İçeriğe Yönlendir

King Of The Wax And Protect! Nasiol Zr53 Nano

Mert Yeldan
Çözüme git Mert Yeldan tarafından,

Recommended Posts

Nadir Açıkbaş

Bugün maraşda bi oto kuaförüne gittim aracımın iç kuaförü ile alakalı (koltukların üstü sağı solu zeytinyağı kuru lekesi iç süngerleride içine tamamen çekmiş emmiş durumda ve yerlerindeki ve bagajdaki keçeler bile yağlı benden önceki sahibi balıkesirde zeytinyağı işi yapan bir adammış o nasıl yapmışsa artık neyse) dükkan sahibi baktı etti arabaya yaparım hiç kaygı etme dedi audi bmw fotoları gösteriyo bana bunları ben yaptım diye tamam nasiol zr53 ü biliyomusun dedim verdiği cevap "o NASYONEL in allah belasını versin bi arkadaş getirdi zorla yaptırdı zımparayla çıkartamadık" oldu, nasıl yaptın dedim "arabayı yıkadık temizledik sürdük uyguladık" demezmi denyo tmm sürmeden önce bişe yaptınmı dedim ne gerek var pasta polish yaptım diyo kil den pasta yıkama ipa kuruluk dan bahsedince bilmiş bi tavırla ne gerek var pasta ve hare giderici hepsini halleder dedi herşey için teşekkür edip çıktım iç kuaför de yaptırmam o adama ve elemanlarına

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bugün maraşda bi oto kuaförüne gittim aracımın iç kuaförü ile alakalı (koltukların üstü sağı solu zeytinyağı kuru lekesi iç süngerleride içine tamamen çekmiş emmiş durumda ve yerlerindeki ve bagajdaki keçeler bile yağlı benden önceki sahibi balıkesirde zeytinyağı işi yapan bir adammış o nasıl yapmışsa artık neyse) dükkan sahibi baktı etti arabaya yaparım hiç kaygı etme dedi audi bmw fotoları gösteriyo bana bunları ben yaptım diye tamam nasiol zr53 ü biliyomusun dedim verdiği cevap "o NASYONEL in allah belasını versin bi arkadaş getirdi zorla yaptırdı zımparayla çıkartamadık" oldu, nasıl yaptın dedim "arabayı yıkadık temizledik sürdük uyguladık" demezmi denyo tmm sürmeden önce bişe yaptınmı dedim ne gerek var pasta polish yaptım diyo kil den pasta yıkama ipa kuruluk dan bahsedince bilmiş bi tavırla ne gerek var pasta ve hare giderici hepsini halleder dedi herşey için teşekkür edip çıktım iç kuaför de yaptırmam o adama ve elemanlarına

Zımparayla çıkaramamışlar haaa, görün bakın sağlamlığını  :D ben birde 3 kat attım, halada ürün var elimde, benimki sistireyle çıkmaz artık :D

16-01-2013-10-49-21sistre%20makinasi.JPG

Vay sazanlar vay :)  bizim milletin özelliğidir, kulaktan dolma bilgiyle direk tehlikeli işlere deli cesaretiyle dalma ve prospektüs veya kullanım kitapçığını okumama, direk kullanıma geçme gibi üstün özelliklerimiz vardır :)

Bunlar sonax hızlı cila gibi şapır şupur ıslak arabaya güzelce sürdülerse vay hallerine  :tongue:

NASYONEL  :sandalye:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Pasta kullanım sırasını bile bilmeyen, aynı kurulama bezi ile arabanın her yerini silen adamlar ne anlar nasiolden yazık olmuş adamın arabasına :) 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Pasta kullanım sırasını bile bilmeyen, aynı kurulama bezi ile arabanın her yerini silen adamlar ne anlar nasiolden yazık olmuş adamın arabasına :)

Geçen bi yıkamada pasta yapıyorlardı, aynı Polisaj pedi ile boyaya şuna buna bakmadan 3 aracı pasta yaptı.

Yorum bağlantısı

Geçen bi yıkamada pasta yapıyorlardı, aynı Polisaj pedi ile boyaya şuna buna bakmadan 3 aracı pasta yaptı.

Dayıyorlar farecla g3'ü nasıl olsa farketmez :) sonra da derler "abi bunun boyası yandı astarı çıktı" kasap çok 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Vaşş Ben uygulamadan önce Ali abime sormadığım şey kalmadı o şekilde bile bazı yerlerde buğlanma yaptırdım hahahaha bu akıllı yıkamış hafif kurlamış girmiş badozlama hahaha  :sandalye: ZR53 bu adamı vay harika dedirtirde bilene bilmeyene Nereden bulaştım bu işe diyip meslekten bile soğutur hihihih  :D  :D  :D

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Konuda sayfa sayısı çok artmış hepsini okuyamadım da ufak bir sorum olacak.ben bu ürünü aldığımda açık havada uygulasam olur mu? Toz toprak yapışır mı acaba uyguladıktan sonra araba park halinde dururken.Kapalı bi yerim yok malesef.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

dışarıda gölgede uygulamak zorundasınız. Toz toprak olayına dikkat etmeniz lazım. En iyi alışveriş merkezlerinin kapalı otoparkları

vayy bu benim aklıma niye gelmemişti yahu iyi fikir haa

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Zımparayla çıkaramamışlar haaa, görün bakın sağlamlığını  :D ben birde 3 kat attım, halada ürün var elimde, benimki sistireyle çıkmaz artık :D

16-01-2013-10-49-21sistre%20makinasi.JPG

Vay sazanlar vay :)  bizim milletin özelliğidir, kulaktan dolma bilgiyle direk tehlikeli işlere deli cesaretiyle dalma ve prospektüs veya kullanım kitapçığını okumama, direk kullanıma geçme gibi üstün özelliklerimiz vardır :)

Bunlar sonax hızlı cila gibi şapır şupur ıslak arabaya güzelce sürdülerse vay hallerine  :tongue:

NASYONEL  :sandalye:

Aynen Ali abi NASYONEL :) :) bu kadar olamaz ya kuaför değil bu arkadaşların bazıları kaporta kasabı
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aynen Ali abi NASYONEL :) :) bu kadar olamaz ya kuaför değil bu arkadaşların bazıları kaporta kasabı

O yüzden ben hep kendim yıkarım, kışın çok elim kolum dondu bu yüzden, yaşlanınca artık Sonax gibi yerlerde yıkatırız artık, o zamana dek benden yıkamacılara ekmek yok :)

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Vaşş Ben uygulamadan önce Ali abime sormadığım şey kalmadı o şekilde bile bazı yerlerde buğlanma yaptırdım hahahaha bu akıllı yıkamış hafif kurlamış girmiş badozlama hahaha  :sandalye: ZR53 bu adamı vay harika dedirtirde bilene bilmeyene Nereden bulaştım bu işe diyip meslekten bile soğutur hihihih  :D  :D  :D

Valla bende aynı bi ton soru sordum burdaki arkadaşlara abilere ürünü anlayana kadar ama çözdüm hatta kaportacı arkadaşımla uygularken müsvette aynı araba rengimin kaportasına tüm işlemleri sırayla deneyip tecrübe kazanıp da yapacaz :) :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aslında çok basit, yıka kurula, kil lazımsa yap, yoksa sil İPA ile sonra parça parça sür-bekle-sil-bez değiş- tekrar sil (bastırmadan)-az bekle tekrar çok hafiften tekrar sil.

Bende zaten olduğundan temiz arabayı direk İPA ile sildim ve uyguladım, bir kere yaptıktan sonra tekrarlamak çok daha kolay, zaten boya birşey tutmadığından 2. uygulama çok kolay, ipa ile sil direk uygula :)

Birde bir ara 1lt. numune bir madde geldi, beton mikserlerini betondan koruyan ve boyasını parlak tutan birşey, arabanın bir kenarına sürmüştüm, 9 sene oldu hala duruyor meret, dikkatli bakınca görüyorum, nasıl bir madde ise sadece özel sökücüsü ile çözülüyor, baktım deli birşey, komple arabanın altına sıkmıştım, zira boyada hafiften matımsı duruyordu,  özellikle keçe davlumbazlara bolca emdiridim, seneler oldu hala yağmurda çamurluktaki keçeler su geçirmiyor :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Ürünün adı sanı nedir abi????

Aslında çok basit, yıka kurula, kil lazımsa yap, yoksa sil İPA ile sonra parça parça sür-bekle-sil-bez değiş- tekrar sil (bastırmadan)-az bekle tekrar çok hafiften tekrar sil.

Bende zaten olduğundan temiz arabayı direk İPA ile sildim ve uyguladım, bir kere yaptıktan sonra tekrarlamak çok daha kolay, zaten boya birşey tutmadığından 2. uygulama çok kolay, ipa ile sil direk uygula :)

Birde bir ara 1lt. numune bir madde geldi, beton mikserlerini betondan koruyan ve boyasını parlak tutan birşey, arabanın bir kenarına sürmüştüm, 9 sene oldu hala duruyor meret, dikkatli bakınca görüyorum, nasıl bir madde ise sadece özel sökücüsü ile çözülüyor, baktım deli birşey, komple arabanın altına sıkmıştım, zira boyada hafiften matımsı duruyordu,  özellikle keçe davlumbazlara bolca emdiridim, seneler oldu hala yağmurda çamurluktaki keçeler su geçirmiyor :)

Sür ilk mf bezle bastırmadan üstünden geç ikinci mf bezle oval hareketle son silme diye öğrendim ama sen en son bekle hafifçe üçüncü kez silmeden bahsettin sanırım abi doğrumu anladım ve neden???
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ürünün adı sanı nedir abi????

Sür ilk mf bezle bastırmadan üstünden geç ikinci mf bezle oval hareketle son silme diye öğrendim ama sen en son bekle hafifçe üçüncü kez silmeden bahsettin sanırım abi doğrumu anladım ve neden???

ortam serinse 2. silişte hafiften yağlı gibi görünüyor, donma süresi uzayınca böyle oluyor, ortam serinse dediğim gibi oluyor, 3. ye kalmadan ilk silme süremi uzatırım dersen leke kalma ihtimali var, zira zr yi sürdün biraz bekledin nokta nokta toplanmaya başladı, bu esnada biraz daha bekleyim dersen leke kalabiliyor...

Şöyle yap, baktın nokta nokta oldu, 1. bezle bastırmadan yap, 2. beze geçmeden bir 5 sn. kadar bekle öyle parlat, bunu yaparken yandan bak, eğer sanki nemli bezle silermiş gibi yayılma oluyorsa, zaten bez rahat kaymaz, fazla silme, 1 kez sil, az bekle aynı bezle 3. kez sil bırak, ortam serinse daha net belli oluyor, ben tam kapalı depoda yaptım, çok sıcak değildi içerisi, o yüzden 3 kez silme gerekebiliyor....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Nasiol yapınca arabayı satmaya kalkınca boyalı gibi boya kalınlığı fazla çıkıyor gibi şeylerle karşılaşırmıyım sizce???

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Nasiol yapınca arabayı satmaya kalkınca boyalı gibi boya kalınlığı fazla çıkıyor gibi şeylerle karşılaşırmıyım sizce???

O kadar kalın olsaydı ömürlük olur çizilmezdi.

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

O kadar kalın olsaydı ömürlük olur çizilmezdi.

Öyle bir sıkıntı olmaz demek oluyor galiba

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87
(düzenlendi)

2b784173cf841f9f095a33b11075886f.jpg

Uzaktan böyle görünen aracıma güneşte yakından bakınca hare izleri var. Pasta şart mı acaba?

tarihinde Süleyman Kaya87 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

2b784173cf841f9f095a33b11075886f.jpg

Uzaktan böyle görünen aracıma güneşte yakından bakınca hare izleri var. Pasta şart mı acaba?

İlk foto yanlış sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

İlk foto yanlış sanırım

Evet yanlışlık olmuş düzelttim şimdi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Pasta sadece harelerden tamami ile kurtulmak isterseniz sart. Yoksa maskeleme urunleri de var - 2-4 haftada bir yenileme gerek.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İnceden ip ucu olsun kendi aracımdan (üstteki çizik değil, halojenin sapı)

Ano-5MUtON3i-QFI_ovBcEkQ_LyRq2hvhkKAPdwj

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

Köksal abi bazı şeyleri kavramak zaman alıyor. Sanırım benim için yeterince zaman geçmemiş ki hiçbişey anlamadım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...