İçeriğe Yönlendir

King Of The Wax And Protect! Nasiol Zr53 Nano

Mert Yeldan
Çözüme git Mert Yeldan tarafından,

Recommended Posts

Süleyman Kaya87

Pasta cila yapıcak aracınıza hare giderici derken cilayı kast etmiş m101 de dolgu özelliği yoktur güçlü bir aşındırıcıdıt

Bana 101 en hafifi dedi. Cila yapmayacak onu özellikle belirttim. Şuan herşey hazır tek kafamı kurcalayan şey pasta aşaması.
Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

otoking de pasta yapsam kaça yaparlar acaba?

Abi fikriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi sorma milletin aracı parlatmaya başladım elde kalan eskilerle hangi hızlı cilayı kullanıyorsun megurusunkinimi birde Zr53 nereden alıyorsun sabit bir satıcın varmı? bu gidişle bende 2. zr53 atacam mavi araca :D

HB den alıyorum, hızlı cila sonax, araba islakken kullanıyorsun, önceden meguiars kullandım fakat bu kaporta kuruyken atılıyor, 2. Bir silme gerekiyor, sonax la arabayı kurularken hem çok çok daha çabuk kurulaniyor hemde o anda cilada yapmış oluyorsun.
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Bana 101 en hafifi dedi. Cila yapmayacak onu özellikle belirttim. Şuan herşey hazır tek kafamı kurcalayan şey pasta aşaması.

Ya beni şimdi şeytan dürtü dayanamıyacam yazacağım bugün Köksal kardeşime danıştım bir polisaj makinası uygun fiyatlı 169 TL civarı önerdi amatör işi tabi .bölünmüş güzel bir hafif pasta ortalama 30 TL hadi bir boyacıya gidip araç rengi retuj için az miktar boya ince fırça 15 TL toplam 214 TL zaten zr53 koruma için atılacak 200 TL vereceğine bunları al derim ilkinde para ver elinde malzeme kalır en az 3 araç yaparsın makinada sana kar derim ben yinede işin uzmanaları bilgi verir bence  :crazy:

HB den alıyorum, hızlı cila sonax, araba islakken kullanıyorsun, önceden meguiars kullandım fakat bu kaporta kuruyken atılıyor, 2. Bir silme gerekiyor, sonax la arabayı kurularken hem çok çok daha çabuk kurulaniyor hemde o anda cilada yapmış oluyorsun.

:air_kiss:

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Abilerim bi sorum daha olacak. Tavsiye edilen bir yere pasta sormak için gittim. Durumu anlattım ürünü hiç duymadığını söyledi normaldir. Anlattım pasta da dolgu özelliği ya da Silikon katkı olmayacak dedim. Ben maquers 101 (nasıl yazılıyorsa artık) kullanacağım senin araçta dedi. Dolgu özellikli mi bilmiyorum dedi.

Sizin bir bilginiz var mı bu pasta markası hakkında? Bide 200 fiyat verdi hare giderici ve birkaç rötuş boyası dahil. Normal mi?

M101 12/12 aşındırıcılık seviyesi ile ağır bir pastadır, 1200 grit zımpara izine kadar aldığını belirtiyor üreticisi. Bu arada diminishing bir ürün tecrübeli ellerde uygun ped+baskı+devir ile orta seviye bir pasta gibi parlak sonuçlar da verebilir. Doğru uygulandığında güzel parlaklık bırakır ardında. Kendi aracıma scholl concept pastalarından aldım sonrasında g technic nano düşünüyorum.

Pasta cila yapıcak aracınıza hare giderici derken cilayı kast etmiş m101 de dolgu özelliği yoktur güçlü bir aşındırıcıdıt

Dolgu özelliği biraz karışık Mert cim, şöyle ki bir srp asla değil elbet ama zımpara sonrası ayna gibi yaptığım yüzeyde yıkamalardan sonra zımpara matlığı geri geldiğine şahit oldum. Dolgu özelliği yok değil yani.

Abi fikriniz var mı?

Bu işin memlekette oturmuş bir standardı yok ne yazık ki. 2 pasta 1 polisaj makinesini alan uzman olabiliyor(sanayideki ustaların mantığı ile). Sana en yakın tavsiye edebileceğim arkadaşım g.antep te.

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

Köksal hocam Gaziantep'te kimi tavsiye edersiniz. Bende Gaziantep'te yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Köksal bey birşey sormak istiyorum. Bazı koyu renkli araçlarda dairesel hareler görüyorum. Işıl ışıl parlıyor ama güneş altında çok kötü gözüken dairesel hareler var. Bunun sebebi acemi ellerde yapılan polisaj uygulaması olabilirmi ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

o iş doğru yapılmayan yıkamadan kaliteli olmayan kurulama bezlerinden gelen kılcal çizikler.

Böyle yağlı bir şey sürmüşsünde bulaşmış gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Mert in dediği gibi abi, bir de mesela bizim genel müdürlük otoparkında çok görüyorum, araba sıfır, boya parlıyor ancak hareler ışık vurunca dalga dalga oluyor(sanırım sorduğun bu). sıfır araca makineye gerek yokken işgüzar mekanlar dalıyor pasta ile güzelim boyaya, ya ağır aşındırıcı sonrası hafif uygulamıyorlar veya hafif uygulasa bile doğru uygulamadığı için(doğru uygulama bol zaman ister, ticari kâra ters düşüyor) hareler kalıyor. Kelebek camında sticker gören araç sahibi de mutlu oluyor bilmeden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Mert in dediği gibi abi, bir de mesela bizim genel müdürlük otoparkında çok görüyorum, araba sıfır, boya parlıyor ancak hareler ışık vurunca dalga dalga oluyor(sanırım sorduğun bu). sıfır araca makineye gerek yokken işgüzar mekanlar dalıyor pasta ile güzelim boyaya, ya ağır aşındırıcı sonrası hafif uygulamıyorlar veya hafif uygulasa bile doğru uygulamadığı için(doğru uygulama bol zaman ister, ticari kâra ters düşüyor) hareler kalıyor. Kelebek camında sticker gören araç sahibi de mutlu oluyor bilmeden.

Evet gördüklerim genelde yeni ve koyu renkli araçlar. Uygun aşındırıcı ve ped kullanmayınca sonuç hüsran oluyor demekki.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Evet gördüklerim genelde yeni ve koyu renkli araçlar. Uygun aşındırıcı ve ped kullanmayınca sonuç hüsran oluyor demekki.

Aynen abi, makine, ped, teknik, ürün çok değişkenli denklem tecrübe ve pratik hepsini bir araya topluyor.

Teşekkür ederim Köksal hocam. İlk fırsatta uğraşacağım. Yakında kız arkadaşımın ailesi ile tanışmaya gideceğim selamınızı söylesem mi ki diye düşünmeden edemiyorum :)

Detay merakı varsa kesin tanırım yoksa hiç karıştırma :biggrin: , hayırlı olsun bu arada :flowers:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

Abilerim şükür bütün malzemeler geldi. Fakat pasta yı anca önümüzdeki haftaya yaptırabilirim. O yüzden zr53 uygulamak için bekleyeceğim.

Peki şimdi 1 defa hydrax uygulamamın bir sakıncası var mı? (olmaması gerek emin olmak istiyorum)

Ayrıca hydrax kullanma klavuzu yoktu. Nasıl uygulanır?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Pasta haresinin kralı bu abimizde

56607B20-675A-4DEA-93A2-FECF4426B93F_zps

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Pasta haresinin kralı bu abimizde

Bu pastayı yapan kör olmuştur :D

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Abilerim şükür bütün malzemeler geldi. Fakat pasta yı anca önümüzdeki haftaya yaptırabilirim. O yüzden zr53 uygulamak için bekleyeceğim.

Peki şimdi 1 defa hydrax uygulamamın bir sakıncası var mı? (olmaması gerek emin olmak istiyorum)

Ayrıca hydrax kullanma klavuzu yoktu. Nasıl uygulanır?

Pastayı Gaziantep'de nerde yaptıracaksınız?  Antepde bilinçsiz kullanıcı çok olduğu için  bilinçsiz uygulamacı da çok.  Gözünüzü boyamak için kalın pasta ile verniğinizi kazıyıp size çok güzel bir yüzey sağlayabilirler. İşin kötü yanı yakın zamanda başınıza gelecek güneş yanıkları, matlaşmalar veya oksitlenmeler olur. 

İşin kötü yanı ise '' abi gel 2 3 ay sonra tekrar atalım'' demeleri, tabi sonsuz kalınlıkta verniğimiz olduğu için her ay atalım...  Pasta 1 kere atılır ondan sonrada araç düzgün yıkanır ve cilası eksik tutulmaz. Lütfen aracınız için bunları unutmayın.

Kısacası, Kullanılacak pasta ince ve yüzeysel olsun, uygulama yapacak kişi kil uygulaması yapmadan yapacaksa kesinlikle yaptırmayın. Sonra nur topu gibi hareleriniz olmasın.  

Zr53 ile verniğiniz arasında hiçbirşey olmamalı. Hydraxı ZR53 den önce kullanmayın :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bu da gördüğüm en efsane uygulama, sanırım zr53ün eşdeğeri bir ürün olan ISM kamikaze

DSC04289%20Copy_zpsd5d1j6ng.jpg

DSC04291%20Copy_zpsbetmly2s.jpgDSC04325%20Copy_zpsn18tniwy.jpg

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

Pastayı Gaziantep'de nerde yaptıracaksınız? Antepde bilinçsiz kullanıcı çok olduğu için bilinçsiz uygulamacı da çok. Gözünüzü boyamak için kalın pasta ile verniğinizi kazıyıp size çok güzel bir yüzey sağlayabilirler. İşin kötü yanı yakın zamanda başınıza gelecek güneş yanıkları, matlaşmalar veya oksitlenmeler olur.

İşin kötü yanı ise '' abi gel 2 3 ay sonra tekrar atalım'' demeleri, tabi sonsuz kalınlıkta verniğimiz olduğu için her ay atalım... Pasta 1 kere atılır ondan sonrada araç düzgün yıkanır ve cilası eksik tutulmaz. Lütfen aracınız için bunları unutmayın.

Kısacası, Kullanılacak pasta ince ve yüzeysel olsun, uygulama yapacak kişi kil uygulaması yapmadan yapacaksa kesinlikle yaptırmayın. Sonra nur topu gibi hareleriniz olmasın.

Zr53 ile verniğiniz arasında hiçbirşey olmamalı. Hydraxı ZR53 den önce kullanmayın :good1:

Köksal abinin önerdiği Tansel detailing de yaptırmayı düşünüyorum pastayı. Dediğiniz gibi malesef Gaziantep'te bu işi gerçekten bilen sayılı insan var onlarda şimdilik bana denk gelmedi. Bikaç yere sordum cevapları beni tatmin etmedi bende vazgeçtim oralarda pasta yaptırmayı.

Amacımda zaten 1 kere temiz pasta yaptırmak ardından zr53 ve hydrax ile mümkün olduğunca onu korumak.

Sizin gibi saygıdeğer abilerim sayesinde bu forumda bizde aydınlanıyoruz.

Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.

Fakat son sorumu tam anlatamadım sanırım :) şimdi 1 defa hydrax uygulasam bi zararı olur mu? Nasıl olsa 1-2 hafta içinde pasta + kil + ipa gibi uygulamalar ile hydrax tan eser kalmaz diye düşünüyorum. Malum ürünler bugün geçti elime bi sabırsızlık var içimde :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Biraz daha bekleyin 1 hafta için boşuna hydrax harcamayın. Pasta yaptırıp zr53 yapın bir hafta sonrasında hydrax ile korumaya Alın. Hydraxı yüzeye bir kaç fıs şeklinde sıkıp yayarak silin uygulaması bu kadar.

Aynen kardeşim Zaten pasta attıracağın yüzeyi şimdi korumaya almanın bir anlamı yok bence masraf etme şimdi kullanacağın ürünü bir parti daha fazla kullanırsın ;)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Başka bir forumda zr53 sordum, birisi "gyeon mohs Q2" tavsiye etti. Birisi de şöyle yanıtladı.

Ben passatı ilk aldığımda uygulamıştım. 6 ay geçti aradan. İlk günlerde inanılmaz bir kayganlık sağladığı doğru ama söylendiği gibi 1 yıl falan korumuyor. 2-3 ay içinde su iticiliği yok oluyor. Firmanın tanıtım videolarında gösterdiği çizilmelere ve yüksek sıcaklıklara dayanımına da inanmıyorum. 2 hafta önce şerefsizin birisi çok rahat bi şekilde çizebildi mesela aracı. Bu üründen çok ümitliydim ama bence kof bir ürün. Para tuzağı, neymiş efendim koruma özelliğini devam ettirmek istiyorsak spreyi varmış 3 ayda bir onunla silecekmişim. Oldu. Ozaman ne anlamı kaldı 1 yıl koruma lafının? Geçen hafta fk1000 ile wax yaptım araca o kadar yağmur fırtına toz çamur- araba yeni yıkanmış gibi tertemiz. Hiç gerek yok o kadar paraları vermeye. Wax yeter de artar.

Fiyatını da yazsaymış keşke :D

Zr53 ü ayda bir kere desteklemek gerek. Bundan dolayı ben hydrax kullanıyorum.

Fk100p öneren arkadaş sanırım fk yı bedava alıyor. Aynı para hatta yer yer fk daha pahalı.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Araba alırsam gelirim inş

Araba almazsan otobüsle gel, alırım ben seni kartal köprüsünden. Piyasa canlı olacak gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...