecek yoksa kimliğini alıp ben gitsem olur mu 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Üzerine tez yazılabiliecek bir konu, adam bunun ile hukuk doktorası yapar, ithalatı serbest (oto cam filmi olarak geçiyor faturalarda) satışı serbest (KDV vs vergileri alınıyor) uygulaması serbest (iş yerleri var ilan ile uygulama yapıp fatura kesiyorlar) muayneden de geçebiliyor. ama kullanması yasak. :)

Welcome to Türkiye
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

emniyete 7 gün için de gidilmesi gerekiyor, ceza için faiz ödemesi karşılığında bekletebilirsin. Araç sahibine gerek yok araç orada olsun yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...