İçeriğe Yönlendir

King Of The Wax And Protect! Nasiol Zr53 Nano

Mert Yeldan
Çözüme git Mert Yeldan tarafından,

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Köksal abi bazı şeyleri kavramak zaman alıyor. Sanırım benim için yeterince zaman geçmemiş ki hiçbişey anlamadım :)

Böyle idi aracı aldığımda(kille temizlik sonrası tabi)

Aqu6vMgDIH1rAWcORAtnR7DvoMY4NBVwa2uypR1F

meguiars dual action polisaj makinesi ve scholl s3 ile polisaj sonrası

ArODLBeA1lt8Vz9KQVOA1YPWJwX3YroxREBHktei

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

Şimdi anladım abi :) Benim araçta da ilk resimdeki gibi yüzlerce daire var yakından bakınca.

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Yalniz aracin nasil ve ne ile yikadigina dikkat etmezsenin, 2-3 yikamadan sonra yine onceki haline donecek. :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yığılı

Merhaba,

Moderatörlerden ricam 268 nolu 14.sayfadaki plaka gözüken resimleri aşağıdakilerle değiştirebilir misiniz?

b5bq6j.jpg

a5jRMQ.jpg

5dVPyd.jpg

0qDvzL.jpg

4gl7zq.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Yeni zr53 çıkıyormuş bilgisi olan var mı???

Evet çıkacakmış, zaten şimdiki gayet iyi, 2. si çıkınca diğer baba markaları tamamen unuturuz artık, neyse nasılsa 1 sene sonra yapacağımdan yenisi içinacele etmeme gerekte yok, 3 kat zr53 attım zaten :)

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Evet çıkacakmış, zaten şimdiki gayet iyi, 2. si çıkınca diğer baba markaları tamamen unuturuz artık, neyse nasılsa 1 sene sonra yapacağımdan yenisi içinacele etmeme gerekte yok, 3 kat zr53 attım zaten :)

Ali abi ben daha yapamadım fırsatım olmadı yenisini beklemeye niyetim var gibi. Bir de abi konu ile alakalı değilde bu forumlarda focus taban halısı ile ilgili link var mı bildiğin kuaför altı defa yıkadım hala çıkmadı diyor bu zeytinyağı yapış yapış olmuş sarı sarı beklemekten yada yenisini mi temin etsem (gerçi nerden bulacaksam servise hiç sorma niyetim bile yok)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi ben daha yapamadım fırsatım olmadı yenisini beklemeye niyetim var gibi. Bir de abi konu ile alakalı değilde bu forumlarda focus taban halısı ile ilgili link var mı bildiğin kuaför altı defa yıkadım hala çıkmadı diyor bu zeytinyağı yapış yapış olmuş sarı sarı beklemekten yada yenisini mi temin etsem (gerçi nerden bulacaksam servise hiç sorma niyetim bile yok)

Yer bilmiyorumda yağ lekesi olan kısma balata temizleme spreyi sık, kuruduktan sonrada kontak sprey (yağzıs olandan) bak bakalım kalıyormu leke görelim :) sıktıktan sonra uçmadan silki yağı daha çabuk çözsün.

http://www.hepsiburada.com/motip-kontak-temizleme-spreyi-yagsiz-400-ml-made-in-holland-04000569-p-OTEV04000569?productId=otev04000569&categoryId=20035745&site=new

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Onur Oflaz

srp üzerine zr53 uygulamayı düşünüyordum. bi arkadaşla bu konuyu konuşurken srp dolgu özellikli olduğu için üzerine zr53 tutunmaz dedi. çok kararsız kaldım şimdi. srp üzerine uygulayan var mı?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

srp üzerine zr53 uygulamayı düşünüyordum. bi arkadaşla bu konuyu konuşurken srp dolgu özellikli olduğu için üzerine zr53 tutunmaz dedi. çok kararsız kaldım şimdi. srp üzerine uygulayan var mı?

Onur cum, nano grubu ürünler altlarında hiçbir ürünü sevmezler, direk boya ile muhatap olmak isterler. srp uygularsan wax atmalısın, nano ile boya arasında ürün olmamalı ;)

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Onur cum, nano grubu ürünler altlarında hiçbir ürünü sevmezler, direk boya ile muhatap olmak isterler. srp uygularsan wax atmalısın, nano ile boya arasında ürün olmamalı ;)

Anladım abi. O zaman bana şöyle elle uygulamalık dolgu özelliği olmayan bi ürün önerebilir misin?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Anladım abi. O zaman bana şöyle elle uygulamalık dolgu özelliği olmayan bi ürün önerebilir misin?

Elle çizik gideremezsin, polisaj makinesi şart. bauhaus varsa günlük 20 tl ye kiralayabilirsin. scholl consept pastalarını tavsiye ederim, menzerna da olabilir(dolgu yapmayan ürünler)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Elle çizik gideremezsin, polisaj makinesi şart. bauhaus varsa günlük 20 tl ye kiralayabilirsin. scholl consept pastalarını tavsiye ederim, menzerna da olabilir(dolgu yapmayan ürünler)

Yok abi vernikte sıkıntı var bilinçsiz polisaj yapılmış dendi. Polisaj işine giremiyorum o yüzden. Elden geldiği kadar elle uygulama yapıcam :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Abi bu gidişle makina aldıracaksın bize [emoji2]
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Yok abi vernikte sıkıntı var bilinçsiz polisaj yapılmış dendi. Polisaj işine giremiyorum o yüzden. Elden geldiği kadar elle uygulama yapıcam :)

Aşındırma olarak makine ile gayet sağlıklı şekilde düzeltilebilir(işini düzgün yapan biri olacak tabi). Muhtemelen harelidir vernik yüzeyi onu minimum aşındırma ile düzeltilmesi daha iyi olur. Ben olsam boya ölçer ile kalınlığı ölçüp hare/çizik durumuna göre bir kombinasyonla gidip en son tertemiz ve minimum inceltilmiş yüzeye nano koruma yapardım.

SRP Polisaj ile yapılır mı? Kılcal yıkama çiziklerini alır mı?

Yapılır tabi ki, daha da güzel sonuç alınır, yıkama çiziklerinin boyutu ve boyanın yıpranmasına göre sonuç değişir, %100 almasa da oldukça fark eder.

Abi bu gidişle makina aldıracaksın bize [emoji2]

Makine bu işin bel kemiği(benim 4.ve 5. makinem şu anki makinelerim), dakikada 2000 devre çıkıyorum belli baskı altında üstelik, elle bunu sağlamak ne mümkün ;) meraklı arkadaş bulup maliyeti bölüşmek lazım ;)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Aşındırma olarak makine ile gayet sağlıklı şekilde düzeltilebilir(işini düzgün yapan biri olacak tabi). Muhtemelen harelidir vernik yüzeyi onu minimum aşındırma ile düzeltilmesi daha iyi olur. Ben olsam boya ölçer ile kalınlığı ölçüp hare/çizik durumuna göre bir kombinasyonla gidip en son tertemiz ve minimum inceltilmiş yüzeye nano koruma yapardım.

Yapılır tabi ki, daha da güzel sonuç alınır, yıkama çiziklerinin boyutu ve boyanın yıpranmasına göre sonuç değişir, %100 almasa da oldukça fark eder.

Makine bu işin bel kemiği(benim 4.ve 5. makinem şu anki makinelerim), dakikada 2000 devre çıkıyorum belli baskı altında üstelik, elle bunu sağlamak ne mümkün ;) meraklı arkadaş bulup maliyeti bölüşmek lazım ;)

Doğru diyorsun Köksal abi aslında Makinenin maliyeti değilde yapacak yer sıkıntı.
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Abi işte sıkıntı işini düzgün yapan biri :) Erzurumda malesef yok. Ben zaten tecrübesizim bauhaus yok sonaxın fiyatları yüksek bana :) Elle uygulama için ne önerirsin sen :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

swirlxi gözüme kestirdim de abi dolgu özelliği var diye okudum bi sitede. dolgu yoksa swirl xten yanayım

Ben kullanmadım ama meguiars ta dolgu özelliği bulunan pastalar mevcut, o yüzden tercihim olmazdı. dolgu derken elbet aşındırma da yapıyor ama menzerna, scholl consept kadar nanoya uygun değil. el ile ne kullanırsan kullan makine sonucu bekleme.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Ben kullanmadım ama meguiars ta dolgu özelliği bulunan pastalar mevcut, o yüzden tercihim olmazdı. dolgu derken elbet aşındırma da yapıyor ama menzerna, scholl consept kadar nanoya uygun değil. el ile ne kullanırsan kullan makine sonucu bekleme.

yok abi zaten makine sonucu kesinlike alamam mesela geçen sene uydurma bi pasta kullanmıştım ve baya tatmin etmişti. sıfır çizik istemiyorum boya canlansın biraz. o dediğin ürünleri incelyeyim teşekkürler

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Köksal bey zr53 için bu pasta iyimi sizce??? ''Scholl Concepts S3 Gold High Performance Compound''  ayrıca bunu uygulayıp akabinde de ... pastayı uygulamalısın gibi bir durum söz konusumu?? sadece bu pasta zr53 öncesi yeterli olurmu?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal bey zr53 için bu pasta iyimi sizce??? ''Scholl Concepts S3 Gold High Performance Compound''  ayrıca bunu uygulayıp akabinde de ... pastayı uygulamalısın gibi bir durum söz konusumu?? sadece bu pasta zr53 öncesi yeterli olurmu?

S3 kalın pastadır, ardında hare bırakır muhtemelen, hem hareyi almak hem de fazladan parlaklık için aynı markanın s30 pastasını tavsiye ederim, sonrasında deep clean, multicleanser, m600 temizlik tineri gibi bir temizleyici ile boyayı temizleyip zr53 yapabilirsiniz

Yorum bağlantısı

Merhaba Nadir Bey,

Mesajlarımızda yazı karakterleri ile oynamıyoruz..  ;)  :flowers:

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...